Krwawa milicja zlikwidowana. "Berkutu już nie ma"

26.02.2014 07:11 AWAKOW, BERKUT, MILICJA, UKRAINA
Krwawa milicja zlikwidowana. "Berkutu już nie ma"

PAP/EPA

To była najbardziej znienawidzona formacja MSW na Ukrainie. Berkut zasłynął z krwawego tłumienia protestu na kijowskim Majdanie. Już nie istnieje.

O tym, że Berkut został rozwiązany napisał na swoim profilu w jednym z portali społecznościowych Arsen Awakow, pełniący obowiązki szef MSW - informuje tvp.info.

Likwidacja Berkutu była jednym z najważniejszych warunków stawianych nowej władzy przez aktywistów z Majdanu.

WYCIEKŁY TAJNE PLANY. JANUKOWYCZ MIAŁ URZĄDZIĆ PIEKŁO>>

Berkut był wyspecjalizowaną jednostką milicji ukraińskiej utworzonej w miejsce radzieckich służb OMON. Miała skupiać się na walce z przestępczością zorganizowaną, zabezpieczaniu zgromadzeń oraz manifestacji. Nazwa jednostki pochodzi od ukraińskiej nazwy orła przedniego.

Następny tekst:

Tylko połowa rachunku to opłata za prąd. Na to idzie reszta Tylko połowa rachunku to opłata za prąd. Na to idzie reszta

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 26.02.2014 07:14 Odpowiedz Zgłoś

aw polsce dalej legalne niewolnictwo 1100 zl jeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
92+

Gość 26.02.2014 07:36 Odpowiedz Zgłoś

Jeszcze zapłaczemy nad tym, co się stało w Kijowie. Mam wrażenie, że to dopiero początek.
66+

Andrzej 26.02.2014 07:37 Odpowiedz Zgłoś

szybko ich zatrudni nowa władza albo lokalne mafie
83+

Gość 26.02.2014 07:41 Odpowiedz Zgłoś

Teraz kolej na zlikwidowanie w Polsce formacji moherowo- stadionowe.Oni są tak niebezpieczni że zamordują wszystkich dla dobra jednego swego szefa Tadzia.
6-

Gość 26.02.2014 07:43 Odpowiedz Zgłoś

W Jewropie policja może strzelać z broni ostrej do demonstrantów a na Ukrainie do bandziorów banderowskich nie.... Ale tam jest jeszce co kraść. Tak banksterzy z agenturą swoiją zrobili z Assadem, Kadafim, a teraz z Janukowiczem.
20+

ja 26.02.2014 07:45 Odpowiedz Zgłoś

Nie bój nic, berkutowcy mogą być spokojni o pracę. Jedną organizację się likwiduje a na jej miejsce tworzy dwie nowe. Ludzie ci sami, zadania te same, tylko nazwa się zmienia. A u nas jak było? Inaczej?
29+

Gość 26.02.2014 07:48 Odpowiedz Zgłoś

Szalom, o to idzie nie wszystkie ludzie jest wybrane.
Gość aw polsce dalej legalne niewolnictwo 1100 zl jeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
9+

Pitbuul 26.02.2014 08:09 Odpowiedz Zgłoś

Jak nie bedzie BERKUT to będzie inna taka sama formacja lecz pod inną nazwą np BYKBUUL bo tak było tak jest i tak będzie w kazdym kraju i na Ukrainie też- lecz głupi plebs tego nie rozumie
7+

Gość 26.02.2014 08:16 Odpowiedz Zgłoś

A nasi esbecy mają się dobrze bo u nas jest demokracja
2+

Gość 26.02.2014 08:20 Odpowiedz Zgłoś

Berkutu niet,a uzbrojony Majdan jest.Ludzie z Majdanu nikomu nie wierzą.Ani Unii,ani Sikorskiemu,ani swoim.
3+
Strona 1 z 3 1 2 3
CZY WIESZ, ŻE pokrywa lodowa Arktyki rośnie od 2 lat? 5 CZY WIESZ, ŻE pokrywa lodowa Arktyki rośnie od 2 lat? 12 godzin temu
Wiemy, kiedy spadnie pierwszy śnieg. Zobacz prognozę do grudnia 4 Wiemy, kiedy spadnie pierwszy śnieg. Zobacz prognozę do grudnia 9 godzin temu
Sponsorowane
Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? 11 sierpnia rusza głosowanie w internecie na Miss Pupy Brazylii. Ten konkurs cieszy się w Brazylii większym zainteresowaniem...
Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) W 69 lat od zrzucenia przez Amerykanów bomby atomowej na Nagasaki władze tego miasta boją się, że ich...
Oto najmłodsza "żywa Barbie". Ma tylko 16 lat Oto najmłodsza "żywa Barbie". Ma tylko 16 lat Ma 16 lat, pochodzi z Ukrainy i jest najmłodszą "żywą Barbie", o której świat słyszał. Lolita Richie, bo...