Farmy wiatrowe to wielkie zagrożenie. Zakłócają radary!

24.01.2013 20:48 ENERGIA, FARMA, WIATR
Farmy wiatrowe to wielkie zagrożenie. Zakłócają radary!

en.wikipedia.org

Farmy wiatrowe zakłócają prognozy pogody - twierdzi meteorologiczne Met Office.

Brytyjskie biuro złożyło skargę na inwestycję wiatrową w Walii w pobliżu swojej stacji pomiarowej. Ich zdaniem turbiny wiatrowe negatywnie wpływają na dokładność pobieranych ze stacji danych i często powodują błędne prognozy.

POLSKI ATOM PRZYSPIESZA>>

Farma wiatrowa Lanllwni w hrabstwie Carmarthenshire ma składać się z 28 turbin, które mają stanąć kilka kilometrów od radaru pogodowego w Crug-Y-Gorllwyn (służy do prognozowania pogody dla południowo - zachodniej Walii).

Wiadomo, że turbiny mają mieć wysokość 120 m. Według Met Office, będą odbijały fale elektromagnetyczne emitowane przez radar, tworząc "bałagan", który uniemożliwi dokładny odczyt warunków atmosferycznych.

POTĘŻNE INWESTYCJE W WIATRAKI>>

Radar pogodowy monitoruje w czasie rzeczywistym położenie i intensywność różnych zjawisk pogodowych, w tym deszczu, śniegu i gradu. Bałagan wynikający z obecności elektrowni może prowadzić do fałszywych prognoz, np. do wydawania błędnych ostrzeżeń pogodowych - dodaje rzecznik Met Office.

Następny tekst:

Elektrowstrząsy, oblewanie wrzątkiem. Tak torturują w Rosji Elektrowstrząsy, oblewanie wrzątkiem. Tak torturują w Rosji

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 24.01.2013 20:53 Odpowiedz Zgłoś

Ciekawe odkrycie a czy elektrownie konwencjonalne nie wpływają na pogodę i pomiary? tony dwutlenkuwęgla i miliony innych świńst wpadających do atmosfery? może powiecie ze farmy wiatrowe są nieekologiczne ? Kto płaci za takie propagandy ?
25+

´NIE POprawny POlitycznie! 24.01.2013 20:54 Odpowiedz Zgłoś

Nie farmy wiatrowe a PO,zydzi i ciapaci to wielkie zagrożenie dla Polski
20+

WK 24.01.2013 20:56 Odpowiedz Zgłoś

Jest to możliwe. Pewne jest jednak, że te wiatraki będą konkurencją dla monopolistów innych producentów energii elektrycznej, stąd ta niechęć i przysłowiowa "nagonka", by nie dopuścić do ich budowy. Tragiczne czasy !!
3+

Gość 24.01.2013 20:57 Odpowiedz Zgłoś

oraz PIS i traktat
´NIE POprawny POlitycznie! Nie farmy wiatrowe a PO,zydzi i ciapaci to wielkie zagrożenie dla Polski
7-

Iluminaci 24.01.2013 20:57 Odpowiedz Zgłoś

Może najwięksi przywódcy tego świata
Gość Ciekawe odkrycie a czy elektrownie konwencjonalne nie wpływają na pogodę i pomiary? tony dwutlenkuwęgla i miliony innych świńst wpadających do atmosfery? może powiecie ze farmy wiatrowe są nieekologiczne ? Kto płaci za takie propagandy ?
3-

Otaku 24.01.2013 20:58 Odpowiedz Zgłoś

Jestem przeciwny farmom wiatrowym.Energia wiatru jest potrzebna,bez niej tworzą się inwersje i inne zjawiska.Już lepiej spożytkować moc słońca w inny sposób...
0

Gość 24.01.2013 21:02 Odpowiedz Zgłoś

i tak mało kiedy się sprawdzają to żadna różnica, P.S a n fotoradary też to tak działa?
6-

Gość 24.01.2013 21:05 Odpowiedz Zgłoś

Idioto. Rozmawiamy o Walii.
´NIE POprawny POlitycznie! Nie farmy wiatrowe a PO,zydzi i ciapaci to wielkie zagrożenie dla Polski
8-

Xaveri 24.01.2013 21:57 Odpowiedz Zgłoś

No i mają rację... niech zaczną robić wiatraki w technologi stealth (ŻART - to nic nie pomoże a nawet może zaszkodzić)
0

---- -- -- 24.01.2013 22:17 Odpowiedz Zgłoś

Już wkrótce zwolnieni z fabryk robotnicy i inżynierowie z powodu robotyzacji będą masowo impulsem elektromagnetycznym z Wirkatorów domowej roboty niszczyć z 2km wszelką elektronikę
2-
Strona 1 z 3 1 2 3
Bezradni naukowcy. Tych zagadek jeszcze nikt nie rozwikłał 10 Bezradni naukowcy. Tych zagadek jeszcze nikt nie rozwikłał wczoraj, o godz: 17:52
Wyrzucili sekretarkę z parlamentu. Za nagie selfie (+18) 4 Wyrzucili sekretarkę z parlamentu. Za nagie selfie (+18) wczoraj, o godz: 09:43
Sponsorowane
Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? 11 sierpnia rusza głosowanie w internecie na Miss Pupy Brazylii. Ten konkurs cieszy się w Brazylii większym zainteresowaniem...
Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) W 69 lat od zrzucenia przez Amerykanów bomby atomowej na Nagasaki władze tego miasta boją się, że ich...
Oto najmłodsza "żywa Barbie". Ma tylko 16 lat Oto najmłodsza "żywa Barbie". Ma tylko 16 lat Ma 16 lat, pochodzi z Ukrainy i jest najmłodszą "żywą Barbie", o której świat słyszał. Lolita Richie, bo...