Kobiety kłamią inaczej niż faceci. Kto częściej?

13.12.2010 19:21 KŁAMSTWO, KOBIETA, MĘŻCZYZNA, PRAWDA
Kobiety kłamią inaczej niż faceci. Kto częściej?

Fot. Creative Commons / Flickr / Ed Yourdon

Tak zawsze wyczujesz fałsz.

Kobiety kłamią rzadziej. Opowiadają też innego rodzaju kłamstwa niż faceci - mówi magazynowi "Time" prof. Marilyn Boltz, psycholog z amerykańskiego Haverford College.

Według jej badań, mężczyźni częściej kłamią i wybierają kłamstwa, na których mogą sami zyskać.

NIGDY NIE KŁAM W CV. DOKŁADNIE CIĘ SPRAWDZĄ>>

Kobiety kłamią natomiast głównie po to, aby służyć innym.

Sondowani kłamali podczas 20 proc. do 35 proc. interakcji z innymi ludźmi - dodaje magazyn.

To samo badanie pokazało też, że mężczyźni częściej mówią i częściej słyszą kłamstwa, które mają poprawić ich sytuację.

KOBIETA NIGDY NIE POWIE PRAWDY NA TEN TEMAT>>

To odwrotnie niż kobiety, które przyznają się do kłamania i bycia okłamywanym w sprawach, które mają poprawić sytuację osoby trzeciej - podkreśla "Time".

Wyróżniono też dwa elementy, które mogą zaważyć na tym, czy nasza wypowiedź będzie uznana za prawdę lub kłamstwo.

Zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn, spowolniona reakcja na zadane pytanie i szybkie tempo odpowiedzi wzbudzało bardzo silne podejrzenia - tłumaczy pismo.

DLATEGO KOBIETY KŁAMIĄ>>

Ta sama odpowiedź wypowiedziana spokojnie i bez zwłoki, była uznawana za prawdziwą w 86 proc. przypadków.

Szybsze tempo odpowiedzi i wydłużenie pauzy po zadanym pytaniu zmniejszała wiarygodność do 16 proc. - informuje time.com.

Identyczny eksperyment z mężczyznami pokazał, że początkowa doza zaufania była mniejsza (77 proc.), po zmianie sposobu wypowiedzi spadała do 14 proc.

Następny tekst:

Adamek podał, z kim może walczyć w 2011 r. Adamek podał, z kim może walczyć w 2011 r.

Komentarze

Gośćd 22.10.2012 15:22 Zgłoś

K..wy kłamią, żeby zdradzać i spotykać się z innymi facetami. Taka jest prawda.
Gość hehe do buzi, ciekawe komu:)
0

Gość 22.10.2012 15:22 Zgłoś

Na zdjęciu są dwaj faceci z tym ze jeden przebrany za babę
Gość Kogo to?
1+

Gość 22.10.2012 15:22 Zgłoś

Wszyscy kłamią. Faceci nigdy nie zmyślają by zaciągnąć dziewczyne do łóżka? Albo by się popisać przed kumplami ile to zaliczył? KAŻDY KŁAMIE. A to kto ile, to już kwestia osobnicza a nie płciowa
Gość to się Radku nazywa końcowe wyrzynanie watahy pisowskiej? najlepiej obsrywać innych by odwrócić od siebie uwagę!!!
1-

Gość 22.10.2012 15:22 Zgłoś

Kobiety mniej klamia .Dobre sobie
lemon Gdzie sie cos dzieje niechlubnego na swiecie to zaraz Polska lub polak Polacy coszrobili fatalna reputacja na arenie miedzynarodwej....a wypadki na drogach to juz tradycja....
1+

Gość 22.10.2012 15:22 Zgłoś

Tylko cyganka prawdę ci== powie no i ojciec dyrektor.Ale głupi program do cenzurowania nie można napisać ci== powie.
Gość Wprowadzą drakońskie kary za przekroczenie o 1km/h. Zobaczysz. Tak działa każda instytucja. Teraz policja ma wielu "klientów" więc drobne przekroczenie uchodzą płazem, ale jeśli ludzie zaczną jeździć przepisowo, to wzrośnie rygor policyjny. To jest prawo socjologiczne.
1-

Gość 22.10.2012 15:22 Zgłoś

CHU****E kłamią, żeby zdradzać i spotykać się z innymi kobietami. Taka jest prawda.
Gość hehe do buzi, ciekawe komu:)
0

Gość 22.10.2012 15:22 Zgłoś

K...wy i CH**E kłamią tylko nie wiem po co.
Gość Z Colombo znał go każdy. Ja natomiast - po "Niebie nad Berlinem" gdzie grał siebie i ... anioła.... Byłeś aniołem. Niegdyś przeglądałem jego dokonania na rzecz innych. Venders Cię docenił
2-

Gość 22.10.2012 15:22 Zgłoś

Bo są K...wami i Ch.jami
POLAK=CYGAN Na studia w Polsce! Tylko informatyka! Dlaczego? Bo informatyk nie potrzebuję infrastruktury, transportu, fabryki, patentu, zgody minis środowiska ... etc. Jesteś programistą? Wal do SYMANTECa i bięrz 10k na miesiąc. Polska jest czarną dziurą gospodarczą. Tutaj głupie dzieci biorą kasę od durnych starych. W przeciwnym razie bez protekcji jesteś Polakiem. Czyli NIKIM
0

Gość 22.10.2012 15:22 Zgłoś

Kłamstwo nie zależy od płci
praktyk Elektrycy biorą się za żywność i mamy klops ! Tak każdego da się nauczyć wszystkiego, ale nie każdego da się zmusić do produkcji niezgodnej z normami ! Oczywiście łatwiej jest zmusić osobę nieznającą tematu i nie posiadającej elementarnej wiedzy z branży w której pracuje, a jej wiedza opiera się na niedouczonym szefie !
0

Gość 22.10.2012 15:22 Zgłoś

co do mezczyzn troszeczke sie zgodze, co do kobiet nie wiem, bo nia nie jestem :P
Gość i co z tego
0
Strona 1 z 2 1 2
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane