Prędzej spotkasz kosmitę niż idealnego partnera!

15.01.2010 11:52 NAUKA, PARA, PRAWDOPODOBIEŃSTWO, RÓWNANIE DRAKE'A, WZÓR MATEMATYCZNY
Prędzej spotkasz kosmitę niż idealnego partnera!

Fot. PAP/picture-alliance

Policzyli to matematycy.

Pewien trzydziestoletni matematyk Peter Backuse nie mógł znaleźć idelanej partnerki. Po roku bezskutecznych poszukiwań postanowił sprawdzić, jakie jest prawdopodobieństwo, że mu się to uda. Okazało się, że szansa jest bardzo, bardzo mała - informuje portal idnes.cz.

O TO NAJCZĘŚCIEJ KŁÓCĄ SIĘ PARY>>

Backuse, by wyliczyć jaką ma szansę, na spotkanie drugiej połówki, skorzystał z równania Drake'a, służącego do oszacowania prawdopodobieństwa istnienia... pozaziemskiej cywilizacji w naszej galaktyce.

TO CZY JESTEŚ SINGLEM WYNIKA ZMIEJSCA, W KTÓRYM ŻYJESZ?>>

W równaniu uwzględnił kobiety mieszkające w Londynie, w wieku od 24 do 34 lat, wolne i szczupłe. Co się okazało?

Istnieje tylko 26 kobiet, które byłyby idealnymi partnerkami. Więc jeśli wieczorem udam się w Londynie do pubu, to mam 0,0000034 proc. szansy, że ja spotkam. To oznacza, że prawdopodobieństwo spotkania idelanej partnerki wynosi 1 do 285 tysięcy - stwierdził Backus.

Z równania Drake'a wynika, że w naszej galaktyce może istnieć aż 10 tysięcy obcych cywilizacji - przypomina portal. Wniosek z tego prosty, prędzej spotkasz obcego niż idealnego partnera!

Wyniki moich obliczeń są dość przygnębiające - przyznaje Backus. - Dla singli to jednak dobra wiadomość: to nie ich wina, że są samotni.

Następny tekst:

Masz komórkę z internetem? To cię może sporo kosztować Masz komórkę z internetem? To cię może sporo kosztować

Komentarze

Gość 22.10.2012 11:10 Zgłoś

Jak tylko wśród szczupłych szukał to nie dziwne, ze tak wyszło. Z drugiej strony - nie ma sensu szukać wśród wielorybów.
Gość masz sie czym chwailc...
0

Gość 22.10.2012 11:10 Zgłoś

g**** prawda
Gość dobrze że nie ma poważniejszych problemów na świecie :)
0

Gość 22.10.2012 11:10 Zgłoś

Tys prawda.
Gość dobrze że nie ma poważniejszych problemów na świecie :)
0

Gość 22.10.2012 11:10 Zgłoś

Mówimy chyba o idealnym partnerze a nie zwykłym samcu
Gość Do d*#py z takim krajem
0

SAM27 22.10.2012 11:10 Zgłoś

Moje wyliczenia ładna i dość zgrabna 1/20* inteligentna 1/10* nie egoistka 1/5 czyli jedna na tysiąc :(
Gość "Właściciele sklepów musieli zapłacić mandaty. Łącznie 9,5 tys. złotych." Co to za kara gdyby każdy tyle zapłacił nie było by problemu w przyszłości. A tak, nic się nie zmieni. Dalej będziemy oszukiwani przez „przedsiębiorczych biznesmenów"
0

Gość 22.10.2012 11:10 Zgłoś

a kto z nas jest idealny....co szukamy w drugiej osobie , tego czego sami nie mamy?
Gość Nie każdy chce pracować w hospicjum, w końcu to żadna to radość tam przebywać.
0

Gość 22.10.2012 11:10 Zgłoś

nuda
Gość Ja już przed żałobą nie oglądałem TV i nie zamierzam bo same reklamy tam lecą!!!Chce obejrzeć film,serial czy dokument to sobie ściągam i oglądam bez reklam 20minutowych!!!TV to jeden wielki szajs jak ich mało!!!
0

Ja27 22.10.2012 11:10 Zgłoś

Ale jak juz sie trafi to jest to jedna na milion:)
Gość "Właściciele sklepów musieli zapłacić mandaty. Łącznie 9,5 tys. złotych." Co to za kara gdyby każdy tyle zapłacił nie było by problemu w przyszłości. A tak, nic się nie zmieni. Dalej będziemy oszukiwani przez „przedsiębiorczych biznesmenów"
0

Gość 22.10.2012 11:10 Zgłoś

A jak kosmita okaże się tym jedynym/ jedyną?
Gero Wychodzi, że średnia kara to160 zł. Nie zwrócą się koszty zatrudnienia inspektorów i dojazdu do kontrolowanych sklepów. Oczekujemy dalszych "srogich" kar dla trucicieli.
0

Gość 22.10.2012 11:10 Zgłoś

Ja znalazłam idealnego partnera!!!! Co wy gadacie jakieś bzdury??!!!!
Gość Prowdo tys prowdo i WIELKIE G-prowdo.
0
Strona 1 z 4 1 2 3
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane