Dzieci biją rodziców na potęgę. Tysiące przypadków

01.11.2010 08:31 AGRESJA, BÓJKA, DZIECKO, NASTOLATEK, OCENA, PRZEMOC, RODZIC, SZKOŁA
Dzieci biją rodziców na potęgę. Tysiące przypadków

Fot. sxc.hu

Dorośli nie radzą sobie z nastolatkami.

Coraz większa liczba rodziców jest atakowana przez swoje dzieci - wynika ze statystyk brytyjskich.

DZIECIŃSTWO W POLSCE TO KOSZMAR>>

Organizacja "Parentline Plus" otrzymała aż 22,5 tysiąca zgłoszeń w tej sprawie. 6,5 tysięcy dotyczyło przemocy fizycznej, a 14 tys. - słownej - pisze "Daily Mail".

Problemy dotyczą dzieci w różnym wieku, ale najbardziej agresywne są nastolatki w wieku od 13 do 15. lat, bez względu na płeć.

Ponad połowa z nich wyzywała rodziców, 47 proc. niszczyła jakieś rzeczy, 42 proc. zraniła członka rodziny, a jeden na pięciu pije i kradnie.

14-letnia córka zagroziła matce spaleniem domów, gdy usłyszała polecenie, by posprzątać swój pokój. Inna opowiadała, jak 15-letnia dziewczyna zrzuciła wszystkie szklane rzeczy z kredensu, po tym jak jej nie odwiozła do szkoły i nie kupiła papierosów - pisze "Daily Mail".

DZIEWCZYNY BIJĄ W POLSKICH SZKOŁACH>>

Z badań wynika, że takim zachowaniem przeciwdziała stabilność rodziny, Prawie połowa agresywnych dzieci wychowują samotne matki. 15 procent zauważyło początek problemów podczas rozwodu rodziców.

Następny tekst:

Potężny wulkan znów eksplodował. Zabił już 38 osób Potężny wulkan znów eksplodował. Zabił już 38 osób

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 13:50 Odpowiedz Zgłoś

nie ogarniam tego w mojej rodzinie bylo takie cos nie do pomyslenia ja jak tylko podnioslam glos na mame to dostalam w pape i siedzialam cicho i do dzis dziekuje mojej maie ze wlasnie tak mnie wychowala a nie jak inne super mamusie
Gość każdy człowiek ma prawo do życia , ale jak z tym jest wiesz o tym, ale czy na prawde interesuje cie to niedożywione dziecko w Polsce czy inne. Każdy człowiek na tym swiecie może znaleźć się w podobnej sytuacji. Pamiętaj o tym i Ty możesz być uchodzcem
0

nic nowego. 22.10.2012 13:50 Odpowiedz Zgłoś

biedne ofiary "wychowania bez stresu" .
Gość Sam jesteś zarazą,którą powinno się jak najszybciej zutylizować !
0

Gość 22.10.2012 13:50 Odpowiedz Zgłoś

Biją swoje dzieci to mają efekty jak latorośl podrośnie.
Gość Katolicy nie są świrami"-Udowodnij.
0

Gość 22.10.2012 13:50 Odpowiedz Zgłoś

Wszyscy jesteśmy Chrystusami :D
Gość A barany z Polski jadą tam na wakacje i sponsorują tych bandziorów.
0

Gość 22.10.2012 13:50 Odpowiedz Zgłoś

wychowanie bezstresowe w końcu przynosi owoce.
Nieugięty Oświadczam wszem i wobec, że w Polsce to się NIGDY nie przyjmie! Jesteśmy na szczęście bardzo negatywnie nastawieni, na tego typu patologie. Przecież to prowadzi to upadku ludzkości, kto na to pozwala?!?! Wiadomo, kiełbasa wyborcza w Brazylii, pedzie już ja uwielbiają. Nikt nie był przeciwko, bo zaraz zostałby oskarżony o faszyzm, jawną nietolerancje, homofobie itp. itd. Banda tchórzy i tyle. Nie pozwolimy na szerzenie się tej zarazy w Polsce. Pozdrawiam NORMALNYCH (czyt. heteroseksualnych).
0

Gość 22.10.2012 13:50 Odpowiedz Zgłoś

co ty pieprzysz kiedyś dzieci wiedziały co im wolno a co nie rodzice byli wzorem
Gość Katolicy nie są świrami"-Udowodnij.
0

Gość 22.10.2012 13:50 Odpowiedz Zgłoś

tak a gowniarza nie wolno ukarac nawet wtym zrytym kraiu nowe prawo wymyslili to jak dziecko wychowac jesli kradnie tlumaczeniem raczej nieda sie takiego zlodzieja maloletniego wychowac tylko guma wonskie dzwi i jazda wtedy cos zrozumiw
Gość Ooo teraz nie myśle o sexie.
0

Gość 22.10.2012 13:50 Odpowiedz Zgłoś

albo jedno albo drugie:) jak nie walniesz dziecka to ono walnie Tobie prosty rachunek:)
Gość Apple, HP i Della, co za szczęście, że mam Asusa. A Nokię wyprodukowaną na Węgrzech. Mogę spać spokojnie.
0

Gość 22.10.2012 13:50 Odpowiedz Zgłoś

takie dzieci dawno nie gryzly podeszfy od buta ;))
Gość chrytusy ajatolachy i inni mesjasze bolki troche bajeru i lud naiwny ich karmi czy cos sie zmienilo nic sie nie zmienilo to samo g co bylo
0

Gość 22.10.2012 13:50 Odpowiedz Zgłoś

krnąbrnemu rózgi nie żałuj:) lepiej go rózgą uderzyć niż by miał był niewychowany
Gość Co jest żółte i grzebie w ziemi? Chińczyk szuka miny. Co to Żółte i lata w powietrzu? Chińczyk znalazł minę.
0
Strona 1 z 7 1 2 3
Putin zajmuje zbrojnie nowe terytorium. "W obronie ropy i gazu" 5 Putin zajmuje zbrojnie nowe terytorium. "W obronie ropy i gazu" wczoraj, o godz: 21:28
"To ciemne strony pontyfikatu Jana Pawła II".  Atak przed kanonizacją 6 "To ciemne strony pontyfikatu Jana Pawła II". Atak przed kanonizacją wczoraj, o godz: 19:29
Sponsorowane
Tymoszenko pławi się w luksusach? Zobacz, jak mieszka Tymoszenko pławi się w luksusach? Zobacz, jak mieszka Julia Tymoszenko pochwaliła się swoim domem przed dziennikarzami ze stowarzyszenia "Bez Płotów". Chciała, by wszyscy mogli zobaczyć jak...
Wielkie sekrety na Google Maps. Tego tam nie zobaczysz Wielkie sekrety na Google Maps. Tego tam nie zobaczysz Choć Google Earth jest w sieci od dekady, wiele elementów naszego świata nadal ukrytych jest przez płaszcz cenzury....
Zobacz najbardziej makabryczne miejsca na Ziemi Zobacz najbardziej makabryczne miejsca na Ziemi Makabryczne atrakcje z niezrozumiałych względów przyciągają rzesze turystów. Fascynacja śmiercią i horrorem wciąż nie traci na popularności, a...