Zaleje nas tania siła robocza ze Wschodu

31.08.2010 07:05 BUDOWLANIEC, IMIGRANT, PRACOWNIK, ROBOTNIK, UKRAINA
Zaleje nas tania siła robocza ze Wschodu

Fot. sxc.hu

Dla Polaków nie będzie pracy?

Rząd chce żeby, obywatele Ukrainy, Rosji, Białorusi, Mołdawii i Gruzji szybciej otrzymywali zezwolenia na pracę. Wygasające z końcem roku ułatwienia w zatrudnianiu cudzoziemców mają obowiązywać na stałe - pisze „Dziennik. Gazeta Prawna".

W POLSCE DZIAŁA NIEMIECKI OBÓZ PRACY. OKRUTNY WYZYSK>>

To nie koniec ułatwień. Przedsiębiorca nie przedstawi już w urzędzie pracy wymaganych obecnie zaświadczeń - ksero ogłoszeń, że chciał zatrudnić najpierw Polaków.  

Idea wprowadzenia nowego prawa jest bardzo jasna.

Dzięki takiej polityce firmy będą mogły realizować większą liczbę kontraktów oraz zyskają łatwiejszy dostęp do tańszej siły roboczej - mówi w „Dzienniku. Gazeta Prawna" Zbigniew Bachman, prezes zarządu Fundacji Wszechnicy Budowlanej.

Przedsiębiorca będzie miał dwie możliwości zatrudnienia pracownika ze Wschodu.

Po pierwsze zrobi to dzięki złożeniu odpowiedniego oświadczenia w urzędzie pracy. Wówczas będzie mógł go zatrudnić na sześć miesięcy.

POLACY SIĘ CENIĄ. ZA TYLE NIKT NIE CHCE PRACOWAĆ>>

Drugi projekt rozporządzenia w sprawie zatrudniania cudzoziemców przewiduje, że przedsiębiorca będzie mógł łatwiej i szybciej go zatrudnić po upływie pół roku - czytamy w gazecie.

Zezwolenie w tym przypadku wyda wojewoda, ale bez skomplikowanego badania wpływu zatrudnienia imigranta na lokalny rynek pracy.

Następny tekst:

US Open: prowadził 2:0 i... przegrał. Polak US Open: prowadził 2:0 i... przegrał. Polak

Dodaj komentarz

Komentarze

Gośćspołeczny 22.10.2012 13:30 Odpowiedz Zgłoś

Jak widać władzy zależy na tym by więcej polaków szukało pracy za granicą,a wszystko po to by nas jak sądzę wynarodowić.
Gość nasze auto ? - co za idiotyzm -- polska nie produkuje polskich aut ,- nawet lepsi są Czesi bo maja skodę .
0

Gość 22.10.2012 13:30 Odpowiedz Zgłoś

ja sie nie martwie jestem telemarketerem zaden rusek mnie nie wygryzie. Ale opiekunki mieszkaja i jedza u pracodawcow wiec te marne grosze moga wyslac, faceci na budowie zarobia ponad 2000 pracodawca dolozy na mieszkanie bo pewnie jest ich 8 w mieszkanu, wiec po 200 od lebka i leci. jaka roznica miedzy nami? zadna tylko my jestesmy u siebie a oni nie wiec zgadzaja sie na wiele.
Gość a jasnowidz maria jackowski mówi że on za 60 dni będzie jeżdził. ha ha ha chyba łóżkiem po szpitalu
0

Gość 22.10.2012 13:30 Odpowiedz Zgłoś

LUDZIE czy my NAPRAWDE nie damy rady tego POWSTRZYMAC ?????? w rzadzie jest ich tam 400 frajerow. nas kilka milionow moze ruszmy na nich co ??
Gość Era z najlepszej sieci stała się najgorszą. Kiedyś ERA była naprawdę dobra i dość tania. Dawała fajne promocje stałym klientom. Teraz zrobiła się z niej najgorsza sieć na rynku. Naciągacze do kwadratu. Mam jeszcze telefon w Plusie - też mi przychodziły jakieś głupie reklamy ale zablokowałem je jednym smsem i od tamtej pory mam spokój. Plus nie jest niczym rewelacyjnym, ale przynajmniej nie pogrywają ze mnie jak z idiotą, tak jak to czyni Era... czas ery się kończy przez takie zagrywki.
0

