Polscy księża chcą seksu i małżeństw. Mają dość celibatu

13.04.2013 06:55 KSIĄDZ, RODZINA, SEKS, WATYKAN
Polscy księża chcą seksu i małżeństw. Mają dość celibatu

CreativeCommons/Flickr/trishhhh

Celibatu życzy sobie tylko 28 proc. polskich księży. A ponad połowa chce mieć rodziny i dzieci. Pozostali księża albo nie mają zdania, albo nie chcą się wypowiadać, nawet anonimowo, o celibacie - wynika z badań socjolog religii prof. Józefa Baniaka.

Jak się okazuje takie sondaże przeprowadzono także w innych krajach. A to zmusiło Watykan do otwarcia się na dyskusję o potrzebie celibatu. Jak twierdzi "Dziennik Polski", zakaz seksu i zakładania rodzin to w Kościele katolickim problem zbyt duży by go przemilczeć.

W Stolicy Apostolskiej szykuje się wielka debata. Celibat nie jest dogmatem, ale tradycją Kościoła katolickiego - "Dziennik Polski cytuje" watykańskiego dyplomatę, arcybiskupa Jean-Claude Perisset.

SAUNA DLA GEJÓW W APARTAMENTOWCU WATYKANU>>

ed7ecd59f10936ce4ea3c7694652ab48.jpg

Nim hierarchowie usiądą do rzeczowej dyskusji, ma powstać dogłębny dokument - punkt wyjścia do rozmów - pokazujący zalety i wady celibatu na całym świecie.

Następny tekst:

Nie martw się "wałeczkami" tłuszczu! Są dobre dla kobiet Nie martw się "wałeczkami" tłuszczu! Są dobre dla kobiet

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 13.04.2013 06:57 Odpowiedz Zgłoś

i dużo kasy od owieczek
84+

Gość 13.04.2013 07:02 Odpowiedz Zgłoś

czy na plebaniach będą rodziny wielopokoleniowe?Czy budynek kościoła może być dziedziczony?Czy księża muszą odkładać do OFE?Czy jeżeli dziecko zmieni wiarę to może odziedziczyć po tatusiu domek z dzwonnicą?
68+

Gość 13.04.2013 07:03 Odpowiedz Zgłoś

barany dają ,a do roboty niech idą
25+

Gość 13.04.2013 07:07 Odpowiedz Zgłoś

I bardzo dobrze, ze chca rodzin. Ksiadz zeby wypowiadac sie na temat rodziny i posiadania dzieci powinien miec swoja. To jest o wiele lepsze niz kochanki na boku w ukryciu nie mowiac juz o potomstwie.
228+

Gość 13.04.2013 07:07 Odpowiedz Zgłoś

To się nie żenią z tym ze parafie są własnością społeczności a nie księdza on tylko je dzierżawi za free !!!!!
33+

jo 13.04.2013 07:13 Odpowiedz Zgłoś

przecież do cholery to powołanie!!! wiedzą na co się decydują, a skoro coponiektórzy idą tam dla łatwego życia to ich problem,z drugiej strony nie wiem na ile rzetelny jest ten artykół
38+

Polak 13.04.2013 07:15 Odpowiedz Zgłoś

A kto zarobi na ich "żony" i rodzinę??. Oni nie wezmą się za pracę, będą żerować na biedocie.
57+

Gość 13.04.2013 07:19 Odpowiedz Zgłoś

to zwiekszy sie liczba par homo
14+

Gość 13.04.2013 07:20 Odpowiedz Zgłoś

do roboty pasibrzuchy, zarobić na swoje bachory!!!
37+

Gość 13.04.2013 07:23 Odpowiedz Zgłoś

ile można konia trzaskać,obciąć torbę i po problemie jak nie to zmiana pracy,banda pasożytów i wyzyskiwaczy!!!!
5+
Strona 1 z 15 1 2 3
Amerykanie pokazują dowody: tak Rosja ostrzeliwuje Ukrainę 4 Amerykanie pokazują dowody: tak Rosja ostrzeliwuje Ukrainę 9 godzin temu
Fala afrykańskich upałów nad Polską. Prognoza na tydzień 4 Fala afrykańskich upałów nad Polską. Prognoza na tydzień 12 godzin temu
Sponsorowane
Zobacz, jak fatalnie ubierają się Polacy. Bezguścia? Zobacz, jak fatalnie ubierają się Polacy. Bezguścia? Domeną Polaków nie jest moda. Widać to już na pierwszy rzut oka po wyjściu na ulice. Gdzie nie...
Oto nowe cuda Polski. 16 najpiękniejszych miejsc w kraju Oto nowe cuda Polski. 16 najpiękniejszych miejsc w kraju 16 miejsc walczy o tytuł nowego cudu Polski w czwartej edycji plebiscytu ogłoszonego przez miesięcznik "National Geographic Traveler"....
Okrutna ślicznotka chwali się łupami. Grożą jej śmiercią Okrutna ślicznotka chwali się łupami. Grożą jej śmiercią Fala krytyki spadła na 19-latkę z Texas Tech University, która pochwaliła się na Facebooku serią zdjęć dokumentujących jej...