Kraj szykuje się do wojny z Rosją. Pod polską granicą

09.07.2011 14:39 ATAK, CZOŁGI, ESTONIA, GRUZJA, GUERILLA, OBRONA, PARTYZANCI, ROSJA, WOJNA
Kraj szykuje się do wojny z Rosją. Pod polską granicą

mil.ee

Minister obrony potwierdził ich istnienie.

Estonię ogarnęła gorączka wojenna. Rząd ogłosił, że przygotowuje już oddziały do walki z najeźdźcą, który miałby ten kraj zaatakować podobnie jak zrobił to z Gruzją - donosi dziennik "Prawda".

Stworzenie partyzanckiej formacji, estońskich guerillas, ogłosił właśnie minister obrony kraju, Mart Laar. Gromadzona jest amunicja, przygotowywane oddziały rezerwy.

Ten kraj ma już cyberarmię. Walczy tylko w sieci więcej

Na internetowym czacie na portalu Delfi Laar wyjaśnił, że choć rosyjskie czołgi mogłyby z Pskowa do Tallina dotrzeć w trzy godziny, mają sposób by je zatrzymać.

Przygotowania się już rozpoczęły. Mówimy o zaminowywaniu dróg i mostów, rozkładaniu ładunków kierunkowych. Zerwane mosty powstrzymają Rosjan tak samo, jak powstrzymały ich w Gruzji - wypowiedź ministra cytuje rosyjska gazeta.

Mart Laar był swego czasu doradcą obrony prezydenta Gruzji, Micheila Saakaszwilego. Przypomniał jak 4 lipca 1941 współpracujące z nazistami oddziały estońskich partyzantów rozbiły formacje zbrojne NKWD.

Następny tekst:

Tak zginęli polscy kajakarze w Peru. Nowe szczegóły Tak zginęli polscy kajakarze w Peru. Nowe szczegóły

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 18:18 Odpowiedz Zgłoś

Większość małych państw ma zawsze jakieś kompleksy. Ciągle się czegoś boją, wrzeszczą, napinają wątłe muskuły i prowokują większych. Zamiast brać przykład ze Szwajcarii i Księstwa Monako. Czyli po prostu usiąść, pomyśleć i trzepać kasę wykorzystując potrzeby większych państw.
7+

Orc 22.10.2012 18:18 Odpowiedz Zgłoś

Kto pragnie pokoju, niech przygotowuje się do wojny
82+

Gość 22.10.2012 18:18 Odpowiedz Zgłoś

Taa. a jak chcesz mieć czystą głowę, to pewnie zamiast ją umyć hodujesz wszy?
Orc Kto pragnie pokoju, niech przygotowuje się do wojny
8-

MrocznaPrzyszłość 22.10.2012 18:18 Odpowiedz Zgłoś

A Polską Armią rządzi Pacyfista Psychiatra Bogdan Klich i najważniejsi ludzie w Państwie są Historykami-Prezydent,Premier,Marszałek Sejmu.Problemu nie widzą.Dziwne że problemy Widzi powracający z wojny Generał Waldemar Skrzypczak.
71+

AntiRed! 22.10.2012 18:18 Odpowiedz Zgłoś

Możesz naskoczyć stalinowi na pal lewacki ścierwojadzie. Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!!!
Komentarz usunięty
13+

Gość 22.10.2012 18:18 Odpowiedz Zgłoś

nie boją się bez powodów
Gość Większość małych państw ma zawsze jakieś kompleksy. Ciągle się czegoś boją, wrzeszczą, napinają wątłe muskuły i prowokują większych. Zamiast brać przykład ze Szwajcarii i Księstwa Monako. Czyli po prostu usiąść, pomyśleć i trzepać kasę wykorzystując potrzeby większych państw.
94+

Gość 22.10.2012 18:18 Odpowiedz Zgłoś

raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę. dobre
AntiRed! Możesz naskoczyć stalinowi na pal lewacki ścierwojadzie. Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!!!
10+

Gość 22.10.2012 18:18 Odpowiedz Zgłoś

Stare, dobre i życiowe hasło :)
Gość raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę. dobre
12+

Gość 22.10.2012 18:18 Odpowiedz Zgłoś

Napiszę coś akurat na twoim poziomie. Raz krzyżem, raz gromicą dzicz katoliczą. Na każdą idiotyczną wypowiedź istnieje równie durna odpowiedź.
AntiRed! Możesz naskoczyć stalinowi na pal lewacki ścierwojadzie. Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!!!
17+

Porucznik PIlot 22.10.2012 18:18 Odpowiedz Zgłoś

Czy masz pojęcie że w Szwajcarii pilot cywilny ma w szafie mundur wojskowy??? Po co utrzymywać bandę trepów bezużytecznych bojowo ludzi nieumiejących nic? Małe państwa po przez zdolne bojowo rezerwy zapewniają sobie bezpieczeństwo!!!!!!
Gość Większość małych państw ma zawsze jakieś kompleksy. Ciągle się czegoś boją, wrzeszczą, napinają wątłe muskuły i prowokują większych. Zamiast brać przykład ze Szwajcarii i Księstwa Monako. Czyli po prostu usiąść, pomyśleć i trzepać kasę wykorzystując potrzeby większych państw.
16+
Strona 1 z 10 1 2 3
Oto polski odwet na Putinie. Za blokowanie jabłek 11 Oto polski odwet na Putinie. Za blokowanie jabłek wczoraj, o godz: 21:22
Zrobili sport z łamania zakazów. I chwalą się tym 26 Zrobili sport z łamania zakazów. I chwalą się tym wczoraj, o godz: 18:08
Sponsorowane
Zobacz, jak fatalnie ubierają się Polacy. Bezguścia? Zobacz, jak fatalnie ubierają się Polacy. Bezguścia? Domeną Polaków nie jest moda. Widać to już na pierwszy rzut oka po wyjściu na ulice. Gdzie nie...
Okrutna ślicznotka chwali się łupami. Grożą jej śmiercią Okrutna ślicznotka chwali się łupami. Grożą jej śmiercią Fala krytyki spadła na 19-latkę z Texas Tech University, która pochwaliła się na Facebooku serią zdjęć dokumentujących jej...
Tak umiera lotnisko. Oto port opuszczony 40 lat temu Tak umiera lotnisko. Oto port opuszczony 40 lat temu Wkrótce minie 40 lat od dnia gdy eksplodujące bomby przesądziły o losie międzynarodowego lotniska w Nikozji. Wspomagające inwazję...