Sensacja! Ten lek wydłuża życie chorych na raka

18.04.2012 17:47 GLEJAK, MÓZG, NOWOTWÓR, ODKRYCIE, RAK, SZCZEPIONKA, WYDŁUŻENIE, ŻYCIE
Sensacja! Ten lek wydłuża życie chorych na raka

cc/flickr/Sanofi Pasteur

A być może leczy na zawsze.

Amerykańscy naukowcy opracowali lek, która jest w stanie przedłużyć życie chorych na raka mózgu nawet o rok. 

STĄD BIERZE SIĘ RAK MÓZGU. ŁATWO O CHOROBĘ>>

Testy, które przeprowadzono na 120 pacjentach z glejakiem wykazały, że podanie leku wydłużyło życie 40 osobom o co najmniej kilka miesięcy. Są też tacy pacjenci, którzy wciąż mają się dobrze, mimo że od podania preparatu minął już rok - donosi "Daily Mail".

Interesujące jest to, że do produkcji preparatu naukowcy użyli proteiny pobrane z komórek nowotworowych pacjentów. Jest to szczególna grupa protein, która powstaje w wyniku szoku organizmu, np. w odpowiedzi na stres. 

UWAŻAJ U DENTYSTY! MOŻESZ DOSTAĆ RAKA MÓZGU>>

Najpierw z tkanki nowotworowej pacjenta pobieramy proteiny, robimy preparat, który podajemy tej samej osobie, od której pobraliśmy materiał. To tak jakbyśmy robili lek "na miarę" - wyjaśnia dr Andrew Parsa, szef zespołu naukowców z uniwersytetu w San Francisco. 

Lekarze podkreślają, że lek jest najbardziej skuteczny w połączeniu z tradycyjną terapią. Teraz naukowcy przymierzają się do testów tego preparatu  razem z konkretnym lekiem stosowanym podczas leczenia raka mózgu. 

Następny tekst:

Szantaż Łukaszenki! Chce zalać Polskę przestępcami Szantaż Łukaszenki! Chce zalać Polskę przestępcami

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

Leki na raka jak i na inne choroby już od dawna istnieją. Ale niestety przez kartel farmaceutyczny nie zostały wdrożone.
148+

TEN 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

Łoj dzięki hameryko - dodatkowy rok tortur. To rzeczywiście godne łodkryć naŁukowych.
45+

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

to nie rak.
1+

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

Zgazdzam sie ale jednocześnie twierdze ze mało kogo jest stac na taki lek, teraz i w przyszłości
Gość Leki na raka jak i na inne choroby już od dawna istnieją. Ale niestety przez kartel farmaceutyczny nie zostały wdrożone.
7+

kiki 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

dr Burzynski austin teksas. Tyle w temacie.
2+

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

zwykłych ludzi i tak nie będzie stać na ten lek jak i na wiele innych.
5+

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

"opracowali lek, która jest w stanie przedłużyć życie" - kto to pisze?
39+

marzin 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

Burzyńskiego wyników nikt zewnętrzny nie potwierdził - co już jest podejrzane. I swoją terapię oferuje za gigantyczną kasę mimo że brak potwierdzenia skuteczności(poza słowami burzynskiego i pokazywaniem pacjentów których wyleczył - np w latach 80-tych był sensacją bo pokazał w TV iluś tam wyleczonych pacjentów - okazało się że większość zmarła na raka bo on im tylko wmówił że choroba nie postępuje.
kiki dr Burzynski austin teksas. Tyle w temacie.
6+

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

Poczytajcie sobie starsze artykuły wg sfory to mamy co tydzień inny lek na raka...
3+

Gość 05.11.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

To juz kolejny cudowny lek a ludzie na raka umieraja.
5+
Strona 1 z 3 1 2 3
CZY WIESZ, ŻE... teraz zobaczysz w lasach "czarcie kręgi"? 3 CZY WIESZ, ŻE... teraz zobaczysz w lasach "czarcie kręgi"? wczoraj, o godz: 17:35
Zdradziecki atak ZSRR na Polskę. MSZ ujawnia dokumenty 20 Zdradziecki atak ZSRR na Polskę. MSZ ujawnia dokumenty wczoraj, o godz: 08:24
Sponsorowane
Oto najmłodsza "żywa Barbie". Ma tylko 16 lat Oto najmłodsza "żywa Barbie". Ma tylko 16 lat Ma 16 lat, pochodzi z Ukrainy i jest najmłodszą "żywą Barbie", o której świat słyszał. Lolita Richie, bo...
Kobiety uwolniły piersi. Przeszły topless w paradzie Kobiety uwolniły piersi. Przeszły topless w paradzie Z okazji Międzynarodowego Dnia Topless przez centrum Nowego Jorku i innych amerykańskich miast przeszła pierwsza Parada Topless. Kobietom...
Chińczyk z myśliwca zajrzał w oczy pilota USA. Ujawnili zdjęcia Chińczyk z myśliwca zajrzał w oczy pilota USA. Ujawnili zdjęcia Pentagon poinformował o mrożącym krew w żyłach manewrze, jaki wykonał chiński myśliwiec, kiedy zbliżył się o włos do...