Oto cała prawda o Robin Hoodzie. Był inny niż myślisz

02.04.2011 06:47 HISTORIA, ROBIN HOOD, ŚREDNIOWIECZE, WIELKA BRYTANIA
Oto cała prawda o Robin Hoodzie. Był inny niż myślisz

Fot. Guardian

Znamy nazwisko buntownika z Sherwood.

Okazało się, że średniowieczny bohater, który rabował bogatych i dawał biednym był rolnikiem. Nazywał się Roger Godberd.

Został nawet schwytany przez szeryfa z Nottingham - twierdzi David Baldwin z University of Leicester, który przez dziesięcioleciach badał historię buntownika z Wysp.

Według dokumentów do których dotarł historyk, Robin Hood zwykle okradał podróżnych.

ROBIN HOOD BYŁ LICHWIARZEM>>

Wiadomo, że był również oskarżony o kłusownictwo za zabijanie jeleni w lesie Sherwood. Taki sam zarzut przedstawiono również jego kompanowi o nazwisku Walter Devyas (to prawdopodobnie legendarny "Mały John").

Jak pisze "The Dailly Express" Robin Hoodowi przypisuje się obecnie czyny kilku buntowników. Jednak na pewno istniał taki człowiek. I głównie to na podstawie jego życiorysu powstała legendarna historia.

Następny tekst:

Te roboty zastąpią żołnierzy, policjantów i strażaków Te roboty zastąpią żołnierzy, policjantów i strażaków

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 16:13 Odpowiedz Zgłoś

Czyli w zasadzie dalej nic nie wiadomo
Gość Pewno za mocno zahamował przed fotoradarem, Poznań jest najgorszym pod względem miastem np na wjezdzie na dwupasmowej drodze znak terenu zabudowanego schowany głeboko i zaraz fotoradar pozdrawiam imbecyli ze straży wiejskiej
0

prawnook robina 22.10.2012 16:13 Odpowiedz Zgłoś

doskonaly material , niesamowita tresc , wspanialy tekst , niesamowity opis odkryc i dokonan historyka = brawo pismaki
Gim Czemu polacy sa tak malo kulturalni, piszac niemki sa ochydne, ja znam duzo niemek ktore sa po prostu przepiekne, czesc jest za gruba ale i w Polsce zaczynaja chodzic paszczetowki grube. Uroda niemiecka jest bardzo rozchwytywana na swiecie ,wiekszosc modelek i znanych kobiet to niemki,jak polki takie piekne czemu sie nikto nie nie bije
0

Gość 22.10.2012 16:13 Odpowiedz Zgłoś

Pogratulować temu co napisał artykuł. Poziom przedszkolaka zero treści i konkretów. Ale co się dziwić debili zatrudniają.
Xaveri Ciało doskonale czarne: a) Doskonale pochłania b) Doskonale oddaje ciepło c) Obie odpowiedzi są poprawne... Dlaczego radiatory maluje się na czarno? Zastanowił się ktoś choć przez chwilę? Przez tyciutki ułamek sekundy? :D
0

Gość 22.10.2012 16:13 Odpowiedz Zgłoś

Janosik też był zwyczajnym zbójem,który rabował głównie zagrody chłopów,a nie bogatych szlachciców,którzy mieli armię uzbrojonych parobków.
Gość Bardzo latwo przekonać lekarza ,że się ma astmę. Diagmoza w zasadzie opiera się na spirometrii. śłabo dmuchasz w ustnik - masz astmę. No i trzeba jeszcze kilka razy isc do lekarza 1szego kontaktu i pomarudzić, że ma się duszność...Na astmę choruje chyba ok. 90 % sportowców wyczynowych. A w populacji poniżej 20%. Justyna, JESTEŚ WIELKA !!! I żadna zmutowana pseudo-astmatyczka tego nie zmieni. KOCHA Cię cała POLSKA !!!
0

