Farmy wiatrowe to wielkie zagrożenie. Zakłócają radary!

24.01.2013 20:48 ENERGIA, FARMA, WIATR
Farmy wiatrowe to wielkie zagrożenie. Zakłócają radary!

en.wikipedia.org

Farmy wiatrowe zakłócają prognozy pogody - twierdzi meteorologiczne Met Office.

Brytyjskie biuro złożyło skargę na inwestycję wiatrową w Walii w pobliżu swojej stacji pomiarowej. Ich zdaniem turbiny wiatrowe negatywnie wpływają na dokładność pobieranych ze stacji danych i często powodują błędne prognozy.

POLSKI ATOM PRZYSPIESZA>>

Farma wiatrowa Lanllwni w hrabstwie Carmarthenshire ma składać się z 28 turbin, które mają stanąć kilka kilometrów od radaru pogodowego w Crug-Y-Gorllwyn (służy do prognozowania pogody dla południowo - zachodniej Walii).

Wiadomo, że turbiny mają mieć wysokość 120 m. Według Met Office, będą odbijały fale elektromagnetyczne emitowane przez radar, tworząc "bałagan", który uniemożliwi dokładny odczyt warunków atmosferycznych.

POTĘŻNE INWESTYCJE W WIATRAKI>>

Radar pogodowy monitoruje w czasie rzeczywistym położenie i intensywność różnych zjawisk pogodowych, w tym deszczu, śniegu i gradu. Bałagan wynikający z obecności elektrowni może prowadzić do fałszywych prognoz, np. do wydawania błędnych ostrzeżeń pogodowych - dodaje rzecznik Met Office.

Następny tekst:

Elektrowstrząsy, oblewanie wrzątkiem. Tak torturują w Rosji Elektrowstrząsy, oblewanie wrzątkiem. Tak torturują w Rosji

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 24.01.2013 20:53 Odpowiedz Zgłoś

Ciekawe odkrycie a czy elektrownie konwencjonalne nie wpływają na pogodę i pomiary? tony dwutlenkuwęgla i miliony innych świńst wpadających do atmosfery? może powiecie ze farmy wiatrowe są nieekologiczne ? Kto płaci za takie propagandy ?
25+

´NIE POprawny POlitycznie! 24.01.2013 20:54 Odpowiedz Zgłoś

Nie farmy wiatrowe a PO,zydzi i ciapaci to wielkie zagrożenie dla Polski
20+

WK 24.01.2013 20:56 Odpowiedz Zgłoś

Jest to możliwe. Pewne jest jednak, że te wiatraki będą konkurencją dla monopolistów innych producentów energii elektrycznej, stąd ta niechęć i przysłowiowa "nagonka", by nie dopuścić do ich budowy. Tragiczne czasy !!
3+

Gość 24.01.2013 20:57 Odpowiedz Zgłoś

oraz PIS i traktat
´NIE POprawny POlitycznie! Nie farmy wiatrowe a PO,zydzi i ciapaci to wielkie zagrożenie dla Polski
7-

Iluminaci 24.01.2013 20:57 Odpowiedz Zgłoś

Może najwięksi przywódcy tego świata
Gość Ciekawe odkrycie a czy elektrownie konwencjonalne nie wpływają na pogodę i pomiary? tony dwutlenkuwęgla i miliony innych świńst wpadających do atmosfery? może powiecie ze farmy wiatrowe są nieekologiczne ? Kto płaci za takie propagandy ?
3-

Otaku 24.01.2013 20:58 Odpowiedz Zgłoś

Jestem przeciwny farmom wiatrowym.Energia wiatru jest potrzebna,bez niej tworzą się inwersje i inne zjawiska.Już lepiej spożytkować moc słońca w inny sposób...
0

Gość 24.01.2013 21:02 Odpowiedz Zgłoś

i tak mało kiedy się sprawdzają to żadna różnica, P.S a n fotoradary też to tak działa?
6-

Gość 24.01.2013 21:05 Odpowiedz Zgłoś

Idioto. Rozmawiamy o Walii.
´NIE POprawny POlitycznie! Nie farmy wiatrowe a PO,zydzi i ciapaci to wielkie zagrożenie dla Polski
8-

Xaveri 24.01.2013 21:57 Odpowiedz Zgłoś

No i mają rację... niech zaczną robić wiatraki w technologi stealth (ŻART - to nic nie pomoże a nawet może zaszkodzić)
0

---- -- -- 24.01.2013 22:17 Odpowiedz Zgłoś

Już wkrótce zwolnieni z fabryk robotnicy i inżynierowie z powodu robotyzacji będą masowo impulsem elektromagnetycznym z Wirkatorów domowej roboty niszczyć z 2km wszelką elektronikę
2-
Strona 1 z 3 1 2 3
Mieszkańcy Moskwy przecierali oczy. Ktoś zakpił z Putina 4 Mieszkańcy Moskwy przecierali oczy. Ktoś zakpił z Putina wczoraj, o godz: 10:44
Śmierć pod autem Google Street View? Koncern milczy 5 Śmierć pod autem Google Street View? Koncern milczy wczoraj, o godz: 16:18
Sponsorowane
Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? 11 sierpnia rusza głosowanie w internecie na Miss Pupy Brazylii. Ten konkurs cieszy się w Brazylii większym zainteresowaniem...
Dzień golasów w Nowym Jorku. 40 modeli użyczyło ciał Dzień golasów w Nowym Jorku. 40 modeli użyczyło ciał 40 nagich modeli zgromadziło się w nowojorskim Central Parku aby świętować Dzień Bodypaintingu. Entuzjaści malunków na ciele zjechali...
Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) W 69 lat od zrzucenia przez Amerykanów bomby atomowej na Nagasaki władze tego miasta boją się, że ich...