Awaria. Wyłączono elektrownię atomową

08.07.2011 08:48 AWARIA, BURZA, ELEKTROWNIA, ROSJA
Awaria. Wyłączono elektrownię atomową

ies-garant.ru

To przez gwałtowne burze.

Awaryjnie wyłączono blok energetyczny w największej rosyjskiej elektrowni atomowej niedaleko Saratowa - informuje RMF FM.

Burza zerwała dwie linie energetyczne dostarczające prąd z Bałakowskiej elektrowni. To spowodowało automatyczne wyłączenie czwartego bloku energetycznego.

Masowe wycieki z elektrowni atomowych więcej

Służby czuwające nad bezpieczeństwem elektrowni zapewniają, że nie ma zagrożenia związanego ze wzrostem promieniowania. 

Blok, który został automatycznie wyłączony, ma moc tysiąca megawatów, został oddany do użytku w 1994 roku.

Następny tekst:

Rośnie pokolenie kalek. Dzieci nic nie potrafią Rośnie pokolenie kalek. Dzieci nic nie potrafią

Komentarze

Gość 22.10.2012 18:18 Zgłoś

Nie, nie.... Oczywiście. Elektrownie atomowe są całkowicie niezawodne i bezpieczne. Ale to była burza, rozumicie towarzysze...
5-

Gość 22.10.2012 18:18 Zgłoś

Co bedzie jak HAARPem us-raelici porozwalaja pare takich jak rozwalili w Japonii,zeby miec konkurencje i sline gospodarczo panstwa z glowy,ja bym sie juz martwil jak w Chinach bedzie jakas katastrofa natury.
5-

Arnold 22.10.2012 18:18 Zgłoś

Zerwało linię energetyczną i blok się wyłączył automatycznie, czyli to nie żadna awaria tylko normalne, poprawne zadziałanie systemów bezpieczeństwa. Tytuł w 90% nieadekwatny do treści artykułu...
60+

Gość 22.10.2012 18:18 Zgłoś

haha no tak bezpieczne elektorwnie ale jak burza to trzeba wylaczec .... kk
5-

Arnold 22.10.2012 18:18 Zgłoś

Właśnie dlatego mamy lekcje fizyki w szkołach, szkoda tylko, że wyglądają jak wyglądają i później trzeba czytać takie treści. Skoro zostały zerwane 2 linie energetyczne, to po co blok miał chodzić? Jak CI w domu sie spięcie w kontakcie zrobi to też korki wywala prawda?
Gość haha no tak bezpieczne elektorwnie ale jak burza to trzeba wylaczec .... kk
31+

Arnold 22.10.2012 18:18 Zgłoś

Niestety, ale w naszym kraju i przy naszym klimacie energia ze źródeł odnawialnych nie jest w stanie utrzymać poprawnego bilansu energetycznego, może być jedynie mizernym wspomagaczem. Na wiatrowe nie mamy praktycznie miejsc o stałych silnych wiatrach, na słońce mamy zbyt dużo dni pochmurnych w roku, na wode rzeki o zbyt małym przepływie. Do tego wszystkiego dochodzą oczywiście klasyczne problemy, takie instalacje są bardzo drogie, co przy ich spodziewanej wydajności powoduje ich całkowitą nieopłacalność. Do tego dochodzą problemy z gruntami, wykonaniem itp. Jedyna energia odnawialna jaka u ans w sumie działa całkiem nieźle to energia z biomasy i tam gdzie to możliwe stosuje się gorące/ciepłe wody z gruntów, np. Uniejów
Komentarz usunięty
9+

Gość 22.10.2012 18:18 Zgłoś

A nasz kłamczuszek w korkotrampkach chce nam , Polakom sprawić taką tykającą bombę , bo obiecał ją zakupić od Sarkozjego za poparcie przy walce o koryto. Wygrał i teraz czas na realizację obietnicy. :( :( :(
6+

kosa 22.10.2012 18:18 Zgłoś

No ale przecież te stare sprzęty i reaktory trzeba gdzieś sprzedać. No i tutaj z pomocą przychodzi rząd Polski i sam donald Tusk. skupuje stare zużyte reaktory i elektrownie i on przy tym sobie cos chapnie bo pewnie mu posmarują jeszcze w zamian za tak dobry interes. I jeszcze zbije kilka euro punktów u dobrych sąsiadów z Unii ;-)
Komentarz usunięty
2-

Gość 22.10.2012 18:18 Zgłoś

Odnawialne źródła energii nie są w stanie zaspokoić nawet 15% zapotrzebowania na energię w naszym kraju w ciąu najbliższych kilkudziesięciu lat. Energie atomowa jest jedynym wyjściem do uzyskania czystej i dużej energii. Kraje zachodnie wycofują się z elektrowni atomowych, których działanie opiera się na rozszczepianiu atomu, ponieważ taką energię mają już zapewnioną na kilkadziesiąt lat. Przygotowują się do wprowadzenia metody o jeszcze większym potencjale energetycznym - fuzji atomów. Co do tematu - jest głupi.W każdej elektrowni może dojść do zerwania linii energetycznej i jest to z punktu widzenia środowiska - nieszkodliwe.
5+

Gość 22.10.2012 18:18 Zgłoś

PRZECZYTAJ GNOJU ARTYKUL a potem sie wypowiadaj. Co za bezmozgie yeti
Gość Nie, nie.... Oczywiście. Elektrownie atomowe są całkowicie niezawodne i bezpieczne. Ale to była burza, rozumicie towarzysze...
6+
Strona 1 z 3 1 2 3
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane