Tu pijanych kierowców będą traktować jak morderców

21.08.2011 07:39 ALKOHOL, KARA, KIEROWCA, NARKOTYKI, ŚMIERĆ, UMYŚLNE ZABÓJSTWO, WŁOCHY, WYPADEK
Tu pijanych kierowców będą traktować jak morderców

PAP/ANP

Za spowodowanie wypadku dostaną karę jak za umyślne zabójstwo.

Włoski wymiar sprawiedliwości już nie będzie pobłażać pijanym lub prowadzącym pod wpływem narkotyków kierowcom. Jeśli spowodują śmiertelny wypadek na drodze zostaną potraktowani jak mordercy - informuje rp.pl.

Zaostrznie kursu zbiega sie w czasie z ogólnokrajowym oburzeniem po wypadku jaki spowodował mieszkający we Włoszech albański biznesmen. Jego terenowe audi wjechało na autostradę pod prąd i spowodowało czołowe zderzenie. Zginęła czwórka francuskich turystów. Pijanemu sprawcy nic się nie stało.

Tak wszyscy rozpoznają pijanego kierowcę. Skuteczny sposób więcej

Nie może być tak, żeby pijany czy będący pod wpływem narkotyków kierowca był traktowany jak ktoś, kto spowodował śmierć na drodze, bo miał popsute hamulce - twierdzi włoski minister spraw wewnętrznych Roberto Maroni.

Jest bat na pijanych kierowców. Niemiecka metoda więcej

Wkrótce projekt ustawy zaostrzającej przepisy dotyczące karania pijanych kierowców zatwierdzi włoski rząd. Potem trafią do parlamentu, który - jak informuje rp.pl - najprawdopodobniej przyjmie je błyskawicznie.

Tym samym Włochy staną się pierwszym na świecie krajem, w którym spowodowanie wypadku po pijanemu będzie traktowane jak umyślne zabójstwo.

Następny tekst:

Rodzice sami tuczą swoje dzieci Rodzice sami tuczą swoje dzieci

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 21.08.2011 09:18 Odpowiedz Zgłoś

Mądrzy włosi, a sejm polski głupi nadal jak był tak i jest!
41+

Zoyka 21.08.2011 09:20 Odpowiedz Zgłoś

Tak powinno byc. A do tego wysokie mandaty, tak jak w Szwecji, gdzie wysokosc mandatu zalezy od Twoich dochodow. Teraz mamy bogaczy nagminnie lamiacych kodeks drogowy w swoich wyczesanych Porsche, no bo co im tam taki mandacik, toz to grosze dla nich sa. Trzeba zmienic!
59+

jk 21.08.2011 09:39 Odpowiedz Zgłoś

We Włoszech dozwolonejest 0,8 promilla alkoholu we krwi. Czyli za jazdę po pijaku karani są rzeczywiście pijani a nie rowerzyści po piwie na wiejskiej drodze.
59+

Gość 21.08.2011 09:51 Odpowiedz Zgłoś

albanski biznesmen? tzn handlarz narkotyków czy sutener ?
10+

eeetam 21.08.2011 09:59 Odpowiedz Zgłoś

u nas PO na to nie pozwoli , straciłoby ogromny elektorat
6+

as 21.08.2011 10:01 Odpowiedz Zgłoś

ja jestem za kara śmierci dla pijanych kierowców
4+

Gość 21.08.2011 10:05 Odpowiedz Zgłoś

W Norwegii pijany kierowca idzie siedzieć , choć był by Królem Norwegii. W Polsce przydało by się zrobić porządek z tym pijanym bydłem na drogach
14+

Gość 21.08.2011 10:07 Odpowiedz Zgłoś

W niedzielę wypijam jedno piwko.Po nim nie wsiadam na żaden rower, ani nie prowadzę żadnego walca.Jak się ma zasady, to Pana Zasadę się słucha!!.
2+

Gość 21.08.2011 10:12 Odpowiedz Zgłoś

piszesz dozwolone tak w razie kontroli a zaostrzają te same promile wyrokiem za spowodowanie wypadku w tedy nie ma przeproś w Niemczech tak samo
jk We Włoszech dozwolonejest 0,8 promilla alkoholu we krwi. Czyli za jazdę po pijaku karani są rzeczywiście pijani a nie rowerzyści po piwie na wiejskiej drodze.
7+

Gość 21.08.2011 10:15 Odpowiedz Zgłoś

Pijaki nie stety nie rozumieją pewnych zasad, dla nich najważniejsze jest dogodzić swojej pijackiej mordzie.
Gość W niedzielę wypijam jedno piwko.Po nim nie wsiadam na żaden rower, ani nie prowadzę żadnego walca.Jak się ma zasady, to Pana Zasadę się słucha!!.
5+
Strona 1 z 4 1 2 3
Odkryli legendarne miasta! Brama to "paszcza potwora" 17 Odkryli legendarne miasta! Brama to "paszcza potwora" 6 godzin temu
Niezwykły obraz Trytona. Zobacz księżyc Neptuna 5 Niezwykły obraz Trytona. Zobacz księżyc Neptuna wczoraj, o godz: 20:57
Sponsorowane
Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? Oto kandydatki do tytułu Miss Bumbum. Która ma najlepszą pupę? 11 sierpnia rusza głosowanie w internecie na Miss Pupy Brazylii. Ten konkurs cieszy się w Brazylii większym zainteresowaniem...
Dzień golasów w Nowym Jorku. 40 modeli użyczyło ciał Dzień golasów w Nowym Jorku. 40 modeli użyczyło ciał 40 nagich modeli zgromadziło się w nowojorskim Central Parku aby świętować Dzień Bodypaintingu. Entuzjaści malunków na ciele zjechali...
Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) Zobacz, jak niszczy bomba atomowa. Na Nagasaki spadła 69 lat temu (+18) W 69 lat od zrzucenia przez Amerykanów bomby atomowej na Nagasaki władze tego miasta boją się, że ich...