Tak będzie wyglądał świat w 2050 roku

11.03.2011 09:39 MIASTO, MIGRACJA, PRZELUDNIENIE, PRZYROST, URBANIZACJA
Tak będzie wyglądał świat w 2050 roku

Fot. sxc.hu/aschaeffer

Miastom grozi przeludnienie.

Metropolie na całym świecie już pękają w szwach, ale liczba ich mieszkańców wzrasta w szybkim tempie. Eksperci przewidują, że w 2050 roku aż 70 proc. ludzi mieszkać będzie w dużych miastach - donosi France24.

W roku 1900 zaledwie 14 proc. światowej populacji mieszkało w miastach. W 1950 roku odsetek ten wzrósł do 30 proc, a teraz wynosi już 50 proc. Ponad 400 miast liczy minimum milion mieszkańców, a w 19 żyje ponad 10 mln mieszkańców.

Powstaje największe miasto świata. To mega metropolia więcej

Stoimy przed ważnym wyzwaniem, bo tempo zmian jest naprawdę duże. Taka migracja poważnie obciąży infrastrukturę i zwiększy zanieczyszczenie przyrody - Robert Peto z Royal Institution of Chartered Surveyors.

Dodaje, że nie wszyscy włodarze miast zdają sobie z tego sprawę i nie planują właściwie rozbudowy sieci przesyłowych czy systemów transportowych.

TO BĘDZIE NAJBARDZIEJ EKOLOGICZNE MIASTO ŚWIATA>>

Najszybciej w najbliższych 40 latach zaludniać się będą miasta w krajach rozwijających się, takich jak Chiny czy Indie - dodaje prof. Tony Lloyd-Jones z University of Westminster w Londynie.

Następny tekst:

Pierwsze ofiary tsunami poza Japonią Pierwsze ofiary tsunami poza Japonią

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 16:06 Odpowiedz Zgłoś

W Polsce łącza Łódz z Warszawą.
Gość ludzie z natury są leniwi
0

Gość 22.10.2012 16:06 Odpowiedz Zgłoś

Będziemy mieli metropolje Łódzko -Warszawską. To będzie jedyna prawdziwa metropolia w Polsce. .Projekt wygrali francuzi.
Gość ludzie z natury są leniwi
0

Gość 22.10.2012 16:06 Odpowiedz Zgłoś

o to taka metropolia jak lublin ;)
Gość " Zawsze zostaje ślad i można precyzyjnie ustalić, kto z jakiego komputera korzystał"" Pewnie dlatego hakerzy robią co chcą i nikt nie może ich złapać. Tak wogóle to chyba policji i wojsku się nudzi, mają obowiązki a zamiast je wykonywać to łapią "internetowych złoczyńców" .A potem się dziwią dlaczego ich zawodu się coraz bardziej nie szanuje i czemu sa mało lubiani. Jakby każdy Polak wziął przykład z wojska i policji(nie mówie o wszystkich bo są tam normalni ludzie, mający rozsądek itp.) to nasze państwo by się chyliło ku upadkowi bo każdy by siedział w więzieniu za "obrażanie"(nie wyrażanie własnego zdania!) Pierd*lona wolność słowa w naszym państwie.
0

Gość 22.10.2012 16:06 Odpowiedz Zgłoś

I powstanie wspaniałe wysypisko śmieci.
Gość nie kazdy jedzie za granice by zerowac na swiadczeniach socjalnych w uk. NIe ktorzy maja troche honoru i wola isc do pracy jak blagac panstwo o dofinansowanie. Nie wszyscy maja darmowe recepty tylko ci co zebrza a potem nie ma co sie dziwic ze my polacy jestesmy postrzegani jako lenie i przyjezdzamy do uk tylko ze wzgledu na ich swiadczenia socjalne rewelacja!!!!!!!!
0

Gość 22.10.2012 16:06 Odpowiedz Zgłoś

Ludzie na Ziemi w ostatnich 100 latach rozmnozyli sie jak szczury (prawie 3 krotnie przez raptem 100 lat), a Ziemia z gumy nie jest. Populacja ludzi powinna sie zmniejszac, a nie zwiekszac. Tyle tylko, ze w Europie widac w miare stabilizacje tzn. ilosc jest stala, ale Azja, Afryka i Indie to rozmnazalniki.
Gość Tzw. "Porządek niemiecki "nie jest już domeną Niemców, a już na pewno obecnego pokolenia.
0

wierzmy Ewangelii 22.10.2012 16:06 Odpowiedz Zgłoś

Google : WOJNA POD KONIEC CZASU - DANIELA 8:1-14 , 21.12.2012 - szatańska manipulacja , błędy doktryny rzymskiego katolicyzmu
Komentarz usunięty
0

Gość 22.10.2012 16:06 Odpowiedz Zgłoś

Każdy impotent mówi o przeludnieniu.
Gość Tzw. "Porządek niemiecki "nie jest już domeną Niemców, a już na pewno obecnego pokolenia.
0

Gość 22.10.2012 16:06 Odpowiedz Zgłoś

przeca koniec świata ma być !!!
Gość Cela metr na metr - 2 metry wysoka, do połowy wypełniona wodą i 3 szczury na głowę. Tak powinno wyglądać więzienie. Zamiast telewizora - chłosta, a zamiast playstation kamieniołomy.
0

Bumer 22.10.2012 16:06 Odpowiedz Zgłoś

To właśnie w miastach najłatwiej zapanować nad zanieczyszczaniem! Buduje się oczyszczalnię ścieków, buduje się spalarnię śmieci, kompostownie i wykorzystuje sie ciepło ze spalania. Gorzej z transportem, hałasem, elektropromieniowaniem. Swoją drogą ,najlepiej żyje się jednak na wsi w poblizu miasta ok. 200tys.mieszkańców.
Gość Tak samo można powiedzieć, że każdego bandytę urodziła kobieta. Pokaż mi choć jednego złodzieja lub mordercę urodzonego przez faceta ? Nie ma !!!
0

kara1953 22.10.2012 16:06 Odpowiedz Zgłoś

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w 50r może w ogóle nie być Ziemi.
Gość Dane zmanipulowanie,bo "musimy we wszystkim doganiać Europę"...hahaha. Takie dane mają sugerować ludziom,że to wszystko jest ok i "nowoczesnym" świadectwem współczesnych,"postępowych" czasów.
0
Strona 1 z 3 1 2 3
Znaleźli obiecane złoto na plaży. Sztabek jest więcej! 4 Znaleźli obiecane złoto na plaży. Sztabek jest więcej! wczoraj, o godz: 18:43
Dom Hitlera stanie się muzeum. Decyzja po wielu latach 4 Dom Hitlera stanie się muzeum. Decyzja po wielu latach wczoraj, o godz: 15:29
Sponsorowane
Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? 11 sierpnia rusza głosowanie w internecie na Miss Pupy Brazylii. Ten konkurs cieszy się w Brazylii większym zainteresowaniem...
Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) W 69 lat od zrzucenia przez Amerykanów bomby atomowej na Nagasaki władze tego miasta boją się, że ich...
Błotne kąpiele na Woodstock. Tak walczą z upałem Błotne kąpiele na Woodstock. Tak walczą z upałem Nie mogło być festiwalu muzycznego bez błotnego bajorka. Kąpiele pod tzw. grzybkiem są obok koncertów jedną z największych...