Najszybszy człowieka świata pobije swój rekord (WIDEO)

07.04.2009 12:27 ANDY GREEN, AUSTRALIA, PREDKOŚĆ, REKORD, USA
Najszybszy człowieka świata pobije swój rekord (WIDEO)

youtube

Za dwa lata chce przekroczyć magiczną prędkość to 1609 km/h.

Andy Green, pilot RAF i aktualny rekordzista świata w prędkości osiągniętej na lądzie zamierza rozpędzić swój pojazd do prędkości 1287 km/h.

Jeżeli próba się powiedzie to Brytyjczyk poprawi swój wynik o 59 km/h. Ustanowił go w 1997 roku na pustyni Black Rock w Stanach Zjednoczonych. Nowy rekord będzie bił w Australii lub Stanach Zjednoczonych.

Australijskie suche jeziora Gairdner i Eyre to jedne z najlepszych lokalizacji - powiedział Andy Green. - Poszukuję terenu idealnie płaskiego, ziemia musi być także odpowiednio sucha. O ostatecznym wyborze miejsca mogą zadecydować więc prognozy pogody - dodał.

Green poprzedni rekord prędkości pobił we wrześniu 1997 roku. W samochodzie Thrust SSC osiągnął prędkość 1149,3 km/h. 15 października 2007 roku osiągnął 1227,985 km/h i tym samym - jako pierwszy człowiek na świecie - przekroczył pojazdem poruszającym się po lądzie barierę dźwięku.

Następny tekst:

Kredyty zamiast tańsze, znów są droższe Kredyty zamiast tańsze, znów są droższe

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 09:14 Odpowiedz Zgłoś

przeżyć coś takiego fajnie:)pierwszy
Gość super pomysl... bo podpis mozna podrobic a odcisku nie... moim zdaniem odcisk powinen byc podstawa w legitymowaniu...
0

Gość 22.10.2012 09:14 Odpowiedz Zgłoś

silniki od ferrari
Gość no wreszcie zamiast zabijać będą zapobiegać . niemcy trochę zaczęli myśleć
0

Gość 22.10.2012 09:14 Odpowiedz Zgłoś

Kto myslał ze chodzi o Bolta ?
Gość tu należy - wyjaśnić ze - aborcja w Niemczech jest płatna przez kasę chorych (około 2tys€) -- a natomiast pigułki są odpłatne -- oszczędzano na pigułkach - a kasa płaciła aborcje .-
0

Gość 22.10.2012 09:14 Odpowiedz Zgłoś

hehe powinni postawic niebieskich z radarem za krzakami :P
zelek_akuku gdyby to za kaczorow sie stalo prasa by ich zajezdzila na smierc powolano by komisje badajaca przebieg wypadkow rozwieszono by plakaty o faszystowskim panstwie partii i przywodctwie a teraz nic schetynowa policja nie dosyc ze nie wie kogo ma przesluchac to jeszcze katuje goscia tak na wszelki wypadek zeby mu sie odechcialo skladac skarge powinni d*pnac resort na pare milionow czego facetowi zycze
0

Gość 22.10.2012 09:14 Odpowiedz Zgłoś

ciekawe jaki mandat by dostał i ile punktów karnych. hehe
zelek_akuku gdyby to za kaczorow sie stalo prasa by ich zajezdzila na smierc powolano by komisje badajaca przebieg wypadkow rozwieszono by plakaty o faszystowskim panstwie partii i przywodctwie a teraz nic schetynowa policja nie dosyc ze nie wie kogo ma przesluchac to jeszcze katuje goscia tak na wszelki wypadek zeby mu sie odechcialo skladac skarge powinni d*pnac resort na pare milionow czego facetowi zycze
0

matematyk 22.10.2012 09:14 Odpowiedz Zgłoś

około 5950 złotych mandatu licząc że za każde 10 km przekroczenia dostał by 50 złotych mandatu około 238 punktów licząc że za 10 km dostanie 2 punkty
Gość BZ WBK kupi getin :) tyle.
0

Gość 22.10.2012 09:14 Odpowiedz Zgłoś

noo ciekawe czym go dogonią...?
Gość A to dobre.Wpierw oddano banki za pół darmo a teraz po wydojeniu kasy naród przejmie puste skarbce by je napełnić i od nowa będzie można je skubać przez cwaniaków spod wiadomego znaku.
0

Gość 22.10.2012 09:14 Odpowiedz Zgłoś

Jak to czym rowererm wigry bo jemu się paliwo szybko skończy ;D
Gość orientacja seksualna to nie towar w sklepie. jak można to promować?
0

binladen 22.10.2012 09:14 Odpowiedz Zgłoś

z takom prendkosciom na rowerem jade che che
MB To tylko kilka najprostszych "chwytów" są też dużo bardziej wyrafinowane sztuczki, takie jak: zapach, zabawa kolorami, czy próba pokierowania konsumenta po konkretnej ścieżce w sklepie a nie samo nakłonienie go do przejścia na koniec sklepu gdzie znajdzie towary na których od samego początku mu zależało, czy choćby ustawianie chipsów „w promocyjnej cenie” zaraz koło piwa i wiele wiele innych
0
Oto 7 nabardziej zaskakujących świątyń świata 7 Oto 7 nabardziej zaskakujących świątyń świata 5 godzin temu
CZY WIESZ, ŻE... to teraz najgłębszy basen świata? 9 CZY WIESZ, ŻE... to teraz najgłębszy basen świata? wczoraj, o godz: 21:23
Sponsorowane
Kobiety uwolniły piersi. Przeszły topless w paradzie Kobiety uwolniły piersi. Przeszły topless w paradzie Z okazji Międzynarodowego Dnia Topless przez centrum Nowego Jorku i innych amerykańskich miast przeszła pierwsza Parada Topless. Kobietom...
Oszukała wszystkich! Tylko udawała, że jest na wakacjach Oszukała wszystkich! Tylko udawała, że jest na wakacjach Holenderska studentka oszukała znajomych i rodzinę, udając że jest na wymarzonych wakacjach.Tymczasem zdjęcia, na których dziewczyna pozowała z...
Oto tajemnice giganta oceanów. Niesamowita operacja Oto tajemnice giganta oceanów. Niesamowita operacja Dopiero drugi raz w historii udało się złowić i zbadać kałamarnicę kolosalną. Dzięki tej sekcji zwłok świat odkryje...