Polscy księża chcą seksu i małżeństw. Mają dość celibatu

13.04.2013 06:55 KSIĄDZ, RODZINA, SEKS, WATYKAN
Polscy księża chcą seksu i małżeństw. Mają dość celibatu

CreativeCommons/Flickr/trishhhh

Celibatu życzy sobie tylko 28 proc. polskich księży. A ponad połowa chce mieć rodziny i dzieci. Pozostali księża albo nie mają zdania, albo nie chcą się wypowiadać, nawet anonimowo, o celibacie - wynika z badań socjolog religii prof. Józefa Baniaka.

Jak się okazuje takie sondaże przeprowadzono także w innych krajach. A to zmusiło Watykan do otwarcia się na dyskusję o potrzebie celibatu. Jak twierdzi "Dziennik Polski", zakaz seksu i zakładania rodzin to w Kościele katolickim problem zbyt duży by go przemilczeć.

W Stolicy Apostolskiej szykuje się wielka debata. Celibat nie jest dogmatem, ale tradycją Kościoła katolickiego - "Dziennik Polski cytuje" watykańskiego dyplomatę, arcybiskupa Jean-Claude Perisset.

SAUNA DLA GEJÓW W APARTAMENTOWCU WATYKANU>>

ed7ecd59f10936ce4ea3c7694652ab48.jpg

Nim hierarchowie usiądą do rzeczowej dyskusji, ma powstać dogłębny dokument - punkt wyjścia do rozmów - pokazujący zalety i wady celibatu na całym świecie.

Następny tekst:

Nie martw się "wałeczkami" tłuszczu! Są dobre dla kobiet Nie martw się "wałeczkami" tłuszczu! Są dobre dla kobiet

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 13.04.2013 06:57 Odpowiedz Zgłoś

i dużo kasy od owieczek
84+

Gość 13.04.2013 07:02 Odpowiedz Zgłoś

czy na plebaniach będą rodziny wielopokoleniowe?Czy budynek kościoła może być dziedziczony?Czy księża muszą odkładać do OFE?Czy jeżeli dziecko zmieni wiarę to może odziedziczyć po tatusiu domek z dzwonnicą?
68+

Gość 13.04.2013 07:03 Odpowiedz Zgłoś

barany dają ,a do roboty niech idą
25+

Gość 13.04.2013 07:07 Odpowiedz Zgłoś

I bardzo dobrze, ze chca rodzin. Ksiadz zeby wypowiadac sie na temat rodziny i posiadania dzieci powinien miec swoja. To jest o wiele lepsze niz kochanki na boku w ukryciu nie mowiac juz o potomstwie.
228+

Gość 13.04.2013 07:07 Odpowiedz Zgłoś

To się nie żenią z tym ze parafie są własnością społeczności a nie księdza on tylko je dzierżawi za free !!!!!
33+

jo 13.04.2013 07:13 Odpowiedz Zgłoś

przecież do cholery to powołanie!!! wiedzą na co się decydują, a skoro coponiektórzy idą tam dla łatwego życia to ich problem,z drugiej strony nie wiem na ile rzetelny jest ten artykół
38+

Polak 13.04.2013 07:15 Odpowiedz Zgłoś

A kto zarobi na ich "żony" i rodzinę??. Oni nie wezmą się za pracę, będą żerować na biedocie.
58+

Gość 13.04.2013 07:19 Odpowiedz Zgłoś

to zwiekszy sie liczba par homo
14+

Gość 13.04.2013 07:20 Odpowiedz Zgłoś

do roboty pasibrzuchy, zarobić na swoje bachory!!!
38+

Gość 13.04.2013 07:23 Odpowiedz Zgłoś

ile można konia trzaskać,obciąć torbę i po problemie jak nie to zmiana pracy,banda pasożytów i wyzyskiwaczy!!!!
5+
Strona 1 z 15 1 2 3
Nowa teoria o zaginionym boeingu z Malezji zdumiewa 6 Nowa teoria o zaginionym boeingu z Malezji zdumiewa 5 godzin temu
Zapobiegają cukrzycy, chronią przed rakiem i otyłością! Prawdziwe super pokarmy 10 Zapobiegają cukrzycy, chronią przed rakiem i otyłością! Prawdziwe super pokarmy wczoraj, o godz: 15:36
Sponsorowane
Tak wygląda praca dla Facebooka. Zobaczcie główną siedzibę giganta Tak wygląda praca dla Facebooka. Zobaczcie główną siedzibę giganta Żyć nie umierać. Praca w takich warunkach musi być przyjemna.
Myślisz, że umiesz imprezować? Zobacz, jak robią to mistrzowie! Myślisz, że umiesz imprezować? Zobacz, jak robią to mistrzowie! O tym, że Wyspiarze umieją się dobrze, głośno i z fantazją zabawić, wiedzą chyba wszyscy. Na własnej skórze...
Wojna Kena i Barbie. Sobowtóry się nienawidzą Wojna Kena i Barbie. Sobowtóry się nienawidzą Ken i Barbie w rzeczywistym świecie? To nie żart. Setki operacji plastycznych zmieniły młodą Ukrainkę i Amerykanina w...