Bitwa chrześcijan z muzułmanami. Są zabici

24.11.2010 14:58 CHRZEŚCIJANIE, EGIPT, KAIR, KOPTOWIE, KOŚCIÓŁ, PROTEST, ZAMIESZKI
Bitwa chrześcijan z muzułmanami. Są zabici

Fot. PAP/EPA

Poszło o brak zgody na nowy kościół.

Na ulicach Kairu rozegrała się dziś regularna bitwa między chrześcijanami, muzułmanami a policją. 1 osoba nie żyje, jest wielu rannych. Tak zakończył się protest przeciwko odmowie wyrażenia zgody na budowę nowego kościoła przez lokalne władze - informuje yahoo.com.

RZEŹ CHRZEŚCIJAN. PONAD 500 OFIAR>>

Według policji podczas starć zginął jeden młody chrześcijanin. Rannych zostało około 20 policjantów i 15 protestujących. Około 20 osób zatrzymano.

Wśród zatrzymanych, są nie tylko chrześcijanie, ale także muzułmanie, którzy wmieszali się w spór dotyczący budowy nowego kościoła. Krzyczeli, że nie pozwolą na budowę nowego kościoła. Policja musiała rozdzielać dwie grupy, obrzucające się nie tylko wyzwiskami, ale i kamieniami.

Chrześcijanie, głównie Koptowie, są w Egipcie mniejszością - stanowią zaledwie 6-10 proc. mieszkańców tego kraju i skarżą się na dyskryminację i marginalizację.

W przeciwieństwie do muzułmanów, którzy praktycznie bez większych przeszkód mogą budować nowe świątynie oni za każdym razem muszą uzyskać szereg pozwoleń na budowę nowego kościoła.

Następny tekst:

ONZ: Tak źle z klimatem na Ziemi jeszcze nie było ONZ: Tak źle z klimatem na Ziemi jeszcze nie było

Komentarze

Gość 22.10.2012 15:16 Zgłoś

spalić Koran
Gość ja używam antyperspirantów Nivea i co miesiąc muszę kupić 1 (czyli wychodzi 12 na rok) - więc skąd te dane? chyba z Polski B (dla niekumatych - od Wisły na wschód)
3+

Gość 22.10.2012 15:16 Zgłoś

niedługo w europie bedzie tak że za noszenie "krzyżyka" na szyi dostanie sie kulke miedzy oczy od tych brudasów.. teraz sie z tego możecie (ped*** lewackie) ale niedługo wyrżną wszystkich w imie allaha ..
Gość ci ja Ciekawi mnie ten test wiedzy dla aktualnych kandydatów bez matury... Powinien się raczej nazywać testem niewiedzy. Inna sprawa, że wśród starych policjantów, jeszcze z weryfikacji, są także wielkie perły idiotyzmu...
1+

Gość 22.10.2012 15:16 Zgłoś

Dac im wszystkim Kalacha w rękę --- będzie mniej debili . .
Gość polska dla polakow europa dla białych RASA NAROD OJCZYZNA!!!
2+

Gość 22.10.2012 15:16 Zgłoś

a my pozwolmy na budowe noiwego meczetu w wwa to zaaniedlugo nakoci sie ich jak szczurow i bedziemy musieli robic na rodziny 20 osobowych brudasow polska dla polakow
Gość Europa może ale nie ja :P
3+

Gość 22.10.2012 15:16 Zgłoś

popieram w 100 % , codziennie powinien sie odbywać dzien palenia koranu
Gość ja używam antyperspirantów Nivea i co miesiąc muszę kupić 1 (czyli wychodzi 12 na rok) - więc skąd te dane? chyba z Polski B (dla niekumatych - od Wisły na wschód)
3+

Maniek 22.10.2012 15:16 Zgłoś

Szkoda, ze chrześcijanie wyszli na ulice, w przysżłości ateiści i muzułmanie będa tą reakcje wykorzystywac jako prowokację i skończy sie to jeszcze wieksza iloscia ataków i wiekszą marginalizacją. Niestety chrześcijaństwo jest religią, która jest skazana na poniewierkę, a każda próba siły w jego wykonaniu prozeczy jego istocie. Niestety nie każdy chrzescijanin, ateista ani muzułmanin to rozumie,
Gość Najpierw produkowali cyklon B a teraz paleczki i ściemniają że to nie oni
0

Gość 22.10.2012 15:16 Zgłoś

a wiesz kto te brudasy do Polski ściąga SLD-(wszystkich afrykanców by do polski ściągneli gdyby mogli) a TUSK oczywiście im przyklaskuje ... ps.czytaj zanim wyslesz
Gość Europa może ale nie ja :P
2+

Gość 22.10.2012 15:16 Zgłoś

spalić koran!! muzułmanów też
Gość nie ma pracy dla Polaków bo jest dla tego plebsu co tu przyjeżdza imigranci maja większe prawa od nas POLAKÓW
2+

Wario 22.10.2012 15:16 Zgłoś

Wojna cywilizacji już trwa.Chcesz wiedzieć więcej???Zajrzyj tworca.org
Gość pewno teraz koledzy znow zabija kilka dzieci i kobiet w ciazy to wojsko polskie potrafi
0

Gość 22.10.2012 15:16 Zgłoś

święta prawda !!!!
Gość ci ja Ciekawi mnie ten test wiedzy dla aktualnych kandydatów bez matury... Powinien się raczej nazywać testem niewiedzy. Inna sprawa, że wśród starych policjantów, jeszcze z weryfikacji, są także wielkie perły idiotyzmu...
0
Strona 1 z 5 1 2 3
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane