Oto najpopularniejsze potrawy świata

16.06.2011 19:03 DANIE, MAKARON, POPULARNOŚĆ, POTRAWA, RANKING, ŚWIAT, ŻYWNOŚĆ
Oto najpopularniejsze potrawy świata

sxc.hu

Ty też się tym zajadasz?

Świat tyje. I nie ma się co temu dziwić, bowiem - jak wynika z najnowszych badań - ulubioną  potrawą większości ludzi jest makaron - informuje "The Daily Mail".

Lubisz makaron? Uważaj więcej

Potrawa, którą prawdopodobnie na Sycylię sprowadzili w VIII wieku arabscy najeźdźcy, podbiła nie tylko Włochy, ale cała Europę, Amerykę, Azję i Afrykę. Z badań firmy Oxfam, która badała nawyki żywieniowe w 17 krajach świata wynika, że makaron jest najpopularniejszym daniem lub znalazł się w pierwszej trójce w dziewięciu z nich.

Jedzenie znów mocno podrożeje. Panika na rynku więcej

Na drugim miejscu popularnych produktów żywnościowych znalazło się mięso, na trzecim ryż. Czwarte miejsce zajęła pizza, piąte - kurczak.

Ryby i owoce morza znalazły się na miejscu szóstym. Siódme przypadło w udziale warzywom. Chińskie potrawy znalazły się na miejscu ósmym. Szeroko definiowana włoska kuchnia zajęła miejsce dziewiąte, meksykańska - dziesiąte.

Popularne fastfoody zajęły bardzo dalekie miejsca w tym badaniu: dania z McDonald'sa wylądowały na 113 miejscu, KFC - na 107.

Następny tekst:

Szalony rollercoaster. Tu Japończycy zapomną o Fukushimie Szalony rollercoaster. Tu Japończycy zapomną o Fukushimie

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

co sie dziwic, wiekszosc swiata nie ma kasy i tym bardziej nie umie gotowac. makaron jest wzglednie tani i prosty w przyrzadzeniu. ot, wielka tajemnica jego popularnosci
12+

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

zupki chińskie rulez!
3+

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

a gdzie koszerne dania?
1-

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

makaron nie tuczy, tylko sosy przyrządzane do niego :)
1-

Julka 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

Szkoda ze pedaly Cie minusuja,bo ja juz z 2 komputerow Ci kciuka do gory dalam a jestes ciagle na zero. Kiedy pogodza sie z tym ze ich nie chcemy,nie tolerujemy ze mamy dosc ich cyrkow? Pewnie kiedy minie moda na pedalstwo. Trudno. pedalki,idzcie sie leczyc
Komentarz usunięty
6-

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

Co jemy my. 50% klientów naj je pizze. 20% jakiś kotlet po 10% dał bym na makarony i ryże 9% to same warzywa A 1% to przeróżne robactwo z morza
0

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

sam jesteś robactwo z morza, żryj kotlety i umieraj w wieku 36 lat na serce dziwolągu!!!
Gość Co jemy my. 50% klientów naj je pizze. 20% jakiś kotlet po 10% dał bym na makarony i ryże 9% to same warzywa A 1% to przeróżne robactwo z morza
1+

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

i do tego smaczny, a zwłaszcza z takim sosem jak na zdjęciu!
Gość co sie dziwic, wiekszosc swiata nie ma kasy i tym bardziej nie umie gotowac. makaron jest wzglednie tani i prosty w przyrzadzeniu. ot, wielka tajemnica jego popularnosci
5+

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

A co ma makaron do pedałów? Pisz na temat.
Komentarz usunięty
4-

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

niezle
4-
Strona 1 z 2 1 2
Takie było życie Jezusa. Nikt tego nie podważa 9 Takie było życie Jezusa. Nikt tego nie podważa wczoraj, o godz: 21:11
Mamy już zimę! Na razie tylko astronomiczną 8 Mamy już zimę! Na razie tylko astronomiczną wczoraj, o godz: 13:24
Sponsorowane
Tak wygląda praca dla Facebooka. Zobaczcie główną siedzibę giganta Tak wygląda praca dla Facebooka. Zobaczcie główną siedzibę giganta Żyć nie umierać. Praca w takich warunkach musi być przyjemna.
Myślisz, że umiesz imprezować? Zobacz, jak robią to mistrzowie! Myślisz, że umiesz imprezować? Zobacz, jak robią to mistrzowie! O tym, że Wyspiarze umieją się dobrze, głośno i z fantazją zabawić, wiedzą chyba wszyscy. Na własnej skórze...
Wojna Kena i Barbie. Sobowtóry się nienawidzą Wojna Kena i Barbie. Sobowtóry się nienawidzą Ken i Barbie w rzeczywistym świecie? To nie żart. Setki operacji plastycznych zmieniły młodą Ukrainkę i Amerykanina w...