Tu są największe korki na świecie. Horror dla kierowców

01.07.2010 16:06 BADANIE, KIEROWCA, KOREK, RANKING, TŁOK, ULICA, ZDROWIE
Tu są największe korki na świecie. Horror dla kierowców

Fot. sxc.hu

Zatłoczone ulice niszczą zdrowie i gospodarkę.

Kierowcy z Pekinu oraz miasta Meksyk są najbardziej niezadowoleni z ulicznych korków. To tam najwięcej zmotoryzowanych uważa, że tłok na drogach negatywnie wpływa na ich zdrowie, życie społeczne i pogarsza stan gospodarki - donosi MSNBC.

W badaniu IBM Commuter Pain wzięło udział ponad 8 tysięcy kierowców z 20 największych miast świata. Odpowiadali na 10 pytań, m.in. o czas dojazdu do pracy oraz stres związany z podróżą po zatłoczonych ulicach.

Oto najbardziej zakorkowane miasta Europy więcej

Ich odpowiedzi autorzy raportu przełożyli na punkty w skali od 1 do 100 - im wyższy wskaźnik tym korki są bardziej uciążliwe.

Kierowcy z Moskwy stoją najdłużej w korkach - średnio 2,5 godziny. Jednak to mieszkańcy stolicy Chin twierdzą, że ulice pełne samochodów źle wpływają na ich zdrowie (95 proc. wskazań) oraz pracę (84 proc.) - mówi Naveen Lamba z IBM Intelligent Transportation.

DZIĘKI MATEMATYCE ZNIKNĄ KORKI Z NASZYCH ULIC>>

Oto pełny ranking IBM Commuter Pain (w pkt. wskaźnik niezadowolenia kierowców):

1. Pekin - 99 pkt.
2. Meksyk - 99 pkt.
3. Johannesburg - 97 pkt.
4. Moskwa - 84 pkt.
5. New Delhi - 81 pkt.
6. Sao Paulo - 75 pkt.
7. Mediolan - 52 pkt.
8. Buenos Aires - 50 pkt.
9. Madryt - 48 pkt.
10. Londyn - 36 pkt.
11. Paryż - 36 pkt.
12. Toronto - 32 pkt.
13. Amsterdam - 25 pkt.
14. Los Angeles - 25 pkt.
15. Berlin - 24 pkt.
16. Montreal - 23 pkt.
17. Nowy Jork - 19 pkt
18.Houston - 17 pkt.
19.Melbourne - 17 pkt
20.Sztokholm - 15 pkt.

Następny tekst:

"Zakaz zatrzymywania" dotyczy także chodnika? "Zakaz zatrzymywania" dotyczy także chodnika?

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 13:13 Odpowiedz Zgłoś

ale Delhi ma 812? czy to żart czy ponura prawda?
Gość Jasne, trzeba było poczekać aż jeszcze więcej niedorobionych kretynów zacznie brać dopalacze.
0

Gość 22.10.2012 13:13 Odpowiedz Zgłoś

niech sprawdza moja wies. wszyscy beda niezadowoleni (100pkt)...
Gość Jak dla mnie.. to Stany i kpld powinni się zająć komunistami odrazu po upadku ZSRR. Powinni to zrobić teraz, wygłodniali koreańczycy z północy traktowani jak gówno przez Kim Ir Sena. Jedyne co broni komuchów to bomby atomowe
0

Gość 22.10.2012 13:13 Odpowiedz Zgłoś

W takim systemie idzie się szybko rozpić alkoholkiem . . .
Przyjaciel sfory Na czoło niech sobie po przyklejają te liście żeby było widać z daleka który palant to wymyślił.
0

Krokodyl 22.10.2012 13:13 Odpowiedz Zgłoś

a gdzie Wrocław ;) ?
Gość Juz za 100mln lat... nie moge sie doczekac
0

Gość 22.10.2012 13:13 Odpowiedz Zgłoś

a Toruń????
Gość W Korei nie ma złóż!!! Gdyby było to byłoby to jedno z najbogatszych państw świata
0

Gość 22.10.2012 13:13 Odpowiedz Zgłoś

NO ja sie dziwie bo na 1 miejscu powinien być kraj POLSKA. Taki ewenement na skale światową.
renna i wy wierzycie, że to pójdzie na cele charytatywne? niezły papulek, jego ego jest najważniejsze dlatego tyle kasy wypierniczy na badanie tego co sam wymyślił, czysty absurd
0

Gość 22.10.2012 13:13 Odpowiedz Zgłoś

A Reda jak sie jedzie na półwysep helski??
Gość Ja lubię klasyczne Karol Paweł Krzysztof Tomasz Marcin Maciej Anna Kamila Paulina Justyna Karolina podoba mi się też Jagoda
0

Gość 22.10.2012 13:13 Odpowiedz Zgłoś

a wrocław??
Gość Zalezy ile sniegu a ile deszczu,Kielbie we lbie?
0

Gość 22.10.2012 13:13 Odpowiedz Zgłoś

m25 do London heathrow 3 godziny w korku
Gość27.112010 To Ty facet sp........ z tego stołka. Jak nie szanujesz zwierząt to widocznie nie szanujesz ludzi. Niemcy wytruli koty, a później kupowali od Polaków. Bo Niemcom groziło zaszczurzenie miast. Ciebie trepie trzeba postawić przed Sądem.
0

Gość 22.10.2012 13:13 Odpowiedz Zgłoś

to warszawa ma chyba 100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 pkt
Gość Jestem ze starszego pokolenia i sądzę,że nasza wiara w całości opiera się na pieniądzach.Panuje wśród księży pogląd:więcej dasz,jesteś lepszym parafianinem,nie dajesz wcale,to i ksiądz cię nie zauważa.
0
Strona 1 z 2 1 2
Wałęsa chce być papieżem? Internet się śmieje 7 Wałęsa chce być papieżem? Internet się śmieje wczoraj, o godz: 19:06
Rozbił się pasażerski turbośmigłowiec. Bardzo dużo ofiar 10 Rozbił się pasażerski turbośmigłowiec. Bardzo dużo ofiar wczoraj, o godz: 15:21
Sponsorowane
CZY WIESZ JAK wygląda kobieta po Photoshopie? To zależy... od kraju CZY WIESZ JAK wygląda kobieta po Photoshopie? To zależy... od kraju Dziennikarka poprosiła 40 fotoedytorów z 25 krajów by uczynili ją "piękną". Różnice w pojmowaniu urody zaskakują. Jeden ideał...
Zobacz, jak fatalnie ubierają się Polacy. Bezguścia? Zobacz, jak fatalnie ubierają się Polacy. Bezguścia? Domeną Polaków nie jest moda. Widać to już na pierwszy rzut oka po wyjściu na ulice. Gdzie nie...
Oto nowe cuda Polski. 16 najpiękniejszych miejsc w kraju Oto nowe cuda Polski. 16 najpiękniejszych miejsc w kraju 16 miejsc walczy o tytuł nowego cudu Polski w czwartej edycji plebiscytu ogłoszonego przez miesięcznik "National Geographic Traveler"....