Muzułmanie zaatakowali chrześcijan. Wiele ofiar

27.09.2015 06:47 BANGI, CHRZEŚCIJANIE, MUZUŁMANIE, WALKI
Muzułmanie zaatakowali chrześcijan. Wiele ofiar

Afrika Force/Wikipedia CC BY-SA 2.0

Co najmniej 21 osób poniosło śmierć a ok. 100 zostało rannych w rezultacie starć między muzułmanami i chrześcijanami w Bangi, stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej - poinformowały władze.

Według świadków do starć doszło kiedy muzułmanie zaatakowali dzielnicę miasta zamieszkałą głównie przez chrześcijan. Przyczyną ataku miało być znalezienie na ulicy zwłok zabitego muzułmanina. Doszło do podpaleń domów i samochodów.

Były to najtragiczniejsze starcia między obu społecznościami religijnymi w tym roku. Porządku w mieście pilnują wojska francuskie i siły pokojowe ONZ.

Starcia między muzułmanami i chrześcijanami w Republice Środkowoafrykańskiej trwają już od dwóch lat. Wybuchły po opanowaniu w 2013 r. większości terytorium kraju przez rebeliantów muzułmańskich z ugrupowania Seleka, którzy zmusili setki tysięcy osób do ucieczki.

W rezultacie walk rebelianci zostali zepchnięci na południe republiki, ale doprowadziły one również do faktycznego podziału kraju. W warunkach panującego napięcia incydenty w postaci niedawnego ostrzelania dzielnic muzułmańskich z granatników i ostatnie znalezienie zwłok muzułmanina, spowodowały wybuch walk.

Następny tekst:

Szok! On zaręczył się z martwą dziewczyną Szok! On zaręczył się z martwą dziewczyną

Komentarze

Gość 27.09.2015 08:10 Zgłoś

trzeba wiedzieć, że chrześciajństwo, to wiele religii tak jak np. protestanci czy świadkowie jehowy, a bliskowschodni chrześcijanie to w więszośći właśnie protestanci, którzy są odwiecznymi wrogami katolików .
Łukasz To jest główna przyczyna niechęci do muzułmańskich imigrantów ,wyznawane religie są tak różne że tego podziału nie da się zamknąć administracyjnie tam gdzie taki religijny tygiel występuje tam zawsze dochodzi to zamieszek a nawet tragedii, islamista nigdy nie a asymiluje się z chrześcijaninem , ta obawa nie jest bezpodstawna ta obawa jest realna i prawdziwa
2+

Gość 27.09.2015 08:12 Zgłoś

Tam cały czas się wybijają wzajemnie, po jakiego ostrzelali granatnikami muzułmanów ? odwet i kara nastąpiła .
8+

Gość 27.09.2015 08:15 Zgłoś

EUROPA nie chce ani u siebie judaizmu ani islamu niech oni na pustyni sobie wojują między sobą to dwie najbardziej fanatyczne religie świata .
11+

Gość 27.09.2015 08:19 Zgłoś

won na pustynie
Gość Wystarczą ich pobratyńcy w myckach .... od paru setek lat niszczą kraj i żyja jak nowotwór w całej Europie
6+

Gość 27.09.2015 08:23 Zgłoś

w tej III-ciej wojnie światowej - w kawałkach - wszczętej przez emigracyjną Amerykę chodzi o to, żeby gonić króliczka, ale nie złapać go - geszeft musi być - a reanimacja polegająca na okradaniu okupowanych państw nieskuteczna i trup nadal zimny, a tu Chińczycy depczą po piętach wysyłając swoich najwyższych urzędników państwowych do usa z misją ostrzegawczą w razie dalszego zwlekania oddania długu, jaki Hialary zaciągnęła od Chin na kwotę wielokrotnie wyższa, aniżeli warte są całe USA.
mak A gdzie miłośnicy pokoju Amerykanie , zapomniałem przeciez tam nie ma ropy.
4+

Gość 27.09.2015 08:26 Zgłoś

ciągle się oczyszcza co jakieś 50 100 lat poczytaj ile bylo wypędzeń pogromów
Gość EUROPA nie chce ani u siebie judaizmu ani islamu niech oni na pustyni sobie wojują między sobą to dwie najbardziej fanatyczne religie świata .
7+

Gość 27.09.2015 08:28 Zgłoś

uisrael to kolos na glinianych nogach pada pada i jeszcze raz pada
Gość w tej III-ciej wojnie światowej - w kawałkach - wszczętej przez emigracyjną Amerykę chodzi o to, żeby gonić króliczka, ale nie złapać go - geszeft musi być - a reanimacja polegająca na okradaniu okupowanych państw nieskuteczna i trup nadal zimny, a tu Chińczycy depczą po piętach wysyłając swoich najwyższych urzędników państwowych do usa z misją ostrzegawczą w razie dalszego zwlekania oddania długu, jaki Hialary zaciągnęła od Chin na kwotę wielokrotnie wyższa, aniżeli warte są całe USA.
7+

Gość 27.09.2015 08:31 Zgłoś

pastuszkowie cię karmią bzdetami celowo , a swój plan realizują dalej ........
Gość Republiki Środkowoafrykańskiej.... ale co nas to obchodzi kolejny temat zastępczy !!! w kraju bieda bezrobocie afery system dusi naród z każdym dniem coraz bardziej !!!!!!! A ONI ZASYPUJA LEMINGÓW JAKIMIŚ BZDETAMI !!!
3-

Gość 27.09.2015 08:35 Zgłoś

https://www.kubigo.pl/profil/zarejestruj-sie/id/32344/code/37db66c660124c6/
10-

Gość 27.09.2015 08:36 Zgłoś

cenzura pejsowskich kozoyepców działa wola demokracja lichwiarskiej łuni
Gość pastuszkowie cię karmią bzdetami celowo , a swój plan realizują dalej ........
8-

spokojny 27.09.2015 08:48 Zgłoś

Przyjąć wszystkich i dać im azyl z socjalem -zaraz się tu uspokoją
0

Gość 27.09.2015 08:51 Zgłoś

islam to nie religia
Gość EUROPA nie chce ani u siebie judaizmu ani islamu niech oni na pustyni sobie wojują między sobą to dwie najbardziej fanatyczne religie świata .
1+

elek 27.09.2015 08:51 Zgłoś

Jakie bezrobocie ? Przeciez rzad sprowadza muzulmanow, bo nie ma komu placic podatkow .
Gość Republiki Środkowoafrykańskiej.... ale co nas to obchodzi kolejny temat zastępczy !!! w kraju bieda bezrobocie afery system dusi naród z każdym dniem coraz bardziej !!!!!!! A ONI ZASYPUJA LEMINGÓW JAKIMIŚ BZDETAMI !!!
2+

lol 27.09.2015 09:04 Zgłoś

następni w kolejce do tolerancyjnej Europy
2+