Bakteria odporna na antybiotyki w połowie szpitali. Pacjenci zagrożeni

02.11.2011 07:06 BAKTERIA, CHOROBA, HIGIENA, PACJENT, SKAŻENIE, SZPITAL, ZAGROŻENIE
Bakteria odporna na antybiotyki w połowie szpitali. Pacjenci zagrożeni

sxc.hu

Alarmujące dane.

Pomieszczenia szpitali skażone są bardzo groźnym gatunkiem bakterii Acinetobacter baumannii. 

Problem jest niezwykle poważny, ponieważ bakteria znajduje się na powierzchniach najczęściej używanych nie tylko przez pacjentów, ale również przez personel - donosi portal msnbc.msn.com.

Atakują nas superbakterie. Tak je wyhodowaliśmy więcej

Inspektorzy ze Szkoły Medycznej Maryland w Baltimore sprawdzili sale chorych i oddziały intensywnej terapii  w kilkudziesięciu amerykańskich szpitalach. 

Okazało się, że najbardziej skażone są uchwyty szuflad (20 proc. przypadków), poręcze łóżek (10 proc.) oraz podłoga. Dużo bakterii znaleziono również na stojakach do kroplówek i włącznikach klimatyzacji. W sumie naukowcy wykryli groźną bakterię w 48 proc. skontrolowanych placówek - informuje msnbc.msn. com.

Acinetobacter baumannii stanowi ogromne zagrożenie, ponieważ bakteria ta jest odporna na większość antybiotyków. Może wywołać zapalenie jelit. U osłabionych pacjentów zakażenie może skończyć się nawet sepsą. 

Nigdy nie bierz do ręki cudzego telefonu. Możesz zachorować więcej

Nasze badania postawiły pod znakiem zapytania higienę w szpitalach oraz sposób przeprowadzania dezynfekcji. Okazuje się, że placówki mają w tej kwestii jeszcze dużo do zrobienia - podkreśla dr Kerri A. Thom.

Następny tekst:

Sprawdź, kto zarobi na gazie łupkowym. Nie Polska Sprawdź, kto zarobi na gazie łupkowym. Nie Polska

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 05.11.2012 10:36 Odpowiedz Zgłoś

W Polsce to dopiero plaga, kilka dni temu znajomemu odjęto nogę z powodu choroby a pacjent po kilku dniach zmarł z powodu zakażenia w szpitalu (dodam,ze noga /kikut zagoiła się super)
4+

Gość 05.11.2012 10:36 Odpowiedz Zgłoś

Gdybym przechowywała wszystkie recepty na antybiotyki, które lekarze wypisali mojemu dziecku na p r z e z i ę b i e n i e, mogłabym zrobić niezłą wystawę! Oczywiście za każdym razem musiałam iść dodatkowo do prywatnego lekarza, ale to szczegół. Jak już zmądrzałam, to żądałam diagnozy w karcie i dodatkowych badań. I dali spokój.
5+

Gość 05.11.2012 10:36 Odpowiedz Zgłoś

no i co zawiadomić rząd ministerstwo zdrowia jeśli mamy tak poważnych mikroskopijnych zabójców i wyjść im na wojnę na przeciw zanim oni pierwsi nas dopadną
1+

Gość 05.11.2012 10:36 Odpowiedz Zgłoś

A czy są już szczepionki na to?
2-

Gość 05.11.2012 10:36 Odpowiedz Zgłoś

Nie od dzis wiadomo, ze szpital to wylegarnia zarazkow i innych syfow, co przeczy idei tych placowek
2+

Gość 05.11.2012 10:36 Odpowiedz Zgłoś

Sam jestes skutkiem grzechu
Komentarz usunięty
8+

lola 05.11.2012 10:36 Odpowiedz Zgłoś

Takich bzdur to jeszcze nie czytalam
Gość Sam jestes skutkiem grzechu
1+

Gość 05.11.2012 10:36 Odpowiedz Zgłoś

Gdyby te wszystkie wymienione miejsca jak uchwyty itp. były myte i dezynfekowane nie byłoby bakterii. Tak się dzieje, gdy na sprzątających zatrudnia się leniwych brudasów.Sprzątanie nie polega na machaniu brudną ścierką czy szczotką. Taka profesja wymaga zamiłowania do czystości i higieny, co można łatwo stwierdzić po estetycznym bądź nie kanydata na sprzątającego.
2+

Gość 05.11.2012 10:36 Odpowiedz Zgłoś

odporna... OPORNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ehh, poziom poniżej depresji :D
0

Otaku 05.11.2012 10:36 Odpowiedz Zgłoś

A wystarczyłoby wyjałowić za pomocą gorącej pary(albo powietrza)(są setki takich urządzeń)wszystkie powierzchnie w szpitalu.Żadna chemia nie da rady bakteriom-wiem bo sam próbowałem się ich pozbyć z szalek.Ostatni którzy przetrwał to gronkowiec złocisty....
2+
Strona 1 z 2 1 2
Zobacz celebrytów podróżujących w czasie. Są dowody 16 Zobacz celebrytów podróżujących w czasie. Są dowody wczoraj, o godz: 13:21
Po niszczycielskim trzęsieniu potężne wstrząsy wtórne. Ponad 2 tys. zabitych 6 Po niszczycielskim trzęsieniu potężne wstrząsy wtórne. Ponad 2 tys. zabitych wczoraj, o godz: 12:03
Sponsorowane
Zobaczcie, za co ludzie uwielbiają koty. Różne charaktery i narodowości Zobaczcie, za co ludzie uwielbiają koty. Różne charaktery i narodowości Choć każdy jest zupełnie inny, łączy je jedno: te koty rozbawią was do łez. Mogą też wzruszyć.
Szokujące zdjęcia z Korei. Tego Kim nie chciał pokazać Szokujące zdjęcia z Korei. Tego Kim nie chciał pokazać Bieda panująca w Korei Północnej nie jest dla nikogo tajemnicą, ale koreański rząd nadal robi dobrą minę do...
Nie wrzucajcie takich fotek. Stali się pośmiewiskiem sieci Nie wrzucajcie takich fotek. Stali się pośmiewiskiem sieci Lepiej dwa razy się zastanowić, niż bez wahania wrzucać zdjęcia w serwisach społecznościowych. Czasami obraca się to przeciw...