Odnaleziono Świętego Graala? Jest ze srebra

21.06.2010 08:51 ANGLIA, GRAAL, HISTORIA, JEZUS, KIELICH, ODKRYCIE, OSTATNIA, WIECZERZA
Odnaleziono Świętego Graala? Jest ze srebra

Fot. stock.xchng

Zobacz, gdzie znajduje się najbardziej poszukiwany skarb świata.

Według mitologii chrześcijańskiej miał z niego korzystać Jezus Chrystus podczas ostatniej wieczerzy.

Dla milionów Święty Graal to najcenniejszy przedmiot kultu. Do tego kielicha zebrana miała być krew Jezusa - zauważa "The Daily Express".

Przez tysiące lat wierni szukali go, bez rezultatu. Czy zatem mógłby znaleźć się w katedrze w Lincoln, w sercu brytyjskiego królestwa?

JEZUS BYŁ UCZNIEM DRUIDÓW?>>

Tak uważa emerytowany oficer marynarki wojennej EC Coleman, który poszukiwaniu Świętego Graala poświęcił ostatnie lata.

Twierdzi, że odnalazł skarb ponieważ wiernie odczytał wskazówki - dodaje gazeta.

Graal między 1299 a 1889 rokiem miał spoczywać w grobowcu biskupa Olivera Suttona. Dopiero pod koniec XIX wieku odkryli go obok szkieletu Suttona robotnicy remontujący katedrę.

Z Ziemi Świętej zabrał go książe Raymond z Antiochii. W 1149 roku przekazał go swojej siostrzenicy Eleanorze Akwitańskiej, a ta po małżeństwie z Henrykiem II zabrała go do Anglii. Tam przejął go Zakon Templariuszy. W 1280 Edward I przekazał go biskupowi Sutton.

Jest wykonany ze srebra i bardzo prosty w formie, praktycznie bez zdobień - "The Daily Express" opisuje kielich.

HITLER CHCIAŁ UKRAŚĆ CAŁUN TURYŃSKI>>

Wcześniej sądzono że to po prostu stary kielich.

Następny tekst:

Polacy nie chcą pomagać powodzianom. Mają radzić sobie sami? Polacy nie chcą pomagać powodzianom. Mają radzić sobie sami?

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

Święty Graal był zrobiony z gliny a nie ze srebra,to znowu jest mistyfikacja żerująca na wiernych chrześcijanach. Święty Graal nie istnieje.
ja Klaudiusz sluszna uwaga "burs" gdzie ta lista ile zarobic mozna w Niemczech ?
1+

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

co mnie to obchodzi kto z czego kiedys pil przecierz z czegos musial
Komentarz usunięty
0

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

No właśnie, wątek który umknął setkom "badaczy": W jaki sposób dość ubogi stolarz i małą grupka jemu podobnych miała by skołować puchar/misę/etc ze złota/srebra, często wysadzaną klejnotami... Poza tym tych śmiesznych pseudorelikwii są setki, łącznie z graalami. Czuje się czasami jak w afryce gdzie fascynowali się paciorkami i podobnymi pierdołkami.
ja Klaudiusz sluszna uwaga "burs" gdzie ta lista ile zarobic mozna w Niemczech ?
1-

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

Św. Graal to kobieta w ciąży.
Gość NWO się kłania..
1-

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

"Jest wykonany ze srebra i bardzo prosty w formie, praktycznie bez zdobień " - calkiem taki jak ten ze zdjecia LOL
mp wiem że tam nie ma kto grać raz nie umią dwa niechce im się i tak zapłacą i na dodatek smuda lato i pzpn no ale euro kupić umieli
0

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

Nie wierze.Sw.Graal to nie kielich!
Gość Proponuję wszczepić wszystkim tzw. politykom PO.
0

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

kto to był ten babsztyl w sztabie PO?
F. gosc Fajny program do kontroli dzieci znalazłem na www.uratujdziecko.com.pl
0

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

Święty Graal to symbol, którego nie zrozumiemy:P Ot po prostu dążenie ludzi do doskonałości i tyle a nie srebrna zastawa stołowa z dynastii Ming
Gość szczerze mówiąc taka kobitka co ma 2 kg albo nawet 5 nadwagi jest stosunkowo lepsza od takiej chudej szkapy jak na okładkach ckm,albo tych z modnych wybiegów,nie lubię się przytulać do worka kości,tylko dla tego że jest ładnie odpitolona i każdy by chciał taką mieć,ja wolę normalną kobitkę z cycuszkiem i kawałkiem pufy :D
0

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

skad wiesz że z gliny nic o tym nie mówi.
James Bond co autor miał na myśli z tymi sms-ami. Te artykuły to jest jakaś porażka
0

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

Dokładnie. Nawet było to udowodnione w książce "kod......"
Gość NWO się kłania..
0
Strona 1 z 9 1 2 3
Władysław Bartoszewski nie żyje. Miał 93 lata 6 Władysław Bartoszewski nie żyje. Miał 93 lata wczoraj, o godz: 20:30
Oto najszczęśliwszy kraj świata. Polska daleko. Tuż przed Rosją 4 Oto najszczęśliwszy kraj świata. Polska daleko. Tuż przed Rosją wczoraj, o godz: 09:48
Sponsorowane
Zobaczcie, za co ludzie uwielbiają koty. Różne charaktery i narodowości Zobaczcie, za co ludzie uwielbiają koty. Różne charaktery i narodowości Choć każdy jest zupełnie inny, łączy je jedno: te koty rozbawią was do łez. Mogą też wzruszyć.
Szokujące zdjęcia z Korei. Tego Kim nie chciał pokazać Szokujące zdjęcia z Korei. Tego Kim nie chciał pokazać Bieda panująca w Korei Północnej nie jest dla nikogo tajemnicą, ale koreański rząd nadal robi dobrą minę do...
Nie wrzucajcie takich fotek. Stali się pośmiewiskiem sieci Nie wrzucajcie takich fotek. Stali się pośmiewiskiem sieci Lepiej dwa razy się zastanowić, niż bez wahania wrzucać zdjęcia w serwisach społecznościowych. Czasami obraca się to przeciw...