Rdzenni Amerykanie pochodzą z... Rosji

27.01.2012 09:55 AŁTAJ, AMERYKA, DNA, LINIA GENETYCZNA, MIESZKANIEC, MUTACJA, POCHODZENIE, RDZENNY, ROSJA, SYBERIA
Rdzenni Amerykanie pochodzą z... Rosji

wikipedia.org

Mają syberyjskie korzenie.

Z badań DNA wynika, że rdzeni mieszkańcy Ameryki pochodzą z górzystego rejonu na południu Syberii - Ałtaju - informuje dailynews.com.

Biali Amerykanie są już u siebie mniejszością więcej

Jak wynika z naszych badań przekroczyli oni zamarzniętą Cieśninę Beringa około 13-14 tys. lat temu. Wówczas linie genetycznie mieszkańców Ałtaju i rdzennych Amerykanów rozeszły się - twierdzi dr Theodore Schurr z University of Pennsylvania w USA.

Amerykanie: Bóg stworzyl człowieka 10 tys. lat temu więcej

Naukowcy porównywali DNA mitochondrialne (dziedziczone po matce) oraz DNA w chromosomie Y, który chłopcy dziedziczą po swoim ojcu. Odkryli ogromne podobieństwo w obu rodzajach próbek.

To jednak nie wszystko: zarówno u mieszkańców rosyjskiej części Ałtaju, jak i u rdzennych Amerykanów odkryto tę samą unikalną mutację. To pozwoliło dr. Schurrowi precyzyjnie ustalić, skąd przybyli mieszkańcy Ameryki. Podobnej mutacji nie wykryto np. u innych mieszkańców Ałtaju - na terenie Mongolii, Chin i Kazachstanu.

Dlaczego naukowcy zainteresowali się mieszkańcami Ałtaju przy określaniu pochodzenia Indian?

Ten region jest niezwykle ważny. Przez tysiące lat przybywali tam ludzie z różnych zakątków Azji i migrowali dalej - tłumaczy dr Schurr.

Następny tekst:

Pękła kolejna granica. Zobacz, ile kart SIM mają Polacy Pękła kolejna granica. Zobacz, ile kart SIM mają Polacy

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 05.11.2012 11:08 Odpowiedz Zgłoś

To dlaczego Rosjanie nie zajmą Ameryki? Przecież to ich przodkowie ją zasiedlili!
2+

Gość 05.11.2012 11:08 Odpowiedz Zgłoś

Sprawdź pisownię na transparentach, bo wstyd
Gość Dzisiaj o 17 00 w Warszawie pokarzemy kto rządzi polską Ludzie cz politycy wybrani przez mniejszość !!!!!!!!!!!!
0

Gość 05.11.2012 11:08 Odpowiedz Zgłoś

Rozjanin by to chociaż napisał po polsku. Ciężko się w tym bełkocie połapać. Co autor miał na myśli -- ".wiec co rozjanie powiedza na pochodzenie eskimosow oraz szereg innych ruchow migracyjnych na calym globie w przeciagu min 10000lat, biorac pod uwage zatajanie wydobyc archeologicznych roznymi dzialaniami po przetarg handlowy o podlozy Yeti...zekomego 1 czlowieka."???
Gość W opisywanych czasach nie istnialy podzialy terytorialne jak rosja, usa czy europka,,,,,,nazwijmy bez podstaw politycznych pochodzenie gatunku, ktory zekomo migracyjnie gdzies tam dotarl....wiec co rozjanie powiedza na pochodzenie eskimosow oraz szereg innych ruchow migracyjnych na calym globie w przeciagu min 10000lat, biorac pod uwage zatajanie wydobyc archeologicznych roznymi dzialaniami po przetarg handlowy o podlozy Yeti...zekomego 1 czlowieka.....Waszyngton po wojnie secesyjnej zatail o wiele wiecej...ale co zrobil leprzego to w IMIE DYKTATURY POTRAFIL ODSTRESOWAC SWOJ NAROD I GO NAKARMIC....BLACHA MANIA WIELKOSCI ROSJAN
0

Gość 05.11.2012 11:08 Odpowiedz Zgłoś

Durni Redachtórzy ze sfory,kiedy ludy koczownicze z Syberii przedostały się przez Cieśninę Beringa na teren Alaski i dalej migrowały na południe,to jeszcze nie było żadnej Rosji,nikt nie wiedział,że Syberia będzie kiedyś nazywać się Syberia i nie było jeszcze na świecie duńskiego nawigatora okrętowego Vitusa Jonassena Beringa. Indianie amerykańscy pochodzą z Azji Północnej,a konkretniej wywodzą się z plemion zamieszkujących Syberię. Nie pochodzą z Rosji,bo w czasie ich migracji na kontynent północnoamerykański nie było Rosji,nie było carów rosyjskich i nie było Rosjan. Indianie nie są "emigrantami z Rosji"...hahaha. Myśleć,ciemnoto,zanim się coś napisze i wrzuci do internetu.Nagłówek newsa z d... wzięty,jak zwykle z resztą.
5+

Gość 05.11.2012 11:08 Odpowiedz Zgłoś

Za napisanie prawdy,jakiś głupek cię wyminusował...hahaha. I pisz tu człowieku mądrze,w czasach dla kretynów z hasbary,którym syjonizm zaćmił rozsądek.
Gość Trzeba być niezłym imbecylem aby dać taki tytuł ! Pierwszy raz słyszę ,że Rosjanie żyli już kilkanaście tysięcy lat temu !!! Jeżeli już to trzeba było napisać ,że Azjaci są przodkami rdzennej ludności Ameryki Płn.
0

Gość 05.11.2012 11:08 Odpowiedz Zgłoś

Nie wiem, czy potrafisz czytać ze zrozumieniem, ale w artykule jest mowa o RDZENNYCH Amerykanach.
Gość Rdzenni mieszkancy to indianie i zgadza sie ,ze na skutek migracji przeszli przez Alaske na polnocny kontynent.Ale np. pan Obama to inna historia i tu naukowcy sie pomylili.
2-

dfgsdf 05.11.2012 11:08 Odpowiedz Zgłoś

ooo teraz się oburzą obrońcy że ci faszystowcy amerykanie wymordowali tysiące rosjan XD
0

Gość 05.11.2012 11:08 Odpowiedz Zgłoś

Kto ci tak zrył beret? O historii,pochodzeniu i obyczajach Słowian pisali wszyscy,tylko nie sami Słowianie.Wśród pionierów współczesnej antropologii i etnografii,którzy zajmowali się tematyką Słowian,prym wiedli zgermanizowani i zrusyfikowani Żydzi,działający "naukowo" w zaborze niemieckim,austriackim i rosyjskim.
Gość Chcialbym zbadac swoje DNA i wiedziec skąd ja pochodzę:) Jak wiadomo polacy to mieszanka, slowian, niemcow, tatarow, cyagnow, litwinow, żydów i innych:) Wiec nawet wielu z was chociaż wyglada na przecietnych Polaków moze mieć różne pochodzenie i nie ma o tym pojęcia :) Czytałem że można gdzieś zrobić przez jakies amerykańskie firmy takie badania ale to bardzo drogie i nie wiem czy są bez ściemy.
2-

Gość 05.11.2012 11:08 Odpowiedz Zgłoś

Chcialbym zbadac swoje DNA i wiedziec skąd ja pochodzę:) Jak wiadomo polacy to mieszanka, slowian, niemcow, tatarow, cyagnow, litwinow, żydów i innych:) Wiec nawet wielu z was chociaż wyglada na przecietnych Polaków moze mieć różne pochodzenie i nie ma o tym pojęcia :) Czytałem że można gdzieś zrobić przez jakies amerykańskie firmy takie badania ale to bardzo drogie i nie wiem czy są bez ściemy. Ty sobie nie rób bo na bank wyjdzie że od MONGOŁA pochodzisz .
Gość Chcialbym zbadac swoje DNA i wiedziec skąd ja pochodzę:) Jak wiadomo polacy to mieszanka, slowian, niemcow, tatarow, cyagnow, litwinow, żydów i innych:) Wiec nawet wielu z was chociaż wyglada na przecietnych Polaków moze mieć różne pochodzenie i nie ma o tym pojęcia :) Czytałem że można gdzieś zrobić przez jakies amerykańskie firmy takie badania ale to bardzo drogie i nie wiem czy są bez ściemy.
3-

Gość 05.11.2012 11:08 Odpowiedz Zgłoś

A rdzenni polacy w sejmie pochodzą z izraela
5+

Gość 05.11.2012 11:08 Odpowiedz Zgłoś

No tą informacją załamaliście Antka Macierewicza i jego ferajnę z Jarkiem na czele.Oni tak nienawidzą Ruskich że aż poszli Jankesów po tyłku całować a tu taka chryja.Jak się świat dowie że to ruskich całowali to idzie się załamać.
2+

Gość 05.11.2012 11:08 Odpowiedz Zgłoś

ale bajki
4-

Gość 05.11.2012 11:08 Odpowiedz Zgłoś

no to faktycznie odkryli Amerykę. Przecież o tym uczą się chyba już w szkołach podstawowych. Jakuci i Czukcze z Syberii są tacy sami jak Indianie z Ameryki
4+

Gość 05.11.2012 11:08 Odpowiedz Zgłoś

To rewolucyjne odkrycie jest nauczane na lepszych studiach od co najmniej 10 lat. Co będzie następne? informacje o państwie wikingów w Ameryce Płn?
4+

Gość 05.11.2012 11:08 Odpowiedz Zgłoś

Rdzennych?Widziales kiedys prezydenta USA indianina?
Gość Nie wiem, czy potrafisz czytać ze zrozumieniem, ale w artykule jest mowa o RDZENNYCH Amerykanach.
2+
Strona 2 z 4 1 2 3 4
Oto "najlepsza praca w Polsce"? Niezwykła oferta 3 Oto "najlepsza praca w Polsce"? Niezwykła oferta wczoraj, o godz: 20:15
Nastolatkowi usunięto 232 zęby. Rwali 7 godzin 7 Nastolatkowi usunięto 232 zęby. Rwali 7 godzin wczoraj, o godz: 07:05
Sponsorowane
CZY WIESZ JAK wygląda kobieta po Photoshopie? To zależy... od kraju CZY WIESZ JAK wygląda kobieta po Photoshopie? To zależy... od kraju Dziennikarka poprosiła 40 fotoedytorów z 25 krajów by uczynili ją "piękną". Różnice w pojmowaniu urody zaskakują. Jeden ideał...
Zobacz, jak fatalnie ubierają się Polacy. Bezguścia? Zobacz, jak fatalnie ubierają się Polacy. Bezguścia? Domeną Polaków nie jest moda. Widać to już na pierwszy rzut oka po wyjściu na ulice. Gdzie nie...
Oto nowe cuda Polski. 16 najpiękniejszych miejsc w kraju Oto nowe cuda Polski. 16 najpiękniejszych miejsc w kraju 16 miejsc walczy o tytuł nowego cudu Polski w czwartej edycji plebiscytu ogłoszonego przez miesięcznik "National Geographic Traveler"....