Zobacz, gdzie są największe korki w Polsce

06.04.2011 06:08 DROGA, GDDKIA, KOREK, LICZENIE, RUCH, SAMOCHÓD
Zobacz, gdzie są największe korki w Polsce

Fot. PAP/Adam Hawałej

Te drogi i miasta najlepiej omijać z daleka.

Nie chcesz stać w korkach? Unikaj dwupasmowej ekspresówki S86 z Katowic do Sosnowca, dróg wylotowych z Warszawy, A4 w rejonie Katowic i Wrocławia. A najlepiej wyruszaj w trasę nocą - informuje "Metro".

SPOSÓB NA KORKI? ZAKAZ WJAZDU DLA TIR-ÓW>>

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przez cały ubiegły rok liczyła samochody jeżdżące po najważniejszych drogach Polski. Okazało się, że przez ostatnie pięć lat ruch na drogach zwiększył się o 20 proc.

Są jednak miejsca, takie jak droga ekspresowa S86, gdzie co sekundę przejeżdża jeden samochód (104 339 samochodów na dobę)!

OTO SKUTECZNE SPOSOBY NA KORKI W POLSCE>>

Podobnie zatłoczona i zakorkowana jest autostrada A4 przecinająca od południa Katowice - przejeżdża nią w ciągu doby 75 tys. samochodów. Na trzecim miejscu uplasował się wyjazd na autostradę A4 z Wrocławia - 62 tys. aut na dobę.

Trochę mniej zakorkowana jest Warszawa. Tu najbardziej zatłoczone są wyjazdy z miasta: od południa, przez Janki - 61 tys. aut na dobę oraz ze wschodu w Markach - 56 tys. samochodów na dobę. Zatłoczona jest też dwupasmówka na Gdańsk przez Łomianki - 55 tys. aut na dobę oraz do Piaseczna - 54 tys. na dobę.

Polskie autostrady tylko dla bogatych. Będą korki więcej

W jakich województwach tłok na drogach jest największy? Czołówce przewodzi znów Śląsk. Duże natężenie ruchu jest też w Małopolsce, woj. łódzkim i Wielkopolsce. Mazowsze uplasowało się w tym zestawieniu na miejscu szóstym.

Najmniejszy ruch, według badań GDDKiA jest na Warmii i Mazurach - 6 tys. aut na dobę oraz Podlasiu.

Chcesz uniknąć korków i tłoku? Podróżuj nocą - pomiędzy godziną 22 a 6 rano. Według obliczeń GDDKiA wówczas po polskich drogach jeździ zaledwie od 9 do 18 proc. aut.

Następny tekst:

Tu boją się pigułek antykoncepcyjnych. Wolą aborcję Tu boją się pigułek antykoncepcyjnych. Wolą aborcję

Dodaj komentarz

Komentarze

Szerokiej Drogi 22.10.2012 16:14 Odpowiedz Zgłoś

Jeżeli chcecie mieć dużo nowych dróg, to głosujcie na PO!
Gość to było do przewidzenia i to samo będzie z innym państwami Unii
1-

Gość 22.10.2012 16:14 Odpowiedz Zgłoś

Pis-owi nie potrzebne są drogi bo preferują furmanki.
Gość Niech ktoś napisze petycję o anulowaniu tej ustawy z chęcią podpiszę...
1-

Gość 22.10.2012 16:14 Odpowiedz Zgłoś

omijajcie BYTOM - TRAGEDIA !!!
Gość K... rządowe zrobią nam z dzieci rzeszę debilow do utrzymywania świń na stołkach.
0

Gość 22.10.2012 16:14 Odpowiedz Zgłoś

A jaki problem? Żadne auto nie jest wieczne i do tego konsumuje paliwo. Jeszcze trochę i wiele aut zniknie z dróg! Jedne ze względu na swój wiek, inne bo właściciel nie będzie miał na paliwo, po opłaceniu haraczy za przywilej posiadania auta :-) Korki będą jedynie sezonowo, czyli w święta, wakacje i na wszystkich świętych.
nuśka Jak nie płacą podatków. Mój mąż zostawia w Holandii 10 tyś euro podatku.
0

Gość 22.10.2012 16:14 Odpowiedz Zgłoś

Na Górnym Sląsku są świetne,na poziomie niemieckim drogi.Ten kto uważa że są zakorkowane chyba był gdzieś indziej(apolandia.com )
Komentarz usunięty
0

Gość 22.10.2012 16:14 Odpowiedz Zgłoś

Nie trzeba było walczyć z hitlerem tylko autostrady do reichu budować, a w Polsce jeszcze budują im muzea powstania warszawskiego,dzięki temu i kaczorom mamy jedyną stolicę we Wschodniej Europie do której nie prowadzi żadna autostrada.
Komentarz usunięty
0

Gość 22.10.2012 16:14 Odpowiedz Zgłoś

I sumie to dobrze.
Gość Ze tez do zakutych nie dociera ze zycie nie powstalo z pseudo naukowych teorji.
0

Gośc-iówka 22.10.2012 16:14 Odpowiedz Zgłoś

jesli noca jest najmniejszy ruch to dlaczego nie zakaże sie jazdy tirami w godzinach najwiekszego nasilenia tuchu? Moga przecież jeździć nocami!!!
Gość Doliczyć za "pracę"policji i innych służb podzieklić przez ilośc drani i ściągnąć z nich choćby z gaciami!
0

Gość1113 22.10.2012 16:14 Odpowiedz Zgłoś

tak tak, z pewnością będziemy dużo jeździć płacąc ponad 5zł na litr benzyny:( Dziwię się, że pomimo wysokich cen paliw ludzie nadal dojeżdżają w pojedynkę samochodami do pracy... :( Pewnie połowa wypłaty idzie na paliwo, ale... POSTAW SIĘ, A ZASTAW SIĘ! :(
Gość Nierobom z Wiejskiej dać taczki ,kilofy i szpadle,dać wypłaty 1200 i pogonić do roboty. Zobaczymy jaką będą mieli wydajność.
0

Gość 22.10.2012 16:14 Odpowiedz Zgłoś

Póki nikt nie zacznie budować conajmniej 3-pasowych dróg to tak się będzie działo, korki i korki. Aut przybywa a drogi budujemy jak nasi sasiedzi 50 lat temu.