Farmy wiatrowe to wielkie zagrożenie. Zakłócają radary!

24.01.2013 20:48 ENERGIA, FARMA, WIATR
Farmy wiatrowe to wielkie zagrożenie. Zakłócają radary!

en.wikipedia.org

Farmy wiatrowe zakłócają prognozy pogody - twierdzi meteorologiczne Met Office.

Brytyjskie biuro złożyło skargę na inwestycję wiatrową w Walii w pobliżu swojej stacji pomiarowej. Ich zdaniem turbiny wiatrowe negatywnie wpływają na dokładność pobieranych ze stacji danych i często powodują błędne prognozy.

POLSKI ATOM PRZYSPIESZA>>

Farma wiatrowa Lanllwni w hrabstwie Carmarthenshire ma składać się z 28 turbin, które mają stanąć kilka kilometrów od radaru pogodowego w Crug-Y-Gorllwyn (służy do prognozowania pogody dla południowo - zachodniej Walii).

Wiadomo, że turbiny mają mieć wysokość 120 m. Według Met Office, będą odbijały fale elektromagnetyczne emitowane przez radar, tworząc "bałagan", który uniemożliwi dokładny odczyt warunków atmosferycznych.

POTĘŻNE INWESTYCJE W WIATRAKI>>

Radar pogodowy monitoruje w czasie rzeczywistym położenie i intensywność różnych zjawisk pogodowych, w tym deszczu, śniegu i gradu. Bałagan wynikający z obecności elektrowni może prowadzić do fałszywych prognoz, np. do wydawania błędnych ostrzeżeń pogodowych - dodaje rzecznik Met Office.

Następny tekst:

Elektrowstrząsy, oblewanie wrzątkiem. Tak torturują w Rosji Elektrowstrząsy, oblewanie wrzątkiem. Tak torturują w Rosji

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 24.01.2013 20:53 Odpowiedz Zgłoś

Ciekawe odkrycie a czy elektrownie konwencjonalne nie wpływają na pogodę i pomiary? tony dwutlenkuwęgla i miliony innych świńst wpadających do atmosfery? może powiecie ze farmy wiatrowe są nieekologiczne ? Kto płaci za takie propagandy ?
25+

´NIE POprawny POlitycznie! 24.01.2013 20:54 Odpowiedz Zgłoś

Nie farmy wiatrowe a PO,zydzi i ciapaci to wielkie zagrożenie dla Polski
20+

WK 24.01.2013 20:56 Odpowiedz Zgłoś

Jest to możliwe. Pewne jest jednak, że te wiatraki będą konkurencją dla monopolistów innych producentów energii elektrycznej, stąd ta niechęć i przysłowiowa "nagonka", by nie dopuścić do ich budowy. Tragiczne czasy !!
3+

Gość 24.01.2013 20:57 Odpowiedz Zgłoś

oraz PIS i traktat
´NIE POprawny POlitycznie! Nie farmy wiatrowe a PO,zydzi i ciapaci to wielkie zagrożenie dla Polski
7-

Iluminaci 24.01.2013 20:57 Odpowiedz Zgłoś

Może najwięksi przywódcy tego świata
Gość Ciekawe odkrycie a czy elektrownie konwencjonalne nie wpływają na pogodę i pomiary? tony dwutlenkuwęgla i miliony innych świńst wpadających do atmosfery? może powiecie ze farmy wiatrowe są nieekologiczne ? Kto płaci za takie propagandy ?
3-

Otaku 24.01.2013 20:58 Odpowiedz Zgłoś

Jestem przeciwny farmom wiatrowym.Energia wiatru jest potrzebna,bez niej tworzą się inwersje i inne zjawiska.Już lepiej spożytkować moc słońca w inny sposób...
0

Gość 24.01.2013 21:02 Odpowiedz Zgłoś

i tak mało kiedy się sprawdzają to żadna różnica, P.S a n fotoradary też to tak działa?
6-

Gość 24.01.2013 21:05 Odpowiedz Zgłoś

Idioto. Rozmawiamy o Walii.
´NIE POprawny POlitycznie! Nie farmy wiatrowe a PO,zydzi i ciapaci to wielkie zagrożenie dla Polski
8-

Xaveri 24.01.2013 21:57 Odpowiedz Zgłoś

No i mają rację... niech zaczną robić wiatraki w technologi stealth (ŻART - to nic nie pomoże a nawet może zaszkodzić)
0

---- -- -- 24.01.2013 22:17 Odpowiedz Zgłoś

Już wkrótce zwolnieni z fabryk robotnicy i inżynierowie z powodu robotyzacji będą masowo impulsem elektromagnetycznym z Wirkatorów domowej roboty niszczyć z 2km wszelką elektronikę
2-
Strona 1 z 3 1 2 3
Zobacz najdroższą rdzę na świecie. Za 700 mln dolarów 12 Zobacz najdroższą rdzę na świecie. Za 700 mln dolarów 7 godzin temu
Zapomniane zwycięstwo Polaków. Podręczniki milczą 5 Zapomniane zwycięstwo Polaków. Podręczniki milczą wczoraj, o godz: 10:16
Sponsorowane
Koty nigdy nie są nudne. Zobaczcie najdziwniejsze zdjęcia Koty nigdy nie są nudne. Zobaczcie najdziwniejsze zdjęcia Są mistrzami jogi, drugiego planu, a do tego nie ma miejsca, do którego nie wejdą. Czasem zachowują się...
Największe wpadki na wizji. One pokazały biusty Największe wpadki na wizji. One pokazały biusty Wpadki przytrafiają się nawet znanym i popularnym, czego najlepszym przykładem mogą być prezenterki telewizyjne, aktorki i piosenkarki.
Taki miał być Związek Radziecki. Zobacz projekty sprzed 60 lat Taki miał być Związek Radziecki. Zobacz projekty sprzed 60 lat Nie jest tajemnicą, że w czasach Związku Radzieckiego w kraju tym pisano historię od nowa. Wszystkie najważniejsze wynalazki...