Gość 22.10.2012 13:30 Odpowiedz Zgłoś

no napewno walic tu bendom hordy bo oni tacy glupi dobrze wiedzom jakie tu ochlapy placom
Gość W stosunkowo krótkim czasie od tzw. „transformacji” udało doprowadzić do narzucenia polskiej scenie politycznej partyjnego modelu „zachodniego”. -- A więc dwóch głównych, „konkurencyjnych” partii politycznych .Tajemnicą poliszynela jest fakt, że większość głosów oddawanych na PO i na PiS otrzymują te partie na zasadzie tzw. - wyboru mniejszego zła.Elektorat ---PO straszony jest ciemnogrodem i katolickim fanatyzmem ze strony PiS. Elektorat -- PiS straszony jest bezbożnictwem, aborcją i planowaną legalizacją „małżeństw” homoseksualistów przez propagującą „tolerancję” PO. Bo to gwarantuje im sukces wyborczy. Głupota polaków nie zna granic.
0

GośćZatroskany 22.10.2012 13:30 Odpowiedz Zgłoś

Oto skutki rządów posolidarnościowych,różnych POPiSów i im podobnej prawicowej bandy.Wbić człowieka pracy w ziemię,zgnoić i sponiewierać by móc ich lepiej na pasku prowadzić.W dniu święta Solidaróchów mówię im PRECZ!
Skulik Jak zwykle Francuzi. Z ich wielkomocarstwowym zadęciem i tchórzostwem gdy trzeba by "umierać za Gdańsk"...
0

Gość 22.10.2012 13:30 Odpowiedz Zgłoś

Niech wpuszczają cudzoziemców, ale to się wiąże z zapewnieniem zasiłku w pełnym wymiarze.
Gość taaa... sfingować zejście i... spokojny żywocik bez problemów jako ktoś zupełnie inny tylko podobny...
0

Gość 22.10.2012 13:30 Odpowiedz Zgłoś

i czas najwyzszy , bo naszym za holere nie chce sie pracować .!!!!!!!!!!!
Gość Podobno miał interesujący "charakter" :)
0

kara1953 22.10.2012 13:30 Odpowiedz Zgłoś

Rozumiem, że ci ze wschodu pracują, a Polacy otrzymują wysokie zasiłki, równe średniej krajowej, żeby mogli sobie pojeździć po świecie i poodpoczywać. Zaraz nam spadnie zadłużenie. Gratuluję pomysłu rządowi. Oczywiści każdy Polak dostanie też mieszkanie i będzie miał fory przed tamtymi. Migrantaom wystarczą kanały i miejsca nad Wisłą, bo przecież naszych mieszkań zabierać nie będą. Wie tez rząd oczywiście jak sprawić, żeby obcy nie zabierali nam naszej przestrzeni zyciowej i miejsca na ziemi.
Gośćfdgh powaliło ich... niecierpie krajów które maja przesadzony socjal... tam wszyscy się martwią o te mendy spoleczne które nie zasługują na nic tylko na kopa i do roboty!
0

Gość 22.10.2012 13:30 Odpowiedz Zgłoś

szczerze wku*wia mnie ten kraj sprowadza z ukrainy a swoim powiedza ze nie ma pracy albo dadza smieszne pieniadze
Gość ostatnio bylo ze kawa zwiększa popęd...
0

Homo el Vroclavo 22.10.2012 13:30 Odpowiedz Zgłoś

To jest zamierzony plan Iluminatów.NOVUS ORDO SECLORUM spełnia się.
Gość ha! Miłość czy życiowa kalkulacja? Im jestem starszy tym coraz mniej w miłość (tą platoniczną) wierzę. Dla jasności nie jestem żadnym zdesperowanym (ani) "singlem"
0

