"Sytuacja w Polsce przypomina czarną dziurę"

28.02.2009 13:59 BANK, GOSPODARKA, INDEPENDENT, KRYZYS, POLSKA
"Sytuacja w Polsce przypomina czarną dziurę"

Fot. sxc.hu

Według oceny brytyjskiego dziennika.

Sytuacja gospodarcza Polski, Węgier, Łotwy i Estonii, które jeszcze niedawno były gwiazdami na ekonomicznym firmamencie Europy, przypomina teraz bardziej czarną dziurę - pisze brytyjski dziennik "The Independent".

Skąd to przekonanie? Zdaniem gazety jest to efekt tego, że 35 mld euro obiecanych tym krajom przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz Bank Światowy to kwota zbyt niska, żeby zapobiec ich upadkowi. "Independent" sugeruje też, że pomoc silniejszych sąsiadów z UE może okazać się w tej sytuacji nieodzowna. Dlaczego?

Po pierwsze, zachodnioeuropejski system bankowy jest tak powiązany z bankami Europy Wschodniej, że może się zachwiać, jeśli one zbankrutują. Po drugie, upadek gospodarczy wepchnie wschodnioeuropejskie kraje z powrotem w objęcia Rosji - argumentuje "Independent".

Następny tekst:

MŚ w Libercu: Kowalczyk znowu ma złoto! MŚ w Libercu: Kowalczyk znowu ma złoto!

Dodaj komentarz

Komentarze

www.tnij.com/lupuz 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

Polska jest w lepszej sytuacji niż pozostałe wymienione kraje,niedouczeni ci dziennikarze z tej gazety
mako dlaczego nie używasz pelnego nazwiska , a może jesteś antypolakiem i pracujesz dla PO. szkoda js że nie masz odwagi cywilnej. jaki z ciebie dziennikarz . HAŃBA
0

Gość 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

szczególnie, że brytyjczycy odczuli kryzys mooocniej niż polacy. Ale tak to jest jak się jest konowałem-pismakiem :/
Gość to jest okropne tyle razy juz sie to powtarza dlaczego?
0

Gość 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

no i niestety maja racje,no bo czym to panowie Polacy zadziwija swiat? chyba nie montowaniem niemoiecko-amerykanskich aut,amerykanskich pralek,wloskich kuchenek:)) he,he i pomyslec, ze jeszcze 30 lat temu potrafilismy otwierac sami montowniw Autosana w Egipcie,Chinach i Maroku, do stolicy temperamentu i niemieckij precyzji spraedawac Tarpany i Polonezy, o elektronice nie wspominajac:)) ale przy pomocy ptrakupnych frustratow sprawnie zlikwidowalismy to co nasi rodzice budowali:)) no i jeszcze obowiazkowo powinien as amerykanskiego wywiadu zainstalowac na wojska z USA,bo w koncu nie poto w niego zainwestowali:))
Komentarz usunięty
0

Gość 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

angolski DZIENNIKARZ przesadza i to bardzo nis Polscy dziennikarze.
Gość Szacunek dla tego gościa ze sklepycośtam.
0

Gość 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

znowu pewnie chca oslabic zlotego...
Gość Co mnie to, dla mnie i milionów kobiet, które nie są już dziewczynkami ta szczepionka jest niedostępna.
0

jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

nie mozna liczyc na innych jakby mogli to znowu by nas Rosji sprzedali
byl No tak - mamy przecież konkordat - kosztujący parę miliardów rocznie - więc nie możemy wydawać na jakieś tam fanaberie zwiazane z leczeniem. Przecież musimy utrzymywać kapelanów, katechetów, seminaria, i inee uczelnie katolickie - budowac świątynie. A i pan prezydent chce sobie z panem premierem po swiecie polatać - jakąs paradę ogladnąć. a może jakiś ważny polityk zechce pracować w u prezydenta albo w Brukseli i wybory trza zrobic albo odprawę jakieś kilka milionów zapewnic
0

