Dzieci będą się uczyć od rana do nocy

22.12.2009 16:06 DZIECKO, EDUKACJA, SZKOŁA, UCZEŃ, WIELKA BRYTANIA
Dzieci będą się uczyć od rana do nocy

Fot. PAP/Andrzej Grygiel

Zobacz, dlaczego do domu wrócą tylko po to, by spać

Dłuższe zajęcia w szkole mają zwiększyć szanse edukacyjne uczniów. Wczesne rozpoczynanie i późne kończenie lekcji ma pomóc przede wszystkim uczniom z rozbitych domów - twierdzą eksperci z organizacji Sutton Trust. 

10-godzinny plan zajęć zostanie wprowadzony w brytyjskich szkołach publicznych. Program jest wzorowany na doświadczeniach szkół amerykańskich.

DZIEWCZYNY NIE MOGĄ SIĘ UCZYĆ Z CHŁOPCAMI. DLACZEGO? >>

Uczniowie mają spędzać w szkole czas od godz. 7.30 do 17.30. - pisze "Guardian".

Z ostatnich badań wynika, że dzieci z wykształconych rodzin spędzają średnio dwa razy więcej czasu na odrabianiu prac domowych, niż dzieci rodziców słabo wykształconych. Częściej też czytają książki dla własnej przyjemności.

MASZ TALENT? NA PEWNO STRACISZ GO W SZKOLE >>

Okazało się także, że wśród dzieci wykształconych rodziców, 82 proc. ma dostęp do komputera, a 52 proc. ma ponad 200 książek w domu. Natomiast w pozostałych domach tylko 53 proc najmłodszych korzysta z komputera, a jedynie 12 proc. może pochwalić się takim księgozbiorem.

Następny tekst:

Anioły? To zwykłe oszustwo Anioły? To zwykłe oszustwo

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 11:05 Odpowiedz Zgłoś

ja często po 8 godzinach w szkole jestem zmęczona. Tj. chyba jakieś nieporozumienie. Mamy 8 lekcji i co 45 minut inna. Musimy się przestawiać z humana na ścisłe. I jeszcze 10 godzin? Pff.
Gość Wieczny odpoczynek racz Im Dac Panie......
0

Gość 22.10.2012 11:05 Odpowiedz Zgłoś

więcej praktyki niż bezsensownej teorii, którą i tak się zapomina to dziecie będą bardziej przygotowane do dorosłego życia
nunu gaz,prond i wyngiel zdrożeje z tego powodu
0

Gość 22.10.2012 11:05 Odpowiedz Zgłoś

i co z tego? jeszcze 10 lat temu mało kto w ogóle miał komputer w domu i ludzie jakoś żyli, a teraz okazuje się, że dziecko bez komputera to tragedia i patologia. Ja, gdybym miała dziecko, to w życiu nie udostępniłabym mu internetu. Nauczyłoby się, że błędy ortograficzne i językowe to norma ogólnie przyjęta, a komentarze pod textem artykułu są po to, aby ludzie mogli sobie dowalać i obrażać się wzajemnie, ile wlezie. Co do xiążek,to zdaje się, że są jeszcze biblioteki....
Gość obawiam się że po większości to jednak zginęli żydzi a nie Polacy
0

Gość 22.10.2012 11:05 Odpowiedz Zgłoś

nie bierzesz pod uwagę tego, że uczenie się teorii niesamowicie rozwija pamięć, Później, w dorosłym życiu, od razu można zauważyć, kto jechał tylko na ściągach przez całą szkołę, bo nic nigdy nie pamięta. Pamięć niewyćwiczona, to tylko bilobil pozostaje.
nunu gaz,prond i wyngiel zdrożeje z tego powodu
0

Gość 22.10.2012 11:05 Odpowiedz Zgłoś

A jak ktoś chodzi do szkoły muzycznej, gdzie zajęcia są 3-4 razy w tygodniu i zaczynają się najpóźniej o 16? Doliczyć trzeba by było też dojazd do szkoły. to co wtedy?
m... Kaczki umią latać! byś może pomyślał że był zwykłym człowiekeim jak ja ty i moi i twoi bliscy więc ten komentarz jest nie na miejscu
0

Gość 22.10.2012 11:05 Odpowiedz Zgłoś

dzieci są przez 10 godzin już w przedszkolu, więc powoli się wdrażają... :/
Polak Kaczyński był wrogo nastawiony do wielu krajów i tysięcy lub nawet milionów ludzi. Dla niego liczył się jedynie PIS i jego ekstremistyczne własne przekonania - wszyscy pozostali to było jego zdaniem nic nie liczące się "dno",które należy zdeptać, zniszczyć i poniżyć.To było zacofane, bezwzględne i złośliwe podejście w stosunku do innych ludzi.. Nawet swoich wrogów nie powinno się w taki sposób gnoić..
0

Gość 22.10.2012 11:05 Odpowiedz Zgłoś

brytyjczycy beda brali przyklad ze szkolnictwa w USA, az strach pomyslec, przeciez ci amerykanie to mega niedouki
Gość to takie podniecające....
0

Gość 22.10.2012 11:05 Odpowiedz Zgłoś

Nie uczyć dzieci głupot! Tylko racjonalnego myślenia zamiast durnoty im do łbów wciskać, bo potem będziemy mieć kształconych tłuków z kontami na eNKeju!
Gość kazdy umie oceniać drugiego nawet dzis w obliczu tak wielkiej tragedii:( wiekszość pisze tyle co niby to wie ale w zeczywistości nie znaliśmy osobiście tych ludzi zostawmy Bogu ich ocenianie... nam pozostało tylko sie pomodlić za ich dusze[*] [*] [*]
0

Profesor 22.10.2012 11:05 Odpowiedz Zgłoś

10 godzin to zdecydowanie za mało !!!!!!!!!!!
Gość A co za Idxxxx zapomniał,że 70 lat temu była wojna i zginęły milony młodych ludzi i automatycznie obniżylo średnią długość życia
0

Gość 22.10.2012 11:05 Odpowiedz Zgłoś

10 godz. w skole? To chyba jakiś kiepski żart.Dzieci są po 7 godzinach zmęczone, a co dopiero po 10?! Takim postępowaniem jeszcze bardziej bedzie się je zniechęcało do nauki.
Gość Jeśli się pracuje do późna to jest ciężko mi teraz zrobić zakupy, nie wszyscy mogą sobie pozwolić na takie prosperowanie czasem. Załóżmy, że zawsze planuję robić zakupy w niedzielę i jest to dla mnie przegięcie, że ograniczają w tym momencie konsumentów...
0
Strona 1 z 4 1 2 3
Stanisław Mikulski nie żyje. Aktor miał 85 lat 7 Stanisław Mikulski nie żyje. Aktor miał 85 lat wczoraj, o godz: 08:03