Gość 22.10.2012 13:30 Odpowiedz Zgłoś

pomysł ciekawy... chcą zrobić z Polski nową Anglię!! Na wyspach to imigracyjna siła robocza buduje kapitały i opłaca podatki... zapomnieli tylko o jednym.... skala benefitów i zasiłków dla obywateli Wielkiej Brytani jest tak duża i szeroko rozwinięta, że oni praktycznie nie muszą pracować żeby żyć... u nas bez pracy można co najwyżej poszukać sznura... więc niech porozdają ostatnie miejsca pracy taniej sile roboczej ze wschodu, która wzbogaci ich kieszenie i wytępi naród polski!!
Gość Wszystkie auta to SUVy. Nawet bogaci chcą się lansować, a że robią to w sposób jaki powszechnie panuje- chamstwem i prostactwem to już inna sprawa.
0

Gość 22.10.2012 13:30 Odpowiedz Zgłoś

Ja mieszkam na wyspach i ostatnio natknelam sie na artykuł, w którym byla mowa o tym ze mimo juz dosc dlugiego stazu pracy w Anglii to nadal Polacy naleza do jednej z najtanszych sil roboczych...nawet bialorusini, ukraincy i litwini w tej chwili maja wyzsze stawki bo czescie upominaja sie o swoje i nie chca pracowac za grosze kiedy widza ze rdzenny pracownik zarabia 2 razy wiecej...taka mentalnosc...jesli rzad nie wprowadzi konkretnych ustalen prawnych to biedne polaczki znowdostana w d*pe!
Gość02 Jak krajem rządzi lebiega to co innego nas czeka tylko emigracja.
0

BAJU BAJU 22.10.2012 13:30 Odpowiedz Zgłoś

będą tańsi? a za co wyżyją w Polsce obywatele Ukrainy, Rosji, Białorusi, Mołdawii i Gruzji jak polak ledwo zipie za te marne grosze
Gość Malpki chca miec te same prawa co czlowiek?
0

Gość 22.10.2012 13:30 Odpowiedz Zgłoś

Przestępczy i sprzedajny polski rząd !!! Polacy nie chcą być niewolnikami we własnym kraju, to się ich na bruk wyrzuci by przyjąć niewolników ze wschodu, którzy zgodzą się na wszystko. Koniec Polski ! W takim razie oby jak najszybciej ! Globalny świat, globalny wyzysk !
Jin Chcą równego traktowania, to niech zwalczą Islam. Tam się nierówno kobiety traktuje.
0

Gość123 22.10.2012 13:30 Odpowiedz Zgłoś

I tak jest,bogaci to Polska ''A'' biedni to Polska''B''Solidarność też podzielili na rządową i Śniadka.zatrudnienie ludzi wschodu to zły pomysł.
Kret No jakby nie patrzeć - seks w szkole jest na pewno ;-)
0
Strona 5 z 7 3 4 5 6 7
Oto cała prawda o wakacyjnym seksie. Polki na celowniku 5 Oto cała prawda o wakacyjnym seksie. Polki na celowniku 9 godzin temu
Oto polski odwet na Putinie. Za blokowanie jabłek 11 Oto polski odwet na Putinie. Za blokowanie jabłek wczoraj, o godz: 21:22
Sponsorowane
Zobacz, jak fatalnie ubierają się Polacy. Bezguścia? Zobacz, jak fatalnie ubierają się Polacy. Bezguścia? Domeną Polaków nie jest moda. Widać to już na pierwszy rzut oka po wyjściu na ulice. Gdzie nie...
Okrutna ślicznotka chwali się łupami. Grożą jej śmiercią Okrutna ślicznotka chwali się łupami. Grożą jej śmiercią Fala krytyki spadła na 19-latkę z Texas Tech University, która pochwaliła się na Facebooku serią zdjęć dokumentujących jej...
Tak umiera lotnisko. Oto port opuszczony 40 lat temu Tak umiera lotnisko. Oto port opuszczony 40 lat temu Wkrótce minie 40 lat od dnia gdy eksplodujące bomby przesądziły o losie międzynarodowego lotniska w Nikozji. Wspomagające inwazję...