Krwawa milicja zlikwidowana. "Berkutu już nie ma"

26.02.2014 07:11 AWAKOW, BERKUT, MILICJA, UKRAINA
Krwawa milicja zlikwidowana. "Berkutu już nie ma"

PAP/EPA

To była najbardziej znienawidzona formacja MSW na Ukrainie. Berkut zasłynął z krwawego tłumienia protestu na kijowskim Majdanie. Już nie istnieje.

O tym, że Berkut został rozwiązany napisał na swoim profilu w jednym z portali społecznościowych Arsen Awakow, pełniący obowiązki szef MSW - informuje tvp.info.

Likwidacja Berkutu była jednym z najważniejszych warunków stawianych nowej władzy przez aktywistów z Majdanu.

WYCIEKŁY TAJNE PLANY. JANUKOWYCZ MIAŁ URZĄDZIĆ PIEKŁO>>

Berkut był wyspecjalizowaną jednostką milicji ukraińskiej utworzonej w miejsce radzieckich służb OMON. Miała skupiać się na walce z przestępczością zorganizowaną, zabezpieczaniu zgromadzeń oraz manifestacji. Nazwa jednostki pochodzi od ukraińskiej nazwy orła przedniego.

Następny tekst:

Tylko połowa rachunku to opłata za prąd. Na to idzie reszta Tylko połowa rachunku to opłata za prąd. Na to idzie reszta

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 26.02.2014 07:14 Odpowiedz Zgłoś

aw polsce dalej legalne niewolnictwo 1100 zl jeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
92+

Gość 26.02.2014 07:36 Odpowiedz Zgłoś

Jeszcze zapłaczemy nad tym, co się stało w Kijowie. Mam wrażenie, że to dopiero początek.
66+

Andrzej 26.02.2014 07:37 Odpowiedz Zgłoś

szybko ich zatrudni nowa władza albo lokalne mafie
83+

Gość 26.02.2014 07:41 Odpowiedz Zgłoś

Teraz kolej na zlikwidowanie w Polsce formacji moherowo- stadionowe.Oni są tak niebezpieczni że zamordują wszystkich dla dobra jednego swego szefa Tadzia.
6-

Gość 26.02.2014 07:43 Odpowiedz Zgłoś

W Jewropie policja może strzelać z broni ostrej do demonstrantów a na Ukrainie do bandziorów banderowskich nie.... Ale tam jest jeszce co kraść. Tak banksterzy z agenturą swoiją zrobili z Assadem, Kadafim, a teraz z Janukowiczem.
20+

ja 26.02.2014 07:45 Odpowiedz Zgłoś

Nie bój nic, berkutowcy mogą być spokojni o pracę. Jedną organizację się likwiduje a na jej miejsce tworzy dwie nowe. Ludzie ci sami, zadania te same, tylko nazwa się zmienia. A u nas jak było? Inaczej?
29+

Gość 26.02.2014 07:48 Odpowiedz Zgłoś

Szalom, o to idzie nie wszystkie ludzie jest wybrane.
Gość aw polsce dalej legalne niewolnictwo 1100 zl jeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
9+

Pitbuul 26.02.2014 08:09 Odpowiedz Zgłoś

Jak nie bedzie BERKUT to będzie inna taka sama formacja lecz pod inną nazwą np BYKBUUL bo tak było tak jest i tak będzie w kazdym kraju i na Ukrainie też- lecz głupi plebs tego nie rozumie
7+

Gość 26.02.2014 08:16 Odpowiedz Zgłoś

A nasi esbecy mają się dobrze bo u nas jest demokracja
2+

Gość 26.02.2014 08:20 Odpowiedz Zgłoś

Berkutu niet,a uzbrojony Majdan jest.Ludzie z Majdanu nikomu nie wierzą.Ani Unii,ani Sikorskiemu,ani swoim.
3+
Strona 1 z 3 1 2 3
Takie było życie Jezusa. Nikt tego nie podważa 9 Takie było życie Jezusa. Nikt tego nie podważa godzinę temu
Mamy już zimę! Na razie tylko astronomiczną 8 Mamy już zimę! Na razie tylko astronomiczną 9 godzin temu
Sponsorowane
Tak wygląda praca dla Facebooka. Zobaczcie główną siedzibę giganta Tak wygląda praca dla Facebooka. Zobaczcie główną siedzibę giganta Żyć nie umierać. Praca w takich warunkach musi być przyjemna.
Myślisz, że umiesz imprezować? Zobacz, jak robią to mistrzowie! Myślisz, że umiesz imprezować? Zobacz, jak robią to mistrzowie! O tym, że Wyspiarze umieją się dobrze, głośno i z fantazją zabawić, wiedzą chyba wszyscy. Na własnej skórze...
Wojna Kena i Barbie. Sobowtóry się nienawidzą Wojna Kena i Barbie. Sobowtóry się nienawidzą Ken i Barbie w rzeczywistym świecie? To nie żart. Setki operacji plastycznych zmieniły młodą Ukrainkę i Amerykanina w...