Nie ma siły na Bjoergen. Kowalczyk była...

10.12.2011 12:48 BIEGI NARCIARSKIE, DAVOS, JUSTYNA KOWALCZYK, MARIT BJOERGEN, PUCHAR ŚWIATA
Nie ma siły na Bjoergen. Kowalczyk była...

PAP/EPA

Nasza biegaczka nie jest w stanie walczyć z Norweżką.

Po dwóch tygodniach wypoczynku Justyna Kowalczyk wróciła do rywalizacji o punkty Pucharu Świata. W sobotę, w szwajcarskim Davos, reprezentantka Polski startowała na dystansie 15 km techniką dowolną - to były pierwsze zawody na tak długim dystansie od 2004 roku w Pragelato.

Przyznaję, że nie lubię łyżwy na 15 km, ale nie ma sensu narzekać. Po prostu są w PŚ dystanse, które się lubi bardziej, a są takie, które mniej. Trzeba biec, a nie dyskutować - pisała podopieczna Aleksandra Wierietelnego na swojej stronie internetowej.

Kowalczyk, która na trasie pojawiła się z numerem "55", po dwóch kilometrach miała gorszy czas tylko od Marit Bjoergen (+13,8 sek straty), Therese Johaug (+ 10,8) i Vibeke Skofterud (+13,8). Z czwartego miejsca cieszyła się jednak bardzo krótko.

Na kolejnym punkcie pomiarowym Polka została "wchłonięta" przez Charlotte Kallę oraz Marthę Kristoffersen. Tymczasem norweska liderka Pucharu Świata powiększała przewagę. Na półmetku wyprzedzała zawodniczkę z Kasiny Wielkiej o ponad 50 sekund!

Podopieczna Wierietielnego wrzuciła "piąty bieg" dopiero na ostatnich kilometrach. Dzięki temu liczyła się w walce o czwarte miejsce do samego końca. Niestety nie odpuściła również Kristoffersen, wyprzedziła naszą na mecie o 6,5 sek. i to ona uplasowała się tuż za podium.

Wygrała - bez niespodzianki - Bjoergen (35:59,5), przed Skofterud i Johaug. Różnica między tymi dwoma ostatnimi zawodniczkami na podium wynosiła zaledwie 0,4 sek.!

Następny tekst:

Ryanair podnosi stawki. Opłaty idą ostro w górę Ryanair podnosi stawki. Opłaty idą ostro w górę

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 05.11.2012 10:49 Odpowiedz Zgłoś

te Norweżki to jakieś cyborgi... trzymam kciuki za Justynę w kolejnych etapach rywalizacji!!!
1+

Gość 05.11.2012 10:49 Odpowiedz Zgłoś

Nie cyborgi ale ciężko chore astmatyczki
Gość te Norweżki to jakieś cyborgi... trzymam kciuki za Justynę w kolejnych etapach rywalizacji!!!
7+

technologika 05.11.2012 10:49 Odpowiedz Zgłoś

biegi narciarskie to chyba jedyny sport, w którym oficjalnie "dopuszczono" doping pod postacią lekow na astmę. Normalnie to astmatyczki by nie mogły 2 kilometrów przebiec przy takim wysiłku. Gdzie ta uczciwa rywalizacja, się pytam.
11+

Gość 05.11.2012 10:49 Odpowiedz Zgłoś

Justyna da rade.. W tamtym roku dawała to w tym też da :P
0

Gość 05.11.2012 10:49 Odpowiedz Zgłoś

nie cyborgi tylko podobno chore....ale dzieki wspomagaczom zdrowi nie maja szans, to tak jak grac przeciwko komus kto ma "god mode".... jedyne co pozostaje to robic glupia mine do jeszcze glupszej gry !
1+

Gość 05.11.2012 10:49 Odpowiedz Zgłoś

Justyna słaba jest i tyle, więc zawsze można na astmę zwalać.
1-

Gość 05.11.2012 10:49 Odpowiedz Zgłoś

Jak na dopingu legalnym to niezłe wyniki.Jak wszystkie Norweżki są chore na astmę to nic dziwnego.Ale niech wystartują nie biorąc rozpylacza do powiększenia płuc.T będziemy wiedzieć czy tak zdolne one są.
2+

Gość 05.11.2012 10:49 Odpowiedz Zgłoś

przeciez nie wszystkie sa chore na astme:) poprostu sa duzo lepsze od Justynt:)
technologika biegi narciarskie to chyba jedyny sport, w którym oficjalnie "dopuszczono" doping pod postacią lekow na astmę. Normalnie to astmatyczki by nie mogły 2 kilometrów przebiec przy takim wysiłku. Gdzie ta uczciwa rywalizacja, się pytam.
1+

Gość 05.11.2012 10:49 Odpowiedz Zgłoś

a która konkretnie nie ma astmy? Bo z tego co wiem to właśnie wszystkie
Gość przeciez nie wszystkie sa chore na astme:) poprostu sa duzo lepsze od Justynt:)
2+

Gość 05.11.2012 10:49 Odpowiedz Zgłoś

Bjoergen to wspaniała sportsmenka i cudowny czlowiek, niestety nasza kowalczyk to moim zdaniem straszy burak i slaba biegaczka, mysle ze juz nie ma zadnych szans na miedzynarodowych imprezach
4-
Strona 1 z 3 1 2 3
Miał 3 tysiące kobiet, jest ojcem 30 dzieci. Król uwodzicieli? 9 Miał 3 tysiące kobiet, jest ojcem 30 dzieci. Król uwodzicieli? wczoraj, o godz: 10:55
"Od trzeciego do pierwszego świata". Niesamowity skok! 5 "Od trzeciego do pierwszego świata". Niesamowity skok! wczoraj, o godz: 10:13
Sponsorowane
Najgorszy tunning świata? Okazy są nieprawdopodobne Najgorszy tunning świata? Okazy są nieprawdopodobne Podobno o gustach się nie dyskutuje. Każdy jeździ tak ozdobionym samochodem, jak mu się podoba. Jednak trudno nie...
Prawda o wojnie na Ukrainie. Zdjęcia żołnierzy nie kłamią Prawda o wojnie na Ukrainie. Zdjęcia żołnierzy nie kłamią Oficjalne komunikaty odliczają kolejne dni rozejmu albo informują o naruszeniu zawieszenia broni. Nierzadko podają też liczbę zabitych i...
Najbiedniejszy kraj w Europie. Kiedyś opierał się Polakom i Turkom Najbiedniejszy kraj w Europie. Kiedyś opierał się Polakom i Turkom Mołdawia to najbiedniejsze państwo na Starym Kontynencie. Kraj jest bardzo słabo rozwinięty, stan dróg woła o pomstę do...