Te bakterie zniszczą ludzkość

27.07.2010 22:41 BAKTERIA, CHOROBA, REKIN
Te bakterie zniszczą ludzkość

Fot. sxc.hu

Żaden antybiotyk im niestraszny.

Rekiny i karmazyny żyjące na Atlantyku mają w sobie szczepy groźnych dla człowieka bakterii E. coli i Staphylococcus, które są odporne na leki. By się nimi zarazić wystarczy dotknąć ich skóry. Dlatego naukowcy obawiają się, że szybko groźne bakterie przeniosą się na ludzi. To może grozić nawet pandemią.

KREWETKI MOGĄ WYGINĄĆ PRZEZ LEKI ANTYDEPRESYNE>>

Nowych szczepów bakterii nie można zniszczyć żadnymi znanymi obecnie antybiotykami. Nie działają na nie ani penicylina, ani syntetyczne leki jak cyprofloksacyna i doksycyklina - donosi Agencja DNA.

Oprócz E. coli i Staphylococcus, zidentyfikowano jeszcze 141 innych, odpornych na medykamenty i groźnych, dla człowieka drobnoustrojów.

Nie wiadomo, jak nowe szczepy znalazły się w rybach.

Najbardziej prawdopodobną teorią jest to, że pochodzą z leków, które jako zanieczyszczenia trafiają do oceanu - stwierdza agencja.

Następny tekst:

Zobacz, ilu księży w Polsce ma dzieci Zobacz, ilu księży w Polsce ma dzieci

Komentarze

Gość 22.10.2012 13:20 Zgłoś

Bakteria głupoty i debilizmu zagraza Swiatu. ps. Zaleca sie czytanie idiotycznych informacji w gumowych rekawiczkach i masce za twarzy aby sie nie zarazic. Misnister Zdrowia , Szczescia Pomyslnosci Ostrzega.
Gość Jeden mądry, reszta coś słyszała ale sama nie wie co. Myślą że jak u nich za stodołą jest zimno to na całym świecie też tak jest.
0

Gość 22.10.2012 13:20 Zgłoś

Były ptaki i bydło, mamy i ryby! Buahahha...
Gość Ciekawe,że większość rasistów,antyżydów to ludzie po 1 niewykształceni po 2 co tu dużo mówić biedni bo pracować im się nie chce po 3 ogólnie nieudacznicy życiowi.Tak zwany margines.
0

Gość 22.10.2012 13:20 Zgłoś

Hehe była ptasia grypa, świńska brypa to teraz czas na rybią. Co roku coś nowego musza wymyslic żeby kase zbijać na ludziach
Gość Tak, za pół roku będzie tam pora zimowa czyli ochłodzenie. Nie wierzysz to sobie sprawdź mądralo.
0

Gość 22.10.2012 13:20 Zgłoś

rekinia grypa.
Gość kto będzie sądził tych bandziorów co napadli na Irak ???????????? to ludobójcy usa to zagrożenie dla życia niewinnych i bezbronnych dzieci ludzi tą zarazę należy tępić tak jak dawniej tępiono hitlera którego to ci co napadli na Irak swą krwiożerczością przewyższyli takich to tępić i przywódców podobnie co wam winne te dzieci bandziory będziecie przeklęci
0

Gość 22.10.2012 13:20 Zgłoś

A kto z nas "maluczkich" wie co do morza jest "zrzucane" i na co uodporniły się tam żyjące "Fauna", a wraz z nim bakterie które, się zmutowały , kto z nas wie jakie doświadczenia są tam robionę, i jak sztucznie "wychodowane " bakterie mają niszczyć faunę i florę, i jakie "świństwa" za przyczyną człowieka znajdują się w wodzie mórz i oceanów, a co jeszcze wpływa z rzek, dopóki ludzie nie opamietaja się będzie tak nadal i coraz więcej się dziać.
Gość ela Jeśli by z tego miało powstać Podziemne Państwo Polskie, to jestem całkowicie za. Już dość tego, co się dzieje teraz w Polsce.Już nie chcę grubej kreski, tylko złodziejom ukręcić łeb przy samej du... Niech w końcu będzie normalnie.
0

Gość 22.10.2012 13:20 Zgłoś

Ale się wysilił w tym artykule. E Coli otaczają nas na co dzień, a Staphylococcus, czyli gronkowiec też jest z nami już tysiące lat. Trzeba było napisać przynajmniej, że w dobie antybiotyków zmutowały i stare leki ich nie ruszają.
Gość To jest wina harrp, cyklistow i kopalni. Klimat tak się ocieplał ze az się oziębiło. Więc na prędce łekolodzy zmonotowali nowy bajer , to przez prąd zatokowy ochładza się klimat w Europie. Ciekawe co wczesniej spowodowało wachnięcia klimatu, pewnie pierdzące krowy i wypalanie trawy w sredniowieczu
0

Gość 22.10.2012 13:20 Zgłoś

no przecież rekiny żyją od dawna i jakoś nikt od nich nie zachorował, skąd teraz pomysł że mają one groźne bakterie? Pewnie znowu jakieś eksperymenty wymknęły się spod kontroli a teraz trzeba coś ludziom wcisnąć, jakąś ściemę!!!
Gość Czy ktoś pamięta było coś takiego jak "izimany" no i co? no i gó.no!!!
0

Gość 22.10.2012 13:20 Zgłoś

Nie tak dawno była uż pandemia ;) i jakos dużo ludzi nie umatlo
Gość już dawno zrozumiałem ze w Polsce jest masa - PO PISowych przygłupów .
0

Gość 22.10.2012 13:20 Zgłoś

haha jestescie smieszni az nie chce sie tego czytac
Gość witam.Polska przeszła wielka przemianę . Nie było to ani łatwe ani miłe. Rozumiem to. TYLKO DLACZEGO PROMINENCI .... Tak kołdra króciutka więc może sejmokraci troszkę popuszcza tym, którzy juz kostnieją z tego ich"dobrobytu". Podzielmy jakoś jak w katolickim państwie a wtedy KAŻDY obywatel będzie mógł tu żyć .
0

Gość 22.10.2012 13:20 Zgłoś

Być może znów sprawka koncernów farmaceutycznych, wyhodowali coś nowego i straszą, a za chwilę wypuszczą nową szczepionkę! Czysta kasa! Tak jak z grypą, pandemia, wirus ptasiej znaleziony u ptaków które można było złapać, a u wróbli, gili, srok jakoś nie wykryto. Wirusa hiszpanki także, nie wiadomo w jakim celu, odtwarza się. Pewnie i tutaj coś wykombinowali.
Gość nie nic za free,a czym bardziej zero zł.tym drozej
0
Strona 1 z 5 1 2 3
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane