"Księża gwałcili zakonnice, ale one też nie były święte"

21.02.2009 09:43 AMEN, GWAŁT, KERALA, ZAKON, ZAKONNICA
"Księża gwałcili zakonnice, ale one też nie były święte"

Fot. sxc.hu

Siostra z Kerali publikuje wspomnienia.

W swojej autobiografii pt. "Amen - autobiografia zakonnicy" była siostra z indyjskiej Kerali oskarża przełożonych katolickiego zakonu, do którego należała przez około 30 lat. Zarzuca im m.in. to, że przyzwalali na gwałty oraz inne akty przemocy seksualnej księży wobec zakonnic oraz stosunki seksualne między... siostrami.

Chciałam opisać swoją traumę. A społeczeństwo ma prawo wiedzieć, co tam się działo - argumentuje autorka książki, była siostra Jesme.

Książka natychmiast wywołała skandal w Indiach, jednak na razie Kościół Katolicki nie ustosunkował się do publikacji. Jednak jego negatywna recenzja może spodować jeszcze większy popyt na książkę, która już stała się bestsellerem.

Następny tekst:

MŚ w biathlonie: Sikora bez medalu MŚ w biathlonie: Sikora bez medalu

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 19.10.2012 17:36 Odpowiedz Zgłoś

to sa wlasnie katolicy. w niedziele sa przykladnymi mezami, ludzmi...rtc a w tygodniu to ostatnie szmaty. to jest katolicyzm.
DEAMON liczę ze to pomoże biednym anglikom .
1+

Gość 19.10.2012 17:36 Odpowiedz Zgłoś

Nie generalizuj.. Tak samo mozna powiedziec, że baby to beznadziejni kierowcy a faceci to świnie.. Znam przykładnych katolików.. Choć zgodze sie z tym że takie sprawy jak opisana powyzej rzutuja na katolicyzm..
Gość pisza tu o jednym z przypadków a ja znam chyba 3 osoby w wieku 14 lat co juz miały podobny problem.. a z czego to wszystko wynika? z rodziców..
2+

Gość 19.10.2012 17:36 Odpowiedz Zgłoś

bo wg mnie kościół chce stworzyć swego rodzaju sekte, będziesz chodził i modlił się to dostaniesz zbawienie, identycznie jest w mafii, będziesz wykonywał to co ci każą to nie zginiesz i masz dobrą ochronę, a to że księża g****ili zakonnice to z pewnością coś takiego było, w normalnym zakonie chyba takie rzyczy by się nie zdarzyły, chociaż Bóg tam jeden wie
Gość no tak o to chodzi i nikt nie musi byc geniuszem zeby to wiedziec. to jest oczywiste ze kolesia karza nie za jego wiek tylko za wiek dziewczyny. Tylko uwazam to za chore poniewaz nie byl to g***t a dziewczyna ma mozg! jak by byla pozadna i robila to co w jej wieku nalezy to by takiej stuacji nie bylo. uwazam ze jest sobie sama winna. Do zrobienia dziecka trzeba dwojga i nie wierze ze ona czy on byli nie swiadomi skutków. w dobie internetu i wiadomosci wiadomo co i jak... jesli karac to oboje! bo przeciez nie wiemy kto kogo namawial... pozatym koles 16 letni ma rozum jak 13 bo dorastaja pozniej... wiec byli na takim samym poziomie.
2-

www.tnij.com/ramirez 19.10.2012 17:36 Odpowiedz Zgłoś

Trzeba znieśc celibat,ksiądz i zakonnica też mają potrzeby seksualne
Gość patologia!!!!!!!!!!!!!!!
0

Gość 19.10.2012 17:36 Odpowiedz Zgłoś

W każdej religii jest coś nie tak w pewnym sensie.. A co powiesz o muzułmanach, którzy maja obowiazek modlenia sie 9 razy dziennie?? Co ciekawe wszyscy tam to robią i nikt się temu nie dziwi.. Zreszta w ich religii jest cos takiego o czym pewnie słyszałes jak "świeta wojna"-zabijanie dla wiary!! Czemu nikt tego nie komentuje na przykład?? Swoją droga patrząc na to tylko etycznie - mówisz, że Kościol stawia pewne warunki, żeby byc zbawionym; patrząc etycznie - a dlaczego miałoby być zbawienie rozdawane za darmochę..? Będziesz miał to na co zasłuzyles.. Moim zdaniem układ jest czysty..
Gość no tak o to chodzi i nikt nie musi byc geniuszem zeby to wiedziec. to jest oczywiste ze kolesia karza nie za jego wiek tylko za wiek dziewczyny. Tylko uwazam to za chore poniewaz nie byl to g***t a dziewczyna ma mozg! jak by byla pozadna i robila to co w jej wieku nalezy to by takiej stuacji nie bylo. uwazam ze jest sobie sama winna. Do zrobienia dziecka trzeba dwojga i nie wierze ze ona czy on byli nie swiadomi skutków. w dobie internetu i wiadomosci wiadomo co i jak... jesli karac to oboje! bo przeciez nie wiemy kto kogo namawial... pozatym koles 16 letni ma rozum jak 13 bo dorastaja pozniej... wiec byli na takim samym poziomie.
0

