Dzieci biją rodziców na potęgę. Tysiące przypadków

01.11.2010 08:31 AGRESJA, BÓJKA, DZIECKO, NASTOLATEK, OCENA, PRZEMOC, RODZIC, SZKOŁA
Dzieci biją rodziców na potęgę. Tysiące przypadków

Fot. sxc.hu

Dorośli nie radzą sobie z nastolatkami.

Coraz większa liczba rodziców jest atakowana przez swoje dzieci - wynika ze statystyk brytyjskich.

DZIECIŃSTWO W POLSCE TO KOSZMAR>>

Organizacja "Parentline Plus" otrzymała aż 22,5 tysiąca zgłoszeń w tej sprawie. 6,5 tysięcy dotyczyło przemocy fizycznej, a 14 tys. - słownej - pisze "Daily Mail".

Problemy dotyczą dzieci w różnym wieku, ale najbardziej agresywne są nastolatki w wieku od 13 do 15. lat, bez względu na płeć.

Ponad połowa z nich wyzywała rodziców, 47 proc. niszczyła jakieś rzeczy, 42 proc. zraniła członka rodziny, a jeden na pięciu pije i kradnie.

14-letnia córka zagroziła matce spaleniem domów, gdy usłyszała polecenie, by posprzątać swój pokój. Inna opowiadała, jak 15-letnia dziewczyna zrzuciła wszystkie szklane rzeczy z kredensu, po tym jak jej nie odwiozła do szkoły i nie kupiła papierosów - pisze "Daily Mail".

DZIEWCZYNY BIJĄ W POLSKICH SZKOŁACH>>

Z badań wynika, że takim zachowaniem przeciwdziała stabilność rodziny, Prawie połowa agresywnych dzieci wychowują samotne matki. 15 procent zauważyło początek problemów podczas rozwodu rodziców.

Następny tekst:

Potężny wulkan znów eksplodował. Zabił już 38 osób Potężny wulkan znów eksplodował. Zabił już 38 osób

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 13:50 Odpowiedz Zgłoś

nie ogarniam tego w mojej rodzinie bylo takie cos nie do pomyslenia ja jak tylko podnioslam glos na mame to dostalam w pape i siedzialam cicho i do dzis dziekuje mojej maie ze wlasnie tak mnie wychowala a nie jak inne super mamusie
Gość każdy człowiek ma prawo do życia , ale jak z tym jest wiesz o tym, ale czy na prawde interesuje cie to niedożywione dziecko w Polsce czy inne. Każdy człowiek na tym swiecie może znaleźć się w podobnej sytuacji. Pamiętaj o tym i Ty możesz być uchodzcem
0

nic nowego. 22.10.2012 13:50 Odpowiedz Zgłoś

biedne ofiary "wychowania bez stresu" .
Gość Sam jesteś zarazą,którą powinno się jak najszybciej zutylizować !
0

Gość 22.10.2012 13:50 Odpowiedz Zgłoś

Biją swoje dzieci to mają efekty jak latorośl podrośnie.
Gość Katolicy nie są świrami"-Udowodnij.
0

Gość 22.10.2012 13:50 Odpowiedz Zgłoś

Wszyscy jesteśmy Chrystusami :D
Gość A barany z Polski jadą tam na wakacje i sponsorują tych bandziorów.
0

Gość 22.10.2012 13:50 Odpowiedz Zgłoś

wychowanie bezstresowe w końcu przynosi owoce.
Nieugięty Oświadczam wszem i wobec, że w Polsce to się NIGDY nie przyjmie! Jesteśmy na szczęście bardzo negatywnie nastawieni, na tego typu patologie. Przecież to prowadzi to upadku ludzkości, kto na to pozwala?!?! Wiadomo, kiełbasa wyborcza w Brazylii, pedzie już ja uwielbiają. Nikt nie był przeciwko, bo zaraz zostałby oskarżony o faszyzm, jawną nietolerancje, homofobie itp. itd. Banda tchórzy i tyle. Nie pozwolimy na szerzenie się tej zarazy w Polsce. Pozdrawiam NORMALNYCH (czyt. heteroseksualnych).
0

Gość 22.10.2012 13:50 Odpowiedz Zgłoś

co ty pieprzysz kiedyś dzieci wiedziały co im wolno a co nie rodzice byli wzorem
Gość Katolicy nie są świrami"-Udowodnij.
0

Gość 22.10.2012 13:50 Odpowiedz Zgłoś

tak a gowniarza nie wolno ukarac nawet wtym zrytym kraiu nowe prawo wymyslili to jak dziecko wychowac jesli kradnie tlumaczeniem raczej nieda sie takiego zlodzieja maloletniego wychowac tylko guma wonskie dzwi i jazda wtedy cos zrozumiw
Gość Ooo teraz nie myśle o sexie.
0

Gość 22.10.2012 13:50 Odpowiedz Zgłoś

albo jedno albo drugie:) jak nie walniesz dziecka to ono walnie Tobie prosty rachunek:)
Gość Apple, HP i Della, co za szczęście, że mam Asusa. A Nokię wyprodukowaną na Węgrzech. Mogę spać spokojnie.
0

Gość 22.10.2012 13:50 Odpowiedz Zgłoś

takie dzieci dawno nie gryzly podeszfy od buta ;))
Gość chrytusy ajatolachy i inni mesjasze bolki troche bajeru i lud naiwny ich karmi czy cos sie zmienilo nic sie nie zmienilo to samo g co bylo
0

Gość 22.10.2012 13:50 Odpowiedz Zgłoś

krnąbrnemu rózgi nie żałuj:) lepiej go rózgą uderzyć niż by miał był niewychowany
Gość Co jest żółte i grzebie w ziemi? Chińczyk szuka miny. Co to Żółte i lata w powietrzu? Chińczyk znalazł minę.
0
Strona 1 z 7 1 2 3
Ukraińskie miasto szykuje się na oblężenie przez Rosjan 9 Ukraińskie miasto szykuje się na oblężenie przez Rosjan wczoraj, o godz: 21:13
Zagadka chodzących głazów rozwiązana! Głowili się od lat 5 Zagadka chodzących głazów rozwiązana! Głowili się od lat wczoraj, o godz: 18:28
Sponsorowane
Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? 11 sierpnia rusza głosowanie w internecie na Miss Pupy Brazylii. Ten konkurs cieszy się w Brazylii większym zainteresowaniem...
Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) W 69 lat od zrzucenia przez Amerykanów bomby atomowej na Nagasaki władze tego miasta boją się, że ich...
Błotne kąpiele na Woodstock. Tak walczą z upałem Błotne kąpiele na Woodstock. Tak walczą z upałem Nie mogło być festiwalu muzycznego bez błotnego bajorka. Kąpiele pod tzw. grzybkiem są obok koncertów jedną z największych...