Ludzie zawsze byli praworęczni? Przełomowe odkrycie

22.04.2011 16:19 CZŁOWIEK, NEANDERTALCZYK, PRAWORĘCZNOŚĆ, RĘKA
Ludzie zawsze byli praworęczni? Przełomowe odkrycie

Fot. snd.org

To nas różni od zwierząt.

Już przed 500 tys. ludzie byli praworęczni. Natomiast praworęczność w świecie zwierząt niemal nie istnieje - wynika z nowych badań naukowców z University of Kentucky.

Badacze przeanalizowali wyżłobienia na zębach znalezionych w jaskini Sime de los Huesos w pobliżu Burgos w Hiszpanii. Najstarsze z odkrytych tam kości, należące do przodków Neandertalczyków, pochodziły właśnie sprzed 500 tys. lat - pisze "Laterality".

Wyżłobienia te powstały podczas przypadkowych uderzeń, do których doszło podczas używania kamiennych narzędzi.

NEANDERTALCZYCY BYLI DEMONAMI SEKSU>>

Aż w 90 proc. przypadków powstały w trakcie używania prawej ręki. Nie były też efektem jednego uderzenia, lecz wielu do których dochodziło w trakcie trwania całego życia - twierdzą naukowcy.

Następny tekst:

Romowie boją się o życie. Faszyści szykują lincz Romowie boją się o życie. Faszyści szykują lincz

Komentarze

Gość 22.10.2012 16:19 Zgłoś

czyli z tego wynika ze leworeczni sa zwierzetami?
Gość Lek na raka został już dawno wynaleziony --- niestety koncerny farmacji nigdy na to nie wyrażą zgody --- liczy się kasa ---- a nie człowiek .
0

Gość 22.10.2012 16:19 Zgłoś

Czy to przodek Gajowego?
XXX a ty nie powinieneś był się w ogóle urodzić. Sterylizacja głupich - jedyna droga dla kraju
1+

Gość 22.10.2012 16:19 Zgłoś

Fajnie. Właśnie dowiedziałem się, że jestem zwierzęciem.
Gość każdy do tej pory pisał, że turcy to złodzieje i murzyni też, a tymczasem liderem świata są zakompleksione Polaczki, które z kibla wyciągają odświeżacz hahaha
2+

Gość 22.10.2012 16:19 Zgłoś

@UP Ja też
olo jak jechać w czymś wielkości lodówki ??? To żart , pozdr z windy city !
0

eselpe 22.10.2012 16:19 Zgłoś

moja dziewczyna zawsze mowila ze jestem zwierzem, ale traktowałem to jako przenośnia, ale widać miała racje hehe;p
Komentarz usunięty
1+

Gość 22.10.2012 16:19 Zgłoś

jest błąd. ta jaskinia to sima de los huesos a nie sime
Gość dlatego nigdy w zyciu nie chcialabym mieszkac w Ameryce..
1+

Gość 22.10.2012 16:19 Zgłoś

czyli sorry leworeczni jestescie zwierzeciami
Gość jarajcie się bzdetami - pracujcie na tych "biznesmenów" i szybko zdychajcie żeby za długo wam nie płacili żałosnych emerytur
1+

Gośćpolansky 22.10.2012 16:19 Zgłoś

nastepny idiota wypocil co mogl i mysli ze odkryl ameryke !!!! ludzie zawsze byli prawo i lewo - reczni i ten gniot nie dowodzi niczego !
Komentarz usunięty
0

Gość 22.10.2012 16:19 Zgłoś

podobny do rydzego truska,moze to jego dziadka zdjecie z wermahtu?
Gość A ja rower Ukraina lub Wigry3
0

ananayah 22.10.2012 16:19 Zgłoś

ja tez! cha,cha! gratulacje dla autora tego newsa! tak na marginesie to ktore zwierzeta sa reczne? albo moze tylko praworeczni sa tak "zdolni",ze wala sie po zebach kamieniem gdy chca nim cos rozbic ?
Gość każdy do tej pory pisał, że turcy to złodzieje i murzyni też, a tymczasem liderem świata są zakompleksione Polaczki, które z kibla wyciągają odświeżacz hahaha
1+
Strona 1 z 4 1 2 3
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane