Odnaleźli wrak legendarnego okrętu. Jest złoto!

07.06.2013 11:12 ODKRYCIE, OKRĘT, WRAK, ZŁOTO

Wrak legendarnego XIX-wiecznego statku przemytniczego z ładunkiem złota, został odnaleziony u wybrzeży Karoliny Południowej.

Nagroda dla odkrywcy

Nagroda dla odkrywcy

facebook.com

O nieznanym wraku mówiono już od 1979 r.(wówczas w miejscu katastrofy przeprowadzono badania magnetometrem). Jednak SS Ozama został zidentyfikowany dopiero teraz - poinformował na Facebooku E. Lee Spence, archeolog podwodny.

Podekscytowała mnie okazja znalezienia nagrody w postaci złota i innych skarbów jakie SS Ozama mógł przewozić - twierdzi odkrywca.

Komentarze

Kolobolo 07.06.2013 11:19 Zgłoś

Ten statek z pierwszego zdjęcia raczej nie przypomina SS Ozama, tylko jakąś małą łódkę :)
54+

Fan Wichra i Burzy 07.06.2013 12:23 Zgłoś

Ciekawe co jest na ostatnim zdjęciu. Sylwetką przypomina mi kontrtorpedowce francuskie z lat dwudziestych XX w.
16+

gosc 07.06.2013 13:08 Zgłoś

SS Ozama prawie jak SS Osama ;) i nic nas ten statek nie ostrzegł ;)
11+

Opole 07.06.2013 13:10 Zgłoś

Dobre
gosc SS Ozama prawie jak SS Osama ;) i nic nas ten statek nie ostrzegł ;)
3+

Gość 07.06.2013 13:40 Zgłoś

pierdu, pierdu. Jak zwykle TM ma wielkie zadęcie do małego pierdnięcia.
3+

Gość 07.06.2013 13:52 Zgłoś

hahahaha no co Ty?! Podobieństwo uderzające! ;D
Kolobolo Ten statek z pierwszego zdjęcia raczej nie przypomina SS Ozama, tylko jakąś małą łódkę :)
2+

Gość 07.06.2013 13:57 Zgłoś

Na czwartym zdjęciu jest niszczyciel klasy Bourrasque (in.Simoun), prawdopodobnie Typhon, gdyż w swoim czasie nosił oznaczenie "72". Z tej samej serii wywodziły się polskie niszczyciele Wicher i Burza. Pytanie tylko, jak to zdjęcie się ma do treści tej sensacyjnej notatki?
8+

Gość 07.06.2013 14:39 Zgłoś

Kolejny tekst nieuka. Port nazywa się Cap-Haïtien.
4+

comte de Valmont 07.06.2013 14:53 Zgłoś

Dokładnie. Jest tego typu co nasze dwa pierwsze przedwojenne niszczyciele. A swoją drogą, czy to nie dziwne, że dysponujące niewielkim dostępem do morza, niezbyt zamożne państwo, jakim była Polska w 1939, mogło utrzymywać aż 5 dużych nawodnych okrętów, a teraz stać nas tylko na kajaki. Bo wszystko przeżera rząd oraz jego kolesie ! By wybrańcom żyło się więcej niż lepiej !
Fan Wichra i Burzy Ciekawe co jest na ostatnim zdjęciu. Sylwetką przypomina mi kontrtorpedowce francuskie z lat dwudziestych XX w.
8+

Michał P 07.06.2013 15:12 Zgłoś

To się obłowili
0
Strona 1 z 2 1 2
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane