"Sytuacja w Polsce przypomina czarną dziurę"

28.02.2009 13:59 BANK, GOSPODARKA, INDEPENDENT, KRYZYS, POLSKA
"Sytuacja w Polsce przypomina czarną dziurę"

Fot. sxc.hu

Według oceny brytyjskiego dziennika.

Sytuacja gospodarcza Polski, Węgier, Łotwy i Estonii, które jeszcze niedawno były gwiazdami na ekonomicznym firmamencie Europy, przypomina teraz bardziej czarną dziurę - pisze brytyjski dziennik "The Independent".

Skąd to przekonanie? Zdaniem gazety jest to efekt tego, że 35 mld euro obiecanych tym krajom przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz Bank Światowy to kwota zbyt niska, żeby zapobiec ich upadkowi. "Independent" sugeruje też, że pomoc silniejszych sąsiadów z UE może okazać się w tej sytuacji nieodzowna. Dlaczego?

Po pierwsze, zachodnioeuropejski system bankowy jest tak powiązany z bankami Europy Wschodniej, że może się zachwiać, jeśli one zbankrutują. Po drugie, upadek gospodarczy wepchnie wschodnioeuropejskie kraje z powrotem w objęcia Rosji - argumentuje "Independent".

Następny tekst:

MŚ w Libercu: Kowalczyk znowu ma złoto! MŚ w Libercu: Kowalczyk znowu ma złoto!

Dodaj komentarz

Komentarze

www.tnij.com/lupuz 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

Polska jest w lepszej sytuacji niż pozostałe wymienione kraje,niedouczeni ci dziennikarze z tej gazety
mako dlaczego nie używasz pelnego nazwiska , a może jesteś antypolakiem i pracujesz dla PO. szkoda js że nie masz odwagi cywilnej. jaki z ciebie dziennikarz . HAŃBA
0

Gość 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

szczególnie, że brytyjczycy odczuli kryzys mooocniej niż polacy. Ale tak to jest jak się jest konowałem-pismakiem :/
Gość to jest okropne tyle razy juz sie to powtarza dlaczego?
0

Gość 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

no i niestety maja racje,no bo czym to panowie Polacy zadziwija swiat? chyba nie montowaniem niemoiecko-amerykanskich aut,amerykanskich pralek,wloskich kuchenek:)) he,he i pomyslec, ze jeszcze 30 lat temu potrafilismy otwierac sami montowniw Autosana w Egipcie,Chinach i Maroku, do stolicy temperamentu i niemieckij precyzji spraedawac Tarpany i Polonezy, o elektronice nie wspominajac:)) ale przy pomocy ptrakupnych frustratow sprawnie zlikwidowalismy to co nasi rodzice budowali:)) no i jeszcze obowiazkowo powinien as amerykanskiego wywiadu zainstalowac na wojska z USA,bo w koncu nie poto w niego zainwestowali:))
Komentarz usunięty
0

Gość 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

angolski DZIENNIKARZ przesadza i to bardzo nis Polscy dziennikarze.
Gość Szacunek dla tego gościa ze sklepycośtam.
0

Gość 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

znowu pewnie chca oslabic zlotego...
Gość Co mnie to, dla mnie i milionów kobiet, które nie są już dziewczynkami ta szczepionka jest niedostępna.
0

jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

nie mozna liczyc na innych jakby mogli to znowu by nas Rosji sprzedali
byl No tak - mamy przecież konkordat - kosztujący parę miliardów rocznie - więc nie możemy wydawać na jakieś tam fanaberie zwiazane z leczeniem. Przecież musimy utrzymywać kapelanów, katechetów, seminaria, i inee uczelnie katolickie - budowac świątynie. A i pan prezydent chce sobie z panem premierem po swiecie polatać - jakąs paradę ogladnąć. a może jakiś ważny polityk zechce pracować w u prezydenta albo w Brukseli i wybory trza zrobic albo odprawę jakieś kilka milionów zapewnic
0

za pięć dwunasta 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

mają rację... może i odczuli konsekwencje kryzysu mocniej niż my dotychczas, ale to dlatego, że stało się to wcześniej, u nas dopiero będzie źle i zobaczymy co wtedy powiecie na ten artykuł...za 2, góra 3 lata odczujemy czym jest prawdziwy kryzys, zwłaszcza w branżach logistycznych, a poźniej całej reszcie...szkoda tylko, ze naszym niedouczonym politykom to sie wydaje banalne, pytanie co zrobią jak przyjdzie co do czego, poskładaja rezygnacje, pójdą w tło na inne stołki, a społeczeństwo niech sobie radzi... ??
Gość "Natomiast dyrektorzy z Mazowsza zarabiają o 105 procent mniej niż ich koledzy z regionu wschodniego" bo padnę, o 105% mniej, czyli mają 0zł i jeszcze do tego dopłacają? Inaczej nie potrafię zrozumieć jak można zarabiać o 105% mniej od kogoś
0

Gość 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

Polska jeszcze nie odczula kryzysu ona dopiero odczuje ,a co do Anglii szybko sie podniesie :)
Gość Kościół mówiąc o postach ma na myśli wiernych ale nie swoich urzędników kościelnych. Zakaz używania prezerwatyw to także post dla wierzących a stare porzekadło mówi że z księdzem to nie jest grzech i przykładów tej obłudy można podawać bez końca dlatego nie wierze w te banialuki i zyję wedle własnych zasad a te głoszone przez czarnych mnie nie interesują.
0

Gość 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

Żenująca opinia oparta chyba tylko na jakiś plotkach. Polska gospodarka w 70% opiera się na popycie wewnętrznym i nie kupując sami sobie robimy kuku. a pozostałe 30 % czyli eksport mimo spadku ma się dobrze bo kurs temu sprzyja. warto by było się zastanowić kto zapłacił za ten artykuł i po co. może to kolejne napędzanie stracha zachodnim inwestorom żeby nie inwestowali pieniędzy w Polsce i wycofywali to co już zainwestowali? dzięki temu pieniądze byłyby nadal u nich a ci co wycofają przy okazji wpłyną na osłabianie złotego.
prawnik Brednie, jak nie mal wszystko co głosi ta banda hipokrytów, która wypaczyła niemal całkowicie nauki Jezusa i z wiary uczyniła dochodowy interes mafijny i źródło deprawacji.
0

Gość 19.10.2012 18:00 Odpowiedz Zgłoś

To jest propaganda!! Boja sie o ich firmy zeby nie uciekali do nas, najelspzym przykladem jest Łódzki Dell
Gość od 2000 lat? hahah banda hipokrytów działająca jako kościół katolicki wypaczyła nauki chrześcijaństwa, pokochała majątek i władzę i dzieci, tyle że bezbożnie.
0
Strona 1 z 3 1 2 3
Odniósł sukces, miał wszystko. Szczegóły życia furiata z molo 4 Odniósł sukces, miał wszystko. Szczegóły życia furiata z molo wczoraj, o godz: 19:10