Okuliści: Harry Potter w 3D wyjdzie ci na zdrowie

19.07.2011 12:41 3D, DIAGNOZA, FILM, HARRY POTTER, OKULISTA, TRÓJWYMIAR, WADA, WZROK, ZDROWIE
Okuliści: Harry Potter w 3D wyjdzie ci na zdrowie

sxc.hu

Technika trójwymiarowa pomaga wykryć wady wzroku.

Ostatnia część przygód Harry'ego Pottera to nie tylko kinowy hit. Teraz okazuje się również, że oglądanie filmu w 3D może pomóc zadbać o nasze zdrowie.

Wielka porażka 3D? Ludzie są zmęczeni więcej

Dzięki tej technice można zdiagnozować zeza lub syndrom leniwego oka. To dlatego, że 3D wymaga od obu oczu efektywnej współpracy – twierdzą okuliści.

Niektóre osoby, podczas oglądania filmu w trójwymiarze mają bóle i zawroty głowy, zaczynają też  widzieć podwójnie lub w ogóle nie zauważają oczekiwanego efektu. To może świadczyć o wadzie wzroku.

Gdy oglądamy film w 3D, obrazy są sztucznie rozdzielane przez ekran lub specjalne okulary. Potem wędrują niezależnie do mózgu, gdzie znowu są "łączone" i tworzą czysty obrazek – informuje "Daily Mail".

Ci, którzy skarżą się na jakiekolwiek dolegliwości podczas oglądania filmu w trójwymiarze – powinni zgłosić się do okulisty. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, których wzrok jeszcze się rozwija i każda wada może być łatwo skorygowana.

Oto "peleryna niewidka". Działa w 3D więcej

Do tej pory ludzie uważali, że nudności i zawroty głowy wywołuje u nich sam efekt 3D. Teraz wiadomo, że może to oznaczać chorobę oczu.

Nie ma żadnych dowodów na to, że oglądanie trójwymiaru może być szkodliwe dla wzroku – mówi dr Peter Howarth.

Następny tekst:

Nadchodzą ogromne podwyżki mandatów Nadchodzą ogromne podwyżki mandatów

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 18:21 Odpowiedz Zgłoś

Nie ma żadnych dowodów na to, że oglądanie trójwymiaru może być szkodliwe dla wzroku – mówi dr Potter Hogwart
1+

krotkowidz 22.10.2012 18:21 Odpowiedz Zgłoś

sorry, ale jak ktos jest az takim debilem, ze musi obejrzec film 3d zeby stwierdzic, ze zle widzi to ja wysiadam :)
22+

Gość 22.10.2012 18:21 Odpowiedz Zgłoś

nie zgadzam sie z Twoja teza - prof. hab. nadzw. dr inż. Wesley Hermion
Gość Nie ma żadnych dowodów na to, że oglądanie trójwymiaru może być szkodliwe dla wzroku – mówi dr Potter Hogwart
14+

Gość 22.10.2012 18:21 Odpowiedz Zgłoś

Czytając tytuł można pomyśleć, że Harry Potter w kinie działa tak jak Kaszpirowski w TV. Nie mogliście po prostu napisać, że oglądanie filmów w 3d może pomóc w wykryciu wad wzroku? Czy wasze tytuły zawsze muszą być takie naciągane?
16+

Gość 22.10.2012 18:21 Odpowiedz Zgłoś

"lub w ogóle nie zauważają oczekiwanego efektu. To może świadczyć o wadzie wzroku." - Łał, no brawo! Ile miliardów dolarów wydaliście na te badania? Nie wystarczyło po prostu się spytać pierwszej lepszej osoby z wadą wzroku czy widzi to całe 3D w filmach 3D? Po wypadku nie widzę zbyt wyraźnie na jedno oko, jednak drugie działa sprawnie, więc widzę normalnie. Jednak 3D nie widzę. I moim zdaniem jest to cholrnie logiczne. Dziwię się, że dopiero na to wpadli. :/
1+

Gość 22.10.2012 18:21 Odpowiedz Zgłoś

Samo ogladanie Hary Pottera-graniczy juz z debelizmem.
1-

Gość 22.10.2012 18:21 Odpowiedz Zgłoś

3D jest zabójcze nawet dla zdrowego wzorku!
1+

Gość 22.10.2012 18:21 Odpowiedz Zgłoś

nie widza 3d w filmie bo w hp go nie ma i git
0

Gość 22.10.2012 18:21 Odpowiedz Zgłoś

hehe
1-

Gość 22.10.2012 18:21 Odpowiedz Zgłoś

heh, mam wysoką krótkowzroczność i astygmatyzm, a podczas oglądania 3D nie miałam żadnych dolegliwości...;)
0
Strona 1 z 2 1 2
Większej w Polsce nie ma. Zobacz jedyną taką farmę 3 Większej w Polsce nie ma. Zobacz jedyną taką farmę wczoraj, o godz: 18:22
Oto 7 najbardziej zaskakujących świątyń świata 7 Oto 7 najbardziej zaskakujących świątyń świata wczoraj, o godz: 11:40
Sponsorowane
Kobiety uwolniły piersi. Przeszły topless w paradzie Kobiety uwolniły piersi. Przeszły topless w paradzie Z okazji Międzynarodowego Dnia Topless przez centrum Nowego Jorku i innych amerykańskich miast przeszła pierwsza Parada Topless. Kobietom...
Oszukała wszystkich! Tylko udawała, że jest na wakacjach Oszukała wszystkich! Tylko udawała, że jest na wakacjach Holenderska studentka oszukała znajomych i rodzinę, udając że jest na wymarzonych wakacjach.Tymczasem zdjęcia, na których dziewczyna pozowała z...
Oto tajemnice giganta oceanów. Niesamowita operacja Oto tajemnice giganta oceanów. Niesamowita operacja Dopiero drugi raz w historii udało się złowić i zbadać kałamarnicę kolosalną. Dzięki tej sekcji zwłok świat odkryje...