Oto najdłuższa rzeka świata. Nie ma już wątpliwości

06.01.2011 20:39 AMAZONKA, BRAZYLIA, DŁUGOŚĆ, NIL, REKORD, RZEKA, ZIEMIA
Oto najdłuższa rzeka świata. Nie ma już wątpliwości

Fot. NASA

Trzeba będzie zmieniać podręczniki szkolne.

Brazylijski Instytut Badań Kosmicznych przeprowadził analizę map satelitarnych, z której wynika, że Amazonka ma 7040 km długości - pisze "Rzeczpospolita".

RZEKI AMAZONII WYSYCHAJĄ. NAJNIŻSZY POZIOM OD 300 LAT>>

Oznacza to więc, że właśnie rzeka z Ameryki Południowej jest najdłuższa na świecie. Nil ma 200 kilometrów mniej.

Jednocześnie na podstawie zdjęć satelitarnych ostatecznie ustalono, gdzie leży źródło Amazonki. To strumień Carhuasanta, który swój początek bierze w jeziorze McIntyre'a.

Fotografie wysokiej rozdzielczości wykonane z dokładnością do jednego metra przez koreańskiego satelitę KOMPSAT-2 wykazały, że nie ma ono odpływu - czytamy w gazecie.

ROPA SKAZIŁA DOPŁYW AMAZONKI>>

Właśnie na strumień Carhuasanta jako źródło Amazonki wskazywał polski podróżnik Jacek Pałkiewicz. Swoje odkrycie ogłosił w 1996 roku. Ale było ono kwestionowane.

Następny tekst:

Strach przed bombą w londyńskim metrze. Policja obstawia dworce Strach przed bombą w londyńskim metrze. Policja obstawia dworce

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 15:29 Odpowiedz Zgłoś

a ja myślałem że wisła jest najdłuższa w wolsce
Gość to zły znak niedługo chyba nasz się rozbije jakiś...
3-

heh 22.10.2012 15:29 Odpowiedz Zgłoś

ja uczyłem się w 1994 (chyba)5 klasa że amazonka ma największe dorzecze a Nil jest najdłuższy
Komentarz usunięty
0

Gość 22.10.2012 15:29 Odpowiedz Zgłoś

a mnie uczono że najdłuższa rzeka świata to odra.
Gość Może po prostu bał się latać i wstydził się wysiąść po wejściu na pokład?
1-

Gość 22.10.2012 15:29 Odpowiedz Zgłoś

Nie Odra tylko Szkarlatyna! :))
Gość Może po prostu bał się latać i wstydził się wysiąść po wejściu na pokład?
1-

Gość 22.10.2012 15:29 Odpowiedz Zgłoś

J. Pałkiweicz to wszechkozak. Taki Bear Gryls to przy nim ci*pka i amator
Gość Tylko, że każdy zna mentalność Warszawiaków, więc nie dziwię się, że tam tak jest. Ale znam mnóstwo osiedli Polaków, gdzie naprawdę jest porządek. Widziałeś chociaż jedno takie u cyganów? Bo mi się nawet nie śniło. I warto dodać, że Polacy jeżdżą samochodami a nie wozami bez konia. Oczywiście, są bardzo zamożni cyganie, ale zastanawia mnie skąd mają te pieniądze, już o prawie jazdy nie mówiąc, skoro czytać nawet niektórzy nie potrafią! Dla mnie to bardzo ciekawe.
1+

Gość 22.10.2012 15:29 Odpowiedz Zgłoś

Pewnie i tak odkrycie nie zostanie przyznane Pałkiewiczowi - nie miał przecież satelity wartej miliardy dolarów.
Gość boze coraz wiecej idiotow porabany
0

jaaaaaaaaaaaaa 22.10.2012 15:29 Odpowiedz Zgłoś

myspace.com/szybkonabijtube
Gość to Królewstwo Cygańskie w Ząbkach pod Warszawą o którym wyżej wspomiałem, tam jest jednak czysto - wielkie piękne domy... dziwi mnie tylko za czyje pieniądze zostały one zbudowane...
1+

mjkl 22.10.2012 15:29 Odpowiedz Zgłoś

w amazonce aligator grasuje
Gość a nich zobacza co to snieg a nie tylko my
1+

Gość 22.10.2012 15:29 Odpowiedz Zgłoś

Już zostało przyznane. (daaawno temu). Nazwisko p. Pałkiewicza jest dość słabo znane w Polsce, a szkoda...
Gość boze coraz wiecej idiotow porabany
1+

Normalny 22.10.2012 15:29 Odpowiedz Zgłoś

NAUCZ SIĘ CZYTAĆ ZANIM NAPISZESZ TAKĄ BZDURĘ ! Jezioro McIntyre'a, z którego miał wziąć początek strumień Carhuasanta, NIE MA ODPŁYWU, więc to nie Carhuasanta wskazywana przez Pałkiewicza, a właśnie drugi strumień określono jako źródło Amazonki !
logik Wystarczy nie dawać im żadnych ulg, zasiłków ani pomocy, a w razie przestępstw karać. Wtedy mała część wzięła by się do roboty i nikomu już nie powinni przeszkadzać, a darmozjady przeprowadziły by się gdzie indziej.
1+
Strona 1 z 4 1 2 3
Takie było życie Jezusa. Nikt tego nie podważa 9 Takie było życie Jezusa. Nikt tego nie podważa wczoraj, o godz: 21:11
Mamy już zimę! Na razie tylko astronomiczną 8 Mamy już zimę! Na razie tylko astronomiczną wczoraj, o godz: 13:24
Sponsorowane
Tak wygląda praca dla Facebooka. Zobaczcie główną siedzibę giganta Tak wygląda praca dla Facebooka. Zobaczcie główną siedzibę giganta Żyć nie umierać. Praca w takich warunkach musi być przyjemna.
Myślisz, że umiesz imprezować? Zobacz, jak robią to mistrzowie! Myślisz, że umiesz imprezować? Zobacz, jak robią to mistrzowie! O tym, że Wyspiarze umieją się dobrze, głośno i z fantazją zabawić, wiedzą chyba wszyscy. Na własnej skórze...
Wojna Kena i Barbie. Sobowtóry się nienawidzą Wojna Kena i Barbie. Sobowtóry się nienawidzą Ken i Barbie w rzeczywistym świecie? To nie żart. Setki operacji plastycznych zmieniły młodą Ukrainkę i Amerykanina w...