Muzułmanie zaatakowali chrześcijan. Wiele ofiar

27.09.2015 06:47 BANGI, CHRZEŚCIJANIE, MUZUŁMANIE, WALKI
Muzułmanie zaatakowali chrześcijan. Wiele ofiar

Afrika Force/Wikipedia CC BY-SA 2.0

Co najmniej 21 osób poniosło śmierć a ok. 100 zostało rannych w rezultacie starć między muzułmanami i chrześcijanami w Bangi, stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej - poinformowały władze.

Według świadków do starć doszło kiedy muzułmanie zaatakowali dzielnicę miasta zamieszkałą głównie przez chrześcijan. Przyczyną ataku miało być znalezienie na ulicy zwłok zabitego muzułmanina. Doszło do podpaleń domów i samochodów.

Były to najtragiczniejsze starcia między obu społecznościami religijnymi w tym roku. Porządku w mieście pilnują wojska francuskie i siły pokojowe ONZ.

Starcia między muzułmanami i chrześcijanami w Republice Środkowoafrykańskiej trwają już od dwóch lat. Wybuchły po opanowaniu w 2013 r. większości terytorium kraju przez rebeliantów muzułmańskich z ugrupowania Seleka, którzy zmusili setki tysięcy osób do ucieczki.

W rezultacie walk rebelianci zostali zepchnięci na południe republiki, ale doprowadziły one również do faktycznego podziału kraju. W warunkach panującego napięcia incydenty w postaci niedawnego ostrzelania dzielnic muzułmańskich z granatników i ostatnie znalezienie zwłok muzułmanina, spowodowały wybuch walk.

Następny tekst:

Szok! On zaręczył się z martwą dziewczyną Szok! On zaręczył się z martwą dziewczyną

Komentarze

r 27.09.2015 07:26 Zgłoś

przyjmijmy turbanów
0

ŚLĄZAK 27.09.2015 07:32 Zgłoś

efekt mieszania kultur, religii -- zawsze będzie ten sam. przekonania religijne ( każdej religii ) powinny być sprawą indywidualną i ich eksponowanie publiczne zabronione. wiara na pokaz nic wspólnego nie ma z wiarą, mordowanie w imię religii jest kryminalnym przestępstwem i powinno na całym świecie być surowo karane a oprawcy pozbawiani czci.
102+

mak 27.09.2015 07:37 Zgłoś

A gdzie miłośnicy pokoju Amerykanie , zapomniałem przeciez tam nie ma ropy.
176+

Gość 27.09.2015 07:42 Zgłoś

muzułmańskie wyznanie wiary - szahada : " Nie ma boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego Prorokiem " ______ Mahomet to jeden z fałszywych proroków - owoce Mahometa pokazują to : " Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi! (16) Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? (17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce. (18) Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców. (19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień. (20) Tak więc po owocach poznacie ich. " - Ewangelia Mateusza 7:15-23 Biblia Warszawska _____ wyszukiwarka : " Neron tym razem podpali świat imigranci "
18+

Gość 27.09.2015 07:48 Zgłoś

" Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim " - Ewangelia Jana 3:36 Biblia WArszawska koran, sura 9:30 : ".... chrześcijanie powiedzieli: "Mesjasz jest synem Boga." Takie są słowa wypowiedziane ich ustami. Oni naśladują słowa tych, którzy przedtem nie wierzyli. Niech zwalczy ich Bóg! Jakże oni są przewrotni!"
Gość muzułmańskie wyznanie wiary - szahada : " Nie ma boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego Prorokiem " ______ Mahomet to jeden z fałszywych proroków - owoce Mahometa pokazują to : " Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi! (16) Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? (17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce. (18) Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców. (19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień. (20) Tak więc po owocach poznacie ich. " - Ewangelia Mateusza 7:15-23 Biblia Warszawska _____ wyszukiwarka : " Neron tym razem podpali świat imigranci "
3-

Łukasz 27.09.2015 07:51 Zgłoś

To jest główna przyczyna niechęci do muzułmańskich imigrantów ,wyznawane religie są tak różne że tego podziału nie da się zamknąć administracyjnie tam gdzie taki religijny tygiel występuje tam zawsze dochodzi to zamieszek a nawet tragedii, islamista nigdy nie a asymiluje się z chrześcijaninem , ta obawa nie jest bezpodstawna ta obawa jest realna i prawdziwa
19+

Ksiądz 27.09.2015 07:56 Zgłoś

Może nadstawmy drugi policzek, tak będzie najlepiej.
2+

XYZ 27.09.2015 08:00 Zgłoś

Jak najbardziej, TYLKO Z BEJSBOLEM W RĘCE!!!!
Ksiądz Może nadstawmy drugi policzek, tak będzie najlepiej.
13+

Gość 27.09.2015 08:04 Zgłoś

Republiki Środkowoafrykańskiej.... ale co nas to obchodzi kolejny temat zastępczy !!! w kraju bieda bezrobocie afery system dusi naród z każdym dniem coraz bardziej !!!!!!! A ONI ZASYPUJA LEMINGÓW JAKIMIŚ BZDETAMI !!!
18+

Gość 27.09.2015 08:08 Zgłoś

Wystarczą ich pobratyńcy w myckach .... od paru setek lat niszczą kraj i żyja jak nowotwór w całej Europie
r przyjmijmy turbanów
89+
Strona 1 z 5 1 2 3
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane