Oto cała prawda o Robin Hoodzie. Był inny niż myślisz

02.04.2011 06:47 HISTORIA, ROBIN HOOD, ŚREDNIOWIECZE, WIELKA BRYTANIA
Oto cała prawda o Robin Hoodzie. Był inny niż myślisz

Fot. Guardian

Znamy nazwisko buntownika z Sherwood.

Okazało się, że średniowieczny bohater, który rabował bogatych i dawał biednym był rolnikiem. Nazywał się Roger Godberd.

Został nawet schwytany przez szeryfa z Nottingham - twierdzi David Baldwin z University of Leicester, który przez dziesięcioleciach badał historię buntownika z Wysp.

Według dokumentów do których dotarł historyk, Robin Hood zwykle okradał podróżnych.

ROBIN HOOD BYŁ LICHWIARZEM>>

Wiadomo, że był również oskarżony o kłusownictwo za zabijanie jeleni w lesie Sherwood. Taki sam zarzut przedstawiono również jego kompanowi o nazwisku Walter Devyas (to prawdopodobnie legendarny "Mały John").

Jak pisze "The Dailly Express" Robin Hoodowi przypisuje się obecnie czyny kilku buntowników. Jednak na pewno istniał taki człowiek. I głównie to na podstawie jego życiorysu powstała legendarna historia.

Następny tekst:

Te roboty zastąpią żołnierzy, policjantów i strażaków Te roboty zastąpią żołnierzy, policjantów i strażaków

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 16:13 Odpowiedz Zgłoś

Czyli w zasadzie dalej nic nie wiadomo
Gość Pewno za mocno zahamował przed fotoradarem, Poznań jest najgorszym pod względem miastem np na wjezdzie na dwupasmowej drodze znak terenu zabudowanego schowany głeboko i zaraz fotoradar pozdrawiam imbecyli ze straży wiejskiej
0

prawnook robina 22.10.2012 16:13 Odpowiedz Zgłoś

doskonaly material , niesamowita tresc , wspanialy tekst , niesamowity opis odkryc i dokonan historyka = brawo pismaki
Gim Czemu polacy sa tak malo kulturalni, piszac niemki sa ochydne, ja znam duzo niemek ktore sa po prostu przepiekne, czesc jest za gruba ale i w Polsce zaczynaja chodzic paszczetowki grube. Uroda niemiecka jest bardzo rozchwytywana na swiecie ,wiekszosc modelek i znanych kobiet to niemki,jak polki takie piekne czemu sie nikto nie nie bije
0

Gość 22.10.2012 16:13 Odpowiedz Zgłoś

Pogratulować temu co napisał artykuł. Poziom przedszkolaka zero treści i konkretów. Ale co się dziwić debili zatrudniają.
Xaveri Ciało doskonale czarne: a) Doskonale pochłania b) Doskonale oddaje ciepło c) Obie odpowiedzi są poprawne... Dlaczego radiatory maluje się na czarno? Zastanowił się ktoś choć przez chwilę? Przez tyciutki ułamek sekundy? :D
0

Gość 22.10.2012 16:13 Odpowiedz Zgłoś

Janosik też był zwyczajnym zbójem,który rabował głównie zagrody chłopów,a nie bogatych szlachciców,którzy mieli armię uzbrojonych parobków.
Gość Bardzo latwo przekonać lekarza ,że się ma astmę. Diagmoza w zasadzie opiera się na spirometrii. śłabo dmuchasz w ustnik - masz astmę. No i trzeba jeszcze kilka razy isc do lekarza 1szego kontaktu i pomarudzić, że ma się duszność...Na astmę choruje chyba ok. 90 % sportowców wyczynowych. A w populacji poniżej 20%. Justyna, JESTEŚ WIELKA !!! I żadna zmutowana pseudo-astmatyczka tego nie zmieni. KOCHA Cię cała POLSKA !!!
0

Gość 22.10.2012 16:13 Odpowiedz Zgłoś

A ja coś wiem .. Roger Godberd Robin Hood i Kevin Costner to ta sama osoba, sami zobaczcie na zdjęciu
Xaveri Najzdrowsza baba to własna graba! Nic się nie obetrze a jak masz czyste ręce to i zakażenia nie dostaniesz :P
1+

Gość 22.10.2012 16:13 Odpowiedz Zgłoś

"Wiadomo, że był również oskarżony o kłusownictwo za zabijanie jeleni w lesie Sherwood." - każdy może sobie każdego oskarżać o cokolwiek. Prawdy i tak nikt już się nie dowie.
Komentarz usunięty
1+

Gość 22.10.2012 16:13 Odpowiedz Zgłoś

kiedyś historia o naszym robin hoode o psełdonimie Bolek też powie prawdę jak ograbiał naród i dawał żydom w posiadanie
Komentarz usunięty
0

Gość 22.10.2012 16:13 Odpowiedz Zgłoś

Czyli dalej wiem że nic nie wiem a wcześniej wiedziałem więcej.
Komentarz usunięty
1+

Gość 22.10.2012 16:13 Odpowiedz Zgłoś

"który przez dziesięcioleciach badał" ja wiem ,że dodać newsa inaczej niż przez kopiowanie z angielskich portali to trudna sztuka, ale jak już idziecie na łatwiznę to nie kaleczcie oczu czytelników takimi błędami
Kaaaaa Gdyby były mandaty i kary jak w Norwegii a przedewszystkim brak łapówkarstwa, byłoby dużo spokojniej na drodze. W Polsce nikt nie przestrzega przepisów drogowych. A co tam taki mandat.....Polacy nie boją się tych kar i upomnień. Dla przykładu powinni zamknąć kilka osób do więzienia za przekroczenie predkości a nie dawać mandat i punkty karne. Myślę że to by coś ich nauczyło. Polski rząd powinien zaostrzyć kary tak jak jest w Skandynawii. Przez takich szaleńców giną niewinni ludzie. Wiele osób odpuszcza i nie sądzi mordercy, bo uważają że to życia nikomu nie przywróci. To bład, ponieważ każdy powinien ponieść karę za przstępstwo.
1+

Gość 22.10.2012 16:13 Odpowiedz Zgłoś

ten artykuł wywrócił moje życie o 720 stopni :/ nie wiem czy się teraz po tym pozbieram :(
Gość szukaj: swiat-rozrywki-ciagnie-do-kabaly--
1+
Strona 1 z 4 1 2 3
Nastolatek zginął podczas wyzwania Ice Bucket. Chciał zabłysnąć 4 Nastolatek zginął podczas wyzwania Ice Bucket. Chciał zabłysnąć 9 godzin temu
Polska armia wysyła ciężarówki na Ukrainę. Rusza polski konwój 4 Polska armia wysyła ciężarówki na Ukrainę. Rusza polski konwój 7 godzin temu
Sponsorowane
Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? 11 sierpnia rusza głosowanie w internecie na Miss Pupy Brazylii. Ten konkurs cieszy się w Brazylii większym zainteresowaniem...
Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) W 69 lat od zrzucenia przez Amerykanów bomby atomowej na Nagasaki władze tego miasta boją się, że ich...
Błotne kąpiele na Woodstock. Tak walczą z upałem Błotne kąpiele na Woodstock. Tak walczą z upałem Nie mogło być festiwalu muzycznego bez błotnego bajorka. Kąpiele pod tzw. grzybkiem są obok koncertów jedną z największych...