Polepszacz z ludzkich włosów używany do produkcji chleba!

05.02.2014 16:32 CHINY, CHLEB, DODATEK, WŁOS
Polepszacz z ludzkich włosów używany do produkcji chleba!

sxc.hu

Podstawowy dodatek stosowany w produkcji chleba jest wytwarzany... z ludzkich włosów. Reporterzy programu Keuringsdienst van Waarde holenderskiej telewizji alarmują, że polepszacz trafia do Europy z Chin - donosi dutchnews.nl.

Chodzi o L-cysteinę (oznaczoną jako E920), która powstaje z reguły ze zbóż, ale tańszą metodą jest pozyskiwanie jej np. z piór kaczek, czy ludzkich włosów dostarczanych z salonów fryzjerskich.

CHLEB Z AZBESTEM W SUPERMARKETACH. PRZEZ STARE PIECE>>

Eksperci wysłani do azjatyckich zakładów stwierdzili, że ten ostatni surowiec używają dwie fabryki, które eksportują L-cysteinę do Holandii.

Większość piekarni w kraju stosuje dodatek na bazie warzyw. Ten ze zwierząt od chińskich producentów dodaje mniej niż 10 proc. Nie wierzę, że są w nim ludzkie włosy - mówi Cees Hack, dyrektor organizacji branżowej Sonneveld.

Zaznacza jednak, że jeśli kontrole w państwowych laboratoriach potwierdzą te zarzuty to holenderscy przedsiębiorcy natychmiast zerwą umowę z dostawcami z Chin.

Następny tekst:

Polskie firmy w kondycji najlepszej od 5 lat. Płacą na czas Polskie firmy w kondycji najlepszej od 5 lat. Płacą na czas

Komentarze

pani Frał 05.02.2014 16:38 Zgłoś

A ty pismaku "polepszasz" ten polski język wreszcie czy nie?? Do następnej klasy nie otrzymasz promocji gudłaju jeden !
48+

Gość 05.02.2014 16:40 Zgłoś

Za komuny był najlepszy chleb i bułki.
286+

Gość 05.02.2014 16:40 Zgłoś

Lepiej by było im dodawać sól drogową z Polski, na pewno tańsza a podobno wg badań okazała się nietoksyczna
121+

Gość 05.02.2014 16:41 Zgłoś

tez mi nowina
16+

Gość 05.02.2014 16:47 Zgłoś

Nie krytykujcie Polskiego Chleba , jest najlepszy , a nie te zamienniki z reklam
14+

cygus 05.02.2014 16:56 Zgłoś

Dlatego ja sam piekę sobie chlebek w domu.
46+

Michał P 05.02.2014 16:58 Zgłoś

Samymi świństwami trują ludzi - tych ulepszczy jest cała masa w produktach,a tego nie powinno przecież być.Konserwanty to jeszcze można zrozumieć czy coś tam jeszcze,ale spotkałem się z produktem,gdzie ulepszaczy była cała masa
21+

Gość 05.02.2014 17:00 Zgłoś

L-cyteina to aminokwas bedacy skladnikiem budulcowym wlosa...zeby go pozyskac trzeba sie niezle nagimnastykowac...;-) wielkie mi halo L cysteina...lepsza niz.glutaminian disodowy
4+

Gość 05.02.2014 17:04 Zgłoś

W 2007 roku dwóch właścicieli baru z kebabem stanęło w Blackpool przed sądem, w związku ze sprawą zniknięcia w 2003 roku 14-letniej Charlene Downes, której ciała nigdy nie znaleziono. Prokuratura przekonywała, że ciało Charlene poćwiartowano i przepuszczono przez maszynę do mielenia mięsa. W sądzie przywoływano wypowiedzi pracowników lokalu, którzy żartowali, że zaginiona „skończyła w kebabie”. Dziś (...) wciąż prowadzi punkt z kebabami, który znajdował się w centrum ówczesnego dochodzenia. (...) dalej posiada zezwolenie na sprzedaż gorących posiłków przez całą noc, aż do wczesnych godzin rannych.
8+

Gość 05.02.2014 17:06 Zgłoś

Skażona woda i powietrze tania niewolnicza siła robocza możliwa tylko w totalitarnym państwie jak Chiny tworzy zalew tanich towarów wystarczy odwiedzić tzw chińskie centra handlowe złodzieje sprzedają tandetę 3 x drożej niż w hipermarketach tylko z 2 miesięczną gwarancja (w Polsce obowiązuje 24 miesięczne gwarancje) i zmieniają nazwiska właścieli tak by po jakimś czasie nie można nawet zwrócić zepsutej tandety (mówią że poprzedni właściciel umarł:(
6+
Strona 1 z 7 1 2 3
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane