Sprawdź, co ile sekund z głodu umiera dziecko

16.11.2009 16:31 DZIECKO, FAO, GŁÓD
Sprawdź, co ile sekund z głodu umiera dziecko

Fot. PAP/DPA

FAO alarmuje: codziennie ginie 17 tys. najmłodszych.

Jedno dziecko co 5 sekund. To jest niedopuszczalne. Musimy działać - mówił na inauguracji szczytu Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) szef organizacji, Ban Ki Mun.

W obecnym i jak i poprzednim szczycie FAO nie biorą udziału szefowie państw i rządów krajów najbogatszych.

O głodzie i bezpieczeństwie żywnościowym rozmawiali tylko najbiedniejsi.

Chcą zwrócić uwagę światowej opinii publicznej na dramat głodu na świecie. Na walkę z nim potrzeba 44 mld dolarów - czytamy na tvn24.pl.

Następny tekst:

Zobacz, kto podsłuchuje Polaków Zobacz, kto podsłuchuje Polaków

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 10:56 Odpowiedz Zgłoś

po co to piszecie , chcecie wzbudzic we mnie poczucie winy za to . to nie moja wina ze oni tam umieraja z glodu !! ( jednak przykro mi z tego pwoowdu , ze tak jest ale co moge zrobic dac 5 zl wolontariuszowi ktory przekaze kase do fundacji a ta 50 procent na glodujacych w afryce z czego do afrykanskich dzieci trafi 15 % z tego
Gość Katolicy to najwięksi pijacy! Rozpijają ateistów Ci grzesznicy! A mówili święci: "nie pij!".
0

Grabiarz 22.10.2012 10:56 Odpowiedz Zgłoś

Po prostu raj dla mnie .
GośćKGR 6 lat za zabójstwo???!!!!!!!! w dodatku w warunkach recydywy (zabrane prawko za jazdę po pijanemu).Takie "wyroki" są możliwe tylko pod rządami POpapranych liberałów z PO. I wcale bym sie nie zdziwił gdyby sie okazało, że morderca to synek jakiegoś kolesia "golfisty"
0

Gość 22.10.2012 10:56 Odpowiedz Zgłoś

To nie brak żywności, ale nieracjonalna gospodarka żywnością oraz nieekonomiczna dieta mięsna są głównymi powodami głodu i niedożywienia. Prawda jest taka, że w krajach, których mieszkańcy umierają z głodu, uprawia się zboża, które są następnie eksportowane i przerabiane na paszę dla zwierząt hodowlanych krajów zachodnich.
Gość No to świetnie!!! Jak tle zarobili, to już nie musimy płacić ABONAMENTU
0

Gość 22.10.2012 10:56 Odpowiedz Zgłoś

A oto kilka przykładów tego niesłychanego marnotrawstwa człowieka: 1. Z tego samego kawałka ziemi, można uzyskać pokarm sojowy dla 60 osób, lub zaledwie 2 osób spożywających pokarm mięsny. 2. Amerykańskie krowy każdego roku zjadają ilość pokarmu, którą można byłoby wyżywić wszystkich mieszkańców Indii oraz Chin (razem 2mld), czyli 1/3 ludzkości! 3. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ilość pokarmu roślinnego na świecie (w 90 proc. konsumowanego przez zwierzęta) wysta
Gość lo jeeezu ale afera...
0

Gość 22.10.2012 10:56 Odpowiedz Zgłoś

Etiopia dotknięta klęską głodu w 1984, uprawiała w tym czasie zboża z przeznaczeniem dla europejskich zwierząt hodowlanych, podczas gdy jej ludność umierała z głodu Wstrząsające jest to, iż 80 procent głodujących na świecie dzieci żyje w krajach, gdzie istnieje nadwyżka produkowanej żywności, produkowanej niestety dla zwierząt, które zostaną zjedzone przez zaledwie 480 milionów ludzi z krajów bogatych.
Gość Wiara nie jest nauką a uczuciem, religia nie jest wiarą tylko nauką, wykształcony nieznaczny inteligentny, wykształcenie to nie mądrość.
1+

Gość 22.10.2012 10:56 Odpowiedz Zgłoś

Aby pokazać, w jakim ogromnym stopniu spożywanie mięsa wpływa na degradację zasobów naturalnych, przedstawia się poniższe zestawienie. Obszar o powierzchni 5 boisk futbolowych może wyżywić jedynie 2 ludzi jedzących mięso, 10 ludzi jedzących kukurydzę, 24 ludzi jedzących zboża lub 64 ludzi jedzących soję. Logika jest prosta - wyeliminowanie mięsa z jadłospisu wpływa bezpośrednio na zmniejszenie głodu na świecie.
Gość Kaziu,Kaziu zakochaj się-masz rację.
0

gosc 22.10.2012 10:56 Odpowiedz Zgłoś

Są organizacje, które unikają rozdawania żywności ale udzielają mikro-kredytów np. na zakup pompy wodnej dzięki czemu rolnicy mają plony 2-3 razy w roku. Spłacają kredyt już po roku i ich sytuacja z reguły ulega poprawie. Co prawda szkolenie rolników jak i reklamowanie tych urządzeń też coś kosztuje to jednak za te same pieniądze można pomóc znacznie większej grupie ludzi i co ważne uniezależnić ich od dalszej pomocy. Najbardziej znane to Grameen (nagroda Nobla), Brac i IDE.
Gość 15 lat to nie takie dzieci, skoro jest ciężko to się pomaga rodzicom.
0

Gość 22.10.2012 10:56 Odpowiedz Zgłoś

etiopia tam etiopia tu
Kamishi Tylko dlaczego NIKE? Ta firma to obóz pracy? Poczytajcie o niej na Wikipedii.
0

Gość 22.10.2012 10:56 Odpowiedz Zgłoś

d o r o b o t y n i e r o b y
Gość To Ty byle jak czytasz-obudż się i przeczytaj jeszcze raz.
0

Ramikin 22.10.2012 10:56 Odpowiedz Zgłoś

Jak oni to robią, że tak umierają masowo, i to w tym wieku, a i tak jest ich coraz więcej? Ludzie to jednak są zwierzęta...
Gość to po co te badania psychologiczne jesli nie wyłapały takiego przypadku
0
Strona 1 z 4 1 2 3
Oto prawdziwa Śpiąca Królewna. Jej życie to koszmar! 4 Oto prawdziwa Śpiąca Królewna. Jej życie to koszmar! 4 godziny temu
Seksowny kalendarz policji. Tak zbierają pieniądze 4 Seksowny kalendarz policji. Tak zbierają pieniądze 21.11.2014 21:26
Sponsorowane
Zobacz najgorszych pasażerów samolotów. Zmienią lot w horror Zobacz najgorszych pasażerów samolotów. Zmienią lot w horror Czy czeka Was wielogodzinny lot, czy krótka trasa. To nie ma najmniejszego znaczenia. Ci pasażerowie zmienią Waszą podróż...
Odeszli w 2014 roku. Nie zapominajmy o nich Odeszli w 2014 roku. Nie zapominajmy o nich Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą... - pisał ks. Jan Twardowski. W tym roku odeszło wiele znanych...
Nowy rodzaj prostytucji. Zobacz co wymyślili w Japonii Nowy rodzaj prostytucji. Zobacz co wymyślili w Japonii W tokijskiej dzielnicy Akihabara, słynącej w równej mierze ze sklepów z elektroniką co ekscentrycznych, z europejskiego punktu widzenia,...