Tablety powstały już w 1994 roku? Oto pierwszy (zobacz)

29.04.2011 06:20 IPAD, MEDIA, TABLET, TECHNOLOGIA
Tablety powstały już w 1994 roku? Oto pierwszy (zobacz)

youtube

iPad wcale nie był przełomem.

W 1994 roku zespół dziennikarzy, designerów i informatyków stworzył urządzenie nazwane The Tablet - informuje "Daily Mail".

Oto nowe dziecko Apple - iPad 2 więcej

Pierwszy w historii tablet był łudząco podobny do współczesnych urządzeń tego typu. Jego główną funkcją miało być przeglądanie cyfrowych wersji gazet, ale mógł też wykonywać wiele innych zadań.

SONY PRZEDSTAWIA RYWALI IPADA>>

Działająca w Colorado firma Knight-Ridder wyprodukowała prototypy i nagrała film reklamowy, jednakże ostatecznie urządzenie nie weszło do produkcji. Projektanci w 1994 roku nie byli w stanie rozwiazać problemu ekranu, który był zbyt ciężki i pobierał zbyt wiele energii.

Szef firmy Knight-Ridder powiedział w 1994 roku: Znane przez nas formy komunikowania zmienią się całkowicie w ciągu następnych 15 lat - relacjonuje "Daily Mail".

 

Następny tekst:

Tajemniczy znak na Merkurym Tajemniczy znak na Merkurym

Komentarze

Gość 22.10.2012 16:21 Zgłoś

Przepowiedział przeszłość ;)
Gość podwyzki byscie dali zeby sie jakos troche bardziej godnie zylo w kraju a nie d*pe pieniedzmi innym podcieracie
1+

Gość 22.10.2012 16:21 Zgłoś

Niewiele do tego potrzeba. Wystarczy podręcznik do historii ;]
Gość A ja mam skrzypce z 1725 ze szkoły Stradiwariego.Długo nie wiedziałam,kto to jest .Moja nauczycielka też nie zauważyła co jest w pudle napisane,tylko podziwiała ich piękne brzmienie.Dla mnie to były po prostu skrzypce.Nie było to moim powołaniem.Teraz leżą i czekają na kogoś kto je podreperuje i może wykorzysta.
1-

Gość 22.10.2012 16:21 Zgłoś

Knight-Ridder prawie jak nieustraszony ;-P Mogli by jeszcze raz w tv puścić. A tak na serio to o tym tablecie nie wiedziałem ale przed I-padem słyszałem już o podobnych urządzeniach
Gość Szklanka soku przed snem? Ktoś tu ma za duże zapasy soku i właśnie chce to upłynnić.
1+

Gość 22.10.2012 16:21 Zgłoś

i chodzą takie nie wykształcone stwory po tej ziemi. Było wiele urządzeń tego typu a nawet pokrewnych. Trąbili o tym w internecie tylko że nie wszyscy mieli takie luksusy w domach jak internet. Wystarczyło się przejść do sklepu elektronicznego i pana władka spytać co tam w hummeryce słychać. Gazetki branżowe. Cała japonia to siedlisko tabletów
Gość Szklanka soku przed snem? Ktoś tu ma za duże zapasy soku i właśnie chce to upłynnić.
1-

Gość 22.10.2012 16:21 Zgłoś

tablet to mialem 20 lat temu ale nie pamietam co bazgralem
Gość Ooooookropna
1-

klaudia 22.10.2012 16:21 Zgłoś

donald kolegami z po zawstydzili Knight-Ridder mieli tablety 20 lat wczesniej
gość z kosmosu Rząd pod Sąd!!! Z jakiej paki my mamy im pomagać? Czy to jest w ogóle zgodne z Konstytucją? Niedługo lud polski wyjdzie na ulicę i pogoni zdrajców Polski!!!
1-

Gość 22.10.2012 16:21 Zgłoś

Ja miałem kiedyś motorole a 902 telefon wyprzedzał epokę. GPS , duży dotykowy ekran , grafika 3 d bardzo dobra
Komentarz usunięty
1+

Gość 22.10.2012 16:21 Zgłoś

Dodam jeszcze, że po 1993 roku, było wiele prób wprowadzenia przez apple podobnego tego syfu na rynek. Dopiero z ipadem się udało i znalazła się wystarczająca liczba deb... chętnych na ten cud techniki.
Gość większego inbecyla jak ten poparany rudzielec i ta cała chołota z po to nie ma w tym kraju
1-

Gość 22.10.2012 16:21 Zgłoś

Właśnie takich wizjonerów potrzebujemy.
zazdrosna rosjanie mają tanią benzynę !! rosja nie ma żadnych długów !! Rosja ma niskie bezrobocie !! wszyscy zazdroszczą rosjanom, szczególnie polskie media !!
1+

Gość 29.09.2013 14:45 Zgłoś

chcwd