Pierwsza podróż papieża. Franciszek znów zaskakuje

06.07.2013 07:58 LAMPEDUSA, PAPIEŻ FRANCISZEK, PODRÓŻ, SAMOLOT
Pierwsza podróż papieża. Franciszek znów zaskakuje

PAP/EPA

Papież po raz kolejny wzbudza wielkie kontrowersje. Tym razem Franciszek uparł się, żeby swoją pierwszą oficjalną podróż odbyć rejsowym samolotem. Kilka godzin zajęło jego współpracownikom przekonanie go do zmiany zdania.

PAPIEŻ POTWIERDZIŁ. "LOBBY GEJOWSKIE W WATYKANIE">>

Papież Franciszek był tak zdeterminowany, by jego poniedziałkowa podróż na włoską wyspę Lampedusa była jak najskromniejsza, że poprosił współpracowników, by zarezerwowali 4 miejsca w rejsowym samolocie linii Alitalia - podała redakcja "Huffington Post".

W końcu udało się przekonać papieża, żeby poleciał samolotem rządowym. Jest to jednak jedyne ustępstwo, na jakie poszedł ojciec święty. Zakazał rozkładania czerwonego dywanu na płycie lotniska, odprawiania ceremoniału i zrezygnował z oficjalnego powitania.

DajSygnal_Artykul-Sfora-JPG.jpg


Papież podjął tę decyzję nie zdając sobie sprawy, że ten prosty gest wywołałby poważne perturbacje dyplomatyczno-instytucjonane między Watykanem a państwem włoskim i naruszyłby zasady regulujące organizację papieskich podróży - dodał dziennik.

PAPIEŻ ODPRAWIŁ EGZORCYZMY? "JEST DOWÓD NA FILMIE">>

Jako cel pierwszej podróży Franciszek obrał włoska wyspę, która jest miejscem wielu tragedii uchodźców z Afryki. Dlatego też papież postanowił oddać hołd zmarłym w ciszy i spokoju, bez przepychu i orszaków.

Następny tekst:

Bezdomni oprowadzają wycieczki. Takiego miasta nie znasz Bezdomni oprowadzają wycieczki. Takiego miasta nie znasz

Dodaj komentarz

Komentarze

Knight of GOD 06.07.2013 14:25 Odpowiedz Zgłoś

Papież to król świata,rządzi wszystkim,posiada największą wiedzę,stoi na czele takich bractw ja Iluminati,Masoni,Jezuici itd,i najważniejsze jego bogiem jest Lucyfer(niosący światło)WIEDZA RZĄDZI ŚWIATEM,NIE PIENIĄDZE!!!
1+

Gość 06.07.2013 14:32 Odpowiedz Zgłoś

A ja uwazma ze z tym gosciem jest cos nie tak i robi to wszystko nie tylko ze pod publike ale takze aby zaszkodzic kosciolowi.
2-

Gość 06.07.2013 14:55 Odpowiedz Zgłoś

habemus papap,ku.rwa !
0

Gość 06.07.2013 14:58 Odpowiedz Zgłoś

pobedzie jeszcze troche papiezem to sie skonczy,i zaczna sie zlote lancuchy,alkohol i imprezy w nocy
1-

beati 06.07.2013 15:11 Odpowiedz Zgłoś

Pierwszy w moim 44 -letnim życiu Papież którego bardzo poważam i szanuję. Jestem agnostyczką ,ale ten człowiek zasługuje na naśladowanie ,zwłaszcza przez K.K ....
1+

Gość 06.07.2013 16:03 Odpowiedz Zgłoś

Naszych biskupach i ksiezach,czyli jednak cos tam wierzysz.
Gość Nie jestem wierzący ale postępowanie tego człowieka zasługuje na pochwalę czego nie można powiedzieć o naszych biskupach i księżach
0

Gość 06.07.2013 16:03 Odpowiedz Zgłoś

Chyba ksiedzem jestes
Gość A ja uwazma ze z tym gosciem jest cos nie tak i robi to wszystko nie tylko ze pod publike ale takze aby zaszkodzic kosciolowi.
2+

Gość 06.07.2013 16:20 Odpowiedz Zgłoś

i to tylko biskupach i ksiezach...
Gość Nie jestem wierzący ale postępowanie tego człowieka zasługuje na pochwalę czego nie można powiedzieć o naszych biskupach i księżach
0

Gość 06.07.2013 16:21 Odpowiedz Zgłoś

z toba tez cos nie tak
Gość Chyba ksiedzem jestes
0

Gość 06.07.2013 16:41 Odpowiedz Zgłoś

wszyscy księża powinni brać z Papieża przykład a nie tłuszcza tylko tyje i ciągle mało i mało
2+

Gość 06.07.2013 17:20 Odpowiedz Zgłoś

POPRZEDNIKA Z ASYRZU
0

nic 06.07.2013 17:27 Odpowiedz Zgłoś

Żeby ktoś przekazał papieżowi co wyrabiają w Polsce kaznodzieje
2+

nic 06.07.2013 17:28 Odpowiedz Zgłoś

Żeby ktoś przekazał papieżowi co wyrabiają w Polsce kaznodzieje
2+

Gość 06.07.2013 17:38 Odpowiedz Zgłoś

kROWY DOILES CHAMIE WSIOWY?
Gość nowa strategia PR jak widać trafia w ''serca''owieczek hehehehe
0

Gość 06.07.2013 18:20 Odpowiedz Zgłoś

Jedna osoba nawet swięta na tym bożym świecie nic nie zdziała.Zawsze ma klody pod nogami. Ale jestem pelen podziwu.
1+
Strona 4 z 6 2 3 4 5 6
Jak dwie krople wody! Mąż i żona jak bliźniaczki 7 Jak dwie krople wody! Mąż i żona jak bliźniaczki 9 godzin temu
CZY WIESZ, ŻE... ten samolot odmieni wojnę w powietrzu? 4 CZY WIESZ, ŻE... ten samolot odmieni wojnę w powietrzu? 10 godzin temu
Sponsorowane
Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? 11 sierpnia rusza głosowanie w internecie na Miss Pupy Brazylii. Ten konkurs cieszy się w Brazylii większym zainteresowaniem...
Dzień golasów w Nowym Jorku. 40 modeli użyczyło ciał Dzień golasów w Nowym Jorku. 40 modeli użyczyło ciał 40 nagich modeli zgromadziło się w nowojorskim Central Parku aby świętować Dzień Bodypaintingu. Entuzjaści malunków na ciele zjechali...
Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) W 69 lat od zrzucenia przez Amerykanów bomby atomowej na Nagasaki władze tego miasta boją się, że ich...