Okuliści: Harry Potter w 3D wyjdzie ci na zdrowie

19.07.2011 12:41 3D, DIAGNOZA, FILM, HARRY POTTER, OKULISTA, TRÓJWYMIAR, WADA, WZROK, ZDROWIE
Okuliści: Harry Potter w 3D wyjdzie ci na zdrowie

sxc.hu

Technika trójwymiarowa pomaga wykryć wady wzroku.

Ostatnia część przygód Harry'ego Pottera to nie tylko kinowy hit. Teraz okazuje się również, że oglądanie filmu w 3D może pomóc zadbać o nasze zdrowie.

Wielka porażka 3D? Ludzie są zmęczeni więcej

Dzięki tej technice można zdiagnozować zeza lub syndrom leniwego oka. To dlatego, że 3D wymaga od obu oczu efektywnej współpracy – twierdzą okuliści.

Niektóre osoby, podczas oglądania filmu w trójwymiarze mają bóle i zawroty głowy, zaczynają też  widzieć podwójnie lub w ogóle nie zauważają oczekiwanego efektu. To może świadczyć o wadzie wzroku.

Gdy oglądamy film w 3D, obrazy są sztucznie rozdzielane przez ekran lub specjalne okulary. Potem wędrują niezależnie do mózgu, gdzie znowu są "łączone" i tworzą czysty obrazek – informuje "Daily Mail".

Ci, którzy skarżą się na jakiekolwiek dolegliwości podczas oglądania filmu w trójwymiarze – powinni zgłosić się do okulisty. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, których wzrok jeszcze się rozwija i każda wada może być łatwo skorygowana.

Oto "peleryna niewidka". Działa w 3D więcej

Do tej pory ludzie uważali, że nudności i zawroty głowy wywołuje u nich sam efekt 3D. Teraz wiadomo, że może to oznaczać chorobę oczu.

Nie ma żadnych dowodów na to, że oglądanie trójwymiaru może być szkodliwe dla wzroku – mówi dr Peter Howarth.

Następny tekst:

Nadchodzą ogromne podwyżki mandatów Nadchodzą ogromne podwyżki mandatów

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 18:21 Odpowiedz Zgłoś

Nie ma żadnych dowodów na to, że oglądanie trójwymiaru może być szkodliwe dla wzroku – mówi dr Potter Hogwart
1+

krotkowidz 22.10.2012 18:21 Odpowiedz Zgłoś

sorry, ale jak ktos jest az takim debilem, ze musi obejrzec film 3d zeby stwierdzic, ze zle widzi to ja wysiadam :)
22+

Gość 22.10.2012 18:21 Odpowiedz Zgłoś

nie zgadzam sie z Twoja teza - prof. hab. nadzw. dr inż. Wesley Hermion
Gość Nie ma żadnych dowodów na to, że oglądanie trójwymiaru może być szkodliwe dla wzroku – mówi dr Potter Hogwart
14+

Gość 22.10.2012 18:21 Odpowiedz Zgłoś

Czytając tytuł można pomyśleć, że Harry Potter w kinie działa tak jak Kaszpirowski w TV. Nie mogliście po prostu napisać, że oglądanie filmów w 3d może pomóc w wykryciu wad wzroku? Czy wasze tytuły zawsze muszą być takie naciągane?
16+

Gość 22.10.2012 18:21 Odpowiedz Zgłoś

"lub w ogóle nie zauważają oczekiwanego efektu. To może świadczyć o wadzie wzroku." - Łał, no brawo! Ile miliardów dolarów wydaliście na te badania? Nie wystarczyło po prostu się spytać pierwszej lepszej osoby z wadą wzroku czy widzi to całe 3D w filmach 3D? Po wypadku nie widzę zbyt wyraźnie na jedno oko, jednak drugie działa sprawnie, więc widzę normalnie. Jednak 3D nie widzę. I moim zdaniem jest to cholrnie logiczne. Dziwię się, że dopiero na to wpadli. :/
1+

Gość 22.10.2012 18:21 Odpowiedz Zgłoś

Samo ogladanie Hary Pottera-graniczy juz z debelizmem.
1-

Gość 22.10.2012 18:21 Odpowiedz Zgłoś

3D jest zabójcze nawet dla zdrowego wzorku!
1+

Gość 22.10.2012 18:21 Odpowiedz Zgłoś

nie widza 3d w filmie bo w hp go nie ma i git
0

Gość 22.10.2012 18:21 Odpowiedz Zgłoś

hehe
1-

Gość 22.10.2012 18:21 Odpowiedz Zgłoś

heh, mam wysoką krótkowzroczność i astygmatyzm, a podczas oglądania 3D nie miałam żadnych dolegliwości...;)
0
Strona 1 z 2 1 2
UFO wielkości Ziemi na zdjęciach z satelity. "To statek obcych" 5 UFO wielkości Ziemi na zdjęciach z satelity. "To statek obcych" wczoraj, o godz: 11:13
Makabryczna zbrodnia w Nowym Jorku. Syn odciął matce głowę 6 Makabryczna zbrodnia w Nowym Jorku. Syn odciął matce głowę wczoraj, o godz: 06:13
Sponsorowane
Zobacz place zabaw jak z koszmaru. Kto to stworzył? Zobacz place zabaw jak z koszmaru. Kto to stworzył? Trudno sobie wyobrazić, co myśleli twórcy tych zabawek i urządzeń na placach zabaw. Zobaczcie zdjęcia zrobione przez internautów...
Zobacz najgorszych pasażerów samolotów. Zmienią lot w horror Zobacz najgorszych pasażerów samolotów. Zmienią lot w horror Czy czeka Was wielogodzinny lot, czy krótka trasa. To nie ma najmniejszego znaczenia. Ci pasażerowie zmienią Waszą podróż...
Pożegnanie Anny Przybylskiej. Tysiące białych róż Pożegnanie Anny Przybylskiej. Tysiące białych róż Rodzina, przyjaciele i tysiące fanów żegnają Annę Przybylską. Aktorka zmarła w niedzielę, po przegranej walce z nowotworem. Władze...