Sprawdź, co ile sekund z głodu umiera dziecko

16.11.2009 16:31 DZIECKO, FAO, GŁÓD
Sprawdź, co ile sekund z głodu umiera dziecko

Fot. PAP/DPA

FAO alarmuje: codziennie ginie 17 tys. najmłodszych.

Jedno dziecko co 5 sekund. To jest niedopuszczalne. Musimy działać - mówił na inauguracji szczytu Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) szef organizacji, Ban Ki Mun.

W obecnym i jak i poprzednim szczycie FAO nie biorą udziału szefowie państw i rządów krajów najbogatszych.

O głodzie i bezpieczeństwie żywnościowym rozmawiali tylko najbiedniejsi.

Chcą zwrócić uwagę światowej opinii publicznej na dramat głodu na świecie. Na walkę z nim potrzeba 44 mld dolarów - czytamy na tvn24.pl.

Następny tekst:

Zobacz, kto podsłuchuje Polaków Zobacz, kto podsłuchuje Polaków

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 10:56 Odpowiedz Zgłoś

po co to piszecie , chcecie wzbudzic we mnie poczucie winy za to . to nie moja wina ze oni tam umieraja z glodu !! ( jednak przykro mi z tego pwoowdu , ze tak jest ale co moge zrobic dac 5 zl wolontariuszowi ktory przekaze kase do fundacji a ta 50 procent na glodujacych w afryce z czego do afrykanskich dzieci trafi 15 % z tego
Gość Katolicy to najwięksi pijacy! Rozpijają ateistów Ci grzesznicy! A mówili święci: "nie pij!".
0

Grabiarz 22.10.2012 10:56 Odpowiedz Zgłoś

Po prostu raj dla mnie .
GośćKGR 6 lat za zabójstwo???!!!!!!!! w dodatku w warunkach recydywy (zabrane prawko za jazdę po pijanemu).Takie "wyroki" są możliwe tylko pod rządami POpapranych liberałów z PO. I wcale bym sie nie zdziwił gdyby sie okazało, że morderca to synek jakiegoś kolesia "golfisty"
0

Gość 22.10.2012 10:56 Odpowiedz Zgłoś

To nie brak żywności, ale nieracjonalna gospodarka żywnością oraz nieekonomiczna dieta mięsna są głównymi powodami głodu i niedożywienia. Prawda jest taka, że w krajach, których mieszkańcy umierają z głodu, uprawia się zboża, które są następnie eksportowane i przerabiane na paszę dla zwierząt hodowlanych krajów zachodnich.
Gość No to świetnie!!! Jak tle zarobili, to już nie musimy płacić ABONAMENTU
0

Gość 22.10.2012 10:56 Odpowiedz Zgłoś

A oto kilka przykładów tego niesłychanego marnotrawstwa człowieka: 1. Z tego samego kawałka ziemi, można uzyskać pokarm sojowy dla 60 osób, lub zaledwie 2 osób spożywających pokarm mięsny. 2. Amerykańskie krowy każdego roku zjadają ilość pokarmu, którą można byłoby wyżywić wszystkich mieszkańców Indii oraz Chin (razem 2mld), czyli 1/3 ludzkości! 3. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ilość pokarmu roślinnego na świecie (w 90 proc. konsumowanego przez zwierzęta) wysta
Gość lo jeeezu ale afera...
0

Gość 22.10.2012 10:56 Odpowiedz Zgłoś

Etiopia dotknięta klęską głodu w 1984, uprawiała w tym czasie zboża z przeznaczeniem dla europejskich zwierząt hodowlanych, podczas gdy jej ludność umierała z głodu Wstrząsające jest to, iż 80 procent głodujących na świecie dzieci żyje w krajach, gdzie istnieje nadwyżka produkowanej żywności, produkowanej niestety dla zwierząt, które zostaną zjedzone przez zaledwie 480 milionów ludzi z krajów bogatych.
Gość Wiara nie jest nauką a uczuciem, religia nie jest wiarą tylko nauką, wykształcony nieznaczny inteligentny, wykształcenie to nie mądrość.
1+

Gość 22.10.2012 10:56 Odpowiedz Zgłoś

Aby pokazać, w jakim ogromnym stopniu spożywanie mięsa wpływa na degradację zasobów naturalnych, przedstawia się poniższe zestawienie. Obszar o powierzchni 5 boisk futbolowych może wyżywić jedynie 2 ludzi jedzących mięso, 10 ludzi jedzących kukurydzę, 24 ludzi jedzących zboża lub 64 ludzi jedzących soję. Logika jest prosta - wyeliminowanie mięsa z jadłospisu wpływa bezpośrednio na zmniejszenie głodu na świecie.
Gość Kaziu,Kaziu zakochaj się-masz rację.
0

gosc 22.10.2012 10:56 Odpowiedz Zgłoś

Są organizacje, które unikają rozdawania żywności ale udzielają mikro-kredytów np. na zakup pompy wodnej dzięki czemu rolnicy mają plony 2-3 razy w roku. Spłacają kredyt już po roku i ich sytuacja z reguły ulega poprawie. Co prawda szkolenie rolników jak i reklamowanie tych urządzeń też coś kosztuje to jednak za te same pieniądze można pomóc znacznie większej grupie ludzi i co ważne uniezależnić ich od dalszej pomocy. Najbardziej znane to Grameen (nagroda Nobla), Brac i IDE.
Gość 15 lat to nie takie dzieci, skoro jest ciężko to się pomaga rodzicom.
0

Gość 22.10.2012 10:56 Odpowiedz Zgłoś

etiopia tam etiopia tu
Kamishi Tylko dlaczego NIKE? Ta firma to obóz pracy? Poczytajcie o niej na Wikipedii.
0

Gość 22.10.2012 10:56 Odpowiedz Zgłoś

d o r o b o t y n i e r o b y
Gość To Ty byle jak czytasz-obudż się i przeczytaj jeszcze raz.
0

Ramikin 22.10.2012 10:56 Odpowiedz Zgłoś

Jak oni to robią, że tak umierają masowo, i to w tym wieku, a i tak jest ich coraz więcej? Ludzie to jednak są zwierzęta...
Gość to po co te badania psychologiczne jesli nie wyłapały takiego przypadku
0
Strona 1 z 4 1 2 3
”200 ton ciemną nocą”. Czeski tir na A1 zaskoczył wszystkich 4 ”200 ton ciemną nocą”. Czeski tir na A1 zaskoczył wszystkich 2 godziny temu
Wpadła rodzina pedofilów. "Dzieci uprawiały seks z psem" 4 Wpadła rodzina pedofilów. "Dzieci uprawiały seks z psem" 8 godzin temu
Sponsorowane
Tak wygląda praca dla Facebooka. Zobaczcie główną siedzibę giganta Tak wygląda praca dla Facebooka. Zobaczcie główną siedzibę giganta Żyć nie umierać. Praca w takich warunkach musi być przyjemna.
Nowy kalendarz Pirelli szokuje. "Pikantny jak nigdy" Nowy kalendarz Pirelli szokuje. "Pikantny jak nigdy" Nagie modelki, artystyczne zdjęcia, niewielka liczba egzemplarzy, która trafia tylko do wybrańców. Tradycyjnie pod koniec roku zaprezentowano kolejną...
Myślisz, że umiesz imprezować? Zobacz, jak robią to mistrzowie! Myślisz, że umiesz imprezować? Zobacz, jak robią to mistrzowie! O tym, że Wyspiarze umieją się dobrze, głośno i z fantazją zabawić, wiedzą chyba wszyscy. Na własnej skórze...