Złapał cię fotoradar? Nie musisz płacić mandatu

20.10.2009 20:15 FOTORADAR, HOMOLOGACJA, MANDAT, POLICJA, SŁUP, ŚMIETNIK
Złapał cię fotoradar? Nie musisz płacić mandatu

Fot. PAP/Paweł Supernak

Okazuje się, że policjanci często robią zdjęcia nielegalnie.

To brzmi jak dowcip, ale nim nie jest. Nie tylko policyjny radar musi mieć homologację, ale także słup, na którym wisi - informuje radio RMF FM.

ZAPŁACIŁEŚ MANDAT, MOŻESZ ODZYSKAĆ PIENIĄDZE >>

Jak tłumaczy radiu mecenas Andrzej Maleszyk już wielu kierowców wygrało w sądzie sprawę i nie musiało płacić mandatu, bo słup na którym wisiał fotoradar nie miał odpowiedniego certyfikatu. A to oznacza, że dokonany z niego pomiar mógł być niewłaściwy.

Z tego samego powodu akcja lubelskich policjantów, którzy schowali radar w śmietniku, może się zakończyć klapą.

ZOBACZ, ILU KIEROWCÓW PRZYŁAPAŁ ŚMIETNIK Z FOTORADAREM>>

Sam fotoradar posiada homologację, ale śmietnik nie. To budzi wątpliwość prawną - stwierdził w RMF FM mecenas Andrzej Maleszyk. - Ruchy tego kosza mogły wpływać na właściwość odczytu - tłumaczy.

Mecenas twierdzi, że kierowcy, którzy zechcą zakwestionować odczyty fotoradaru mają dużą szansę na wygraną.

Następny tekst:

Oto auta, które odmieniły świat motoryzacji Oto auta, które odmieniły świat motoryzacji

Dodaj komentarz

Komentarze

piorun2323 22.10.2012 10:41 Odpowiedz Zgłoś

brawo dla pana mecenasa !!! przepisy dotyczą wszystkich wiec nawet my zwykłe szaraczki mamy prawo do obrony :)))) i czasami unikniecia kary zresztą słusznej kary :))
Gość Każdy polak jest zadłużony a co gorsza wielu nigdy tego nie spłaci, i co im zrobią zamkną ich? Nie bo wtedy by musieli pół polski pozamykać!
1+

Gość 22.10.2012 10:41 Odpowiedz Zgłoś

polowa mandatow mozna by nieplacic gdyby kazdy chcial swoich spraw dochodzic przed sadem..bowiem prawa spoleczne sa nagmine lamane.nikt nas nie pyta o krzywo postawione auto a powodem tego morze byc szereg zle ustawionych aut wtedy ktores niezmiesci saie w pasach .czesto zamiast pasow sa kostki o innym kolorze kostka to kostka nie miejsce parkingowe tylko wlasciwer oznakowanie ma byc..warto sie bronic.zawsze i wszedzie.wladza juz jest niewydolna w karaniu kara tych coczasu nie maja
Gość zdelegalizować alkohol, zalegalizować marihuanę !!!
1+

Gość 22.10.2012 10:41 Odpowiedz Zgłoś

woleli by wydawać te pieniądze na remonty dróg a nie ten badziew stawiają.
Gość A ja mam 10 tyś OJRO w sejfie i się z tego śmieję!
0

Gość 22.10.2012 10:41 Odpowiedz Zgłoś

a jak postawili fotoradar na kostce brukowej(takki przenosny fotoradar) to jak kostka niema homologacji to coż nie musze płacic mandatu??
tekdo pff co za kapuś i co ch jowi przeszkadzało w tym alkoholu????Stary go mlekiem z fiuta karmił czy co?
0

