Rekiny mają... bardzo słabe zęby

01.01.2009 08:56 REKINY, SZCZĘKI, ZĘBY
Rekiny mają... bardzo słabe zęby

Fot. sxc.hu

Szczęki drapieżnych ssaków są o wiele groźniejsze.

Filmy, takie jak "Szczęki" Stevena Spielberga, zakodowały nam obraz groźnych rekinów polujących na ludzi. A ich zęby od dawien dawna były uznawane za zabójcze narzędzie, jakiego próżno szukać u innych gatunków. 

Zespół naukowców z Uniwersytetu w Tampa na Florydzie postanowił to zbadać. I przestudiował 10 różnych gatunków rekinów, mierząc głębokość ich ugryzień.

Okazało się, że rekiny, owszem, mają kilka rzędów ostrych zębów. Jednak tak naprawdę nie mogą ich zbyt głęboko w ciele ofiary zatopić.

Rekiny mogą zrobić wiele szkód po prostu dlatego, że ich zęby są ostre, a szczęki tak szerokie. Jednak w porównaniu z ssakami rekiny mają bardzo słabe ugryzienia - twierdzą eksperci.

Następny tekst:

Na Słowacji możesz już płacić euro Na Słowacji możesz już płacić euro

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 19.10.2012 16:35 Odpowiedz Zgłoś

Ciekawe co na to pogryzieni oraz polknieci :]
Gość Byłem tam i widziałem. Biedy mniej niż u nas. A to co nam serwuje prasa i telewizja to i u nas bez problemu znajdzie.
0

Gość 19.10.2012 16:35 Odpowiedz Zgłoś

Szkoda tylko, że rekiny to ryby....
Gość Dobre! Lecz ciekawe czy w 2010r na pewno wejdzie w życie bo znowu im się coś odwidzi, i dalej będziemy płacili za dowody.
0

Gość 19.10.2012 16:35 Odpowiedz Zgłoś

co za bzdury :/
Gość Jeżeli jakieś będą, To Hamas nie weźmie w nich udziału bo przestanie istnieć. Raczej Fatah zwycięży.
0

Gość 19.10.2012 16:35 Odpowiedz Zgłoś

po raz kolejny internet w żaden sposób nie wpływa na poziom wiedzy, a wręcz odwrotnie, więc wszyscy zwolennicy i propagatorzy wolnej wiedzy, kultury i czego tam jeszcze wolnego idźcie się... przejść. ciekawe jakie rekiny to ssaki????????????????? co w następnej kolejności ptaki to gady, a płazy - gryzonie.
Gość normalnie szlagier!!! WOJNA NIE POWODUJE POSTEPU TECHNICZNEGO pewnie gościu w zimbabułe miszka i np o II wijnie światowej nie słyszał
0

Gość 19.10.2012 16:35 Odpowiedz Zgłoś

o korzystny wpływ ;)
Gość normalnie szlagier!!! WOJNA NIE POWODUJE POSTEPU TECHNICZNEGO pewnie gościu w zimbabułe miszka i np o II wijnie światowej nie słyszał
0

Gość 19.10.2012 16:35 Odpowiedz Zgłoś

i tu wlasnie widac ze nie potrafisz czytac ze zrozumieniem......wczytaj sie w tekst i go przeanalizuj. jesli nie rozumiesz poswiec mu wiecej czasu
Gość normalnie szlagier!!! WOJNA NIE POWODUJE POSTEPU TECHNICZNEGO pewnie gościu w zimbabułe miszka i np o II wijnie światowej nie słyszał
0

DEAMON 19.10.2012 16:35 Odpowiedz Zgłoś

Rekiny to nie ludożercy aż tak bo lubią polować np:foki p.s:jak przez przypadek kogoś pomylą z foką to bolało trochę he.
Gość już się boję ile trzeba będzie zapłacic za prawo jazdy, dowód rejestracyjny, tablice rejestracyjne, paszporty, karty rowerowe, wędkarskie itp. itp. itd. itp........................
0

Gość 19.10.2012 16:35 Odpowiedz Zgłoś

kocie-mlocie, czytaj ze zrozumieniem! "Jednak w porównaniu z ssakami rekiny mają bardzo słabe ugryzienia - twierdzą eksperci." nikt nie mowi ze rekiny to ssaki, nawet nikt nie mowi ze ryby, ale to sie rozumie samo przez sie.... W POROWNANIU Z SSAKAMI-->powodzenia w nowym roku:-))
ciotolud xD :P wy to mnie dobijacie xD :P zamiast c**y chce xD p**********a dziwnke :P lepiej nie xP przemieniac sie w babe xD
0

kop 19.10.2012 16:35 Odpowiedz Zgłoś

chyba kiepsko u ciebie ze zrozumieniem przeczytaj jeszcze raz to moze zrozumiesz
Gość Dobre! Lecz ciekawe czy w 2010r na pewno wejdzie w życie bo znowu im się coś odwidzi, i dalej będziemy płacili za dowody.
0

Gość 19.10.2012 16:35 Odpowiedz Zgłoś

za duzo slodyczy wsuwaja :D
Gość Pracujesz może w jakimś urzędzie? Gdy pracowałem w urzędzie i przed moimi oczami przewijało się dziennie kilkadziesiąt osób, też nie byłem w stanie zapamiętać żadnej twarzy - nie tylko twarzy petentów, ale też znajomych.
0
Strona 1 z 2 1 2
Spadła 30 metrów i przeżyła. Uderzył w nią autobus 11 Spadła 30 metrów i przeżyła. Uderzył w nią autobus 10 godzin temu
Nastolatki z Austrii uciekły prowadzić Jihad. Ściga je Interpol 5 Nastolatki z Austrii uciekły prowadzić Jihad. Ściga je Interpol 11 godzin temu
Sponsorowane
Tymoszenko pławi się w luksusach? Zobacz, jak mieszka Tymoszenko pławi się w luksusach? Zobacz, jak mieszka Julia Tymoszenko pochwaliła się swoim domem przed dziennikarzami ze stowarzyszenia "Bez Płotów". Chciała, by wszyscy mogli zobaczyć jak...
Wielkie sekrety na Google Maps. Tego tam nie zobaczysz Wielkie sekrety na Google Maps. Tego tam nie zobaczysz Choć Google Earth jest w sieci od dekady, wiele elementów naszego świata nadal ukrytych jest przez płaszcz cenzury....
Zobacz najbardziej makabryczne miejsca na Ziemi Zobacz najbardziej makabryczne miejsca na Ziemi Makabryczne atrakcje z niezrozumiałych względów przyciągają rzesze turystów. Fascynacja śmiercią i horrorem wciąż nie traci na popularności, a...