Gość 19.10.2012 17:36 Odpowiedz Zgłoś

W każdej religii jest coś nie tak w pewnym sensie.. A co powiesz o muzułmanach, którzy maja obowiazek modlenia sie 9 razy dziennie?? Co ciekawe wszyscy tam to robią i nikt się temu nie dziwi.. Zreszta w ich religii jest cos takiego o czym pewnie słyszałes jak "świeta wojna"-zabijanie dla wiary!! Czemu nikt tego nie komentuje na przykład?? Swoją droga patrząc na to tylko etycznie - mówisz, że Kościol stawia pewne warunki, żeby byc zbawionym; patrząc etycznie - a dlaczego miałoby być zbawienie rozdawane za darmochę..? Będziesz miał to na co zasłuzyles.. Moim zdaniem układ jest czysty..
Gość no tak o to chodzi i nikt nie musi byc geniuszem zeby to wiedziec. to jest oczywiste ze kolesia karza nie za jego wiek tylko za wiek dziewczyny. Tylko uwazam to za chore poniewaz nie byl to g***t a dziewczyna ma mozg! jak by byla pozadna i robila to co w jej wieku nalezy to by takiej stuacji nie bylo. uwazam ze jest sobie sama winna. Do zrobienia dziecka trzeba dwojga i nie wierze ze ona czy on byli nie swiadomi skutków. w dobie internetu i wiadomosci wiadomo co i jak... jesli karac to oboje! bo przeciez nie wiemy kto kogo namawial... pozatym koles 16 letni ma rozum jak 13 bo dorastaja pozniej... wiec byli na takim samym poziomie.
0

Gość 19.10.2012 17:36 Odpowiedz Zgłoś

W kazdej religii jest cos nie tak.. A co powiesz o muzułmanach którzy modla sie 9 razy dziennie bo ich religia tak nakazuje?? Wszyscy tam tak robia i nikt sie temu nie dziwi.. Albo "swieta wojna" - zabijanie dla wiary.. Czemu nikt tego nie komentuje.. Zresztą patrzac etycznie na ten problem: mówisz ze Kościol nakazuje zyc tak i tak zeby byc zbawionym; a dlaczego zbawienie miałoby byc rozdawane za darmoche?? dostaniesz to na co zasłuzyłes.. Moim zdaniem uklad jest czysty..
Gość no tak o to chodzi i nikt nie musi byc geniuszem zeby to wiedziec. to jest oczywiste ze kolesia karza nie za jego wiek tylko za wiek dziewczyny. Tylko uwazam to za chore poniewaz nie byl to g***t a dziewczyna ma mozg! jak by byla pozadna i robila to co w jej wieku nalezy to by takiej stuacji nie bylo. uwazam ze jest sobie sama winna. Do zrobienia dziecka trzeba dwojga i nie wierze ze ona czy on byli nie swiadomi skutków. w dobie internetu i wiadomosci wiadomo co i jak... jesli karac to oboje! bo przeciez nie wiemy kto kogo namawial... pozatym koles 16 letni ma rozum jak 13 bo dorastaja pozniej... wiec byli na takim samym poziomie.
0

Gość 19.10.2012 17:36 Odpowiedz Zgłoś

pedofilia,g***ty,molestowanie w tym kosciele jest cos nie tak chyba ze to jest juz kosciol szatana
gość z Wrocławia MAŁYSZ JEST THE BEST!!!
0

Gość(ówa) 19.10.2012 17:36 Odpowiedz Zgłoś

układ czysty ale jak tu wierzyc jak takie szopki sie odstawiaja?? powinny byc jakies ekstremalne obozy przetrwania zeby zostac ksiedzem, moze wtedy by mniej kradli.
gość z Wrocławia MAŁYSZ JEST THE BEST!!!
0

mm 19.10.2012 17:36 Odpowiedz Zgłoś

Co raz częściej takie informacje oglądaja światło dzienne,ale tylko w USA sa natychmiastowe reakcje wiernych,procesy.likwidacje kościoła itp.To jest demokracja.Gdzie indziej wszystkie przestepstwa księży sa okrywane tajemnica i murami zakonów.Chca pieniadze od wiernych ale zamykaja sie w kościele.teraz do kościoła nie wejdziesz kiedy chcesz jest zamkniety. Robia to co cywilni ludzie ale kasę chca bez podatku.
Gość witamy administracje wsrod ludzi :-))))
1+
Strona 1 z 3 1 2 3
Zdrajcy z Europy? Tak zbroili Putina po aneksji Krymu 5 Zdrajcy z Europy? Tak zbroili Putina po aneksji Krymu 5 godzin temu
Zmasowany atak raka. Straszna kara za rozwiązłość? 3 Zmasowany atak raka. Straszna kara za rozwiązłość? wczoraj, o godz: 20:41
Sponsorowane
Tymoszenko pławi się w luksusach? Zobacz, jak mieszka Tymoszenko pławi się w luksusach? Zobacz, jak mieszka Julia Tymoszenko pochwaliła się swoim domem przed dziennikarzami ze stowarzyszenia "Bez Płotów". Chciała, by wszyscy mogli zobaczyć jak...
Wielkie sekrety na Google Maps. Tego tam nie zobaczysz Wielkie sekrety na Google Maps. Tego tam nie zobaczysz Choć Google Earth jest w sieci od dekady, wiele elementów naszego świata nadal ukrytych jest przez płaszcz cenzury....
Zobacz najbardziej makabryczne miejsca na Ziemi Zobacz najbardziej makabryczne miejsca na Ziemi Makabryczne atrakcje z niezrozumiałych względów przyciągają rzesze turystów. Fascynacja śmiercią i horrorem wciąż nie traci na popularności, a...