Gość 22.10.2012 10:41 Odpowiedz Zgłoś

nigdy nie bedzie dobrz w polsce
Gość NIe opowiadaj, moja kuzynka wychowala sie w malej wiosce ale miala ambicje i poprostu przycisnela, dzis studiuje na polibudzie i ma stypendium. Wiadomo ze bogatsi maja lepsze szanse i nie zmieniaja tego darmowe studia, bo wiesz co jest gorsze jezeli ktos bogaty a takich jest wielu, studiuje za darmo. Koszt studiow okolo 50 tysiesy zl i kto za to placi jak myslisz?? Ty kupujac bulke w sklepie czy pracujac gdy odprowadzasz podatki. Za te pieniadze zaoszczedzone mozna by naprzyklad wesprzec cdn
0

Gość 22.10.2012 10:41 Odpowiedz Zgłoś

Witam A ja mam takie pytanie czy straz miejska ma prawo ustawiac radar w samochodzie swoim i z niego robic zdjecia ???
Gość Jesli niechcesz zeby panstwo sie wtracalo to by oznaczalo ze istnialy by tylko prywatne uczelnie! Pracowalem w Angli z pedagogiem i sprzatalismy pokoje w hotelu, nie mial wiekszych ambicji bo zarabial dobrze. Ja wrocilem on zostal. Panstwo wydalo na jego edukacje sporo kasy tylko pytam sie po co. Gdyby zaplacil za studia albo osiagal dobre wyniki nie skonczyl by tak raczej
0

Gostek 22.10.2012 10:41 Odpowiedz Zgłoś

Tak tylko w polsce jest,nie jestem za płaceniem mandatów ,wczesniej mogli pomyślec otych słupach.to sie w głowie niemiesci.
Komentarz usunięty
0

ziom 22.10.2012 10:41 Odpowiedz Zgłoś

moim zdaniem z ta niebieska szarancza nie da sie wygrac... ja mialem sytuacje ze uciekalem im na motorze bez kasku , z tego co wiem to nie moga prowadzic poscigu jak sciagny nie ma kasku na glowie a oni za mna pruli jakbym byl ze zlota ;D a jak sie upominalem za swoje prawa to malo baklo zebym pala przez glowe nie dostal na dodatek jeszcze wlepili mi mandat za przeklinanie xD i jak mam im udowodnic ze chcial mnie pobic ?? ze prowadzili poscig jak nie mialem kasku na glowie ?? H...W...D...P... !!
Komentarz usunięty
0

pinokio 22.10.2012 10:41 Odpowiedz Zgłoś

a jak policjant suszy "z ręki" to co? jest jakaś homologacja na policjanta?
Komentarz usunięty
0

Gość 22.10.2012 10:41 Odpowiedz Zgłoś

Ha pisałem to właśnie o tym śmietniku i homologacji. Brawo panie mecenasie.
Gość siejcie panike, siejcie...brawo:/
0
Strona 1 z 5 1 2 3
Atak podpalacza w Gdańsku. Płonęło 7 samochodów 3 Atak podpalacza w Gdańsku. Płonęło 7 samochodów 10 godzin temu
Odkryli nowy gatunek żaby. Takiej jeszcze nie widziałeś 4 Odkryli nowy gatunek żaby. Takiej jeszcze nie widziałeś wczoraj, o godz: 21:35
Sponsorowane
Zobacz place zabaw jak z koszmaru. Kto to stworzył? Zobacz place zabaw jak z koszmaru. Kto to stworzył? Trudno sobie wyobrazić, co myśleli twórcy tych zabawek i urządzeń na placach zabaw. Zobaczcie zdjęcia zrobione przez internautów...
Zobacz najgorszych pasażerów samolotów. Zmienią lot w horror Zobacz najgorszych pasażerów samolotów. Zmienią lot w horror Czy czeka Was wielogodzinny lot, czy krótka trasa. To nie ma najmniejszego znaczenia. Ci pasażerowie zmienią Waszą podróż...
Pożegnanie Anny Przybylskiej. Tysiące białych róż Pożegnanie Anny Przybylskiej. Tysiące białych róż Rodzina, przyjaciele i tysiące fanów żegnają Annę Przybylską. Aktorka zmarła w niedzielę, po przegranej walce z nowotworem. Władze...