Odnaleziono Świętego Graala? Jest ze srebra

21.06.2010 08:51 ANGLIA, GRAAL, HISTORIA, JEZUS, KIELICH, ODKRYCIE, OSTATNIA, WIECZERZA
Odnaleziono Świętego Graala? Jest ze srebra

Fot. stock.xchng

Zobacz, gdzie znajduje się najbardziej poszukiwany skarb świata.

Według mitologii chrześcijańskiej miał z niego korzystać Jezus Chrystus podczas ostatniej wieczerzy.

Dla milionów Święty Graal to najcenniejszy przedmiot kultu. Do tego kielicha zebrana miała być krew Jezusa - zauważa "The Daily Express".

Przez tysiące lat wierni szukali go, bez rezultatu. Czy zatem mógłby znaleźć się w katedrze w Lincoln, w sercu brytyjskiego królestwa?

JEZUS BYŁ UCZNIEM DRUIDÓW?>>

Tak uważa emerytowany oficer marynarki wojennej EC Coleman, który poszukiwaniu Świętego Graala poświęcił ostatnie lata.

Twierdzi, że odnalazł skarb ponieważ wiernie odczytał wskazówki - dodaje gazeta.

Graal między 1299 a 1889 rokiem miał spoczywać w grobowcu biskupa Olivera Suttona. Dopiero pod koniec XIX wieku odkryli go obok szkieletu Suttona robotnicy remontujący katedrę.

Z Ziemi Świętej zabrał go książe Raymond z Antiochii. W 1149 roku przekazał go swojej siostrzenicy Eleanorze Akwitańskiej, a ta po małżeństwie z Henrykiem II zabrała go do Anglii. Tam przejął go Zakon Templariuszy. W 1280 Edward I przekazał go biskupowi Sutton.

Jest wykonany ze srebra i bardzo prosty w formie, praktycznie bez zdobień - "The Daily Express" opisuje kielich.

HITLER CHCIAŁ UKRAŚĆ CAŁUN TURYŃSKI>>

Wcześniej sądzono że to po prostu stary kielich.

Następny tekst:

Polacy nie chcą pomagać powodzianom. Mają radzić sobie sami? Polacy nie chcą pomagać powodzianom. Mają radzić sobie sami?

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

Święty Graal był zrobiony z gliny a nie ze srebra,to znowu jest mistyfikacja żerująca na wiernych chrześcijanach. Święty Graal nie istnieje.
ja Klaudiusz sluszna uwaga "burs" gdzie ta lista ile zarobic mozna w Niemczech ?
1+

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

co mnie to obchodzi kto z czego kiedys pil przecierz z czegos musial
Komentarz usunięty
0

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

No właśnie, wątek który umknął setkom "badaczy": W jaki sposób dość ubogi stolarz i małą grupka jemu podobnych miała by skołować puchar/misę/etc ze złota/srebra, często wysadzaną klejnotami... Poza tym tych śmiesznych pseudorelikwii są setki, łącznie z graalami. Czuje się czasami jak w afryce gdzie fascynowali się paciorkami i podobnymi pierdołkami.
ja Klaudiusz sluszna uwaga "burs" gdzie ta lista ile zarobic mozna w Niemczech ?
1-

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

Św. Graal to kobieta w ciąży.
Gość NWO się kłania..
1-

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

"Jest wykonany ze srebra i bardzo prosty w formie, praktycznie bez zdobień " - calkiem taki jak ten ze zdjecia LOL
mp wiem że tam nie ma kto grać raz nie umią dwa niechce im się i tak zapłacą i na dodatek smuda lato i pzpn no ale euro kupić umieli
0

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

Nie wierze.Sw.Graal to nie kielich!
Gość Proponuję wszczepić wszystkim tzw. politykom PO.
0

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

kto to był ten babsztyl w sztabie PO?
F. gosc Fajny program do kontroli dzieci znalazłem na www.uratujdziecko.com.pl
0

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

Święty Graal to symbol, którego nie zrozumiemy:P Ot po prostu dążenie ludzi do doskonałości i tyle a nie srebrna zastawa stołowa z dynastii Ming
Gość szczerze mówiąc taka kobitka co ma 2 kg albo nawet 5 nadwagi jest stosunkowo lepsza od takiej chudej szkapy jak na okładkach ckm,albo tych z modnych wybiegów,nie lubię się przytulać do worka kości,tylko dla tego że jest ładnie odpitolona i każdy by chciał taką mieć,ja wolę normalną kobitkę z cycuszkiem i kawałkiem pufy :D
0

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

skad wiesz że z gliny nic o tym nie mówi.
James Bond co autor miał na myśli z tymi sms-ami. Te artykuły to jest jakaś porażka
0

Gość 22.10.2012 13:09 Odpowiedz Zgłoś

Dokładnie. Nawet było to udowodnione w książce "kod......"
Gość NWO się kłania..
0
Strona 1 z 9 1 2 3
Eksperci alarmują: Idą arktyczne mrozy! Zimy w Polsce coraz ostrzejsze 6 Eksperci alarmują: Idą arktyczne mrozy! Zimy w Polsce coraz ostrzejsze wczoraj, o godz: 10:16
Zobacz absurd za 400 milionów. Oto most donikąd 5 Zobacz absurd za 400 milionów. Oto most donikąd wczoraj, o godz: 13:14
Sponsorowane
Zobacz najgorszych pasażerów samolotów. Zmienią lot w horror Zobacz najgorszych pasażerów samolotów. Zmienią lot w horror Czy czeka Was wielogodzinny lot, czy krótka trasa. To nie ma najmniejszego znaczenia. Ci pasażerowie zmienią Waszą podróż...
Odeszli w 2014 roku. Nie zapominajmy o nich Odeszli w 2014 roku. Nie zapominajmy o nich Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą... - pisał ks. Jan Twardowski. W tym roku odeszło wiele znanych...
Nowy rodzaj prostytucji. Zobacz co wymyślili w Japonii Nowy rodzaj prostytucji. Zobacz co wymyślili w Japonii W tokijskiej dzielnicy Akihabara, słynącej w równej mierze ze sklepów z elektroniką co ekscentrycznych, z europejskiego punktu widzenia,...