Ten zawód doprowadza do samobójstwa

26.03.2010 20:31 CIERPIENIE, EUTANAZJA, SAMOBÓJSTWO, SMIERĆ, WETERYNARZ, ŻYCIE
Ten zawód doprowadza do samobójstwa

Fot. sxc.hu

Odbierają sobie życie, bo cierpią zwierzęta.

Weterynarze popełniają samobójstwa cztery razy częściej niż przedstawiciele innych zawodów. Psycholodzy twierdzą, że to efekt codziennego kontaktu z umierającymi zwierzętami - donosi "The Press and Journal".

Badania na temat przyczyn wysokiego wskaźnika samobójstw wśród weterynarzy prowadzili naukowcy z uniwersytetu w Southampton.

ZABIJAJĄ SIĘ TYSIĄCE POLAKÓW. KIM JEST TYPOWY SAMOBÓJCA?>>

Ich zdaniem najważniejszym powodem decyzji o odebraniu sobie życia przez przedstawicieli tego zawodu, jest inne niż w przypadku pozostałych ludzi, postrzeganie życia i śmierci.

ZOBACZ, ILU LUDZI POPIERA EUTANAZJĘ>>

Zawód weterynarza wymaga podejmowania decyzji o eutanazji zwierząt, definiowanej jako "dobra śmierć". To powoduje, że takie osoby traktują śmierć jako racjonalne rozwiązanie trudnych problemów w życiu - twierdzi dr David Bartram.

Następny tekst:

Antykoncepcja nie jest dla małolatów Antykoncepcja nie jest dla małolatów

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

,,Odbierają sobie życie, bo cierpią zwierząt."
Gość jeszcze trochę i sprawę umorzą... największe mocarstwo świata... satelita w d*p* by zajrzeli a Bin Ladena nie mogą znaleźć... proszę... -.-
0

Gość 22.10.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

Polski język trudny język... ;-)))
Gość Głosujcie dalej durnie na PO to w trampkach będziecie chodzić .Tusk to szwab i ma za zadanie osłabić i okraść nasz kraj .
1+

Sforatoc**jnia 22.10.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

Odbierają sobiu życiu bo wiedzom że buendzie o tym artykóła na sfora.pl Na tym portalu nie ani jednego artykułu bez błędu - ciemne niedouczone pismaki. Same przedruki z zachodnich stron.
Gość Biniego juz dawno niema i niewiadomo czy kiedys byl
0

Gość 22.10.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

rzeźnicy to twardziele zabiją i zjedzą
Gość Pokaż mi jednego.
0

CZADERKA 22.10.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

najpierw naucz sie czytac a potem komentuj pisownie:P
Gość jeszcze trochę i sprawę umorzą... największe mocarstwo świata... satelita w d*p* by zajrzeli a Bin Ladena nie mogą znaleźć... proszę... -.-
0

Gość 22.10.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

Te komentarze dowodzą że ich autorzy od zwierząt niczym sie nie różnią. Właściwie bez żadnej straty dla społeczeństwa można by ich uśpić.
Gość I wszystkie technologie mają najgorsze i drogi do niczego kto jest im w stanie dorównać?
0

Gość 22.10.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

myslalem ze chodzi o ekologów - szkoda...
GośćSmok W@welski Cieeeekawe reakcje ludzi.Hm...jak to powiedziec?O! wiem!Komuno wroc,prawda?bo za komuny to sie dalo zyc na kredytach a teraz to zachcialo sie zyc ponad stan.Kupilo sie dom(dla zony)auto(la dziecka)Tylko to niej jest dom zony,to nie auto dziecka!To wszystko jest wlasnoscia banku!!!Trzeba bylo nie brac kredytow.Bo teraz to -zona i coreczka beda w burdelu odrabiac aby splacic kredty.Milego dnia....
0

Gość 22.10.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

To chyba lekarze powiń popełniać samobójstwa:)
Gość Kiedy kolejny raz ze swoim stałym partnerem po tłumaczeniu mu jak ma wszystko robić - "wolniej, mocniej,etc" a on znów swoje "łupanie" góra i dół,góra i dół...Nie mówiąc już o seksie francuskim,gdzie większość chyba nawet nie wie gdzie jest łechtaczka,jak jest unerwiona i wymiatają językiem i brodą na prawo i lewo... Po takich akcjach owszem , odchodzi mi ochota na seks. Przykre.
0

Gość 22.10.2012 11:50 Odpowiedz Zgłoś

...a rzeznicy buduja sobie wille.
Gość I tak bedzie wojna i tak tylko czekać jak to nastąpi ruskie powinni sie w łeb pier....ąć za takie mataczenie i zatajanie prawdy i tak wiadomo że ruscy specjalnie doprowadzili to tej katastrofy zależało im na tym
0
Zdradziecki atak ZSRR na Polskę. MSZ ujawnia dokumenty 20 Zdradziecki atak ZSRR na Polskę. MSZ ujawnia dokumenty 7 godzin temu
Niepodległa Szkocja? Oto, co ich naprawdę czeka 7 Niepodległa Szkocja? Oto, co ich naprawdę czeka 4 godziny temu
Sponsorowane
Oto najmłodsza "żywa Barbie". Ma tylko 16 lat Oto najmłodsza "żywa Barbie". Ma tylko 16 lat Ma 16 lat, pochodzi z Ukrainy i jest najmłodszą "żywą Barbie", o której świat słyszał. Lolita Richie, bo...
Kobiety uwolniły piersi. Przeszły topless w paradzie Kobiety uwolniły piersi. Przeszły topless w paradzie Z okazji Międzynarodowego Dnia Topless przez centrum Nowego Jorku i innych amerykańskich miast przeszła pierwsza Parada Topless. Kobietom...
Chińczyk z myśliwca zajrzał w oczy pilota USA. Ujawnili zdjęcia Chińczyk z myśliwca zajrzał w oczy pilota USA. Ujawnili zdjęcia Pentagon poinformował o mrożącym krew w żyłach manewrze, jaki wykonał chiński myśliwiec, kiedy zbliżył się o włos do...