Po tym jedzeniu zwierzęta chorują i umierają

05.04.2010 18:42 JEDZENIE, KARMA, KOT, PIES, WETERYNARZ
Po tym jedzeniu zwierzęta chorują i umierają

Fot. stock.xchng

Ty też kupujesz to swojemu pupilowi?

Sucha karma, którą najczęściej karmimy swoje czworonogi skraca im życie i wpędza w groźne choroby - twierdzi Gerard Lippert, belgijski weterynarz. 

Jego badania przeprowadzone na 600 psach wykazały, że zwierzęta karmione suchą karmą żyją średnio o 3 lata krócej niż te, które spożywały "domowe jedzenie". Częściej chorują także na alergie, otyłość oraz mają kłopoty z trawieniem 

Zwierzęta dawniej jadły to samo, co nasi przodkowie. Suche karmy nie mają potrzebnych zwierzętom składników. Do ich produkcji bardzo często używa się także zbóż modyfikowanych genetycznie - powiedział Lippert. 

TAK ZROZUMIESZ SWOJEGO PSA >>

Do karmienia zwierząt naturalnym jedzeniem zachęca coraz więcej specjalistów. 

Ich dieta powinna składać się z surowego mięsa, kości, tłuszczu i warzyw - uważają eksperci z Biologically Appropriate Raw Food.

Według weterynarzy obecnie tylko około 5 proc. właścicieli przygotowuje samodzielnie posiłki dla swoich czworonogów.

Następny tekst:

GP Malezji: pomyłka sędziów! Stracił Kubica GP Malezji: pomyłka sędziów! Stracił Kubica

Komentarze

Gość1 22.10.2012 11:53 Zgłoś

Bardzo przepraszam-jakich "materialow"??
Gość Nie wiem czy płakać czy się śmiać z głupoty ludzi w tym kraju. Dawno nie czytałem równie żenujących komentarzy, dzieci - mniej "wykopu" i innych tego typu portali - więcej nauki. To naprawdę nie boli - zdobędziecie wykształcenie, dowiecie się czegoś o życiu - będziecie mogli się wypowiadać. Na rany ....
1+

Gość 22.10.2012 11:53 Zgłoś

prawda absolutnie, jako wieloletni hodowca różnych zwierząt to potwierdzam, robiłem w tym celu we własnym zakresie i w współpracy z weterynarzem eksperymenty na królikach i myszach, granulaty to trucizna... badania oficjalne są manipulowane przez koncerny i środowiska związane z GMO i dlatego artykuły takie jak ten przechodzą bez echa... nas już też równo trują, stąd masowe problemy z nadwagą, chorobami gastrycznym, płodnością, tutaj znów swoje 5 groszy dokłada looby farmakologiczne...
Komentarz usunięty
2+

Gość 22.10.2012 11:53 Zgłoś

moj slodziak jadl tylko domowe jedzenie bo karmy sie nie chcial chwycic i kundel przezyl 20 ludzkich lat :)
Gość A co na to BOLEK ?
5+

Gość 22.10.2012 11:53 Zgłoś

" Ich dieta powinna składać się z surowego mięsa, kości, tłuszczu i warzyw - uważają eksperci z Biologically Appropriate Raw Food. " - 'kosci', hmm ciekawe moj pies przez jedzenie kosci mial wycinany spory kawal jelita :]
Gość ...jaki problem, zamknąć tych kretynów którzy twierdzą że ten środek nie jest toksyczny w jednym POmieszczeniu, rozpylić ten środek i zamknąć drzwi na klucz. Po 24 godzinach sprawdzić które gadziny zdechły.
1+

Gość 22.10.2012 11:53 Zgłoś

mój yorkshire wciągu dnia zawsze dostanie jakieś mięsko albo żółtko z tawrogiem albo jakiejs papryki a tak to na suchej cisnie.
Gość Fajnie, że tyle inwestycji. Szkoda tylko, że wszystkie drogi, które są remontowane w moim mieście w tym roku są zwężane prawie o metr. W tym momencie samochody osobowe zwalniają przy mijaniu. Ciekawa jestem, co będzie zimą, gdy śnieg zwęzi drogę, a minąć będą się chciały samochody ciężarowe. Polska norma - absurd.
0

Gość 22.10.2012 11:53 Zgłoś

polecam obejrzeć, 18+ o tym co dzieje się w iraku, Wiki Leaks: youtube.com/watch?v=5rXPrfnU3G0
Gość Wina za katastrofe nalezey obarczyc , osobe ktora zaprosila tylu wysokich ranga urzednikow panstwowych do jednego samolotu -przeciez glowa panstwa powinna wiedziec ze tak sie nie robi i nie istotne czy mowia o tym procedury czy nie , ale nasz byly prezydent zawsze wiedzial wszystko najlepiej i niestety tragicznie skonczylo sie to dla niego i kilkudziesieciu innych ludzi , ktorzy skorzystali z jego zaproszenia.
1+

Gość 22.10.2012 11:53 Zgłoś

To już wiem od lat... A najgorsze żarcie to jest to co niektórzy tną po kosztach i kupują w marketach typu tesco biedronka marki tesco lub biedronka współczuję pupilom...
Gość PO trupach do wladzy!Gratuluje POlakom wyboru KOMORUSKIEGO!JACY POlacy sa glupi -to faktycznie bylo POBOJOWISKO pod Smolenskiem a ludzie dalej tego nie widza i tylko zal S.P. 96 osob poleglych !Wstyd mi za nas!
0

Gość 22.10.2012 11:53 Zgłoś

Moja Aza (suczka) jadła tylko jedzenie domowe: mięso, warzywa, kasze i przeżyła w dobrej kondycji 18 lat! Zdechła bo pękł jej jakiś polip w macicy, gdyby nie to, to może jeszcze kilka lat by przeżyła!
Gość tak tak ciemnoto Pisowaska, wszytko wina inteligencji z PO
0

Gość 22.10.2012 11:53 Zgłoś

bywa roznie,moj jadl wiele lat zwykle jedzenie i nabawil sie cukrzycy i niewydolnosci serca,wiec sorry,nie mozna generalizowac po swoich doswiadczeniach. ale dzieki suchym karmom specjalistycznym dal rade potem jeszcze pare lat przezyc,gdyby nie to,to podawanie insuliny nic by nie dalo,bo zwykle jedzenie ma za duzo weglowodanow,w porownaniu ze specjalistyczna karma
Gość debile debile debile tych prokuratorów powinien zbadac sztab psychiatrów
0

Gość 22.10.2012 11:53 Zgłoś

psy zdychają,ludzie umierają.co za idiota pisał ten artykuł.
Gość ale urwał !!
4-
Strona 1 z 5 1 2 3
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane