Zaleje nas fala uchodźców z Afryki?

02.09.2010 07:03 AFRYKA, AZJA, EUROPA, IMIGRACJA, MALTA, POLSKA, RELOKACJA, UCHODŹCA
Zaleje nas fala uchodźców z Afryki?

Fot. PAP/EPA

Rząd chce pomóc najbardziej obleganym przez imigrantów krajom Europy.

Uciekają z ogarniętych walkami krajów Afryki. Trafiają na południowe wybrzeża Europy na przepełnionych łodziach i barkach płynących do Włoch, Hiszpanii, Malty. Teraz część z nich przyjedzie do Polski. W ramach międzynarodowego programu relokacji imigrantów - informuje "Metro".

Oto imigracyjne centrum Europy. Władza dla cudzoziemców? więcej

Na początek rząd ma zamiar ściągnąć do Polski sześciu uchodźców z Afryki - prawdopodobnie z Somalii. Po co? By odciążyć te kraje, na których brzegach ląduja imigranci.

POLACY NIE MAJĄ UPRZEDZEŃ. NIE BOJĄ SIĘ IMIGRANTÓW>>

Bo teraz zgodnie z prawem kraj, w którym po raz pierwszy imigrant występuje o pomoc, musi sam zapewnić mu pomoc i utrzymanie. W 2008 roku przez Morze Śródziemne dopłynęło ich do Europy aż 67 tys. Rok temu było ich mniej ale dla małej Malty to i tak ciągle spory problem - tłumaczy dziennik "Metro".

Polska bierze udział w programie relokacji imigrantów razem z m.in. z Francją, Wielką Brytanią, Niemcami, Słowacją, czy Słowenią.

Nasz rząd ma jednak zamiar przyjmować więcej imigrantów. W resorcie spraw wewnętrznych powstały już założenia do zmiany ustawy o udzielaniu cudzoziemcom ochrony. Wynika z niej, że co roku przyjmiemy klikudziesięciu uchodźców z innego kraju Unii.

Skąd weźmiemy na to pieniądze? W tej chili na utrzymanie uchodźcy rząd przeznacza 1124 zł miesięcznie na osobę. Dodatkowo skromną sumę na integrację - ok. 4 tys. zł. Z założeń do nowelizacji ustawy wynika, że pieniądze pochodzić będą z rezerwy budżetowej.

Następny tekst:

Dzieci nie mają prawa robić zakupów Dzieci nie mają prawa robić zakupów

Komentarze

Gość 22.10.2012 13:31 Zgłoś

Najlepiej zrobili francuzi wyrzucając z kraju romów i się nikt nie cackał skoro oni nie potrafili przyjąć warunków jakie się im za pobyt w kraju stawia to won do siebie i wywieźli Romów tam gdzie ich miejsce a u nas po co wpuszczać jak za pare lat trzeba będzie deportować
6666 pracodawcy okradają pracowników na potegę i o tym się nie pisze.Kraśc trzeba ,aby kupic ubranie robocze,środki czystosci itp.
3+

Gość 22.10.2012 13:31 Zgłoś

szkoda, że Polakom nie chcą pomóc
Gość Tam powinni zrobić porżądek an tej Wiejskiej i cofnąc sie do tych co spie... sprawe wcześneij nei mając pojęcia o ekonomii Ale jak sie wybiera staruchwo na stołki to sie nei ma potem czego spodziewać. Sami sobei Polaczki zgotowlai ten los.
1+

swoje wiem 22.10.2012 13:31 Zgłoś

"Uciekają z ogarniętych walkami krajów Afryki." - Niedługo taki sam burdel zrobią u nas !
Gość nie nie, kolejne 22 lata kazać go codziennie "molestować". Psychicznie i fizycznie. Nie dać pospać, zastraszać.... To jest KARA!
3+

Gość 22.10.2012 13:31 Zgłoś

heh 6;]jeśli będą przyjmować ich w takim samym tempie jak budują autostrady;]to fala zaleje nasze prapraprapra... prawnuki. a swoja drogą ciekaw jestem gdzie ci uchodźcy z "prawdopodobnie" somali teraz mieszkają bo jakoś mi się nie chce wieżyc ze na Malcie i nasz kraj pomaga odciążyć maltański rząd z problemu uchodźców;] na pewno dostaniemy podziękowania od rządu albo i całego narodu maltańskiego ze dzięki Polsce ich kraj się nie przeludnił;]];]];;];];] sześciu?
Gość Firma nazywa się Euler Hermes a nie Ekler (głodomorze). Jak Ci płacą za artykuł promocyjny to byś chociaż nie przekręcał. Napisz lepiej jak oni przekręcają swoich klientów.
1+

Gość 22.10.2012 13:31 Zgłoś

obcyn pomagają, ale rodakom nigdy!!to jest rząd .........
Gość W Zielonej Górze na wielu skrzyżowaniach są takie stopery i widać cały czas ich przybywa. Fajna sprawa. Na pewno w jakimś stopniu upłynnia ruch, a przy okazji nie trzeba cały czas skupiać się na światełku tylko wystarczy spojrzeć na zegar i wiadomo że minutkę można pospać :pppp
0

Gość 22.10.2012 13:31 Zgłoś

Afryka-Polska- Afryka
Gość Kiedy w koncu wyjdziemy na ulice ?
1+

Gość 22.10.2012 13:31 Zgłoś

No !!!
fachowiec w bmw byly takie lopatki przy kierownicy ale teraz w renault jak jest to tam maja tradycyjnie w podlodze. nie znacie sie to nie piszcie takich glupot
0

Rudnicki W. 22.10.2012 13:31 Zgłoś

A o repatriantach ze wschodu zapomnieli. Cóź, lepiej udawać dobrego wuja i brać obcych aniżeli pomóc polakom z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Kazachstanu. To jest typowo polskie.
Gość Takie przepowiednie się nie sprawdzają. A co do efektu cieplarnianego to chyba najbardziej przekonani o słuszności tej teorii są dziennikarze, bo na pewno nie naukowcy
0

Gość 22.10.2012 13:31 Zgłoś

W każdym kraju to wielki problem, popatrzcie na Francję. Dzielnice kolorowe to tragedia, pracować im się nie chce, żyją z zasiłków, kradzieży i napaści. Francja bardzo żałuje, że ma u siebie kolorowych, z chęcią pozbyli by się ich wszystkich!!!Niech Polska nie powtarza tego błędu...
Gość w zielonej gorze niestety jest tylko na jednym skrzyzowaniu ale bardzo jesesmy z nniego zadowoleni. i chcemy wiecej takich stoperów
0

Gość sad 22.10.2012 13:31 Zgłoś

A z czyjego mandatu i kto upoważnił ? PO do podejmowania takich kroków. Chyba najpierw spóleczeństwo w referendum powinno się wypowiedzieć w tej kwestii, anie rząd który też jest wybieralny przez to społeczeństwo. Dość juz tej samowolki robionej przez Tuska i jego nieudaczników. Społeczeństwo piszczy z biedy, brak roboty, wchodzą kolejne jawne i ukryte podwyżki, a tu raptem nieudacznik Rostowski znajduje pieniądze i funduje się nam na początek przyjazd lslamistów / oby nie terrorystów somalij
Luxtarro i prawidłowo :)
1+
Strona 1 z 30 1 2 3
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane