Nowa kara dla pijanych kierowców. Stukrotność pensji!

28.01.2013 19:30 BRAZYLIA, KIEROWCA, MANDAT, POLICJA
Nowa kara dla pijanych kierowców. Stukrotność pensji!

sfora.pl

Policja dostała prawo niezwykle surowego karania za jazdę po pijanemu. Po przekroczeniu dopuszczalnego limitu 0,3 promila brazylijska drogówka może dać kierowcy mandat do 100-krotnej wysokości pensji minimalnej.

Nowy taryfikator obowiązujący w brazylijskiej stolicy i Dystrykcie Federalnym dopuszcza mandaty w wysokości 67,8 tys. reali (ok. 104 tys. zł). W pierwszych tygodniach obowiązywania średnia wysokość mandatu to 5 tys. reali (7,6 tys. zł) - donosi "Jornal de Brasilia".

TAK SKORUMPUJESZ POLSKĄ POLICJĘ>>

Do każdego mandatu dochodzi opłata za zatrzymanie i odholowanie auta. Średnio 2 tys. reali dla każdego pijanego kierowcy. Wysokość kary policjanci określają na podstawie trzech elementów: miesięcznych dochodów zatrzymanego, szkód jakie wyrządził oraz poziomu alkoholu we krwi.

Poprzedni taryfikator był tak skonstruowany, że maksymalne i dość rzadko przyznawane mandaty sięgały najwyżej 1000 reali - dodaje dziennik.

Następny tekst:

Francuzi ostrzegają! Lek na pryszcze zabił kilka kobiet Francuzi ostrzegają! Lek na pryszcze zabił kilka kobiet

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 28.01.2013 19:37 Odpowiedz Zgłoś

Pijany na kacu do 0,5 promila , kara finansowa i prawo na 3 miesiące , powyżej do 1promila zabrać prawko na rok i ponowny egzamin , powyżej promila prawko zabrać na 3 lata i 10krotność wypłaty a jak bezrobotny dopóki nie zapłaci nie jeździ , powyżej promila2 promile i więcej prawko zabrać dożywotnio , dopóki nie uregulują wszystkich kosztów nie oddawać prawa jazdy a czas kary zaczyna się od zapłacenia .
40+

Gość 28.01.2013 19:38 Odpowiedz Zgłoś

Nic nie trzeba, alkohol piją słabi ludzie, którzy próbują w nim znaleźć szczęście, bo ich życie jest szare i nudne od poniedziałku do niedzieli i to wszystko, a z alkoholem nic nie robią i zbiera co raz większe żniwa w, których giną czasami niewinni ludzie, bo tych głupków jadących pod wpływem alkoholu czy skaczących z mostów to nie szkoda, jak to się mówi głupota sama siebie zabija.
Komentarz usunięty
6-

Gość 28.01.2013 19:40 Odpowiedz Zgłoś

Baby powodują więcej wypadków od chłopów zabrać im prawka jazdy , niech w domu na odkurzaczu jeżdżą.
1-

Gość 28.01.2013 20:03 Odpowiedz Zgłoś

To kto teraz powie, że to w Polsce mamy państwo policyjne? Czekam!
1+

Gość 28.01.2013 20:08 Odpowiedz Zgłoś

1200 to nie majątek.
0

Gość 28.01.2013 20:10 Odpowiedz Zgłoś

W Polsce mamy państwo policyjne.
Gość To kto teraz powie, że to w Polsce mamy państwo policyjne? Czekam!
3+

Otaku 28.01.2013 20:16 Odpowiedz Zgłoś

Trochę mało za probe morderstwa pod wpływem...zabrać pijusom prawo do jazdy na stałe i samochód !!!
2+

Gość 28.01.2013 20:17 Odpowiedz Zgłoś

A myślałem że to w PL...Brazylia to normalny kraj...
1+

Gość 28.01.2013 20:29 Odpowiedz Zgłoś

ciekawe dlaczego w takim razie dane podają, że to mężczyźni powodują więcej wypadków! być może, dlatego że kobiety jeżdżą wolniej co tak drażni arcy nadymanych mężczyzn
Gość Baby powodują więcej wypadków od chłopów zabrać im prawka jazdy , niech w domu na odkurzaczu jeżdżą.
1+

Gość 28.01.2013 20:31 Odpowiedz Zgłoś

oby u nas wprowadzili podobne regulacje! stop pijanym bandziorom za kierownicą!
0
Strona 1 z 3 1 2 3
Ukraińskie miasto szykuje się na oblężenie przez Rosjan 9 Ukraińskie miasto szykuje się na oblężenie przez Rosjan wczoraj, o godz: 21:13
Zagadka chodzących głazów rozwiązana! Głowili się od lat 5 Zagadka chodzących głazów rozwiązana! Głowili się od lat wczoraj, o godz: 18:28
Sponsorowane
Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? 11 sierpnia rusza głosowanie w internecie na Miss Pupy Brazylii. Ten konkurs cieszy się w Brazylii większym zainteresowaniem...
Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) W 69 lat od zrzucenia przez Amerykanów bomby atomowej na Nagasaki władze tego miasta boją się, że ich...
Błotne kąpiele na Woodstock. Tak walczą z upałem Błotne kąpiele na Woodstock. Tak walczą z upałem Nie mogło być festiwalu muzycznego bez błotnego bajorka. Kąpiele pod tzw. grzybkiem są obok koncertów jedną z największych...