Oto najdłuższa rzeka świata. Nie ma już wątpliwości

06.01.2011 20:39 AMAZONKA, BRAZYLIA, DŁUGOŚĆ, NIL, REKORD, RZEKA, ZIEMIA
Oto najdłuższa rzeka świata. Nie ma już wątpliwości

Fot. NASA

Trzeba będzie zmieniać podręczniki szkolne.

Brazylijski Instytut Badań Kosmicznych przeprowadził analizę map satelitarnych, z której wynika, że Amazonka ma 7040 km długości - pisze "Rzeczpospolita".

RZEKI AMAZONII WYSYCHAJĄ. NAJNIŻSZY POZIOM OD 300 LAT>>

Oznacza to więc, że właśnie rzeka z Ameryki Południowej jest najdłuższa na świecie. Nil ma 200 kilometrów mniej.

Jednocześnie na podstawie zdjęć satelitarnych ostatecznie ustalono, gdzie leży źródło Amazonki. To strumień Carhuasanta, który swój początek bierze w jeziorze McIntyre'a.

Fotografie wysokiej rozdzielczości wykonane z dokładnością do jednego metra przez koreańskiego satelitę KOMPSAT-2 wykazały, że nie ma ono odpływu - czytamy w gazecie.

ROPA SKAZIŁA DOPŁYW AMAZONKI>>

Właśnie na strumień Carhuasanta jako źródło Amazonki wskazywał polski podróżnik Jacek Pałkiewicz. Swoje odkrycie ogłosił w 1996 roku. Ale było ono kwestionowane.

Następny tekst:

Strach przed bombą w londyńskim metrze. Policja obstawia dworce Strach przed bombą w londyńskim metrze. Policja obstawia dworce

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 15:29 Odpowiedz Zgłoś

a ja myślałem że wisła jest najdłuższa w wolsce
Gość to zły znak niedługo chyba nasz się rozbije jakiś...
3-

heh 22.10.2012 15:29 Odpowiedz Zgłoś

ja uczyłem się w 1994 (chyba)5 klasa że amazonka ma największe dorzecze a Nil jest najdłuższy
Komentarz usunięty
0

Gość 22.10.2012 15:29 Odpowiedz Zgłoś

a mnie uczono że najdłuższa rzeka świata to odra.
Gość Może po prostu bał się latać i wstydził się wysiąść po wejściu na pokład?
1-

Gość 22.10.2012 15:29 Odpowiedz Zgłoś

Nie Odra tylko Szkarlatyna! :))
Gość Może po prostu bał się latać i wstydził się wysiąść po wejściu na pokład?
1-

Gość 22.10.2012 15:29 Odpowiedz Zgłoś

J. Pałkiweicz to wszechkozak. Taki Bear Gryls to przy nim ci*pka i amator
Gość Tylko, że każdy zna mentalność Warszawiaków, więc nie dziwię się, że tam tak jest. Ale znam mnóstwo osiedli Polaków, gdzie naprawdę jest porządek. Widziałeś chociaż jedno takie u cyganów? Bo mi się nawet nie śniło. I warto dodać, że Polacy jeżdżą samochodami a nie wozami bez konia. Oczywiście, są bardzo zamożni cyganie, ale zastanawia mnie skąd mają te pieniądze, już o prawie jazdy nie mówiąc, skoro czytać nawet niektórzy nie potrafią! Dla mnie to bardzo ciekawe.
1+

Gość 22.10.2012 15:29 Odpowiedz Zgłoś

Pewnie i tak odkrycie nie zostanie przyznane Pałkiewiczowi - nie miał przecież satelity wartej miliardy dolarów.
Gość boze coraz wiecej idiotow porabany
0

jaaaaaaaaaaaaa 22.10.2012 15:29 Odpowiedz Zgłoś

myspace.com/szybkonabijtube
Gość to Królewstwo Cygańskie w Ząbkach pod Warszawą o którym wyżej wspomiałem, tam jest jednak czysto - wielkie piękne domy... dziwi mnie tylko za czyje pieniądze zostały one zbudowane...
1+

mjkl 22.10.2012 15:29 Odpowiedz Zgłoś

w amazonce aligator grasuje
Gość a nich zobacza co to snieg a nie tylko my
1+

Gość 22.10.2012 15:29 Odpowiedz Zgłoś

Już zostało przyznane. (daaawno temu). Nazwisko p. Pałkiewicza jest dość słabo znane w Polsce, a szkoda...
Gość boze coraz wiecej idiotow porabany
1+

Normalny 22.10.2012 15:29 Odpowiedz Zgłoś

NAUCZ SIĘ CZYTAĆ ZANIM NAPISZESZ TAKĄ BZDURĘ ! Jezioro McIntyre'a, z którego miał wziąć początek strumień Carhuasanta, NIE MA ODPŁYWU, więc to nie Carhuasanta wskazywana przez Pałkiewicza, a właśnie drugi strumień określono jako źródło Amazonki !
logik Wystarczy nie dawać im żadnych ulg, zasiłków ani pomocy, a w razie przestępstw karać. Wtedy mała część wzięła by się do roboty i nikomu już nie powinni przeszkadzać, a darmozjady przeprowadziły by się gdzie indziej.
1+
Strona 1 z 4 1 2 3
Nie możesz wytrzymać w upał? Zobacz, jak sobie ulżyć! 14 Nie możesz wytrzymać w upał? Zobacz, jak sobie ulżyć! 12 godzin temu
Te dziewczyny wiedzą, jak świętować Dzień Niepodległości 13 Te dziewczyny wiedzą, jak świętować Dzień Niepodległości 11 godzin temu
Sponsorowane
Bikini bywa niesforne... Zobaczcie, co działo się na plaży Bikini bywa niesforne... Zobaczcie, co działo się na plaży Słońce, woda i plaża. Do kompletu dziewczyny w bikini. Taki strój wyjątkowo przyciąga uwagę męskiej części plażowej społeczności...Serwis...
Te matki chciały być seksowne. A wyszła wielka żenada Te matki chciały być seksowne. A wyszła wielka żenada Nie każde zdjęcie powinno znaleźć się w mediach społecznościowych. Internauci są bezlitośni i nie przepuszczą żadnej okazji do...
Wakacje nad morzem. Tego na plaży nie chcecie zobaczyć Wakacje nad morzem. Tego na plaży nie chcecie zobaczyć Jak wakacje - to plaża. Tak myśli zdecydowana większość ludzi, którzy planują urlop. A jak plaża, to zdjęcia,...