za pięć dwunasta 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

mają rację... może i odczuli konsekwencje kryzysu mocniej niż my dotychczas, ale to dlatego, że stało się to wcześniej, u nas dopiero będzie źle i zobaczymy co wtedy powiecie na ten artykuł...za 2, góra 3 lata odczujemy czym jest prawdziwy kryzys, zwłaszcza w branżach logistycznych, a poźniej całej reszcie...szkoda tylko, ze naszym niedouczonym politykom to sie wydaje banalne, pytanie co zrobią jak przyjdzie co do czego, poskładaja rezygnacje, pójdą w tło na inne stołki, a społeczeństwo niech sobie radzi... ??
Gość "Natomiast dyrektorzy z Mazowsza zarabiają o 105 procent mniej niż ich koledzy z regionu wschodniego" bo padnę, o 105% mniej, czyli mają 0zł i jeszcze do tego dopłacają? Inaczej nie potrafię zrozumieć jak można zarabiać o 105% mniej od kogoś
0

Gość 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

Polska jeszcze nie odczula kryzysu ona dopiero odczuje ,a co do Anglii szybko sie podniesie :)
Gość Kościół mówiąc o postach ma na myśli wiernych ale nie swoich urzędników kościelnych. Zakaz używania prezerwatyw to także post dla wierzących a stare porzekadło mówi że z księdzem to nie jest grzech i przykładów tej obłudy można podawać bez końca dlatego nie wierze w te banialuki i zyję wedle własnych zasad a te głoszone przez czarnych mnie nie interesują.
0

Gość 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

Żenująca opinia oparta chyba tylko na jakiś plotkach. Polska gospodarka w 70% opiera się na popycie wewnętrznym i nie kupując sami sobie robimy kuku. a pozostałe 30 % czyli eksport mimo spadku ma się dobrze bo kurs temu sprzyja. warto by było się zastanowić kto zapłacił za ten artykuł i po co. może to kolejne napędzanie stracha zachodnim inwestorom żeby nie inwestowali pieniędzy w Polsce i wycofywali to co już zainwestowali? dzięki temu pieniądze byłyby nadal u nich a ci co wycofają przy okazji wpłyną na osłabianie złotego.
prawnik Brednie, jak nie mal wszystko co głosi ta banda hipokrytów, która wypaczyła niemal całkowicie nauki Jezusa i z wiary uczyniła dochodowy interes mafijny i źródło deprawacji.
0

Gość 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

To jest propaganda!! Boja sie o ich firmy zeby nie uciekali do nas, najelspzym przykladem jest Łódzki Dell
Gość od 2000 lat? hahah banda hipokrytów działająca jako kościół katolicki wypaczyła nauki chrześcijaństwa, pokochała majątek i władzę i dzieci, tyle że bezbożnie.
0
Strona 1 z 3 1 2 3
Atak podpalacza w Gdańsku. Płonęło 7 samochodów 3 Atak podpalacza w Gdańsku. Płonęło 7 samochodów 16 godzin temu
Odkryli nowy gatunek żaby. Takiej jeszcze nie widziałeś 4 Odkryli nowy gatunek żaby. Takiej jeszcze nie widziałeś 30.10.2014 21:35
Sponsorowane
Zobacz place zabaw jak z koszmaru. Kto to stworzył? Zobacz place zabaw jak z koszmaru. Kto to stworzył? Trudno sobie wyobrazić, co myśleli twórcy tych zabawek i urządzeń na placach zabaw. Zobaczcie zdjęcia zrobione przez internautów...
Zobacz najgorszych pasażerów samolotów. Zmienią lot w horror Zobacz najgorszych pasażerów samolotów. Zmienią lot w horror Czy czeka Was wielogodzinny lot, czy krótka trasa. To nie ma najmniejszego znaczenia. Ci pasażerowie zmienią Waszą podróż...
Pożegnanie Anny Przybylskiej. Tysiące białych róż Pożegnanie Anny Przybylskiej. Tysiące białych róż Rodzina, przyjaciele i tysiące fanów żegnają Annę Przybylską. Aktorka zmarła w niedzielę, po przegranej walce z nowotworem. Władze...