Gość 22.10.2012 16:13 Odpowiedz Zgłoś

A ja coś wiem .. Roger Godberd Robin Hood i Kevin Costner to ta sama osoba, sami zobaczcie na zdjęciu
Xaveri Najzdrowsza baba to własna graba! Nic się nie obetrze a jak masz czyste ręce to i zakażenia nie dostaniesz :P
0

Gość 22.10.2012 16:13 Odpowiedz Zgłoś

"Wiadomo, że był również oskarżony o kłusownictwo za zabijanie jeleni w lesie Sherwood." - każdy może sobie każdego oskarżać o cokolwiek. Prawdy i tak nikt już się nie dowie.
Komentarz usunięty
0

Gość 22.10.2012 16:13 Odpowiedz Zgłoś

kiedyś historia o naszym robin hoode o psełdonimie Bolek też powie prawdę jak ograbiał naród i dawał żydom w posiadanie
Komentarz usunięty
0

Gość 22.10.2012 16:13 Odpowiedz Zgłoś

Czyli dalej wiem że nic nie wiem a wcześniej wiedziałem więcej.
Komentarz usunięty
0

Gość 22.10.2012 16:13 Odpowiedz Zgłoś

"który przez dziesięcioleciach badał" ja wiem ,że dodać newsa inaczej niż przez kopiowanie z angielskich portali to trudna sztuka, ale jak już idziecie na łatwiznę to nie kaleczcie oczu czytelników takimi błędami
Kaaaaa Gdyby były mandaty i kary jak w Norwegii a przedewszystkim brak łapówkarstwa, byłoby dużo spokojniej na drodze. W Polsce nikt nie przestrzega przepisów drogowych. A co tam taki mandat.....Polacy nie boją się tych kar i upomnień. Dla przykładu powinni zamknąć kilka osób do więzienia za przekroczenie predkości a nie dawać mandat i punkty karne. Myślę że to by coś ich nauczyło. Polski rząd powinien zaostrzyć kary tak jak jest w Skandynawii. Przez takich szaleńców giną niewinni ludzie. Wiele osób odpuszcza i nie sądzi mordercy, bo uważają że to życia nikomu nie przywróci. To bład, ponieważ każdy powinien ponieść karę za przstępstwo.
0

Gość 22.10.2012 16:13 Odpowiedz Zgłoś

ten artykuł wywrócił moje życie o 720 stopni :/ nie wiem czy się teraz po tym pozbieram :(
Gość szukaj: swiat-rozrywki-ciagnie-do-kabaly--
0
Strona 1 z 3 1 2 3
Papież ma wrogów w Watykanie. "Ten mały Argentyńczyk" 5 Papież ma wrogów w Watykanie. "Ten mały Argentyńczyk" 12 godzin temu
Nieznane zdjęcia dyktatora. Ujawnili dzieciństwo Kima 5 Nieznane zdjęcia dyktatora. Ujawnili dzieciństwo Kima 12 godzin temu
Sponsorowane
Tymoszenko pławi się w luksusach? Zobacz, jak mieszka Tymoszenko pławi się w luksusach? Zobacz, jak mieszka Julia Tymoszenko pochwaliła się swoim domem przed dziennikarzami ze stowarzyszenia "Bez Płotów". Chciała, by wszyscy mogli zobaczyć jak...
Wielkie sekrety na Google Maps. Tego tam nie zobaczysz Wielkie sekrety na Google Maps. Tego tam nie zobaczysz Choć Google Earth jest w sieci od dekady, wiele elementów naszego świata nadal ukrytych jest przez płaszcz cenzury....
Zobacz najbardziej makabryczne miejsca na Ziemi Zobacz najbardziej makabryczne miejsca na Ziemi Makabryczne atrakcje z niezrozumiałych względów przyciągają rzesze turystów. Fascynacja śmiercią i horrorem wciąż nie traci na popularności, a...