Farmy wiatrowe to wielkie zagrożenie. Zakłócają radary!

24.01.2013 20:48 ENERGIA, FARMA, WIATR
Farmy wiatrowe to wielkie zagrożenie. Zakłócają radary!

en.wikipedia.org

Farmy wiatrowe zakłócają prognozy pogody - twierdzi meteorologiczne Met Office.

Brytyjskie biuro złożyło skargę na inwestycję wiatrową w Walii w pobliżu swojej stacji pomiarowej. Ich zdaniem turbiny wiatrowe negatywnie wpływają na dokładność pobieranych ze stacji danych i często powodują błędne prognozy.

POLSKI ATOM PRZYSPIESZA>>

Farma wiatrowa Lanllwni w hrabstwie Carmarthenshire ma składać się z 28 turbin, które mają stanąć kilka kilometrów od radaru pogodowego w Crug-Y-Gorllwyn (służy do prognozowania pogody dla południowo - zachodniej Walii).

Wiadomo, że turbiny mają mieć wysokość 120 m. Według Met Office, będą odbijały fale elektromagnetyczne emitowane przez radar, tworząc "bałagan", który uniemożliwi dokładny odczyt warunków atmosferycznych.

POTĘŻNE INWESTYCJE W WIATRAKI>>

Radar pogodowy monitoruje w czasie rzeczywistym położenie i intensywność różnych zjawisk pogodowych, w tym deszczu, śniegu i gradu. Bałagan wynikający z obecności elektrowni może prowadzić do fałszywych prognoz, np. do wydawania błędnych ostrzeżeń pogodowych - dodaje rzecznik Met Office.

Następny tekst:

Elektrowstrząsy, oblewanie wrzątkiem. Tak torturują w Rosji Elektrowstrząsy, oblewanie wrzątkiem. Tak torturują w Rosji

Komentarze

Gość 24.01.2013 20:53 Zgłoś

Ciekawe odkrycie a czy elektrownie konwencjonalne nie wpływają na pogodę i pomiary? tony dwutlenkuwęgla i miliony innych świńst wpadających do atmosfery? może powiecie ze farmy wiatrowe są nieekologiczne ? Kto płaci za takie propagandy ?
25+

´NIE POprawny POlitycznie! 24.01.2013 20:54 Zgłoś

Nie farmy wiatrowe a PO,zydzi i ciapaci to wielkie zagrożenie dla Polski
20+

WK 24.01.2013 20:56 Zgłoś

Jest to możliwe. Pewne jest jednak, że te wiatraki będą konkurencją dla monopolistów innych producentów energii elektrycznej, stąd ta niechęć i przysłowiowa "nagonka", by nie dopuścić do ich budowy. Tragiczne czasy !!
3+

Gość 24.01.2013 20:57 Zgłoś

oraz PIS i traktat
´NIE POprawny POlitycznie! Nie farmy wiatrowe a PO,zydzi i ciapaci to wielkie zagrożenie dla Polski
7-

Iluminaci 24.01.2013 20:57 Zgłoś

Może najwięksi przywódcy tego świata
Gość Ciekawe odkrycie a czy elektrownie konwencjonalne nie wpływają na pogodę i pomiary? tony dwutlenkuwęgla i miliony innych świńst wpadających do atmosfery? może powiecie ze farmy wiatrowe są nieekologiczne ? Kto płaci za takie propagandy ?
3-

Otaku 24.01.2013 20:58 Zgłoś

Jestem przeciwny farmom wiatrowym.Energia wiatru jest potrzebna,bez niej tworzą się inwersje i inne zjawiska.Już lepiej spożytkować moc słońca w inny sposób...
0

Gość 24.01.2013 21:02 Zgłoś

i tak mało kiedy się sprawdzają to żadna różnica, P.S a n fotoradary też to tak działa?
6-

Gość 24.01.2013 21:05 Zgłoś

Idioto. Rozmawiamy o Walii.
´NIE POprawny POlitycznie! Nie farmy wiatrowe a PO,zydzi i ciapaci to wielkie zagrożenie dla Polski
8-

Xaveri 24.01.2013 21:57 Zgłoś

No i mają rację... niech zaczną robić wiatraki w technologi stealth (ŻART - to nic nie pomoże a nawet może zaszkodzić)
0

---- -- -- 24.01.2013 22:17 Zgłoś

Już wkrótce zwolnieni z fabryk robotnicy i inżynierowie z powodu robotyzacji będą masowo impulsem elektromagnetycznym z Wirkatorów domowej roboty niszczyć z 2km wszelką elektronikę
2-
Strona 1 z 3 1 2 3
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane