Papież Franciszek przemówił po polsku. Co powiedział?

24.03.2013 17:41 FRANCISZEK, JUNTA, KOŚCIÓŁ, PAPIEŻ
ostatnia aktualizacja 24.03.2013 17:56
Papież Franciszek przemówił po polsku. Co powiedział?

PAP/EPA

Dobrej drogi wszystkim - to pierwsze słowa papieża Franciszka po polsku.

Takie zdanie wypowiedział tuż przed niedzielną modlitwą Anioł Pański. Natomiast w kazaniu podczas mszy, przestrzegając przed żądzą pieniądza i chciwością, przypomniał słowa swojej babci, która mówiła: "dzieci, płótno do okrycia ciała zmarłego nie ma kieszeni".

Papież zaapelował, aby nie poddawać się złemu, który zniechęca nas do działania i walki z przemocą, zepsuciem, niesprawiedliwością i ze wszystkimi naszymi grzechami - relacjonuje clarin.com.

POWAŻNE ZARZUTY WEDŁUG NOWEMU PAPIEŻOWI>>

Z Chrystusem możemy przemienić samych siebie i świat. Musimy nieść zwycięstwo krzyża chrystusowego wszystkim i wszędzie, nieść tę wielką miłość Bożą - powiedział Franciszek.

TO JEJ OŚWIADCZYŁ  SIĘ NOWY PAPIEŻ>>

Papież poświęcił także palmy, po czym wyruszyła procesja, która okrążyła plac św. Piotra. Szli w niej kardynałowie i biskupi, a także wielu świeckich, zwłaszcza młodzież. W procesję włączył się również Franciszek.

Następny tekst:

Będzie wojna cenowa między hipermarketami Będzie wojna cenowa między hipermarketami

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 24.03.2013 17:45 Odpowiedz Zgłoś

Dziękujemy!!
189+

Gość 24.03.2013 17:47 Odpowiedz Zgłoś

Nie jestem fanatykiem kościoła,ale chyba polubiłem Franciszka.Może odmieni oblicze ziemi...
31+

Gość 24.03.2013 17:50 Odpowiedz Zgłoś

Zło, żeby uchodzić za atrakcyjne musi przybierać maskę dobra. Piekło musi być pozłocone złotem raju inaczej ludzie nigdy nie zatęsknili by za złem.
Gość Nie jestem fanatykiem kościoła,ale chyba polubiłem Franciszka.Może odmieni oblicze ziemi...
5+

Polecam serdecznie. 24.03.2013 17:52 Odpowiedz Zgłoś

George Bernard Shaw kiedyś napisał: „Oto prawdziwa radość życia: zużyć się do celu, który uważamy za szczytny; być siłą natury, a nie jakimś małym, gorączkowym, samolubnym kłębkiem dolegliwości i żalów, który narzeka, że świat nie poświęca się dla uczynienia go szczęśliwym”. _________________________________________ Fragment artykulu pt."Co kieruje twoim zyciem?" ze strony RadioPielgrzym.pl
65+

Gość 24.03.2013 17:54 Odpowiedz Zgłoś

Kler i Kościół zubożają społeczeństwo przez propagowanie ignorancji, przesądów i niewolnictwa. Ubóstwiają zaś siebie za swą piękną szlachetną działalność niesienia odruchów pomocy, nie ze swych własnych skarbców, lecz uzyskanych żebraniem z kieszeni stworzonych przez siebie biedaków.
Polecam serdecznie. George Bernard Shaw kiedyś napisał: „Oto prawdziwa radość życia: zużyć się do celu, który uważamy za szczytny; być siłą natury, a nie jakimś małym, gorączkowym, samolubnym kłębkiem dolegliwości i żalów, który narzeka, że świat nie poświęca się dla uczynienia go szczęśliwym”. _________________________________________ Fragment artykulu pt."Co kieruje twoim zyciem?" ze strony RadioPielgrzym.pl
20+

Michał P 24.03.2013 17:55 Odpowiedz Zgłoś

Przemówił po polsku.Brawo.Dziękuje serdecznie
2+

Gość 24.03.2013 17:58 Odpowiedz Zgłoś

Podaj przykład jakieś źródło cokolwiek rzetelnego, bo jakoś nie kojarzę, by potępiał kogokolwiek;)!
Komentarz usunięty
5+

Gość 24.03.2013 18:00 Odpowiedz Zgłoś

Z ta Ziemia to moze troche przesadziles........ ale jak chociaz czesciowo odmieni oblicze Kosciola Rzymskiego to juz bedzie jego wielki sukces ! :)
Gość Nie jestem fanatykiem kościoła,ale chyba polubiłem Franciszka.Może odmieni oblicze ziemi...
120+

Gość 24.03.2013 18:01 Odpowiedz Zgłoś

Myślę że Franciszek jest godnym następcą Jana Pawła II , Ratzinger niestety nie ma podejścia do ludzi według mnie.
3+

Gość 24.03.2013 18:02 Odpowiedz Zgłoś

nie potępią ludzi tylko karci ich czyny!!!!to co innego