Marihuana to jednak środek leczniczy

28.02.2009 10:36 ERIC HOLDER, MARIHUANA, MEDYCYNA PALIATYWNA
Marihuana to jednak środek leczniczy

Fot. sxc.hu

Jestem na tak - twierdzi prokurator generalny USA.

Jeśli lekarze i specjaliści od medycyny paliatywnej twierdzą, że marihuana to skuteczny środek, który przynosi nieuleczalnie chorym ludziom ulgę w cierpieniach, to ja popieram takie sposoby uśmierzania bólu - stwierdził Eric Holer, prokurator generalny Stanów Zjednoczonych w gabinecie Baracka Obamy.

Holder zapowiedział także odwrót od polityki stosowanej przez gabinet George'a Busha, za którego kadencji zamknięto ok. 40 centrów medycznych, w których stosowano marihuanę jako środek znieczulający.

Według Holdera amerykańska Administracja Legalnego Obrotu Lekarstw (DEA) nie będzie już stosowała takich praktyk.

Następny tekst:

Wikileaks rozszyfrowała tajne dokumenty Pentagonu

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

to już indianie wiedzieli o " dobroczynności " maryjany - choćby faja pokoju ......
Gość Z ZAGRANIC Nie n akezy sie pieprzycyz kim popadnie jak zwierzaki..trzeba zachowac umiar i byc wiernym jednemu partnerowi
0

www.tnij.com/lupuz 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

Fajka pokoju to był zwykły tytoń:)
Gość co za bzdura, przecież to człowiek który poprzez wiarę nauczał ludzi a nie poprzez środki , Przecież równie dobrze mółby powiedzieć żeby myli ręce i dbali o higienę. Co za bzdura co oni piszą on nie był politykiem ani lekarzem od tego są akcje humanitarne i inne. Nie rozumiem jednego dlaczego sex jest najważniejszy na świecie. A ludzie wierzący czy nie wierzący mają popęd seksualny ponad inne wartości takie jak miłość wierność . Moja propozycja niech każdy będzie świadomy tego co robi i to wystarczy .A pewnych rzeczy powinno się uczyć dzieci , najpierw wierności i uczciwości a w dalszej kolejności bezpiecznego sexu.
0

raser 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

to swieta prawda tylko czemu u nas nie daja sie przekonac ze to leczniczy srodek ,nie chodzi mi tu o grzejników co jaraja bo lubia tylko o tych co naprwade tego potrz4ebuja po co sie maja uzalezniac od jakiejs morfiny badzinnych silniejszych kiedy marian tak samo by pomógl
nie rozumiem tej Polski - za komuny zle, teraz zle....ludzie czy wam nigdy nie bedzie dobrze? Nie potraficie sobie zorganizowac zycia? Czy to zawsze musi byc czyjas wina? Zydow, politykow, zlodziei, kleru itditd tylko nie wasza? A moze to jest wasza wina, ze nie pracujecie tak zeby byl dostatek?
0

rasul 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

przyczym należy pamiętać o tym, że wódka degraduje organizm w zdecydowanie większym stopniu niż marihuana to raz, a dwa spirytus został wymyślony w celach leczniczych a nie rozrywkowych, co za tym idzie powinno się go przyjmować w ilościach leczniczych, a nie ile się da. Marihuana natomiast jest rosliną znaną od wieków i wykorzystywaną od wieków w medycynie naturalnej, a amfetamina czy inne lsd są produktami tworzonymi sztucznie.
nie rozumiem tej Polski - za komuny zle, teraz zle....ludzie czy wam nigdy nie bedzie dobrze? Nie potraficie sobie zorganizowac zycia? Czy to zawsze musi byc czyjas wina? Zydow, politykow, zlodziei, kleru itditd tylko nie wasza? A moze to jest wasza wina, ze nie pracujecie tak zeby byl dostatek?
0

rasul 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

sorki to miało być do przedmówcy
Gość Jakby nie było skoków w bok ( d****arstwa) to moze nie zlikwidowaloby sie AIDS ale na pewno znacznie go ograniczylo. Czy wierność i wstrzemięźliwośc do tego nei prowadzi ? Każdy moze interpretowac dekalog jak chce ... ale nie jest w stanie zaprzeczyc ze zaprowadza on ład i spokój ...
0

Gość2 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

Poczytaj trochę na temat konopii i dopiero się wypowiadaj. Zaprzeczasz naukowo udowodnionym badaniom jaki wpływ ma na organizm ludzki. Ty to pewnie z koncernu farmaceutycznego jesteś, więc nie dziwię się Twoim stwierdzeniom, zarobić na ludziach trzeba. Zapoznaj się z raportem WHO i napisz coś sensownego a jak nie masz nic do powiedzenia to zamilcz bo debila z siebie robisz!
Gość Bóg dał ludziom 10 przykazań. Jedyna słuszna postawa wobec Boga to; " stać na dwóch łapkach i merdać ogonkiem " A państwo dziennikarze to też ludzie, więc zalecałbym merdanie
0

