Marihuana to jednak środek leczniczy

28.02.2009 10:36 ERIC HOLDER, MARIHUANA, MEDYCYNA PALIATYWNA
Marihuana to jednak środek leczniczy

Fot. sxc.hu

Jestem na tak - twierdzi prokurator generalny USA.

Jeśli lekarze i specjaliści od medycyny paliatywnej twierdzą, że marihuana to skuteczny środek, który przynosi nieuleczalnie chorym ludziom ulgę w cierpieniach, to ja popieram takie sposoby uśmierzania bólu - stwierdził Eric Holer, prokurator generalny Stanów Zjednoczonych w gabinecie Baracka Obamy.

Holder zapowiedział także odwrót od polityki stosowanej przez gabinet George'a Busha, za którego kadencji zamknięto ok. 40 centrów medycznych, w których stosowano marihuanę jako środek znieczulający.

Według Holdera amerykańska Administracja Legalnego Obrotu Lekarstw (DEA) nie będzie już stosowała takich praktyk.

Następny tekst:

Wikileaks rozszyfrowała tajne dokumenty Pentagonu

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

to już indianie wiedzieli o " dobroczynności " maryjany - choćby faja pokoju ......
Gość Z ZAGRANIC Nie n akezy sie pieprzycyz kim popadnie jak zwierzaki..trzeba zachowac umiar i byc wiernym jednemu partnerowi
0

www.tnij.com/lupuz 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

Fajka pokoju to był zwykły tytoń:)
Gość co za bzdura, przecież to człowiek który poprzez wiarę nauczał ludzi a nie poprzez środki , Przecież równie dobrze mółby powiedzieć żeby myli ręce i dbali o higienę. Co za bzdura co oni piszą on nie był politykiem ani lekarzem od tego są akcje humanitarne i inne. Nie rozumiem jednego dlaczego sex jest najważniejszy na świecie. A ludzie wierzący czy nie wierzący mają popęd seksualny ponad inne wartości takie jak miłość wierność . Moja propozycja niech każdy będzie świadomy tego co robi i to wystarczy .A pewnych rzeczy powinno się uczyć dzieci , najpierw wierności i uczciwości a w dalszej kolejności bezpiecznego sexu.
0

raser 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

to swieta prawda tylko czemu u nas nie daja sie przekonac ze to leczniczy srodek ,nie chodzi mi tu o grzejników co jaraja bo lubia tylko o tych co naprwade tego potrz4ebuja po co sie maja uzalezniac od jakiejs morfiny badzinnych silniejszych kiedy marian tak samo by pomógl
nie rozumiem tej Polski - za komuny zle, teraz zle....ludzie czy wam nigdy nie bedzie dobrze? Nie potraficie sobie zorganizowac zycia? Czy to zawsze musi byc czyjas wina? Zydow, politykow, zlodziei, kleru itditd tylko nie wasza? A moze to jest wasza wina, ze nie pracujecie tak zeby byl dostatek?
0

rasul 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

przyczym należy pamiętać o tym, że wódka degraduje organizm w zdecydowanie większym stopniu niż marihuana to raz, a dwa spirytus został wymyślony w celach leczniczych a nie rozrywkowych, co za tym idzie powinno się go przyjmować w ilościach leczniczych, a nie ile się da. Marihuana natomiast jest rosliną znaną od wieków i wykorzystywaną od wieków w medycynie naturalnej, a amfetamina czy inne lsd są produktami tworzonymi sztucznie.
nie rozumiem tej Polski - za komuny zle, teraz zle....ludzie czy wam nigdy nie bedzie dobrze? Nie potraficie sobie zorganizowac zycia? Czy to zawsze musi byc czyjas wina? Zydow, politykow, zlodziei, kleru itditd tylko nie wasza? A moze to jest wasza wina, ze nie pracujecie tak zeby byl dostatek?
0

rasul 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

sorki to miało być do przedmówcy
Gość Jakby nie było skoków w bok ( d****arstwa) to moze nie zlikwidowaloby sie AIDS ale na pewno znacznie go ograniczylo. Czy wierność i wstrzemięźliwośc do tego nei prowadzi ? Każdy moze interpretowac dekalog jak chce ... ale nie jest w stanie zaprzeczyc ze zaprowadza on ład i spokój ...
0

Gość2 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

Poczytaj trochę na temat konopii i dopiero się wypowiadaj. Zaprzeczasz naukowo udowodnionym badaniom jaki wpływ ma na organizm ludzki. Ty to pewnie z koncernu farmaceutycznego jesteś, więc nie dziwię się Twoim stwierdzeniom, zarobić na ludziach trzeba. Zapoznaj się z raportem WHO i napisz coś sensownego a jak nie masz nic do powiedzenia to zamilcz bo debila z siebie robisz!
Gość Bóg dał ludziom 10 przykazań. Jedyna słuszna postawa wobec Boga to; " stać na dwóch łapkach i merdać ogonkiem " A państwo dziennikarze to też ludzie, więc zalecałbym merdanie
0

