Rekiny mają... bardzo słabe zęby

01.01.2009 08:56 REKINY, SZCZĘKI, ZĘBY
Rekiny mają... bardzo słabe zęby

Fot. sxc.hu

Szczęki drapieżnych ssaków są o wiele groźniejsze.

Filmy, takie jak "Szczęki" Stevena Spielberga, zakodowały nam obraz groźnych rekinów polujących na ludzi. A ich zęby od dawien dawna były uznawane za zabójcze narzędzie, jakiego próżno szukać u innych gatunków. 

Zespół naukowców z Uniwersytetu w Tampa na Florydzie postanowił to zbadać. I przestudiował 10 różnych gatunków rekinów, mierząc głębokość ich ugryzień.

Okazało się, że rekiny, owszem, mają kilka rzędów ostrych zębów. Jednak tak naprawdę nie mogą ich zbyt głęboko w ciele ofiary zatopić.

Rekiny mogą zrobić wiele szkód po prostu dlatego, że ich zęby są ostre, a szczęki tak szerokie. Jednak w porównaniu z ssakami rekiny mają bardzo słabe ugryzienia - twierdzą eksperci.

Następny tekst:

Na Słowacji możesz już płacić euro Na Słowacji możesz już płacić euro

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 19.10.2012 16:35 Odpowiedz Zgłoś

Ciekawe co na to pogryzieni oraz polknieci :]
Gość Byłem tam i widziałem. Biedy mniej niż u nas. A to co nam serwuje prasa i telewizja to i u nas bez problemu znajdzie.
0

Gość 19.10.2012 16:35 Odpowiedz Zgłoś

Szkoda tylko, że rekiny to ryby....
Gość Dobre! Lecz ciekawe czy w 2010r na pewno wejdzie w życie bo znowu im się coś odwidzi, i dalej będziemy płacili za dowody.
0

Gość 19.10.2012 16:35 Odpowiedz Zgłoś

co za bzdury :/
Gość Jeżeli jakieś będą, To Hamas nie weźmie w nich udziału bo przestanie istnieć. Raczej Fatah zwycięży.
0

Gość 19.10.2012 16:35 Odpowiedz Zgłoś

po raz kolejny internet w żaden sposób nie wpływa na poziom wiedzy, a wręcz odwrotnie, więc wszyscy zwolennicy i propagatorzy wolnej wiedzy, kultury i czego tam jeszcze wolnego idźcie się... przejść. ciekawe jakie rekiny to ssaki????????????????? co w następnej kolejności ptaki to gady, a płazy - gryzonie.
Gość normalnie szlagier!!! WOJNA NIE POWODUJE POSTEPU TECHNICZNEGO pewnie gościu w zimbabułe miszka i np o II wijnie światowej nie słyszał
0

Gość 19.10.2012 16:35 Odpowiedz Zgłoś

o korzystny wpływ ;)
Gość normalnie szlagier!!! WOJNA NIE POWODUJE POSTEPU TECHNICZNEGO pewnie gościu w zimbabułe miszka i np o II wijnie światowej nie słyszał
0

Gość 19.10.2012 16:35 Odpowiedz Zgłoś

i tu wlasnie widac ze nie potrafisz czytac ze zrozumieniem......wczytaj sie w tekst i go przeanalizuj. jesli nie rozumiesz poswiec mu wiecej czasu
Gość normalnie szlagier!!! WOJNA NIE POWODUJE POSTEPU TECHNICZNEGO pewnie gościu w zimbabułe miszka i np o II wijnie światowej nie słyszał
0

DEAMON 19.10.2012 16:35 Odpowiedz Zgłoś

Rekiny to nie ludożercy aż tak bo lubią polować np:foki p.s:jak przez przypadek kogoś pomylą z foką to bolało trochę he.
Gość już się boję ile trzeba będzie zapłacic za prawo jazdy, dowód rejestracyjny, tablice rejestracyjne, paszporty, karty rowerowe, wędkarskie itp. itp. itd. itp........................
0

Gość 19.10.2012 16:35 Odpowiedz Zgłoś

kocie-mlocie, czytaj ze zrozumieniem! "Jednak w porównaniu z ssakami rekiny mają bardzo słabe ugryzienia - twierdzą eksperci." nikt nie mowi ze rekiny to ssaki, nawet nikt nie mowi ze ryby, ale to sie rozumie samo przez sie.... W POROWNANIU Z SSAKAMI-->powodzenia w nowym roku:-))
ciotolud xD :P wy to mnie dobijacie xD :P zamiast c**y chce xD p**********a dziwnke :P lepiej nie xP przemieniac sie w babe xD
0

kop 19.10.2012 16:35 Odpowiedz Zgłoś

chyba kiepsko u ciebie ze zrozumieniem przeczytaj jeszcze raz to moze zrozumiesz
Gość Dobre! Lecz ciekawe czy w 2010r na pewno wejdzie w życie bo znowu im się coś odwidzi, i dalej będziemy płacili za dowody.
0

Gość 19.10.2012 16:35 Odpowiedz Zgłoś

za duzo slodyczy wsuwaja :D
Gość Pracujesz może w jakimś urzędzie? Gdy pracowałem w urzędzie i przed moimi oczami przewijało się dziennie kilkadziesiąt osób, też nie byłem w stanie zapamiętać żadnej twarzy - nie tylko twarzy petentów, ale też znajomych.
0
Strona 1 z 2 1 2
Zobacz najseksowniejsze przestępczynie świata 11 Zobacz najseksowniejsze przestępczynie świata 9 godzin temu
Odkryli fryzury sprzed 3 tys. lat. Tak się wtedy strzygło 5 Odkryli fryzury sprzed 3 tys. lat. Tak się wtedy strzygło 14 godzin temu
Sponsorowane
Kobiety uwolniły piersi. Przeszły topless w paradzie Kobiety uwolniły piersi. Przeszły topless w paradzie Z okazji Międzynarodowego Dnia Topless przez centrum Nowego Jorku i innych amerykańskich miast przeszła pierwsza Parada Topless. Kobietom...
Chińczyk z myśliwca zajrzał w oczy pilota USA. Ujawnili zdjęcia Chińczyk z myśliwca zajrzał w oczy pilota USA. Ujawnili zdjęcia Pentagon poinformował o mrożącym krew w żyłach manewrze, jaki wykonał chiński myśliwiec, kiedy zbliżył się o włos do...
Oszukała wszystkich! Tylko udawała, że jest na wakacjach Oszukała wszystkich! Tylko udawała, że jest na wakacjach Holenderska studentka oszukała znajomych i rodzinę, udając że jest na wymarzonych wakacjach.Tymczasem zdjęcia, na których dziewczyna pozowała z...