Właściciele kempingów zasypują Zatokę Pucką

14.08.2010 09:58 EUROPEJSKA, KARA, KEMPING, MILIONY, PUCKA, UNIA, ZATOKA
Właściciele kempingów zasypują Zatokę Pucką

Fot. Creative Commons / Flickr / Szymon Nitka

Jest ona coraz mniejsza. Polsce grożą wielomilionowe kary.

Chodzi o siedem kempingów w gminie Władysławowo i kilka hektarów zabranych zatoce.

Właściciele kempingów na Półwyspie Helskim nielegalnie powiększyli ich powierzchnie zasypując Zatokę Pucką - donosi gazeta.pl.

ZATOCE PUCKIEJ GROZI KATASTROFA>>

Jak? Dosypując kamieni i piasku do plaż, przy których są kempingi. Właściciele twierdzą, że jednie uzupełnili to, co zabrały sztormy.

Zdjęcia lotnicze i satelitarne jednak temu przeczą. Okazuje się, że Niektórzy odebrali morzu już 50 metrów, choć rekordzista powiększył swój teren o 2,5 ha.

POLAK WOLI DO HOTELU NIŻ POD NAMIOT>>

A cała zatoka i półwysep leżą w granicach Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Dodatkowo chroni je obecność na unijnej liście obszarów Natura 2000. Dlatego, za nielegalne zasypywanie morza, grożą Polsce olbrzymie  kary.

ZNANY PROJEKTANT NARAZIŁ SIĘ EKOLOGOM>>

To nie są żarty, mówimy o milionach euro. Zapłaci skarb państwa, czyli my wszyscy - mówi portalowi Hanna Dzikowska, szefowa Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Wiatraki "zalewają" Polskę więcej

Kempingi nad Zatoką Pucką to żyła złota. To bowiem mekka fanów kite - i windsurfingu. Za każdy dzień od postawionej przyczepy płaci się tu 100 zł. Wynajęcie jednej na 2 miesiące to koszt 8 tys. zł.

Następny tekst:

Te wódki kupujemy najczęściej Te wódki kupujemy najczęściej

Komentarze

Darckan 22.10.2012 13:25 Zgłoś

Jak to wysokie kary grożą Polsce? Przecież chyba wiadomo kto to zrobił. Jaki problem ukarać cwaniaczków?
Komentarz usunięty
0

Gość 22.10.2012 13:25 Zgłoś

życzę właścicielom kempingów i bogatym warszawiakom którzy się tam lansują aby wykapali sie w zatoce Puckiej i napili sie z nij wody :-) Pozdrawiamy bakterie E. coli, Gronkowiec i Sinice w wysokim stężeniu.
Gość dokładnie tak, zobacz wyżej…
0

Gość 22.10.2012 13:25 Zgłoś

Kiedyś było tanio , milo i nie było takiego syfu. tylko przyjadą warszawiacy to robi się chaos. Bo oni muszą pokazać kto tu jest lepszy. bogatszy. w łazienkach campingowych zostawiają syf. a kobiety ? takie niby wychowane a podpaski, papier toaletowy wala się wszędzie. dobrze ze tam już nie jeżdżę bo szlak mnie trafia.
kamma Dlaczego wszystko jest drozsze niz w Stanach przy takich zarobkach.Ostatnio na internecie kupilam moim siostra w Polsce buty zimowe (bo w gorach zima sroga). Buty za ktore ja w Stanach place 150 dol w Polsce w malym sklepiku w malym miescie kosztuja 1100 zl. To jest dranstwo .Przeciez sklepy amerykanskie tez maja swoje marze,ale widac w granicach rozasadku ,ktorego w Polsce brak. Nie moze byc tak zeby przez miesiac pracowac na pare butow.Skandali tyle.
0

Gość 22.10.2012 13:25 Zgłoś

ej. jak wiedzą kto to robi to czemu nie wlepia im kar ??? tylko panstwo placi ;/
Gość aj,,, duzo zarabiasz za te smieci ktore poblikujesz starcza na kokaine od ktrej jestes uzalezniony??
0

Gość 22.10.2012 13:25 Zgłoś

zamknac ich te kempingi
Gość Produkcja idzie non stop wiec musza zjechac z cen
0

termit 4590 22.10.2012 13:25 Zgłoś

warszawiacy na wakacje wyjeżdżają do Włoch, Grecji , Hiszpanii a nie do zatoki Puckiej . To co tam odpoczywa o podwarszawska wieś ...
Gość aj,,, duzo zarabiasz za te smieci ktore poblikujesz starcza na kokaine od ktrej jestes uzalezniony??
0

Gość 22.10.2012 13:25 Zgłoś

Sami sobie szkodzą, bo niedługo nikt już tam nie będzie chciał przyjeżdżać.
Gość nic nie jest niezniszczalne,dzisiejsze "aidiki" śmiało mogą rozj*bac w pyl Couguara a nawet unieruchomic Abramsa
0

Milek surfer 22.10.2012 13:25 Zgłoś

jezdze do chalup(nie mylic z kempingami) od 9 lat na deske, teraz na kite... i zgadzam sie z autorem notki, ze zatoka strasznie jest niszczona przez młodziez bydło..ale co zrobic..skoro zadnym prawem nie da sie ograniczyc np ilosc aut ktore wjezdza na polwysep..lub zadnym prawem nie mozna zamknac beachbarow... kieryd bylo tak ze na zatoce sie plywalo a nie lansowalo.. dzis jest inaczej i bedzie jeszcze gorzej jak nie panstwo tego nie ureguluje
Gość nic nie jest niezniszczalne,dzisiejsze "aidiki" śmiało mogą rozj*bac w pyl Couguara a nawet unieruchomic Abramsa
0

warszawiak 22.10.2012 13:25 Zgłoś

czemu piszesz tylko o warszawiakach....a towarzystwo z łodzi i lubartowa to miki...zobacz kto naprawdę trzyma łapę na tych inwestycjach.Pomyśl zanim coś napiszesz.....
Gość dokładnie tak, zobacz wyżej…
0

Gość 22.10.2012 13:25 Zgłoś

Jeden wielki LAAANS. zatoka brudna, drogo bo ceny przystosowane tylko dla bogatych.miseczka zupy z baru kosztuje 8 zł. Pojechalismy tam z namiotem,autem z 2000 roku. to moj maz czul sie lyso bo mial najstarszy samochod na cempingu. lazienki brudne,nikt nie sprząta po sobie.nie ma ochrony. pelno kadzieży. a dzieciaki pija na potęgę. mialam przyjemnosc zobaczyc dziewczyny 14 letnie (bogate) ktore nie mialy sily wyjsc z wody bo byly tak nacpane i nachlane .
x23 o czym tu mowa jak ta kobieta na zdjeciu nie jest nawet ani troche puszysta ;/ Autor mogl chociaz byc bardziej wiarygodny i wrzucic foto tęższej kobiety.
0
Strona 1 z 3 1 2 3
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane