Tu pijanych kierowców będą traktować jak morderców

21.08.2011 07:39 ALKOHOL, KARA, KIEROWCA, NARKOTYKI, ŚMIERĆ, UMYŚLNE ZABÓJSTWO, WŁOCHY, WYPADEK
Tu pijanych kierowców będą traktować jak morderców

PAP/ANP

Za spowodowanie wypadku dostaną karę jak za umyślne zabójstwo.

Włoski wymiar sprawiedliwości już nie będzie pobłażać pijanym lub prowadzącym pod wpływem narkotyków kierowcom. Jeśli spowodują śmiertelny wypadek na drodze zostaną potraktowani jak mordercy - informuje rp.pl.

Zaostrznie kursu zbiega sie w czasie z ogólnokrajowym oburzeniem po wypadku jaki spowodował mieszkający we Włoszech albański biznesmen. Jego terenowe audi wjechało na autostradę pod prąd i spowodowało czołowe zderzenie. Zginęła czwórka francuskich turystów. Pijanemu sprawcy nic się nie stało.

Tak wszyscy rozpoznają pijanego kierowcę. Skuteczny sposób więcej

Nie może być tak, żeby pijany czy będący pod wpływem narkotyków kierowca był traktowany jak ktoś, kto spowodował śmierć na drodze, bo miał popsute hamulce - twierdzi włoski minister spraw wewnętrznych Roberto Maroni.

Jest bat na pijanych kierowców. Niemiecka metoda więcej

Wkrótce projekt ustawy zaostrzającej przepisy dotyczące karania pijanych kierowców zatwierdzi włoski rząd. Potem trafią do parlamentu, który - jak informuje rp.pl - najprawdopodobniej przyjmie je błyskawicznie.

Tym samym Włochy staną się pierwszym na świecie krajem, w którym spowodowanie wypadku po pijanemu będzie traktowane jak umyślne zabójstwo.

Następny tekst:

Rodzice sami tuczą swoje dzieci Rodzice sami tuczą swoje dzieci

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 21.08.2011 09:18 Odpowiedz Zgłoś

Mądrzy włosi, a sejm polski głupi nadal jak był tak i jest!
41+

Zoyka 21.08.2011 09:20 Odpowiedz Zgłoś

Tak powinno byc. A do tego wysokie mandaty, tak jak w Szwecji, gdzie wysokosc mandatu zalezy od Twoich dochodow. Teraz mamy bogaczy nagminnie lamiacych kodeks drogowy w swoich wyczesanych Porsche, no bo co im tam taki mandacik, toz to grosze dla nich sa. Trzeba zmienic!
59+

jk 21.08.2011 09:39 Odpowiedz Zgłoś

We Włoszech dozwolonejest 0,8 promilla alkoholu we krwi. Czyli za jazdę po pijaku karani są rzeczywiście pijani a nie rowerzyści po piwie na wiejskiej drodze.
59+

Gość 21.08.2011 09:51 Odpowiedz Zgłoś

albanski biznesmen? tzn handlarz narkotyków czy sutener ?
10+

eeetam 21.08.2011 09:59 Odpowiedz Zgłoś

u nas PO na to nie pozwoli , straciłoby ogromny elektorat
6+

as 21.08.2011 10:01 Odpowiedz Zgłoś

ja jestem za kara śmierci dla pijanych kierowców
4+

Gość 21.08.2011 10:05 Odpowiedz Zgłoś

W Norwegii pijany kierowca idzie siedzieć , choć był by Królem Norwegii. W Polsce przydało by się zrobić porządek z tym pijanym bydłem na drogach
14+

Gość 21.08.2011 10:07 Odpowiedz Zgłoś

W niedzielę wypijam jedno piwko.Po nim nie wsiadam na żaden rower, ani nie prowadzę żadnego walca.Jak się ma zasady, to Pana Zasadę się słucha!!.
2+

Gość 21.08.2011 10:12 Odpowiedz Zgłoś

piszesz dozwolone tak w razie kontroli a zaostrzają te same promile wyrokiem za spowodowanie wypadku w tedy nie ma przeproś w Niemczech tak samo
jk We Włoszech dozwolonejest 0,8 promilla alkoholu we krwi. Czyli za jazdę po pijaku karani są rzeczywiście pijani a nie rowerzyści po piwie na wiejskiej drodze.
7+

Gość 21.08.2011 10:15 Odpowiedz Zgłoś

Pijaki nie stety nie rozumieją pewnych zasad, dla nich najważniejsze jest dogodzić swojej pijackiej mordzie.
Gość W niedzielę wypijam jedno piwko.Po nim nie wsiadam na żaden rower, ani nie prowadzę żadnego walca.Jak się ma zasady, to Pana Zasadę się słucha!!.
5+
Strona 1 z 4 1 2 3
Rosną małe bandziory. Przerażające rzeczy w polskich szkołach 5 Rosną małe bandziory. Przerażające rzeczy w polskich szkołach 3 godziny temu
Amerykanie pokazują dowody: tak Rosja ostrzeliwuje Ukrainę 4 Amerykanie pokazują dowody: tak Rosja ostrzeliwuje Ukrainę 11 godzin temu
Sponsorowane
Zobacz, jak fatalnie ubierają się Polacy. Bezguścia? Zobacz, jak fatalnie ubierają się Polacy. Bezguścia? Domeną Polaków nie jest moda. Widać to już na pierwszy rzut oka po wyjściu na ulice. Gdzie nie...
Oto nowe cuda Polski. 16 najpiękniejszych miejsc w kraju Oto nowe cuda Polski. 16 najpiękniejszych miejsc w kraju 16 miejsc walczy o tytuł nowego cudu Polski w czwartej edycji plebiscytu ogłoszonego przez miesięcznik "National Geographic Traveler"....
Okrutna ślicznotka chwali się łupami. Grożą jej śmiercią Okrutna ślicznotka chwali się łupami. Grożą jej śmiercią Fala krytyki spadła na 19-latkę z Texas Tech University, która pochwaliła się na Facebooku serią zdjęć dokumentujących jej...