Norwegowie mają nas dość. Polacy są im winni fortunę

11.02.2013 11:20 DŁUG, GRZYWNA, MANDAT, NORWEGIA, POLICJA
Norwegowie mają nas dość. Polacy są im winni fortunę

wikimedia.org

Piraci drogowi, przemytnicy, handlarze narkotyków i rabusie, często nie trafiają do więzienia, lecz dostają grzywnę lub mandat. Okazuje się jednak, że zagraniczni przestępcy nie zapłacili Norwegom ponad 19 tys. kar za 149 mln koron.

Z danych Państwowej Centrali Windykacyjnej (Statens Innkrevingssentral) wynika, że największe zaległości dotyczą kar za przestępstwa i wykroczenia popełnione przez obywateli Polski, Litwy i Rumunii.

NORWEGOWIE DYSKRYMINUJĄ POLAKÓW. "POKAZYWAĆ TORBY">>

Polacy zalegają Norwegii aż 29 mln koron. Grzywny nie zapłaciło 28 proc. naszych rodaków, którzy zostali ukarani.

Jak podaje portal mojanorwegia.pl wielu przestępców zagranicznych posiada bardzo precyzyjne informacje na temat rodzajów kar w Norwegii. Handlarze narkotyków i przemytnicy często wiedzą dokładnie, jak wiele towaru mogą mieć przy sobie, by nie zostać ukaranym niczym poważniejszym od grzywny.

Później mogą jeszcze liczyć na ograniczone możliwości norweskiej policji i prokuratury. Państwowa Centrala Windykacyjna nie ma możliwości zwrócenia się o pomoc do innego państwa.

NORWESKA POLICJA ZATRZYMAŁA REKORDOWY PRZEMYT Z POLSKI>>

Najbardziej przykładni w płaceniu kar są obywatele Japonii, Filipin, Singapuru i Malezji. Płacą oni większy odsetek otrzymanych mandatów, niż sami Norwegowie - pisze dziennik "Aftenposten".

Żeby zapobiec bezkarności obcokrajowców, norweski Prokurator Generalny naciska na zaostrzenie kar. Przewiduje on m.in. konfiskatę mienia (np. samochodu) i odsiadkę w więzieniu za nieuregulowanie mandatu.

Następny tekst:

Tajemnicza zagłada ryb w Europie. Zdechło 110 mln śledzi Tajemnicza zagłada ryb w Europie. Zdechło 110 mln śledzi

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 11.02.2013 11:23 Odpowiedz Zgłoś

Koleina marna próba odciągnięcia uwagi od prawdziwego problemu jakim są przybysze z krajów muzułmańskich i Afryki.
281+

gosc 11.02.2013 11:27 Odpowiedz Zgłoś

prawda jest taka ze Polakow nigdzie nie lubia .......i wszedzie nas traktuja jak kryminalistow i patologie ....ale czyz my nie sami jestesmy temu winni ....zobaczcie Polska emigracje wtedy uznacie racje nie tylko norwegi ale i Angli czy Hollandi ........
41+

Gość 11.02.2013 11:27 Odpowiedz Zgłoś

Skierniewice żądają dostępu do morza !|!!!!!!
7+

majkibmwm 11.02.2013 11:44 Odpowiedz Zgłoś

milenoooo... motorszport...
12-

Michał P 11.02.2013 12:05 Odpowiedz Zgłoś

Co ty w tej głowie masz - gdzie Skierniewice,a gdzie morze
Gość Skierniewice żądają dostępu do morza !|!!!!!!
18-

Gość 11.02.2013 12:06 Odpowiedz Zgłoś

polubią czarne gangi cwaniaków i islamistów powoli okupujacych coraz wieksza część Norwegii.wskaźniki demograficzne nie kłamią.za 5-10 lat to Norwegowie będą jechali do krajów słowianskich( nie tylko oni) jak kolorowi przejma władzę.nacjonalizm to zdrowy odruch. chyba że ktos myśli inaczej i naiwnie jest przekonany że jak kolorowi będą w wiekszości to nie spróbują oficjalnie narzucić swoich praw.
7+

Michał P 11.02.2013 12:07 Odpowiedz Zgłoś

Niedługo się jeszcze okaże,że wszędzie jesteśmy winni,jakąś kase!To dystrakcja
Gość Skierniewice żądają dostępu do morza !|!!!!!!
0

Gość 11.02.2013 12:07 Odpowiedz Zgłoś

Nie ma się co dziwić. Jestem Polakiem od urodzenia i niestety Polak ma lepkie ręce taka jest prawda. Wszystko przez małe zarobki, chęć na to na co nas nie stać. Tak nas piszą i w rzeczywistości tacy jesteśmy. Nic dziwnego, że Polak Polaka sprzeda za marne 10zł. Sam pracuje 23 lata i o tym się już nie raz przekonałem, że kolegów ma się tylko jak masz pieniądze czy przy wódce, piwie a jak potrzebujesz czegoś to znikoma część Ci pomoże. Po co więc dziwić się naszym rządom, że wprowadzają nowe podatki, stawiają fotoradary itp. Taki jest nasz naród.
90+

Michał P 11.02.2013 12:08 Odpowiedz Zgłoś

Niedługo się jeszcze okaże,że wszędzie jesteśmy winni,jakąś kase!To dystrakcja
2+

PALUCH 11.02.2013 12:11 Odpowiedz Zgłoś

widzisz tępa głowo z pis kolega mówi ,że bajki o złych Polakach pisze i jego żądanie dostępu do morza jest jedno i drugie nie nieb realne nie zmienisz nasze mentalności CO 123 lata kombinowania pod zaborami zrobiło
Michał P Co ty w tej głowie masz - gdzie Skierniewice,a gdzie morze
0
Strona 1 z 9 1 2 3
Takie rzeczy w pracy? Kto by pomyslał! 11 Takie rzeczy w pracy? Kto by pomyslał! 7 godzin temu
Nie tylko "złoty pociąg". Oto legendarne skarby ukryte w Polsce 13 Nie tylko "złoty pociąg". Oto legendarne skarby ukryte w Polsce wczoraj, o godz: 17:07
Sponsorowane
Tak się śmieją z Rosjan za granicą. Mają rację? Tak się śmieją z Rosjan za granicą. Mają rację? Zdjęcia wyszperane w rosyjskim internecie cieszą się wielkim powodzeniem w anglojęzycznych serwisach. Rzeczywiście, fotki znalezione w mediach społecznościowych...
Pikantne zdjęcia z przebieralni. Dziewczyny ujawniły Pikantne zdjęcia z przebieralni. Dziewczyny ujawniły Co dzieje się w damskiej przebieralni? Teraz to już nie sekret. Same dziewczyny wrzucają do sieci odważna albo...
Najgłupsze tatuaże. Dlaczego oni sobie to zrobili? Najgłupsze tatuaże. Dlaczego oni sobie to zrobili? Zdecydowanie przesadzili. Zamiast ozdobić, oszpecili swoje ciała. Tak kończy się nieprzemyślane zrobienie tatuażu.Zapraszmy do obejrzenia galerii.