Oto najpopularniejsze potrawy świata

16.06.2011 19:03 DANIE, MAKARON, POPULARNOŚĆ, POTRAWA, RANKING, ŚWIAT, ŻYWNOŚĆ
Oto najpopularniejsze potrawy świata

sxc.hu

Ty też się tym zajadasz?

Świat tyje. I nie ma się co temu dziwić, bowiem - jak wynika z najnowszych badań - ulubioną  potrawą większości ludzi jest makaron - informuje "The Daily Mail".

Lubisz makaron? Uważaj więcej

Potrawa, którą prawdopodobnie na Sycylię sprowadzili w VIII wieku arabscy najeźdźcy, podbiła nie tylko Włochy, ale cała Europę, Amerykę, Azję i Afrykę. Z badań firmy Oxfam, która badała nawyki żywieniowe w 17 krajach świata wynika, że makaron jest najpopularniejszym daniem lub znalazł się w pierwszej trójce w dziewięciu z nich.

Jedzenie znów mocno podrożeje. Panika na rynku więcej

Na drugim miejscu popularnych produktów żywnościowych znalazło się mięso, na trzecim ryż. Czwarte miejsce zajęła pizza, piąte - kurczak.

Ryby i owoce morza znalazły się na miejscu szóstym. Siódme przypadło w udziale warzywom. Chińskie potrawy znalazły się na miejscu ósmym. Szeroko definiowana włoska kuchnia zajęła miejsce dziewiąte, meksykańska - dziesiąte.

Popularne fastfoody zajęły bardzo dalekie miejsca w tym badaniu: dania z McDonald'sa wylądowały na 113 miejscu, KFC - na 107.

Następny tekst:

Szalony rollercoaster. Tu Japończycy zapomną o Fukushimie Szalony rollercoaster. Tu Japończycy zapomną o Fukushimie

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

co sie dziwic, wiekszosc swiata nie ma kasy i tym bardziej nie umie gotowac. makaron jest wzglednie tani i prosty w przyrzadzeniu. ot, wielka tajemnica jego popularnosci
12+

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

zupki chińskie rulez!
3+

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

a gdzie koszerne dania?
1-

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

makaron nie tuczy, tylko sosy przyrządzane do niego :)
1-

Julka 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

Szkoda ze pedaly Cie minusuja,bo ja juz z 2 komputerow Ci kciuka do gory dalam a jestes ciagle na zero. Kiedy pogodza sie z tym ze ich nie chcemy,nie tolerujemy ze mamy dosc ich cyrkow? Pewnie kiedy minie moda na pedalstwo. Trudno. pedalki,idzcie sie leczyc
Komentarz usunięty
6-

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

Co jemy my. 50% klientów naj je pizze. 20% jakiś kotlet po 10% dał bym na makarony i ryże 9% to same warzywa A 1% to przeróżne robactwo z morza
0

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

sam jesteś robactwo z morza, żryj kotlety i umieraj w wieku 36 lat na serce dziwolągu!!!
Gość Co jemy my. 50% klientów naj je pizze. 20% jakiś kotlet po 10% dał bym na makarony i ryże 9% to same warzywa A 1% to przeróżne robactwo z morza
1+

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

i do tego smaczny, a zwłaszcza z takim sosem jak na zdjęciu!
Gość co sie dziwic, wiekszosc swiata nie ma kasy i tym bardziej nie umie gotowac. makaron jest wzglednie tani i prosty w przyrzadzeniu. ot, wielka tajemnica jego popularnosci
5+

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

A co ma makaron do pedałów? Pisz na temat.
Komentarz usunięty
4-

Gość 22.10.2012 18:11 Odpowiedz Zgłoś

niezle
4-
Strona 1 z 2 1 2
Czesi sprzedali Rosjanom superbroń. Gwiżdżą na embargo 6 Czesi sprzedali Rosjanom superbroń. Gwiżdżą na embargo 55 minut temu
Wystarczą kolorowe długopisy. Zobacz niezwykłe portrety 10 Wystarczą kolorowe długopisy. Zobacz niezwykłe portrety 3 godziny temu
Sponsorowane
Życie w Korei Kima to totalny absurd. Niezwykłe zdjęcia Życie w Korei Kima to totalny absurd. Niezwykłe zdjęcia Korea Północna nie jest państwem, to niezwykłe doświadczenie - twierdzi francuski fotograf Eric Lafforgue, któremu udało się w...
Mistrzowie drugiego planu. Koszmar pamiątkowych fotek Mistrzowie drugiego planu. Koszmar pamiątkowych fotek Długie ustawianie się, ćwiczenie odpowiedniego wyrazu twarzy i już można pstryknąć pamiątkową fotkę. A kiedy jest gotowa okazuje...
Były dwie takie bazy na świecie. Zobacz jedną z nich Były dwie takie bazy na świecie. Zobacz jedną z nich Budowę bazy, która miała strzec szlaku na Półwysep Kolski, rozpoczęto w 1955 roku.Rosjanie postanowili wykorzystać do tego malutką...