Masakra chrześcijan. Islamiści wybili 36 pracowników

02.12.2014 10:16 AL-SZABAB, CHRZEŚCIJANIE, KENIA, MASAKRA
Masakra chrześcijan. Islamiści wybili 36 pracowników

AP/FOTOLINK

Co najmniej 36 chrześcijańskich pracowników kamieniołomu w północno-wschodniej Kenii zginęło w ataku przeprowadzonym najprawdopodobniej przez islamistów z ugrupowania Al-Szabab. Do zdarzenia doszło w graniczącym z Somalią hrabstwie Mandera.

Gubernator hrabstwa Ali Roba w rozmowie z agencją Reutera przypomniał, że do podobnego aktu terroru doszło w zeszłym miesiącu, kiedy islamiści zaatakowali autobus jadący do stolicy kraju - Nairobi.

Zaatakowano i zabito 36 osób w ten sam sposób, w jaki zamordowano pasażerów autobusu. Doszło do tego w kamieniołomie znajdującym się około 15 km od miasta Mandera - poinformował przedstawiciel lokalnych władz.

Według BBC napastnicy podzielili pracowników na dwie grupy: muzułmanów i chrześcijan. Tych ostatnich zabili. Większość ofiar zginęła od strzału w tył głowy, a cztery osoby zostały ścięte. Pracownicy kamieniołomu mieli zostać zaatakowani w trakcie snu w swoich namiotach.

W listopadzie islamiści dokonali w tym regionie egzekucji 28 niemuzułmańskich pasażerów autobusu, który uprowadzili niedaleko miasta Mandera. Miał to być odwet za operacje policji kenijskiej przeciwko radykałom w meczetach w Mombasie.

Porywacze 276 dziewczynek urządzili rzeź. Nowy atak

więcej

Kenia stała się areną ataków bombowych i z użyciem broni palnej od kiedy wysłała swoje wojska do Somalii w październiku 2011 roku. Zamachy przypisuje się bojownikom z Al-Szabab. Według władz od tego czasu doszło do ponad 130 ataków, w tym na centrum handlowe Westgate w Nairobi we wrześniu 2013 roku. W strzelaninie i zamachach bombowych, które relacjonowały wszystkie telewizje i gazety świata, zginęło wtedy 67 osób, a ponad 200 zostało rannych.

Następny tekst:

Tajemnicze dźwięki w Wielkiej Brytanii. To samolot czy UFO? Tajemnicze dźwięki w Wielkiej Brytanii. To samolot czy UFO?

Komentarze

Gość 02.12.2014 10:22 Zgłoś

Bandyci. Jak można mordować niewinnych ludzi??? I jak w ogóle można wierzyć w tę religię, która nawołuje do mordowania???
461+

Jola7 02.12.2014 10:25 Zgłoś

Świecie czego nie bronisz chrześcijan , są jak owce prowadzone na rzeź .Potraficie tylko krytykować i prześladować chrześcijan a wyznawcy radykalnego islamu są bezkarni . Ten świat cofa się w swoim rozwoju .
365+

Gość 02.12.2014 10:27 Zgłoś

W Średniowieczu ludzie byli na takim własnie niskim poziomie rozwoju cywilizacyjnego. Katolicyzm był czynnikiem cywilizującym. i tak np inkwizycja jakkolwiek dzis te metody wydaja sie być drastyczne - był najbardziej humanitarnym sadem. Ówczesni ludzie byli skłonni walczyć o Palestynę tysiące kilometrów od domu (co przy ówczesnych mozliwościach komunikacyjnych było kosmosem). Wspólczesni ludzie nie potrafia wykrzesać odruchu obronnego kiedy islamiści kolonizują ich w ich własnym domu.
Gość wpiszcie w wyszukiwarkę : " dzień islamu w kościele katolickim " ...... rzymska imitacja Kościoła dogada się ze swoim, tak KRK jak i islam nie są dziełem Bożym - jedni pokazywali swoją twarz w średniowieczu ale i później a drudzy dziś wojuję żelaznym mieczem. Z tego samego korzenia wyrosły - od ojca kłamstwa. Katolicy zostawcie ten zwodniczy ****** idźcie tylko za żywym Zbawicielem. Oby Pan otworzył oczy tak katolikom jak i muzułmanom. Czytajcie Biblie a szczególnie nowy testament
62+

Gość 02.12.2014 10:30 Zgłoś

Polaków także przerabiaja na bezwolnych lemingów. To zasługa paligrodzkich i ich perfidnych promotorów.
Gość W Średniowieczu ludzie byli na takim własnie niskim poziomie rozwoju cywilizacyjnego. Katolicyzm był czynnikiem cywilizującym. i tak np inkwizycja jakkolwiek dzis te metody wydaja sie być drastyczne - był najbardziej humanitarnym sadem. Ówczesni ludzie byli skłonni walczyć o Palestynę tysiące kilometrów od domu (co przy ówczesnych mozliwościach komunikacyjnych było kosmosem). Wspólczesni ludzie nie potrafia wykrzesać odruchu obronnego kiedy islamiści kolonizują ich w ich własnym domu.
42+

Gość 02.12.2014 10:35 Zgłoś

Żadna religia nie każe zabijac , w średniowieczu chrześcijanie zabijali innowierców w imię Boga posługiwali się dokładnie tą samą retoryką co dzisiaj islamiści , tymczasem kraje arabskie nie prześladowały chrześcijan np. dzisiaj mordowanych jazydów w iraku.
Gość Bandyci. Jak można mordować niewinnych ludzi??? I jak w ogóle można wierzyć w tę religię, która nawołuje do mordowania???
6+

Gość 02.12.2014 10:35 Zgłoś

mordowanie takich ludzi jak William Tyndale, jak Waldensi, Hugenoci i wielu innych chrześcijan to też czynniki cywilizujące ?? wiem że Biblia obala m.in rzymski katolicyzm - William Tyndale nie zginął przypadkowo za to że tłumaczył Biblię na język angielski
Gość W Średniowieczu ludzie byli na takim własnie niskim poziomie rozwoju cywilizacyjnego. Katolicyzm był czynnikiem cywilizującym. i tak np inkwizycja jakkolwiek dzis te metody wydaja sie być drastyczne - był najbardziej humanitarnym sadem. Ówczesni ludzie byli skłonni walczyć o Palestynę tysiące kilometrów od domu (co przy ówczesnych mozliwościach komunikacyjnych było kosmosem). Wspólczesni ludzie nie potrafia wykrzesać odruchu obronnego kiedy islamiści kolonizują ich w ich własnym domu.
18+

Etyk 02.12.2014 10:36 Zgłoś

A dlaczego ZAMORDOWANIE jest określane ,, wybili'' ?,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, oczywiście pożywką dla takiego działania jest ,,tolerancja europejska ''
27+

Gość 02.12.2014 10:37 Zgłoś

Zakaz budowania w Polsce meczetów, stop islamizacji!
540+

Gość 02.12.2014 10:46 Zgłoś

A my ich przyjmujmy do nas i meczety stawiajmy
43+

Gość 02.12.2014 10:48 Zgłoś

Wszystkie rebelie,rewolucje i wojny maja podłoże ekonomiczne.Religia to tylko otoczka jako usprawiedliwienie ataku.
3+
Strona 1 z 14 1 2 3
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane