Płeć można zmienić w każdej chwili

11.12.2009 19:50 GEN, JAJNIKI JĄDRA, KOBIETA, MĘŻCZYZNA, PŁEĆ
Płeć można zmienić w każdej chwili

Naukowcy: wystarczy zmienić jeden gen.

Walka płci trwa w organizmie każdego z nas. Międzynarodowy zespół naukowców odkrył, że zmiana genu FoxL2 powoduje, że komórki kobiecego jajnika mogą szybko zacząć pracować jak męskie jądra i wytwarzać testosteron - donosi "The Independent".

Naukowcy przeprowadzili eksperyment na myszach, ale twierdzą, że te ustalenia dotyczą także ludzi. Ich zdaniem, dogmat biologiczny mówiący o tym, że płeć nadana jest raz na zawsze po zapłodnieniu (przez chromosomy rodziców X i Y) jest zbyt dużym uproszczeniem.

CHŁOPIEC CZY DZIEWCZYNKA? RODZICE MOGĄ JUŻ WYBIERAĆ>>

Wyniki badań pokazują, że wystarczy zmodyfikować tylko jeden gen, aby zmienić płeć.

Nawet jeśli w przyszłości nie uda się doprowadzić do bezoperacyjnej zmiany płci to nasze odkrycie pozwoli na skuteczniejsze leczenie hormonalne przy takich zabiegach - mówi Robin Lovell-Badge z National Institute of Medical Research w Londynie.

Następny tekst:

Ekstraklasa: Smuda przegrał z Wisłą Ekstraklasa: Smuda przegrał z Wisłą

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 11:02 Odpowiedz Zgłoś

Twoja stara może byc Twoim starym?
Artiks Bzdura !!!! Od 2012 roku telewizja 3D ma trafić pod strzechy i wyprzeć obecne cyfrowe rozwiązania.
0

Gość 22.10.2012 11:02 Odpowiedz Zgłoś

Tak każdy zmienia swoją płeć conajmniej trzy razy w życiu :) idioci a nie redaktorzy !!!!!
Gość pokazcie mi te badania
0

Gość 22.10.2012 11:02 Odpowiedz Zgłoś

Już kiedy po raz pierwszy byłam kobietą, pomyślałem, że z Kopernikiem/Koperniczką to była ściema.
moll Najlepiej byłoby jakby kazdy mieszkał w swoim kraju,jadł swoje regionalne jedzenie, a ludzie jeździliby do innych krajow tylko na wycieczki.nie byłoby waśni,terroryzmu,rasizmu i wszyscy lubiliby się.
0

Gość 22.10.2012 11:02 Odpowiedz Zgłoś

Na to wychodzi xD
Artiks Bzdura !!!! Od 2012 roku telewizja 3D ma trafić pod strzechy i wyprzeć obecne cyfrowe rozwiązania.
0

Aktaga 22.10.2012 11:02 Odpowiedz Zgłoś

Oki rodzice mogliby zmienić pleć ale nie orientacje, czy to bedzie dobre dla ich dziecka? będą mieli chłopczyka który bedzie kochał chlopczyków, Zbabiłabym takich rodziców gdyby mnie tak uszczęśliwili.
Gość to wina tuska.
0

Gość 22.10.2012 11:02 Odpowiedz Zgłoś

Zgadzam sie w 100 % ; DD
Artiks Bzdura !!!! Od 2012 roku telewizja 3D ma trafić pod strzechy i wyprzeć obecne cyfrowe rozwiązania.
0

Gość 22.10.2012 11:02 Odpowiedz Zgłoś

pamietaj ze ingerecja w takie zeczy ma skutki pozytywne jak i negatywne ;] zawsze .... dojdzie do tego ze ludzie to beda obojniaki ^^
Gość Boże ludzie, ale Wy zawierzacie takim stroną jak ta. Nie mówię, że macie się na czymś znać, ale podać wam największy eksperyment w historii ludzkości w formie zagłady świata to od razu w to wierzycie i biadolicie bez sensu. Opanujcie się trochę. Dzięki temu być może ludzkość pójdzie wreszcie w dobrym kierunku rozwoju i skończymy całkowicie ze wszystkim co złego stworzył człowiek.
0

Gość 22.10.2012 11:02 Odpowiedz Zgłoś

jestem chłopakiem i chcę zostać kobietą.
Subiektywny hm, a może to ś.p. Lech Kaczyński za tym stoi? W Jego stylu by to było, proponuję, by gazeta.pl przeprowadziła na ten temat sondaż w Krakowie... wstyd mi za to co robicie, zamilknijcie chociaż do niedzieli, to się szacunek dla zmarłych nazywa, dajecie się szczuć jak kundle... KATYŃ 1940-2010 CZEŚĆ ICH PAMIĘCI
0

Gość 22.10.2012 11:02 Odpowiedz Zgłoś

D...sz dziewczynę. Budzisz się rano a obok leży chłopak.
Gość globalne ocieplenie :-)
0

:P 8-) 22.10.2012 11:02 Odpowiedz Zgłoś

To ja moge byc facetem albo kobietom ? to chyba w takim razie jestem rodzajem nijakim xD ale fajnie by było zmienic płec przyznajcie....dziewczyna by była chłopakiem i by zobaczyła jak to jest bestrosko.... a chłopak w dziewczyne i by zobaczył jak to trudno........
?? tajfun zasypał miasto górą śmieci??? a skąd te śmieci? z nieba raczej nie spadły... Powinno brzmieć tajfun porozrzucał w mieście śmieci...
0
Strona 1 z 2 1 2
7,5-centymetrowe gwoździe w ciele. Z miłości do Jezusa 4 7,5-centymetrowe gwoździe w ciele. Z miłości do Jezusa 7 godzin temu
Kapitan koreańskiego promu pierwszy zszedł z pokładu? 5 Kapitan koreańskiego promu pierwszy zszedł z pokładu? 11 godzin temu
Sponsorowane
Tymoszenko pławi się w luksusach? Zobacz, jak mieszka Tymoszenko pławi się w luksusach? Zobacz, jak mieszka Julia Tymoszenko pochwaliła się swoim domem przed dziennikarzami ze stowarzyszenia "Bez Płotów". Chciała, by wszyscy mogli zobaczyć jak...
Wielkie sekrety na Google Maps. Tego tam nie zobaczysz Wielkie sekrety na Google Maps. Tego tam nie zobaczysz Choć Google Earth jest w sieci od dekady, wiele elementów naszego świata nadal ukrytych jest przez płaszcz cenzury....
Tajemnicze zdjęcie z Malezji. To zaginiony samolot? Tajemnicze zdjęcie z Malezji. To zaginiony samolot? Student z Tajwanu odnalazł samolot pasażerski na satelitarnych zdjęciach z dnia, gdy zaginął malezyjski boeing. Udostępniła je w...