Gość 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

legalizacja marihuany!!!! wszyscy beda szczesliwi,panstwo bedzie czerpac korzysci z akcyzy, rolnicy z plantacji, bary/sklepy z handlu a zwykly czlowiek ktory ma ochote na bucha nie bedzie musial prosic kolege kolegi zeby mu cos zalatwil:) oczywiscie ze mary leczy z bolu daje usmiech..
Gość Ludzie którzy pisali ten artykuł maja nie po kolei w głowie!! Papież uczył tych ludzi jak należny żyć zgodnie z przykazaniami Bożymi, skoro uważają się za chrześcijan to chyba powinni wiedzieć ze sex tylko w małżeństwie, oraz ze zdrady są niedopuszczalne!! nie kazał im oprawiać sexu gdzie popadnie! tylko w zaufanych związkach! Jeżeli oni robią to z każdym i wszędzie to chyba nie dziwota ze maja epidemie!! Gdyby rzeczywiście słuchali slow papieża wiedzieli by co robić żeby nie zachorować!! A oskarżanie papieża o taka zbrodnie to czysta głupota!! podziwiam idiotę który napisał ten artykuł!!
0

Gość 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

Legalizajcaaaaaaaaa!!! Panstwo tez z tego by czerpalo korzysci , a pomyslcie sobie jakie walki by szly zeby kazdy chcial na tym zarobic :D moze zamiast 15 zl za 0.5 placili bysmy 5 zł Przydalo by sie to w Polsce! Albo legalizacja Albo zamknijcie gdzies okolo 70% mlodziezy!
Gość tan artykół mówi że każda " niby religia" powala nas na ziemi cały kryzys naświecie polega natym ,że jest nas za dużo . ,a ziemia musi to wyżywic ,ubrać ,dać energię ,domy ......ledwo sobie daje radę ... a religie mówią płodźcie sie do woli ... żadnych prezerwatyw itd ... a odpowiedzialność za swoje czyny .... Bóg was wyzwoli . Nie mamy poczucia odpowiedzialności za swoje czyny tu na ziemi - sami doprowadzamy do zagłady .MOŻE CZAS NAJWYŻSZY POWIEDZIEĆ RELIGIOM NIE , STOP . urządźmy ziemię miejscem dobrobytu ,pokoju,milości . / ludności wtedy powinno być 10 razy mniej . / nie trzeba tragicznych czystek /katastrofy ,chorby,wojny /wystarczy rozsądny od dzis sposób kontroli urodzin .
0

Gość 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

a Czy Marihuana jest z Konopi? chyba nie! <lol2>
Gość to już koniec artukułu?nie dowiedzialam się w końcu gdzie zarabiają najmniej i cóz to za słowo "mediana",pierwsze slysze,nie ma juz odpowiednich polskich słów?
0

Gość 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

Zachowywałeś się jak idiota, i tak ci już zostało :)
Gość w tym kraju się nie da życ! Zalozyłem rodzine i przez 10 lat staralem sie do czegos dojsc .Bezskutecznie ,bez mieszkania ,z chorym dzieckiem i sterta długów.W koncu wyjechalem .Holandia to mój nowy dom ,gdzie stac mnie by godnie zyc.
0
Strona 1 z 2 1 2
Ameryka śledziła jej podróż. Tajemnicza kobieta w czerni 13 Ameryka śledziła jej podróż. Tajemnicza kobieta w czerni 11 godzin temu
Te rzeki gorsze niż ścieki. Zobacz szokujące zdjęcia 9 Te rzeki gorsze niż ścieki. Zobacz szokujące zdjęcia 6 godzin temu
Sponsorowane
Zobacz, jak fatalnie ubierają się Polacy. Bezguścia? Zobacz, jak fatalnie ubierają się Polacy. Bezguścia? Domeną Polaków nie jest moda. Widać to już na pierwszy rzut oka po wyjściu na ulice. Gdzie nie...
Okrutna ślicznotka chwali się łupami. Grożą jej śmiercią Okrutna ślicznotka chwali się łupami. Grożą jej śmiercią Fala krytyki spadła na 19-latkę z Texas Tech University, która pochwaliła się na Facebooku serią zdjęć dokumentujących jej...
Tak umiera lotnisko. Oto port opuszczony 40 lat temu Tak umiera lotnisko. Oto port opuszczony 40 lat temu Wkrótce minie 40 lat od dnia gdy eksplodujące bomby przesądziły o losie międzynarodowego lotniska w Nikozji. Wspomagające inwazję...