Oto najpopularniejsze potrawy świata

16.06.2011 19:03 DANIE, MAKARON, POPULARNOŚĆ, POTRAWA, RANKING, ŚWIAT, ŻYWNOŚĆ
Oto najpopularniejsze potrawy świata

sxc.hu

Ty też się tym zajadasz?

Świat tyje. I nie ma się co temu dziwić, bowiem - jak wynika z najnowszych badań - ulubioną  potrawą większości ludzi jest makaron - informuje "The Daily Mail".

Lubisz makaron? Uważaj więcej

Potrawa, którą prawdopodobnie na Sycylię sprowadzili w VIII wieku arabscy najeźdźcy, podbiła nie tylko Włochy, ale cała Europę, Amerykę, Azję i Afrykę. Z badań firmy Oxfam, która badała nawyki żywieniowe w 17 krajach świata wynika, że makaron jest najpopularniejszym daniem lub znalazł się w pierwszej trójce w dziewięciu z nich.

Jedzenie znów mocno podrożeje. Panika na rynku więcej

Na drugim miejscu popularnych produktów żywnościowych znalazło się mięso, na trzecim ryż. Czwarte miejsce zajęła pizza, piąte - kurczak.

Ryby i owoce morza znalazły się na miejscu szóstym. Siódme przypadło w udziale warzywom. Chińskie potrawy znalazły się na miejscu ósmym. Szeroko definiowana włoska kuchnia zajęła miejsce dziewiąte, meksykańska - dziesiąte.

Popularne fastfoody zajęły bardzo dalekie miejsca w tym badaniu: dania z McDonald'sa wylądowały na 113 miejscu, KFC - na 107.

Następny tekst:

Szalony rollercoaster. Tu Japończycy zapomną o Fukushimie Szalony rollercoaster. Tu Japończycy zapomną o Fukushimie

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

co sie dziwic, wiekszosc swiata nie ma kasy i tym bardziej nie umie gotowac. makaron jest wzglednie tani i prosty w przyrzadzeniu. ot, wielka tajemnica jego popularnosci
13+

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

zupki chińskie rulez!
3+

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

a gdzie koszerne dania?
1-

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

makaron nie tuczy, tylko sosy przyrządzane do niego :)
1-

Julka 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

Szkoda ze pedaly Cie minusuja,bo ja juz z 2 komputerow Ci kciuka do gory dalam a jestes ciagle na zero. Kiedy pogodza sie z tym ze ich nie chcemy,nie tolerujemy ze mamy dosc ich cyrkow? Pewnie kiedy minie moda na pedalstwo. Trudno. pedalki,idzcie sie leczyc
Komentarz usunięty
6-

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

Co jemy my. 50% klientów naj je pizze. 20% jakiś kotlet po 10% dał bym na makarony i ryże 9% to same warzywa A 1% to przeróżne robactwo z morza
0

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

sam jesteś robactwo z morza, żryj kotlety i umieraj w wieku 36 lat na serce dziwolągu!!!
Gość Co jemy my. 50% klientów naj je pizze. 20% jakiś kotlet po 10% dał bym na makarony i ryże 9% to same warzywa A 1% to przeróżne robactwo z morza
1+

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

i do tego smaczny, a zwłaszcza z takim sosem jak na zdjęciu!
Gość co sie dziwic, wiekszosc swiata nie ma kasy i tym bardziej nie umie gotowac. makaron jest wzglednie tani i prosty w przyrzadzeniu. ot, wielka tajemnica jego popularnosci
5+

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

A co ma makaron do pedałów? Pisz na temat.
Komentarz usunięty
4-

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

niezle
4-
Strona 1 z 2 1 2
Marny koniec kultowych miejsc, w których powstawały filmowe hity 4 Marny koniec kultowych miejsc, w których powstawały filmowe hity 17.04.2015 15:28
TOP 10 opuszczonych miejsc. Fascynujące! 10 TOP 10 opuszczonych miejsc. Fascynujące! 16.04.2015 20:02
Sponsorowane
Zobaczcie, za co ludzie uwielbiają koty. Różne charaktery i narodowości Zobaczcie, za co ludzie uwielbiają koty. Różne charaktery i narodowości Choć każdy jest zupełnie inny, łączy je jedno: te koty rozbawią was do łez. Mogą też wzruszyć.
Te zdjęcia chciał zobaczyć cały Zachód. Nie znali takiego "imperium zła" Te zdjęcia chciał zobaczyć cały Zachód. Nie znali takiego "imperium zła" Te zdjęcia objechały całą Europę i zrobiły prawdziwą furorę. W 1987 roku na wystawę "Współczesna fotografia radziecka" waliły...
Szokujące zdjęcia z Korei. Tego Kim nie chciał pokazać Szokujące zdjęcia z Korei. Tego Kim nie chciał pokazać Bieda panująca w Korei Północnej nie jest dla nikogo tajemnicą, ale koreański rząd nadal robi dobrą minę do...