Oto najpopularniejsze potrawy świata

16.06.2011 19:03 DANIE, MAKARON, POPULARNOŚĆ, POTRAWA, RANKING, ŚWIAT, ŻYWNOŚĆ
Oto najpopularniejsze potrawy świata

sxc.hu

Ty też się tym zajadasz?

Świat tyje. I nie ma się co temu dziwić, bowiem - jak wynika z najnowszych badań - ulubioną  potrawą większości ludzi jest makaron - informuje "The Daily Mail".

Lubisz makaron? Uważaj więcej

Potrawa, którą prawdopodobnie na Sycylię sprowadzili w VIII wieku arabscy najeźdźcy, podbiła nie tylko Włochy, ale cała Europę, Amerykę, Azję i Afrykę. Z badań firmy Oxfam, która badała nawyki żywieniowe w 17 krajach świata wynika, że makaron jest najpopularniejszym daniem lub znalazł się w pierwszej trójce w dziewięciu z nich.

Jedzenie znów mocno podrożeje. Panika na rynku więcej

Na drugim miejscu popularnych produktów żywnościowych znalazło się mięso, na trzecim ryż. Czwarte miejsce zajęła pizza, piąte - kurczak.

Ryby i owoce morza znalazły się na miejscu szóstym. Siódme przypadło w udziale warzywom. Chińskie potrawy znalazły się na miejscu ósmym. Szeroko definiowana włoska kuchnia zajęła miejsce dziewiąte, meksykańska - dziesiąte.

Popularne fastfoody zajęły bardzo dalekie miejsca w tym badaniu: dania z McDonald'sa wylądowały na 113 miejscu, KFC - na 107.

Następny tekst:

Szalony rollercoaster. Tu Japończycy zapomną o Fukushimie Szalony rollercoaster. Tu Japończycy zapomną o Fukushimie

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

co sie dziwic, wiekszosc swiata nie ma kasy i tym bardziej nie umie gotowac. makaron jest wzglednie tani i prosty w przyrzadzeniu. ot, wielka tajemnica jego popularnosci
12+

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

zupki chińskie rulez!
3+

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

a gdzie koszerne dania?
1-

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

makaron nie tuczy, tylko sosy przyrządzane do niego :)
1-

Julka 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

Szkoda ze pedaly Cie minusuja,bo ja juz z 2 komputerow Ci kciuka do gory dalam a jestes ciagle na zero. Kiedy pogodza sie z tym ze ich nie chcemy,nie tolerujemy ze mamy dosc ich cyrkow? Pewnie kiedy minie moda na pedalstwo. Trudno. pedalki,idzcie sie leczyc
Komentarz usunięty
6-

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

Co jemy my. 50% klientów naj je pizze. 20% jakiś kotlet po 10% dał bym na makarony i ryże 9% to same warzywa A 1% to przeróżne robactwo z morza
0

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

sam jesteś robactwo z morza, żryj kotlety i umieraj w wieku 36 lat na serce dziwolągu!!!
Gość Co jemy my. 50% klientów naj je pizze. 20% jakiś kotlet po 10% dał bym na makarony i ryże 9% to same warzywa A 1% to przeróżne robactwo z morza
1+

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

i do tego smaczny, a zwłaszcza z takim sosem jak na zdjęciu!
Gość co sie dziwic, wiekszosc swiata nie ma kasy i tym bardziej nie umie gotowac. makaron jest wzglednie tani i prosty w przyrzadzeniu. ot, wielka tajemnica jego popularnosci
5+

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

A co ma makaron do pedałów? Pisz na temat.
Komentarz usunięty
4-

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

niezle
4-
Strona 1 z 2 1 2
Oto "najlepsza praca w Polsce"? Niezwykła oferta 3 Oto "najlepsza praca w Polsce"? Niezwykła oferta godzinę temu
Nastolatkowi usunięto 232 zęby. Rwali 7 godzin 7 Nastolatkowi usunięto 232 zęby. Rwali 7 godzin 14 godzin temu
Sponsorowane
CZY WIESZ JAK wygląda kobieta po Photoshopie? To zależy... od kraju CZY WIESZ JAK wygląda kobieta po Photoshopie? To zależy... od kraju Dziennikarka poprosiła 40 fotoedytorów z 25 krajów by uczynili ją "piękną". Różnice w pojmowaniu urody zaskakują. Jeden ideał...
Zobacz, jak fatalnie ubierają się Polacy. Bezguścia? Zobacz, jak fatalnie ubierają się Polacy. Bezguścia? Domeną Polaków nie jest moda. Widać to już na pierwszy rzut oka po wyjściu na ulice. Gdzie nie...
Oto nowe cuda Polski. 16 najpiękniejszych miejsc w kraju Oto nowe cuda Polski. 16 najpiękniejszych miejsc w kraju 16 miejsc walczy o tytuł nowego cudu Polski w czwartej edycji plebiscytu ogłoszonego przez miesięcznik "National Geographic Traveler"....