Rosja testuje nową broń. To superrakieta

04.09.2011 06:27 BROŃ, NATO, RAKIETA, ROSJA
Rosja testuje nową broń. To superrakieta

PAP/EPA

Tak pokona NATO.

Rosja przeprowadziła próbę z nową rakietą międzykontynentalną Topol RS-12M.

Może ona przenosić głowice jądrowe i omijać obronę antyrakietową – informuje agencja Interfax.

Rakieta typu "Topol" (SS-25) została wystrzelona z Archangielska na północy Rosji i po ponad 10 tys. kilometrach trafiła dokładnie w cel na Kamczatce

W Rosji brakuje paliwa. Moskwa odcięta od świata? więcej

Ta próba pomoże nam w poprawie efektywności tej broni - podkreślił Wadim Kowal z rosyjskiego ministerstwa obrony.

Rakieta ma zasięg 10 tys. km, może przenosić głowicę nuklearną o wadze 550 kiloton.

Przy okazji, jak informuje RMF FM, szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow skrytykował USA za brak woli do kompromisu w sprawie nowego systemu obrony antyrakietowej. Stwierdził, że amerykańska tarcza antyrakietowa może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa Rosji. Zażądał by w tej sytuacji Rosja mogła uczestniczyć w tworzeniu tego systemu i później korzystać z jego ochrony.

Następny tekst:

Zamieszki w Londynie. Zablokowali metro Zamieszki w Londynie. Zablokowali metro

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 04.09.2011 08:03 Odpowiedz Zgłoś

Powiedzie czego rosja nie ma nie miała nie testuje i nie bedzie miec.
9-

Gość 04.09.2011 08:04 Odpowiedz Zgłoś

W jakiś sposób trzeba odstraszać zapędy szarańczy chazarskiej -- żyda Brzezińskiego . A apetyt to obmierzłe żydostwo ma ogromny .
8+

jk 04.09.2011 08:12 Odpowiedz Zgłoś

Przenosi głowice o wadze 550 000 ton. Co za dureń to pisze
13+

Gość 04.09.2011 08:16 Odpowiedz Zgłoś

I bardzo dobrze,niech Rosja walnie w Polskę a zwłaszcza na ulicę Polanki 54 w Gdańsku.
3-

UE kontra azja ??? 04.09.2011 08:19 Odpowiedz Zgłoś

Obecne status quo na świecie jest nie do utrzymania - USA predzej czy pózniej przestanie byc supermocarstwem , prawdopodobnie dojdzie tez do wojny pomiedzy UE a jakimis panstwami ze wschodu i zachód ja wygra - GOOGLE : wojna pod koniec czasu Daniela 8:1-14
8-

Gość 04.09.2011 08:24 Odpowiedz Zgłoś

Widać że autor nie ma zielonego pojęcia na temat broni.
6+

Gość 04.09.2011 08:49 Odpowiedz Zgłoś

Kryzys światowy ale na zbrojenia kasa jest! I dzieci głodują!
2+

Gość 04.09.2011 08:49 Odpowiedz Zgłoś

to przenosi ladunek o masie 550 000 000 kg czy może przenosić głowicę o MOCY 550kt?
48+

Gość 04.09.2011 09:00 Odpowiedz Zgłoś

To t jesteś durniem bo to nie waga tylko moc ...
jk Przenosi głowice o wadze 550 000 ton. Co za dureń to pisze
5-

Gość 04.09.2011 09:00 Odpowiedz Zgłoś

Nie ton a kiloton nieuku naucz się czytać.
jk Przenosi głowice o wadze 550 000 ton. Co za dureń to pisze
3-
Strona 1 z 6 1 2 3
Odniósł sukces, miał wszystko. Szczegóły życia furiata z molo 4 Odniósł sukces, miał wszystko. Szczegóły życia furiata z molo wczoraj, o godz: 19:10
Tak cierpią konie nad Morskim Okiem. Dla turystów i pieniędzy 6 Tak cierpią konie nad Morskim Okiem. Dla turystów i pieniędzy wczoraj, o godz: 15:54
Sponsorowane
CZY WIESZ JAK wygląda kobieta po Photoshopie? To zależy... od kraju CZY WIESZ JAK wygląda kobieta po Photoshopie? To zależy... od kraju Dziennikarka poprosiła 40 fotoedytorów z 25 krajów by uczynili ją "piękną". Różnice w pojmowaniu urody zaskakują. Jeden ideał...
Zobacz, jak fatalnie ubierają się Polacy. Bezguścia? Zobacz, jak fatalnie ubierają się Polacy. Bezguścia? Domeną Polaków nie jest moda. Widać to już na pierwszy rzut oka po wyjściu na ulice. Gdzie nie...
Oto nowe cuda Polski. 16 najpiękniejszych miejsc w kraju Oto nowe cuda Polski. 16 najpiękniejszych miejsc w kraju 16 miejsc walczy o tytuł nowego cudu Polski w czwartej edycji plebiscytu ogłoszonego przez miesięcznik "National Geographic Traveler"....