Sensacja! Ten lek wydłuża życie chorych na raka

18.04.2012 17:47 GLEJAK, MÓZG, NOWOTWÓR, ODKRYCIE, RAK, SZCZEPIONKA, WYDŁUŻENIE, ŻYCIE
Sensacja! Ten lek wydłuża życie chorych na raka

cc/flickr/Sanofi Pasteur

A być może leczy na zawsze.

Amerykańscy naukowcy opracowali lek, która jest w stanie przedłużyć życie chorych na raka mózgu nawet o rok. 

STĄD BIERZE SIĘ RAK MÓZGU. ŁATWO O CHOROBĘ>>

Testy, które przeprowadzono na 120 pacjentach z glejakiem wykazały, że podanie leku wydłużyło życie 40 osobom o co najmniej kilka miesięcy. Są też tacy pacjenci, którzy wciąż mają się dobrze, mimo że od podania preparatu minął już rok - donosi "Daily Mail".

Interesujące jest to, że do produkcji preparatu naukowcy użyli proteiny pobrane z komórek nowotworowych pacjentów. Jest to szczególna grupa protein, która powstaje w wyniku szoku organizmu, np. w odpowiedzi na stres. 

UWAŻAJ U DENTYSTY! MOŻESZ DOSTAĆ RAKA MÓZGU>>

Najpierw z tkanki nowotworowej pacjenta pobieramy proteiny, robimy preparat, który podajemy tej samej osobie, od której pobraliśmy materiał. To tak jakbyśmy robili lek "na miarę" - wyjaśnia dr Andrew Parsa, szef zespołu naukowców z uniwersytetu w San Francisco. 

Lekarze podkreślają, że lek jest najbardziej skuteczny w połączeniu z tradycyjną terapią. Teraz naukowcy przymierzają się do testów tego preparatu  razem z konkretnym lekiem stosowanym podczas leczenia raka mózgu. 

Następny tekst:

Szantaż Łukaszenki! Chce zalać Polskę przestępcami Szantaż Łukaszenki! Chce zalać Polskę przestępcami

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

Leki na raka jak i na inne choroby już od dawna istnieją. Ale niestety przez kartel farmaceutyczny nie zostały wdrożone.
148+

TEN 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

Łoj dzięki hameryko - dodatkowy rok tortur. To rzeczywiście godne łodkryć naŁukowych.
45+

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

to nie rak.
1+

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

Zgazdzam sie ale jednocześnie twierdze ze mało kogo jest stac na taki lek, teraz i w przyszłości
Gość Leki na raka jak i na inne choroby już od dawna istnieją. Ale niestety przez kartel farmaceutyczny nie zostały wdrożone.
7+

kiki 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

dr Burzynski austin teksas. Tyle w temacie.
2+

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

zwykłych ludzi i tak nie będzie stać na ten lek jak i na wiele innych.
5+

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

"opracowali lek, która jest w stanie przedłużyć życie" - kto to pisze?
39+

marzin 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

Burzyńskiego wyników nikt zewnętrzny nie potwierdził - co już jest podejrzane. I swoją terapię oferuje za gigantyczną kasę mimo że brak potwierdzenia skuteczności(poza słowami burzynskiego i pokazywaniem pacjentów których wyleczył - np w latach 80-tych był sensacją bo pokazał w TV iluś tam wyleczonych pacjentów - okazało się że większość zmarła na raka bo on im tylko wmówił że choroba nie postępuje.
kiki dr Burzynski austin teksas. Tyle w temacie.
6+

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

Poczytajcie sobie starsze artykuły wg sfory to mamy co tydzień inny lek na raka...
3+

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

To juz kolejny cudowny lek a ludzie na raka umieraja.
5+
Strona 1 z 3 1 2 3
Nie żyje Jan Kulczyk, najbogatszy Polak 11 Nie żyje Jan Kulczyk, najbogatszy Polak 2 godziny temu
Najmłodsza matka wyszła ze szpitala. Wróciła do szkoły i... zaskoczyła wszystkich! 5 Najmłodsza matka wyszła ze szpitala. Wróciła do szkoły i... zaskoczyła wszystkich! 27.07.2015 19:22
Sponsorowane
Przyłapani na plaży. Nie wiedzieli, że ktoś ich filmuje... Przyłapani na plaży. Nie wiedzieli, że ktoś ich filmuje... Ta para chyba nie miała pojęcia, że jest fotografowana. Ale czego innego mogli się spodziewać w tak publicznym...
Żydówka warta grzechu. Piękna żołnierka zrzuciła ciuszki Żydówka warta grzechu. Piękna żołnierka zrzuciła ciuszki O tym, że Żydówki to przepiękne kobiety, wie chyba każdy. Nie każdy jednak wie, że Izrael jest jednym...
Ubrane tylko w ręcznik. Pokazały trochę za dużo Ubrane tylko w ręcznik. Pokazały trochę za dużo Właśnie wyszły spod prysznica, ale nie zdążyły się jeszcze ubrać. Zdążyły za to zrobić sobie kuszące zdjęcia.