Zobacz, gdzie są największe korki w Polsce

06.04.2011 06:08 DROGA, GDDKIA, KOREK, LICZENIE, RUCH, SAMOCHÓD
Zobacz, gdzie są największe korki w Polsce

Fot. PAP/Adam Hawałej

Te drogi i miasta najlepiej omijać z daleka.

Nie chcesz stać w korkach? Unikaj dwupasmowej ekspresówki S86 z Katowic do Sosnowca, dróg wylotowych z Warszawy, A4 w rejonie Katowic i Wrocławia. A najlepiej wyruszaj w trasę nocą - informuje "Metro".

SPOSÓB NA KORKI? ZAKAZ WJAZDU DLA TIR-ÓW>>

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przez cały ubiegły rok liczyła samochody jeżdżące po najważniejszych drogach Polski. Okazało się, że przez ostatnie pięć lat ruch na drogach zwiększył się o 20 proc.

Są jednak miejsca, takie jak droga ekspresowa S86, gdzie co sekundę przejeżdża jeden samochód (104 339 samochodów na dobę)!

OTO SKUTECZNE SPOSOBY NA KORKI W POLSCE>>

Podobnie zatłoczona i zakorkowana jest autostrada A4 przecinająca od południa Katowice - przejeżdża nią w ciągu doby 75 tys. samochodów. Na trzecim miejscu uplasował się wyjazd na autostradę A4 z Wrocławia - 62 tys. aut na dobę.

Trochę mniej zakorkowana jest Warszawa. Tu najbardziej zatłoczone są wyjazdy z miasta: od południa, przez Janki - 61 tys. aut na dobę oraz ze wschodu w Markach - 56 tys. samochodów na dobę. Zatłoczona jest też dwupasmówka na Gdańsk przez Łomianki - 55 tys. aut na dobę oraz do Piaseczna - 54 tys. na dobę.

Polskie autostrady tylko dla bogatych. Będą korki więcej

W jakich województwach tłok na drogach jest największy? Czołówce przewodzi znów Śląsk. Duże natężenie ruchu jest też w Małopolsce, woj. łódzkim i Wielkopolsce. Mazowsze uplasowało się w tym zestawieniu na miejscu szóstym.

Najmniejszy ruch, według badań GDDKiA jest na Warmii i Mazurach - 6 tys. aut na dobę oraz Podlasiu.

Chcesz uniknąć korków i tłoku? Podróżuj nocą - pomiędzy godziną 22 a 6 rano. Według obliczeń GDDKiA wówczas po polskich drogach jeździ zaledwie od 9 do 18 proc. aut.

Następny tekst:

Tu boją się pigułek antykoncepcyjnych. Wolą aborcję Tu boją się pigułek antykoncepcyjnych. Wolą aborcję

Dodaj komentarz

Komentarze

Szerokiej Drogi 22.10.2012 16:14 Odpowiedz Zgłoś

Jeżeli chcecie mieć dużo nowych dróg, to głosujcie na PO!
Gość to było do przewidzenia i to samo będzie z innym państwami Unii
1-

Gość 22.10.2012 16:14 Odpowiedz Zgłoś

Pis-owi nie potrzebne są drogi bo preferują furmanki.
Gość Niech ktoś napisze petycję o anulowaniu tej ustawy z chęcią podpiszę...
1-

Gość 22.10.2012 16:14 Odpowiedz Zgłoś

omijajcie BYTOM - TRAGEDIA !!!
Gość K... rządowe zrobią nam z dzieci rzeszę debilow do utrzymywania świń na stołkach.
0

Gość 22.10.2012 16:14 Odpowiedz Zgłoś

A jaki problem? Żadne auto nie jest wieczne i do tego konsumuje paliwo. Jeszcze trochę i wiele aut zniknie z dróg! Jedne ze względu na swój wiek, inne bo właściciel nie będzie miał na paliwo, po opłaceniu haraczy za przywilej posiadania auta :-) Korki będą jedynie sezonowo, czyli w święta, wakacje i na wszystkich świętych.
nuśka Jak nie płacą podatków. Mój mąż zostawia w Holandii 10 tyś euro podatku.
0

Gość 22.10.2012 16:14 Odpowiedz Zgłoś

Na Górnym Sląsku są świetne,na poziomie niemieckim drogi.Ten kto uważa że są zakorkowane chyba był gdzieś indziej(apolandia.com )
Komentarz usunięty
0

Gość 22.10.2012 16:14 Odpowiedz Zgłoś

Nie trzeba było walczyć z hitlerem tylko autostrady do reichu budować, a w Polsce jeszcze budują im muzea powstania warszawskiego,dzięki temu i kaczorom mamy jedyną stolicę we Wschodniej Europie do której nie prowadzi żadna autostrada.
Komentarz usunięty
0

Gość 22.10.2012 16:14 Odpowiedz Zgłoś

I sumie to dobrze.
Gość Ze tez do zakutych nie dociera ze zycie nie powstalo z pseudo naukowych teorji.
0

Gośc-iówka 22.10.2012 16:14 Odpowiedz Zgłoś

jesli noca jest najmniejszy ruch to dlaczego nie zakaże sie jazdy tirami w godzinach najwiekszego nasilenia tuchu? Moga przecież jeździć nocami!!!
Gość Doliczyć za "pracę"policji i innych służb podzieklić przez ilośc drani i ściągnąć z nich choćby z gaciami!
0

Gość1113 22.10.2012 16:14 Odpowiedz Zgłoś

tak tak, z pewnością będziemy dużo jeździć płacąc ponad 5zł na litr benzyny:( Dziwię się, że pomimo wysokich cen paliw ludzie nadal dojeżdżają w pojedynkę samochodami do pracy... :( Pewnie połowa wypłaty idzie na paliwo, ale... POSTAW SIĘ, A ZASTAW SIĘ! :(
Gość Nierobom z Wiejskiej dać taczki ,kilofy i szpadle,dać wypłaty 1200 i pogonić do roboty. Zobaczymy jaką będą mieli wydajność.
0

Gość 22.10.2012 16:14 Odpowiedz Zgłoś

Póki nikt nie zacznie budować conajmniej 3-pasowych dróg to tak się będzie działo, korki i korki. Aut przybywa a drogi budujemy jak nasi sasiedzi 50 lat temu.
Komentarz usunięty
0
Strona 1 z 3 1 2 3
Polska "państwem frontowym". Teraz naprawdę mamy się czego bać 6 Polska "państwem frontowym". Teraz naprawdę mamy się czego bać 9 godzin temu
Durczok przechodzi do kontrataku. Chce wielomilionowego odszkodowania 3 Durczok przechodzi do kontrataku. Chce wielomilionowego odszkodowania 17 godzin temu
Sponsorowane
Bikini bywa niesforne... Zobaczcie, co działo się na plaży Bikini bywa niesforne... Zobaczcie, co działo się na plaży Słońce, woda i plaża. Do kompletu dziewczyny w bikini. Taki strój wyjątkowo przyciąga uwagę męskiej części plażowej społeczności...Serwis...
Te matki chciały być seksowne. A wyszła wielka żenada Te matki chciały być seksowne. A wyszła wielka żenada Nie każde zdjęcie powinno znaleźć się w mediach społecznościowych. Internauci są bezlitośni i nie przepuszczą żadnej okazji do...
Wakacje nad morzem. Tego na plaży nie chcecie zobaczyć Wakacje nad morzem. Tego na plaży nie chcecie zobaczyć Jak wakacje - to plaża. Tak myśli zdecydowana większość ludzi, którzy planują urlop. A jak plaża, to zdjęcia,...