Tak będzie wyglądał świat w 2050 roku

11.03.2011 09:39 MIASTO, MIGRACJA, PRZELUDNIENIE, PRZYROST, URBANIZACJA
Tak będzie wyglądał świat w 2050 roku

Fot. sxc.hu/aschaeffer

Miastom grozi przeludnienie.

Metropolie na całym świecie już pękają w szwach, ale liczba ich mieszkańców wzrasta w szybkim tempie. Eksperci przewidują, że w 2050 roku aż 70 proc. ludzi mieszkać będzie w dużych miastach - donosi France24.

W roku 1900 zaledwie 14 proc. światowej populacji mieszkało w miastach. W 1950 roku odsetek ten wzrósł do 30 proc, a teraz wynosi już 50 proc. Ponad 400 miast liczy minimum milion mieszkańców, a w 19 żyje ponad 10 mln mieszkańców.

Powstaje największe miasto świata. To mega metropolia więcej

Stoimy przed ważnym wyzwaniem, bo tempo zmian jest naprawdę duże. Taka migracja poważnie obciąży infrastrukturę i zwiększy zanieczyszczenie przyrody - Robert Peto z Royal Institution of Chartered Surveyors.

Dodaje, że nie wszyscy włodarze miast zdają sobie z tego sprawę i nie planują właściwie rozbudowy sieci przesyłowych czy systemów transportowych.

TO BĘDZIE NAJBARDZIEJ EKOLOGICZNE MIASTO ŚWIATA>>

Najszybciej w najbliższych 40 latach zaludniać się będą miasta w krajach rozwijających się, takich jak Chiny czy Indie - dodaje prof. Tony Lloyd-Jones z University of Westminster w Londynie.

Następny tekst:

Pierwsze ofiary tsunami poza Japonią Pierwsze ofiary tsunami poza Japonią

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 16:06 Odpowiedz Zgłoś

W Polsce łącza Łódz z Warszawą.
Gość ludzie z natury są leniwi
0

Gość 22.10.2012 16:06 Odpowiedz Zgłoś

Będziemy mieli metropolje Łódzko -Warszawską. To będzie jedyna prawdziwa metropolia w Polsce. .Projekt wygrali francuzi.
Gość ludzie z natury są leniwi
0

Gość 22.10.2012 16:06 Odpowiedz Zgłoś

o to taka metropolia jak lublin ;)
Gość " Zawsze zostaje ślad i można precyzyjnie ustalić, kto z jakiego komputera korzystał"" Pewnie dlatego hakerzy robią co chcą i nikt nie może ich złapać. Tak wogóle to chyba policji i wojsku się nudzi, mają obowiązki a zamiast je wykonywać to łapią "internetowych złoczyńców" .A potem się dziwią dlaczego ich zawodu się coraz bardziej nie szanuje i czemu sa mało lubiani. Jakby każdy Polak wziął przykład z wojska i policji(nie mówie o wszystkich bo są tam normalni ludzie, mający rozsądek itp.) to nasze państwo by się chyliło ku upadkowi bo każdy by siedział w więzieniu za "obrażanie"(nie wyrażanie własnego zdania!) Pierd*lona wolność słowa w naszym państwie.
0

Gość 22.10.2012 16:06 Odpowiedz Zgłoś

I powstanie wspaniałe wysypisko śmieci.
Gość nie kazdy jedzie za granice by zerowac na swiadczeniach socjalnych w uk. NIe ktorzy maja troche honoru i wola isc do pracy jak blagac panstwo o dofinansowanie. Nie wszyscy maja darmowe recepty tylko ci co zebrza a potem nie ma co sie dziwic ze my polacy jestesmy postrzegani jako lenie i przyjezdzamy do uk tylko ze wzgledu na ich swiadczenia socjalne rewelacja!!!!!!!!
0

Gość 22.10.2012 16:06 Odpowiedz Zgłoś

Ludzie na Ziemi w ostatnich 100 latach rozmnozyli sie jak szczury (prawie 3 krotnie przez raptem 100 lat), a Ziemia z gumy nie jest. Populacja ludzi powinna sie zmniejszac, a nie zwiekszac. Tyle tylko, ze w Europie widac w miare stabilizacje tzn. ilosc jest stala, ale Azja, Afryka i Indie to rozmnazalniki.
Gość Tzw. "Porządek niemiecki "nie jest już domeną Niemców, a już na pewno obecnego pokolenia.
0

wierzmy Ewangelii 22.10.2012 16:06 Odpowiedz Zgłoś

Google : WOJNA POD KONIEC CZASU - DANIELA 8:1-14 , 21.12.2012 - szatańska manipulacja , błędy doktryny rzymskiego katolicyzmu
Komentarz usunięty
0

Gość 22.10.2012 16:06 Odpowiedz Zgłoś

Każdy impotent mówi o przeludnieniu.
Gość Tzw. "Porządek niemiecki "nie jest już domeną Niemców, a już na pewno obecnego pokolenia.
0

Gość 22.10.2012 16:06 Odpowiedz Zgłoś

przeca koniec świata ma być !!!
Gość Cela metr na metr - 2 metry wysoka, do połowy wypełniona wodą i 3 szczury na głowę. Tak powinno wyglądać więzienie. Zamiast telewizora - chłosta, a zamiast playstation kamieniołomy.
0

Bumer 22.10.2012 16:06 Odpowiedz Zgłoś

To właśnie w miastach najłatwiej zapanować nad zanieczyszczaniem! Buduje się oczyszczalnię ścieków, buduje się spalarnię śmieci, kompostownie i wykorzystuje sie ciepło ze spalania. Gorzej z transportem, hałasem, elektropromieniowaniem. Swoją drogą ,najlepiej żyje się jednak na wsi w poblizu miasta ok. 200tys.mieszkańców.
Gość Tak samo można powiedzieć, że każdego bandytę urodziła kobieta. Pokaż mi choć jednego złodzieja lub mordercę urodzonego przez faceta ? Nie ma !!!
0

kara1953 22.10.2012 16:06 Odpowiedz Zgłoś

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w 50r może w ogóle nie być Ziemi.
Gość Dane zmanipulowanie,bo "musimy we wszystkim doganiać Europę"...hahaha. Takie dane mają sugerować ludziom,że to wszystko jest ok i "nowoczesnym" świadectwem współczesnych,"postępowych" czasów.
0
Strona 1 z 3 1 2 3
Atak podpalacza w Gdańsku. Płonęło 7 samochodów 3 Atak podpalacza w Gdańsku. Płonęło 7 samochodów 9 godzin temu
Odkryli nowy gatunek żaby. Takiej jeszcze nie widziałeś 4 Odkryli nowy gatunek żaby. Takiej jeszcze nie widziałeś wczoraj, o godz: 21:35
Sponsorowane
Zobacz place zabaw jak z koszmaru. Kto to stworzył? Zobacz place zabaw jak z koszmaru. Kto to stworzył? Trudno sobie wyobrazić, co myśleli twórcy tych zabawek i urządzeń na placach zabaw. Zobaczcie zdjęcia zrobione przez internautów...
Zobacz najgorszych pasażerów samolotów. Zmienią lot w horror Zobacz najgorszych pasażerów samolotów. Zmienią lot w horror Czy czeka Was wielogodzinny lot, czy krótka trasa. To nie ma najmniejszego znaczenia. Ci pasażerowie zmienią Waszą podróż...
Pożegnanie Anny Przybylskiej. Tysiące białych róż Pożegnanie Anny Przybylskiej. Tysiące białych róż Rodzina, przyjaciele i tysiące fanów żegnają Annę Przybylską. Aktorka zmarła w niedzielę, po przegranej walce z nowotworem. Władze...