Gość 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

legalizacja marihuany!!!! wszyscy beda szczesliwi,panstwo bedzie czerpac korzysci z akcyzy, rolnicy z plantacji, bary/sklepy z handlu a zwykly czlowiek ktory ma ochote na bucha nie bedzie musial prosic kolege kolegi zeby mu cos zalatwil:) oczywiscie ze mary leczy z bolu daje usmiech..
Gość Ludzie którzy pisali ten artykuł maja nie po kolei w głowie!! Papież uczył tych ludzi jak należny żyć zgodnie z przykazaniami Bożymi, skoro uważają się za chrześcijan to chyba powinni wiedzieć ze sex tylko w małżeństwie, oraz ze zdrady są niedopuszczalne!! nie kazał im oprawiać sexu gdzie popadnie! tylko w zaufanych związkach! Jeżeli oni robią to z każdym i wszędzie to chyba nie dziwota ze maja epidemie!! Gdyby rzeczywiście słuchali slow papieża wiedzieli by co robić żeby nie zachorować!! A oskarżanie papieża o taka zbrodnie to czysta głupota!! podziwiam idiotę który napisał ten artykuł!!
0

Gość 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

Legalizajcaaaaaaaaa!!! Panstwo tez z tego by czerpalo korzysci , a pomyslcie sobie jakie walki by szly zeby kazdy chcial na tym zarobic :D moze zamiast 15 zl za 0.5 placili bysmy 5 zł Przydalo by sie to w Polsce! Albo legalizacja Albo zamknijcie gdzies okolo 70% mlodziezy!
Gość tan artykół mówi że każda " niby religia" powala nas na ziemi cały kryzys naświecie polega natym ,że jest nas za dużo . ,a ziemia musi to wyżywic ,ubrać ,dać energię ,domy ......ledwo sobie daje radę ... a religie mówią płodźcie sie do woli ... żadnych prezerwatyw itd ... a odpowiedzialność za swoje czyny .... Bóg was wyzwoli . Nie mamy poczucia odpowiedzialności za swoje czyny tu na ziemi - sami doprowadzamy do zagłady .MOŻE CZAS NAJWYŻSZY POWIEDZIEĆ RELIGIOM NIE , STOP . urządźmy ziemię miejscem dobrobytu ,pokoju,milości . / ludności wtedy powinno być 10 razy mniej . / nie trzeba tragicznych czystek /katastrofy ,chorby,wojny /wystarczy rozsądny od dzis sposób kontroli urodzin .
0

Gość 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

a Czy Marihuana jest z Konopi? chyba nie! <lol2>
Gość to już koniec artukułu?nie dowiedzialam się w końcu gdzie zarabiają najmniej i cóz to za słowo "mediana",pierwsze slysze,nie ma juz odpowiednich polskich słów?
0

Gość 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

Zachowywałeś się jak idiota, i tak ci już zostało :)
Gość w tym kraju się nie da życ! Zalozyłem rodzine i przez 10 lat staralem sie do czegos dojsc .Bezskutecznie ,bez mieszkania ,z chorym dzieckiem i sterta długów.W koncu wyjechalem .Holandia to mój nowy dom ,gdzie stac mnie by godnie zyc.
0
Strona 1 z 2 1 2
Fitness dla uległych bije rekordy popularności 4 Fitness dla uległych bije rekordy popularności wczoraj, o godz: 09:57
Oto prawdziwa Śpiąca Królewna. Jej życie to koszmar! 4 Oto prawdziwa Śpiąca Królewna. Jej życie to koszmar! wczoraj, o godz: 09:11
Sponsorowane
Zobacz najgorszych pasażerów samolotów. Zmienią lot w horror Zobacz najgorszych pasażerów samolotów. Zmienią lot w horror Czy czeka Was wielogodzinny lot, czy krótka trasa. To nie ma najmniejszego znaczenia. Ci pasażerowie zmienią Waszą podróż...
Odeszli w 2014 roku. Nie zapominajmy o nich Odeszli w 2014 roku. Nie zapominajmy o nich Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą... - pisał ks. Jan Twardowski. W tym roku odeszło wiele znanych...
Nowy rodzaj prostytucji. Zobacz co wymyślili w Japonii Nowy rodzaj prostytucji. Zobacz co wymyślili w Japonii W tokijskiej dzielnicy Akihabara, słynącej w równej mierze ze sklepów z elektroniką co ekscentrycznych, z europejskiego punktu widzenia,...