Iran zbuduje bombę atomową? Już wzbogaca uran

09.02.2010 09:22 BOMBA ATOMOWA, IRAN, REAKTOR, URAN, WZBOGACANIE
Iran zbuduje bombę atomową? Już wzbogaca uran

Fot. PAP/EPA

Mimo sankcji Teheran zdecydował się na ten krok.

Mimo międzynarodowych sankcji Iran rozpoczął dziś wzbogacanie uranu do 20 proc. - informuje bbc.co.uk.

Proces ten odbywa się w zakładach Natanz, w obecności obserwatorów z Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej.

PRZEKUPUJĄ RZĄD, BY KUPIĆ URAN?>>

Iran twierdzi, że potrzebuje wzbogaconego do 20 proc. uranu do swojego reaktora badawczego. USA i ich zachodni sojusznicy obawiają się jednak, że Teheran chce zbudować bombę atomową.

IRAN WYBUDUJE 10 ZAKŁADÓW WZBOGACANIA URANU>>

Proces wzbogacania uranu do 20 proc. - jak wylicza bbc.co.uk - przy 2000 tysiącach wirówek w Natanz potrwa około roku.

Do budowy bomby atomowej potrzebny jest uran wzbogacony do 90 proc.

Gdyby Irańczycy chcieli ją zbudować, potrzebowaliby około pół roku i od 500 do 1000 wirówek, by wzbogacić uran z 20 do 90 proc. - twierdzą eksperci.

Następny tekst:

Samochód staranował przystanek. 6 osób jest rannych

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 11:16 Odpowiedz Zgłoś

to juz koniec, iran ma duzo ropy usa zaatakuje napewno i to bedzie wojna na skale globalna
Gość skoro do tego go używasz ;D różne są zboczenia ;)
0

Gość 22.10.2012 11:16 Odpowiedz Zgłoś

Juz wzbogacaja? Chyba powinno byc juz od trzech lat albo az od trzech lat.
Gość mózg ci sie przepalił czy co? ja jestem za karą śmierci ale co do tego ma to dziecko, kolesie odwalili fuszere i tyle
0

bzium 22.10.2012 11:16 Odpowiedz Zgłoś

Zasypac atomowkami ten dziki kraj!
Gość ten portal to syf
0

robert Matycz 22.10.2012 11:16 Odpowiedz Zgłoś

Niech się debile wyrżną a nas zostawią w spokoju.
Gość co za bzdury piszą ja to śpię nawet burzy nie słyszę
0

Gość 22.10.2012 11:16 Odpowiedz Zgłoś

Irak tez mial bombe atomowa,ale USraelczycy,jakos nigdy jej pozniej nie znalezli. Jak ja bym byl Bushem to zaraz po wkroczeniu bym ja znalazl,ale widac Bush tak beztrzelnie olal opinie publiczna,ze nawet o to nie zadbal.Oni juz i tak robia co chca , a oblakani zolnierze i policjanty,gotowi sa zbijac dla tych psycholi,niewinnych ludzi,dlaczego wojsko i policja wykonuje rozkazy psychopatow,jakby nie mieli wlasnego rozumu.Dlaczego masy znajac fakty syndromu powietnamskiego,wierza ze wroca zdrowi?
Gość z Łodzi to juz nawet szczury uciekły he he. to to juz dno, pogotowie zabija, kradna na potęge, mafi jak mrówków. bloki się sypia. już niedługo cała Łódz spr***nieje.
0

Gość 22.10.2012 11:16 Odpowiedz Zgłoś

lipiec 2011 całe wojsko nato zgromadzone na bliskim wschodzie leci do nieba w postaci pary, a w usach chowają tysiące pustych trumien. I to nie ja wymyśliłem "Śniady do Azji wyśle nowe wojska, Kraj studnia zatopi ich wszystkich, Wielka klęska i zniszczenie nowego miasta, Będą początkiem upadku morskiego Neptuna. Trzecia Wojna się rozpocznie w 10 lat nim jego wojska zginą w azjatyckim kraju Tamerlana Niespodziewanie i nagle Wielki Grzyb ognia w siódmym miesiącu zniszczy armie....
Gość nawet jakbym miał zbierać puszki po rowach to bym w warszawie nie pracował! a tym bardziej nie mieszkał! bród smród i kur**estwo!
0

Gość 22.10.2012 11:16 Odpowiedz Zgłoś

cd. sprzymierzonych a płacz i żałoba będzie ogólna,bo trumny będą puste odtąd powoli pod zielonymi sztandarami Mahometa półksiężyc rozpocznie swój zwycięski marsz na ziemie chrześcijańskiej Europy Jednooki Talib ogłosi się kalifem zjednoczonego imperium Allaha
Gość Przez mycie zębów po każdym posiłku nabawiłem się gdzybicy w jamie ustnej i nieprzyjemnego zapachu z ust z tym związanego. Więc proszę nie pisać bzdur, bo we wszystkim należy zachować umiar
0

Gość 22.10.2012 11:16 Odpowiedz Zgłoś

Nostaradamus przepowiedzial proroctwo: Usrael uderzy na Iran i wszystkie kraje arabskie sie zjednocza i wytna w pien Izrael,Izrael zniknie z powierzchni Ziemi.Na dalekim wschodzie Usrael doprowadzi do wojny Chin i Zsrr,milony zolnierzy umrze z glodu i mrozu.Swiat przejrzy na oczy,i wykastruje wszystkich Zydow, a ostatni wyblagaja litosc i beda sluzyc wszystkim narodom,nie pobierajac oplat.A stanie sie to jak przyjdzie dluga i mrozna zima ,a po niej gorace lato.Po tej wojnie atomowej bedzie 3600
Gość jestem z bochni wylewa coraz bardziej rzeka Raba odraz podtapia strumyk Babica
0

Gość 22.10.2012 11:16 Odpowiedz Zgłoś

ament i stanie sie koniec
Gość Piszę tak specjalnie ,żebyś mógł i ty to odczytać,a reszty twojego bełkotania nie rozumiem.
0

Gość 22.10.2012 11:16 Odpowiedz Zgłoś

sam jesteś dziki wypisując taki koment
Gość ten portal to syf
0
Strona 1 z 2 1 2
Nastolatkowi usunięto 232 zęby. Rwali 7 godzin 7 Nastolatkowi usunięto 232 zęby. Rwali 7 godzin 13 godzin temu
Tyle oszczędności mają Polacy. Ci odkładają najwięcej 3 Tyle oszczędności mają Polacy. Ci odkładają najwięcej 12 godzin temu
Sponsorowane
CZY WIESZ JAK wygląda kobieta po Photoshopie? To zależy... od kraju CZY WIESZ JAK wygląda kobieta po Photoshopie? To zależy... od kraju Dziennikarka poprosiła 40 fotoedytorów z 25 krajów by uczynili ją "piękną". Różnice w pojmowaniu urody zaskakują. Jeden ideał...
Zobacz, jak fatalnie ubierają się Polacy. Bezguścia? Zobacz, jak fatalnie ubierają się Polacy. Bezguścia? Domeną Polaków nie jest moda. Widać to już na pierwszy rzut oka po wyjściu na ulice. Gdzie nie...
Oto nowe cuda Polski. 16 najpiękniejszych miejsc w kraju Oto nowe cuda Polski. 16 najpiękniejszych miejsc w kraju 16 miejsc walczy o tytuł nowego cudu Polski w czwartej edycji plebiscytu ogłoszonego przez miesięcznik "National Geographic Traveler"....